Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @AE123 nvc icin bekliyoruz. Eylulun ilk haftasi cevap gelir ins.

• ⭐⭐

Nvc için ödenmesi gereken ücretler ne kadar arkadaşlar uscis 535 nvc için ne kadar ücret istiyorlar bilen var mı

• @emirgenco, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Nvc için ödenmesi gereken ücretler ne kadar arkadaşlar uscis 535 nvc için ne kadar ücret istiyorlar bilen var mı

Nvc toplam $445 istiyor sanırım. Tecrübeli arkadaşlar yanıtlayacaktır. Konsolosluk kısmında da $520 civarı bi ödeme var diye biliyorum. Yani toplamda $1500 gidiyor.

• ⭐⭐

@Samet-Ünlü çok sağ ol Samet kardeşim Allah razı olsun. Bilgilerden dolayı

• @Samet-Ünlü NVC'de 325 + 120 dolar, görüşmede de yine 325 dolar ve doktor muaynesi için de en az 200 dolar gerekiyor.

• Herkese merhaba, NVC'ye dosyaları yükleyeceğiz. Yeminli tercümandan çevirileri yaptık. Scan edilecek dökümanların özellikle renkli olması gerektiği vurgulanmış ancak tercümanımız dökümanları siyah-beyaz scan edip tercüme işlemini yapmış. Orijinal dökümanları yüklerken de tercümanın mühürünün olduğu dökümanları yüklüyoruz. Bu sıkıntı yaratır mı?

Tam anlatabildim mi bilmiyorum ama şöyle söyleyeyim.

Diyelim evlilik cüzdanı. Evlilik cüzdanının elimde üç farklı versiyonu var.
    1- Orijinal renkli evlilik cüzdanı.
    2- Yeminli tercümanının çevirmek için scan ettiği ve mührün bulunduğu Türkçe döküman.
    3- Yeminli tercümanın İngilizce'ye çevirdiği siyah beyaz çevrilmiş döküman.

NVC'nin kafasını karıştırmamak adına sadece 2 ve 3 numaralı dökümanları yüklemeyi düşündüm ancak emin olamadım.

Kolay gelsin herkese.

• @ekdodo, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Herkese merhaba, NVC'ye dosyaları yükleyeceğiz. Yeminli tercümandan çevirileri yaptık. Scan edilecek dökümanların özellikle renkli olması gerektiği vurgulanmış ancak tercümanımız dökümanları siyah-beyaz scan edip tercüme işlemini yapmış. Orijinal dökümanları yüklerken de tercümanın mühürünün olduğu dökümanları yüklüyoruz. Bu sıkıntı yaratır mı?

Tam anlatabildim mi bilmiyorum ama şöyle söyleyeyim.

Diyelim evlilik cüzdanı. Evlilik cüzdanının elimde üç farklı versiyonu var.
    1- Orijinal renkli evlilik cüzdanı.
    2- Yeminli tercümanının çevirmek için scan ettiği ve mührün bulunduğu Türkçe döküman.
    3- Yeminli tercümanın İngilizce'ye çevirdiği siyah beyaz çevrilmiş döküman.

NVC'nin kafasını karıştırmamak adına sadece 2 ve 3 numaralı dökümanları yüklemeyi düşündüm ancak emin olamadım.

Kolay gelsin herkese.

Merhaba.
    Her belge için söylüyorum. Çeviri yaptırılan tüm belgelerin orijinal halinin de yüklenmesi gerekiyor.
    Orijinal belge + tercümanın çevirip imzalayıp mühürünü bastığı belge
    e-devletten arşiv kayıtlı adli sicil kağıdı alırken hem İngilizce hem de Türkçe indirip ikisini de birlikte arka arkaya yükleyin.

Biz sadece tercümanın çevirdiği evlilik cüzdanı, nüfus kayıt belgesi ve e-devletten arşiv kayıtlı İngilizce adli sicil kağıdını yüklemiştik. Orijinal belgeleri istedi. Boş yere yaklaşık 3 ay daha süremiz uzadı.
    İnceleyen memura göre değişik talepler olabiliyor. En iyisi riski azaltmak.

• @MYusuf 7. Haftaya girmek uzereyim hala randevu yok nereye kadar surecek ya bu bi biilgilendirme yapsinlar bari

• ⭐⭐

Arkadaşlar bu I 130 a formunu indirdim ama açmak için kilit şifresi istiyor bilen var mı

• @ekdodo, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@Samet-Ünlü NVC'de 325 + 120 dolar, görüşmede de yine 325 dolar ve doktor muaynesi için de en az 200 dolar gerekiyor.

Aynıya denk geliyor doğru biliyormuşum o halde teşekkürler

• @emirgenco, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar bu I 130 a formunu indirdim ama açmak için kilit şifresi istiyor bilen var mı

Şifre mi? Dosyaya bu linkten ulaşabilirsiniz.

• @enayt, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhabalar bizde beklemedeyiz , K3 için de başvurmayı düşünüyoruz süreci hızlandırabildiğini okuduk burada yazılanlarda , belki bir etkisi olur diye deneyeceğiz
    K3 için gerekli evraklar

B4E6BC65-5366-42D1-9AE6-7D20DF4D75C9.jpeg

• @MYusuf bir haber çıkması güzel ancak , neden hala bizi bekletiyorlar? Dv cıkanlara eylül için randevular verilmiş bile

• @missy senin dq tarihin kac

• Henüz yeni 4 agustos. Ekim kasım a kalacak sanırım bizim randevular . Eylul Ayı Dvlerin olabilir

• @missy, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf bir haber çıkması güzel ancak , neden hala bizi bekletiyorlar? Dv cıkanlara eylül için randevular verilmiş bile

Benim düşüncem dv talihlilerine ağırlık vererek sonradan oluşan hak ihlallerini azaltmak.
    Bizim kategori için kota sorunu olmadığı için bekletiliyor olabiliriz.

• Peki randevular verilirken ay bazlı mı veriliyor? Mesela DV talihlilerine Eylül için randevu verilmişse bu bize Eylül için verilmeyecek, sonraki aya kalacak mı demek oluyor?

Ben ikisine de ayrı ayrı günlerde ama aynı ay içerisinde bakılıyor diye tahmin ediyordum ama Eylül'ü doldurmuşlarsa bizim iş yaş. Mayıs-Haziran'dan beri bekliyoruz bizi bekletmeleri çok anlamsız geliyor, burada belki de çoğu kişi ailesinden uzak vize bekliyor ve bizim sürecin de genelde 1-2 yıllık geçmişi var.

• Genellikle 1 ay gibi bi zaman oluyo emaille randevü arasında bu haftada gelmeZse Eylül ayı için ümitlenmemize gerek kalmıyıcak bence ama çok enteresan Temmuz ağustosta görüşmeye katılan olmaması

• Doğru o açıdan düşünmemiştim. Bu hafta da gelmezse en erken ekim başına kalıyor bizim mülakatlar o zaman. o da en erken

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

193

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.8k

| | | |