Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• az kaldı nefesler tutuldu , umarım tekrar bir erteleme olmaz mutlu son a kavuşuruz. gerçekten çok yorulduk.

• sayın @gucarslan , merak ettiğim bişey var. biz goodluck davasına katılanlar için ; ds260 formunu göndermiş olmak, mülakat tarihi alıp mülakata katılamamış olmak ya da kcc evrak isteğinin gelmiş olup olmaması önemli bir etken midir sizce bu rezerv edilecek vizelerin dağıtımı için? çünkü ben ds260 formunu hemen gönderdim ancak benden evraklarım istenmedi mesela.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Berk-Şendil DS260 formunu doldurmuş olmak yeterli, diğer adımlar çok bir anlam ifade etmiyor.

• Merhaba,
    Mevcut konularda arama yaptım ama benim durumuma benzer bir soru bulamadım. Yeni başlık da açmayayım dedim. Umarım yanlış yere yazmıyorumdur.
    Ben ve ailem DV2021 talihlisiyiz. Daha sonra süreç ilerlemeyince de GoodluckBiden davasına katıldık. Şimdi de boşandık. Asıl talihli ben olduğum için sürece (davaya bağlı olarak tabii ki) devam edebileceğimi biliyorum. Ancak kafamı kurcalayan pürüzler var. Beni aydınlatabilirseniz sevinirim.
    1- Curtis Morrison ve ekibine boşandığımı ve sürece yalnız başıma ya da çocuğumla devam edeceğimi bildirmeli miyim?
    2- Asıl talihli benim. Velayet doğal olarak annesinde ama ben yine de çocuğumla (eski eşim olmadan) mülakata girebilir miyim? Konsolosluk herkesi görmek ister mi?
    3- Boşandığımız bilgisini KCC'ye ya da konsolosluğa önceden bildirmem gerekiyor mu? Gerekiyorsa ne zaman ve ne yolla bildirmem uygun olur?

Şimdiden teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@d1ncer merhaba,

1- edip etmemeniz sorun olmaz, sonuçta dağıtım asıl talihli üzeriden yapılacak.
    2- eşinizden bununla ilgili muvafakatname alıp çocuğunuzla mülakata girebilirsiniz.
    3- hayır gerek yok, sadece boşanma evraklarının ingilizce yeminli tercümesini mülakata götürmeniz yeterli olacaktır

• Çok teşekkürler cevap için. @gucarslan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

16 eylül'deki temyiz duruşması için atanan yargıçler belli oldu;

• ⭐⭐⭐⭐⭐

16 Eylül Temyiz Duruşması Yayını

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 UAO v Biden Davası (Nisan 2022)

yargıç chang,
    curtis morrison ve ekibinin PI talebini reddetti.

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 Husu v KCC Davası (Wasden Banias Litigation)

dava avukatı jesse tarafından yapılan açıklamaya göre dava dismiss edildi.
    böylece mali yıl bitmeden dismiss edilen ilk DV2022 grup davasi oldu.

Güncelleme 02

Hükümet 16 Eylül 2022 de yapılacak Goodluck davası (Gomez,Goh ve Rai temyizleri Goodluck temyizi ile birleştirdiğinden diğer tüm temyizler Goodluck ismiyle anılıyor) temyiz görüşmesinde kendilerince avantaj sağlamak için temyiz mahkemesine aşağıdaki mektubu gönderdiler.

Gomez 21-5288

Screenshot_20220915-084729_Office.jpg

Mektubu indirmek için ➡2022.09.14 Goodluck appeal- gov letter.pdf

Mektupta yakın zamanda dismiss-reddedilen avukat Jesse Bless 'in açtığı Husu/Preston dv2022 davası ve Avukat Curtis Morrison'un açtığı ve Pi talebi reddedilen UAO davası (not:UAO davacıları pi reddini temyize taşıdılar ayrıca pi talebini reddeden hakimden dv22 için kullanılmayan vizelerin davacılar için rezerve vize edilmesini talep ediyorlar) bu davalar için verilen karardaki ifadeleri Goodluck temyizinde kendi argümanlarını desteklemek ve yargıçları etki altında bırakmak için kullanmaya çalışıyorlar

Mektuptaki dikkat çeken bazı kısımlar
    UAO davasının karar metninde ⬇
    The UAO court denied Plaintiffs ' motion , reasoning that the Department does not have a duty to adjudicate every DV case cach fiscal year or to issue all of the DVs allocated for each fiscal year

Husu/Preston davasının karar metninde ⬇
    The Preston court dismissed Plaintiffs ' suit , also reasoning that the Department does not have a duty to adjudicate every DV case each fiscal year . Preston at 21

Both cases distinguished some of the matters currently before this Court in these appeals . See UAO at 20 ( citing Gomez and reasoning that a " complete stoppage " of DV issuance " would be different " ) ; Preston at 23-26 ( distinguishing Gomez and Goodluck ) . But the reasoning and statutory interpretation in these two cases nonetheless supports the government's position in these appeals . See UAO at 20 ( observing that the Seventh Circuit explicitly rejected reasoning like that in Gomez by holding that 8 U.S.C. § 1154 ( a ) ( 1 ) ( 1 ) ( ii ) ( II ) " does not set a time limit for administrative action " )

Yorum:Ayrıca hükümet tarafı mektupta mahkemelerde devam eden 60 farklı DV davası olduğunu ve UAO davacılarının rezerv vize talebini belirterek, goodluck temyiz davasındaki kararın diğer davalarıda etkileyebileyeceğini dolayısıyla temyiz hakimlerini kendi lehlerine karar aldırmak için yönlendirmek istedikleri söylenebilir.

Goodluck cephesi şu ana kadar mektuba cevap vermedi.

İletide geçen davaların forumdaki başlıklarına ulaşmak için ⬇
    DV2022 Husu v KCC Davası (Wasden Banias Litigation) https://yesilkartforum.com/forum/post/253135

DV2022 UAO v Biden Davası (Nisan 2022) https://yesilkartforum.com/forum/post/265081

DV2021 Goh v. Blinken Davası (Mart 2021) https://yesilkartforum.com/forum/post/185653

DV2021 Goodluck V Biden Davası (Mayıs 2021) https://yesilkartforum.com/forum/post/196710

• bugün ki duruşmadan nasıl bir sonuç çıktı?

• @gucarslan görüşmeyi kaçıranlar için ses dosyalarının olduğu linke aşağıdaki tweet üzerinden ulaşabilirsiniz ⬇

• Bu ileti silindi!

• @omur eski bir haber

• ⭐⭐⭐⭐⭐

biliyorsunuz ki mahkeme kararı sonrası DOS'un sistemlerinde bir güncelleme çalışması yapmıştı.
    şimdi de DOS, goodluckvbiden davası için sistemlerinde bir vize türü yarattı; DD1
    eğer temyizi kazanır ve vizeler verilmeye başlarsa davacıların vize türü DD1 olacak gibi duruyor.

• Hadi artık güzel şeyler olsun! Yeni yıl hediyesi olsun hepimize. 🙂

• merhaba DV2021 mahkeme ve temyiz surecleri ile ilgili son durum nedir acaba bilgisi olan varsa cok sevinirim, tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nakres bir kaç ületi üstte güncel durumu paylaştım aslında.
    temyizden çıkacak kararı bekliyoruz.

• sayın @gucarslan olumlu sonuç çıktığını varsayarsak eğer; dağıtılacak 6914 goodluck vizesi EU bölgesi için hangi case numberlara kadar dağıtılır? bilmemiz mümkün değil tabi ama tahminlerinizi merak ettim..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Berk-Şendil bunun için hiç tahmin yürütemiyorum, yürütmek de istemiyorum açıkçası.
    çünkü DV2022 ve DV2023'te mülakat dağıtımları, DS260 submit tarihine göre yapıldı. yani KCC, aynı bültende aktif olmuş iki case'den DS260'ı daha erken submit etmiş dosyaya daha önce mülakat verdi. sırf bu yüzden DV2022'de cn3K olan arkadaşımız mülakat alamadı, cn27K alırken.

evet, eski sistemde işlendi dosyalarımız bunu biliyorum ama; tutup yine saçma sapan bir kural getirip yine aynı senaryoya devam ederlerse ortalık toz duman..

dere geçerken at değiştiren adamlar bunlar, güven olmaz hiçbirine.
    yeter ki temyizden olumlu sonuç alalım, gerisi kaderimiz der kabul ederiz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |