Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @cokbekledik86, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Genellikle 1 ay gibi bi zaman oluyo emaille randevü arasında bu haftada gelmeZse Eylül ayı için ümitlenmemize gerek kalmıyıcak bence ama çok enteresan Temmuz ağustosta görüşmeye katılan olmaması

Evet bu hafta gelmezse mülakat görüşmeleri Ekim ayı civarına kalır büyük ihtimalle.
    Yine de duamız mülakatların daha önceye planlanması yönünde inşAllah.

• ⭐⭐

@crazycells cr1 uscis ilk başvuru aşamasındaki evrak listesini burada açıklamışsınız ama ilk etapta başvuru aşamasında başka bir iletide nüfus kayıt örneği be artı adli sicil kaydı yazıyor ama bu iletide yazmıyor.

• Merhaba,

DQ olup en son mülakat tarihi alan ne zaman aldı?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Programmer Programmer 
  • ⭐⭐

Merhabalar arkadaşlar 130 a 130 u doldurduk G1145 i nereden indirip doldurabilirim.

• Ankara göçmen olmayan vize mülakaatları vermeye başlamış Eylül ayı itibariyle madem böyle bi boşluk var neden bizi almıyolarki çok enteresan

• Dv ler ve göçmen olmayanlara da veriyorsa, Bizlerde kendimizi hatırlatmak için CR1 randevu ricası diye mailmi göndersek hepimiz ayrı ayrı

• ben şahsen gönderdim e-mail ama yanıt alamadım.

• ⭐⭐

To Whom It May Concern: Please find enclosed my Form I-130 Petition for Alien Relative on behalf of my wife................ who is currently residing in Turkey.
    Included are the following documents:
    • Money order in the amount of $535
    • 2 passport style photograph (for me)
    • 2 passport style photograph (for my wife)
    • Form G-1145 E-Notification of Petition
    • Form I-130 Petition for Alien Relative
    • Form I-130A Supplemental Information (please note that since my wife is residing abroad she could not sign the form)
    • Copy of my Green Card and copy of my immigrant visa
    • Copy of biographic page of my passport
    • Copy of biographic page of my wife’s passport
    • Birth Certificate from Turkey (one for me and one for my wife)
    • Police record from Turkey (for me)
    Evidence for bona fide marriage:
    • Copy and English translation of Marriage certificate from Turkey
    • Pictures that show wedding and engagement ceremonies
    Thank you very much for your prompt attention to this matter.
    where extended family members are also included, moment of propose marriage, our official ceremony and that belong to our trips.
    • Copy of messaging through whatsapp and instagram applications.
    Thank you very much for your prompt attention to this matter.
    Arkadaşlar ilk defa uscis e başvuru yaparken. Cr1 için bu evrakları mı istiyorlar yoksa bunlar nvc için mi ? Bilgi verirseniz sevinirim ilk sayfada başka evraklar yazıyor bu iletide artı evrak gösteriyor

• @emirgenco bey genelde konuda ve forumda olan, basit bir arama ile ulaşılabilecek şeyleri soruyorsunuz. Bu son attığınız belgelerin tamamı da USCIS aşaması için ancak posta ile yollarken eklediği dökümanları yazmış yazan kişi. Artık USCIS e de online başvuru yapılıyor ve örneğin money order, e notification dökümanları vs artık kullanılmıyor. USCIS den petition yapan kişi kendine USCIS account u açsın zaten orada da I-130 petition oluşturduğunuzda başlıklar var ne yüklemeniz gerektiğini anlıyorsunuz. Spesifik sorularınız olursa yardımcı olurum ama yine de Boundless, VisaJourney gibi sitelere bir göz gezdirmenizi tavsiye ederim.

• Örneğin: https://www.boundless.com/immigration-resources/form-i-130-explained/#form-i130-required-documents

Online petitionu da şuradan yapabilirsiniz. Instructions ve checklist kısmı da mevcut aşağıda:

• ⭐⭐

@drserdar öncelikle cevap için çok sağ ol. Hata yapmamak için soruyorum ilk kez başvurduğum bir vize 3 ay 5 ay sürecim uzamaması için. Bu sorularım seni rahatsız ettiyse. Lütfen görmezden gel kardeşim cevap verme o halde. Teşekkür ederim

• @emirgenco Estağfurullah beni rahatsız etmedi ancak herkesin government sitesinden dahi rahatça erişebildiği bilgileri sorarsanız hemen cevap alamayabilirsiniz ve süreciniz uzar. kendiniz araştırmanız daha kolay ve anlık çözüm olacaktır sizin için. Maksat sizin işiniz daha kolay görülsün. Yine de siz bilirsiniz tabi.

• ⭐⭐

@drserdar Allah senden razı olsun ama bazı konuları gerçekten anlayamıyorum Online başvuru bana karışık geliyor o yüzden uscise kargo ile göndereceğim akabinde 130 a yı videolara bakarak doldurdum.

• İnşallah, sağolasın. Posta ile başvurudan çok çok daha hızlı onaylanıyor petition eğer online gönderirsen. Ben online gönderdim anında Noa1 geldi ve Nebraskaya düştü. 2 ay sonra da NOA2 geldi ve bu forumda bu kadar hızlı onaylanan çok fazla görmedim. Sonraki NVC aşaması bana dert oldu her ek dökümana 2-3 bekleme. USCISde kolay kolay ek döküman istenmiyor istense bile ertesi günlerde bakıp onaylıyorlar.

Yine kendin bilirsin hocam ama online olması yine senin avantajına hem zaman hem maliyet olarak.

• ⭐⭐

@drserdar dogru diyorsun aslında online doldurmaya çalışacağım. Bakalım umarım başarırım çok sağ ol reis

• @emirgenco Rica ederim ne demek. Bu sayede bazı dökümanlardan da kurtarırsınız hem. Hayırlısı olsun.

• @drserdar, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

ben şahsen gönderdim e-mail ama yanıt alamadım.

Merhabalar.
    Biz de mail göndermek istiyoruz. Düzgün bir yazı olsun diye soruyorum. Nasıl bir içerikle mail gönderdiniz?

• @emirgenco, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar arkadaşlar 130 a 130 u doldurduk G1145 i nereden indirip doldurabilirim.

Uscis'in sitesinde bütün evraklar mevcut Google'da aratarak bulabilirsiniz.

• Merhaba arkadaşlar. Abd ankara büyükelçiliği vizelerle ilgili açıklama yapmış.

• Abi saka gibi dv ve gocmen olmayanlar gidebiliyor biz neden ramdevu alamiyoruz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |