Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sayin arnblt bence de sizin dediginiz gibi idare islemlere kalmadan bu mail gelebiliyor. I hope

• Bu arada arkadaslar ikimizin pasaportlari da konsoloslukta geri almamizi istemediler islerin hizli olmasi icin...

• Merhaba

Ben bu forumu sürecin çokgeç bir vaktinde bulduğum için bu ilk iletim olacak. 2018 dv talihlisiyim. Amerika’da doktora öğrencisiyim. AOS ve CP arasında karar vermem uzun sürdüğü ve DS 260 formumu geç doldurduğum için 22000lerin başında bir numaram olmasına rağmen 10 Eylül’de ancak mülakata girebildim. Mülakat ilginç bir şekilde Türkçe oldu ve 2 dakikadan daha az bir sürede vizemin onaylandığı 5 iş günü içinde pasaportumun gönderileceği söylendi. Fakat üzerinden 2 gün geçmesine rağmen ceac tan baktığımda hala AP gözüküyor. Üstelik dün yani 11 eylülde güncellenmiş durumum. Bana herhangi bir e-mail vesaire gelmedi. Yurtdışı doğumluyum ve iki ayrı pasaportumda iki değişik ismim var. Görüşmede kesinlikle bununla ilgili hiçbir şey sormadılar. Acaba bu yüzden mi issued olması uzun sürüyor? Ensişelenmeye başlamalı mıyım yoksa 2 gün belge kontrolü için rutin bir zaman mı?

• sayın @michigander yeşilkart foruma geç olsada katıldığınız için hoşgeldiniz. sizin sorduğunuz sorunun cevabını bilmiyorum. sakıncası yok ise ben size bir soru sormak istiyorum. ds 260 formunu hangi ayda doldurduğunuzu öğrenebilir miyim.

• @emre Nisan 2018de doldurdum. Ağustos için current olmama rağmen Eylül mülakatına çağrıldım.

• @dearosemary

@crazycells benim yerime açıklamış sanırım 🙂

• Peki mülakatta verilen cevaplardan ötürü reddedilen oluyor mu hiç ? yani lotoyu kazanıp parayı ve evrakları toparlayan herkes gidebiliyor mu ?

• @michigander selam, yarin ya da sonraki gun vizen issued olur daha erken telaslanmaniza mahal yok

• @entelman hayır
    yarin bir arayayım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba, bu sene Mart ayı mülakatında bir arkadaşa mülakatta sadece "Pasaportu teslim alacağı adres" eksik diye pasaportu geri vermişlerdi. Hemen arkasından DS5535 formunu göndermişlerdi. Sonrada bu içinde refused geçen yazı mail i gelmiş. 7 Nisan da AP süreci bitmiş pasaportunu istemişlerdi. Yani anladığım kadarıyla belge eksiğinden de AP mesajı geliyor.
    Not: Malum son bir senedir hayatımız GC oldu. Bende Türkiye de 2 forum ve yurtdışında 1 forum takip ettim. Bu dediğim arkadaş Türkiye deki diğer forumda. nickname ini sizden onay almadan yazmak istemedim.
    Selamlar,

Tamamdir, biz @nuri bey ile konustuk, verilen bilgiler celistiginden konsoloslugun emaile cevabini bekleyecegiz. Bilgilendirme icin tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@michigander DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba

Ben bu forumu sürecin çokgeç bir vaktinde bulduğum için bu ilk iletim olacak. 2018 dv talihlisiyim. Amerika’da doktora öğrencisiyim. AOS ve CP arasında karar vermem uzun sürdüğü ve DS 260 formumu geç doldurduğum için 22000lerin başında bir numaram olmasına rağmen 10 Eylül’de ancak mülakata girebildim. Mülakat ilginç bir şekilde Türkçe oldu ve 2 dakikadan daha az bir sürede vizemin onaylandığı 5 iş günü içinde pasaportumun gönderileceği söylendi. Fakat üzerinden 2 gün geçmesine rağmen ceac tan baktığımda hala AP gözüküyor. Üstelik dün yani 11 eylülde güncellenmiş durumum. Bana herhangi bir e-mail vesaire gelmedi. Yurtdışı doğumluyum ve iki ayrı pasaportumda iki değişik ismim var. Görüşmede kesinlikle bununla ilgili hiçbir şey sormadılar. Acaba bu yüzden mi issued olması uzun sürüyor? Ensişelenmeye başlamalı mıyım yoksa 2 gün belge kontrolü için rutin bir zaman mı?

Hosgeldiniz, gec olsun guc olmasin 🙂
    konsolosluga islemleri bitirmeleri icin 1 hafta vermeniz lazim. Eger 1 hafta icinde hicbir gelisme olmazsa ancak o zaman bu tur sorulari sormalisiniz 🙂 Her gun 10'larca belki 100'lerce kisinin dosyasina bakiyorlar, sizin dosyaniz da sirasini beklemeli... 🙂 Size vizenizin onaylandigi soylendiyse, su an konsolosluktan haber beklemelisiniz sadece.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@leningrad DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Peki mülakatta verilen cevaplardan ötürü reddedilen oluyor mu hiç ? yani lotoyu kazanıp parayı ve evrakları toparlayan herkes gidebiliyor mu ?

red orani 0 degil ama dusuk; eger yalan, yanlis ya da yaniltici bilgi vermeye calisirsaniz sorun cikabilir tabii. Eger gecmisinizde bir sorun yoksa, o durumda reddetmeleri icin bir neden de yok.

• @crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@nuri DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells hocam görüşmedeyken her şey ok denmişti ceac sayfasında da AP yerine ready yazıyor şu anda. Idari işlemler dışında başka bir durum olabilir mi? Çünkü 221(g) belge eksikliğinden dolayı yazıyor eğer yanlış bakmıyorsam...

https://www.immihelp.com/visas/221grefusal/

221(g) due to failure to provide some information or document(s)

Evet haklisiniz, dediginiz gibi eksik belge durumda da 221g refusal veriliyormus ama bunun icin size email gondermezlerdi diye dusunuyorum. Benim email'den anladigim sizin idari isleme kaldiginiz yonunde.

Simdi sayin @arnblt 'in cevabini bekleyelim, eger idari isleme kalmamis olmasina ragmen birine bu emaili gondermislerse, email belirtilen anlama gelmeyebilir. Ama su ibare idari isleme kaldiginizi soyluyor:

Please note that our office has no control over your administrative processing, therefore we cannot estimate how long it may take.

Hocam o ibareyi ceac sayfasında ki AP durumunda da söylüyorlar - kendimi teselli etmeye çalışıyorum. Bekleyelim sayın @arnblt

Suradan konsolosluga ulasip kisaca sorabilir misiniz?

• Idari isleme kaldigima dair email aldim.
    • Eksik belge olarak belirtilen evlilik cuzdanini size gonderdim.

diye de belirtin.

Sayın @crazycells elçiliğe attığım maile cevap geldi veee

Sayin SELCUK,

Esinizin vizesi onaylanmistir. Iki is gunu icerisinde basilip sectiginiz PTT’ye gonderilecektir.

Saygilarimizla,

Gocmen Vize Bolumu

ABD Buyukelciligi – Ankara

• Bu gün itibari ile vizelerimiz issued oldu. Darısı diğer bekleyenlerin başına

• Benimki de issued olmuş 🙂

• En sonunda bizim de vizeler issued oldu. Gereksiz panik ve endişelerle bunalttığım başta @crazycells olmak üzere herkese çok teşekkürler.

• vizeleri onaylanan arkadaşları tebrik ediyorum, USA maceranızda başarılar diliyorum. Oralara gittikten sonra bizleri unutmayın,tecrübeleriniz bizim için altın niteliğinde olacak 🙂

• vize onaylanan arkadaslardan nj gidecek var mı acaba ?

• Onaylanan arkadaşlar 25 yasindayim. Beden eğitimi öğretmeniyim, tenis basketbol ve fitness gibi özel derslerde uzmanım evlatlık almak isteyen olursa ulaşsın lütfen

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells hocam görüşmedeyken her şey ok denmişti ceac sayfasında da AP yerine ready yazıyor şu anda. Idari işlemler dışında başka bir durum olabilir mi? Çünkü 221(g) belge eksikliğinden dolayı yazıyor eğer yanlış bakmıyorsam...

https://www.immihelp.com/visas/221grefusal/

221(g) due to failure to provide some information or document(s)

Evet haklisiniz, dediginiz gibi eksik belge durumda da 221g refusal veriliyormus ama bunun icin size email gondermezlerdi diye dusunuyorum. Benim email'den anladigim sizin idari isleme kaldiginiz yonunde.

Simdi sayin @arnblt 'in cevabini bekleyelim, eger idari isleme kalmamis olmasina ragmen birine bu emaili gondermislerse, email belirtilen anlama gelmeyebilir. Ama su ibare idari isleme kaldiginizi soyluyor:

Please note that our office has no control over your administrative processing, therefore we cannot estimate how long it may take.

Hocam o ibareyi ceac sayfasında ki AP durumunda da söylüyorlar - kendimi teselli etmeye çalışıyorum. Bekleyelim sayın @arnblt

Suradan konsolosluga ulasip kisaca sorabilir misiniz?

• Idari isleme kaldigima dair email aldim.
    • Eksik belge olarak belirtilen evlilik cuzdanini size gonderdim.

diye de belirtin.

Sayın @crazycells elçiliğe attığım maile cevap geldi veee

Sayin SELCUK,

Esinizin vizesi onaylanmistir. Iki is gunu icerisinde basilip sectiginiz PTT’ye gonderilecektir.

Saygilarimizla,

Gocmen Vize Bolumu

ABD Buyukelciligi – Ankara

tamamdir, su durumda telaslanmayi gerektirecek bir durum yok. Guncel bilgi ikinizin de vizesini aldigi yonunde.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

39

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |