Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @karva öncelikle tebrikler.. mülakatı neden ingilizce yaptılar acaba formda ingilizce biliyorum diye belirttiğiniz için mi?

• @gocagonyalı tebrikler

• @filth_grinder @crazycells Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. DS-5535 formunu dün akşam gönderdim. Artık beklemekten başka yapacak bir şey yok. Gelişmeleri burada paylaşacağım.

• Arkadaşlar selam, az önce elçilikten şu şekilde bir e-mail aldım.

Processing Pending
    Your visa case has been refused under Section 221(g) of the U.S. Immigration and Nationality Act.

Further administrative processing of your application is required before a decision can be made regarding your eligibility for a visa. Please note that our office has no control over your administrative processing, therefore we cannot estimate how long it may take.

As soon as this processing is completed, the Embassy will send you an email providing further instructions. We will also post updates to the Status Check website listed below. There is no other means to check the status of your case. If you were asked provide any documents via electronic submission, you may do so using the Contact Form below.

IMPORTANT: We will notify you via email if we need any information or documentation that could expedite or finalize the administrative processing.

If the passport information you have provided on your DS-260 form changes at any stage of the process after your interview, you must inform us immediately via email at https://tr.usembassy.gov/visas/contact-immigrant-visa-section/. This is necessary to avoid possible delays in your visa process.

Details for each applicant
    Applicant 1: Nuri SELCUK
    Status:
    Documents and/or Actions Required: N/A

Applicant 2: Gulcin SELCUK
    Status: Processing Completed; Expiration Date: 24 September 2018
    Documents and/or Actions Required: None

Sincerely,

Immigrant Visa Unit
    U.S. Embassy Ankara

sitesine girdiğimde benim vizem issued eşimin ki ready görünüyor. Ne yapmam gerekiyor bundan sonra?

2018EU25*** 01 ANK
    Issued
    2018EU25*** 02 ANK
    Ready

• ⭐⭐

Sn @nuri bu mail de bir sıkıntı yok. Daha önce de bir arkadaşa böyle bir mail gelmişti. AP ye kalanlar için gönderilen standart bir bir mail. Sizin yanılmıyorsam evlilik cüzdanı eksikti. Bunu tamamlayınca ISSUED olur vizeniz.

• @arnblt DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Sn @nuri bu mail de bir sıkıntı yok. Daha önce de bir arkadaşa böyle bir mail gelmişti. AP ye kalanlar için gönderilen standart bir bir mail. Sizin yanılmıyorsam evlilik cüzdanı eksikti. Bunu tamamlayınca ISSUED olur vizeniz.

Evlilik cüzdanını göndermiştim, hatta

Documents/Actions required de None yazıyor, yani belge konsolosluğa ulaşmış anlamına mı geliyor bu mail. En başta refused görünce korktum açıkçası

• ⭐⭐

Dediğim gibi bu mail daha öncede başka bir arkadaşa da geldi.

• Arkadaşa gelen mailde Documents and/or Actions Required: kısmında sabıka kaydı soruluyordu benimkinde none yazınca farklı olduğunu düşündüm... We received your documents gibi bir mailde gelmedi henüz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dearosemary DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@karva öncelikle tebrikler.. mülakatı neden ingilizce yaptılar acaba formda ingilizce biliyorum diye belirttiğiniz için mi?

ingilizce anadilleri oldugu icin, biraz bile bilseniz ingilizce konusmayi tercih ediyorlar. Zaten konusma oldukca basit duzeyde gerceklesiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nuri DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar selam, az önce elçilikten şu şekilde bir e-mail aldım.

Processing Pending
    Your visa case has been refused under Section 221(g) of the U.S. Immigration and Nationality Act.

Further administrative processing of your application is required before a decision can be made regarding your eligibility for a visa. Please note that our office has no control over your administrative processing, therefore we cannot estimate how long it may take.

As soon as this processing is completed, the Embassy will send you an email providing further instructions. We will also post updates to the Status Check website listed below. There is no other means to check the status of your case. If you were asked provide any documents via electronic submission, you may do so using the Contact Form below.

IMPORTANT: We will notify you via email if we need any information or documentation that could expedite or finalize the administrative processing.

If the passport information you have provided on your DS-260 form changes at any stage of the process after your interview, you must inform us immediately via email at https://tr.usembassy.gov/visas/contact-immigrant-visa-section/. This is necessary to avoid possible delays in your visa process.

Details for each applicant
    Applicant 1: Nuri SELCUK
    Status:
    Documents and/or Actions Required: N/A

Sincerely,

Immigrant Visa Unit
    U.S. Embassy Ankara

sitesine girdiğimde benim vizem issued eşimin ki ready görünüyor. Ne yapmam gerekiyor bundan sonra?

2018EU25*** 01 ANK
    Issued
    2018EU25*** 02 ANK
    Ready

Gecmis olsun, simdi idari isleme kaldiginizi soyleyebilirsiniz.

Talihli siz miydiniz? Talihli sizseniz sizin islemleriniz bitene kadar diger aile uyeleri de vize alamayacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Hangi uyeye oldugu hatirliyor musunuz sayin @arnblt ?

sayin @nuri idari isleme kalmamisti, idari isleme kaldigi email ile bildirilmis oldu. Forumda "idari islemi" sadece NVC kontrolunde yapilan uzun sureli islem icin kullaniyoruz. Sistemde belge eksikligi ya da belge kontrolu de AP olarak gorunuyor ama bunlar kisa sureli kontroller, iki surec birbirinden cok farkli.

221(g) belge eksikliginden degil, NVC'ye gitmesi gereken bir dosyaya veriliyor.
    (duzeltme: iki durumda da veriliyor)

• Merhaba,

Elimde olduğu kadar 6.000 $ göstersem ve red edilse greencard hakkım ölüyor mu? yoksa tamamlanana kadar bekleyip tekrar başvurabilir miyim?

• Bu ileti silindi!

• @crazycells hocam görüşmedeyken her şey ok denmişti ceac sayfasında da AP yerine ready yazıyor şu anda. Idari işlemler dışında başka bir durum olabilir mi? Çünkü 221(g) belge eksikliğinden dolayı yazıyor eğer yanlış bakmıyorsam...

https://www.immihelp.com/visas/221grefusal/

221(g) due to failure to provide some information or document(s)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@freeman DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba,

Elimde olduğu kadar 6.000 $ göstersem ve red edilse greencard hakkım ölüyor mu? yoksa tamamlanana kadar bekleyip tekrar başvurabilir miyim?

Eger, konsolos yeterli bulmazsa, bir sponsor bulmaniz icin ek sure verilir ama DV2018 sureci bitmek uzere, vize surecinde hicbir sorun yasamamak icin forum yonlendirmelerini takip etmenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells hocam görüşmedeyken her şey ok denmişti ceac sayfasında da AP yerine ready yazıyor şu anda. Idari işlemler dışında başka bir durum olabilir mi? Çünkü 221(g) belge eksikliğinden dolayı yazıyor eğer yanlış bakmıyorsam...

Evet haklisiniz, dediginiz gibi eksik belge durumda da 221g refusal veriliyormus ama bunun icin size email gondermezlerdi diye dusunuyorum. Benim email'den anladigim sizin idari isleme kaldiginiz yonunde.

Simdi sayin @arnblt 'in cevabini bekleyelim, eger idari isleme kalmamis olmasina ragmen birine bu emaili gondermislerse, email belirtilen anlama gelmeyebilir. Ama su ibare idari isleme kaldiginizi soyluyor:

Please note that our office has no control over your administrative processing, therefore we cannot estimate how long it may take.

• @crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells hocam görüşmedeyken her şey ok denmişti ceac sayfasında da AP yerine ready yazıyor şu anda. Idari işlemler dışında başka bir durum olabilir mi? Çünkü 221(g) belge eksikliğinden dolayı yazıyor eğer yanlış bakmıyorsam...

Evet haklisiniz, dediginiz gibi eksik belge durumda da 221g refusal veriliyormus ama bunun icin size email gondermezlerdi diye dusunuyorum. Benim email'den anladigim sizin idari isleme kaldiginiz yonunde.

Simdi sayin @arnblt 'in cevabini bekleyelim, eger idari isleme kalmamis olmasina ragmen birine bu emaili gondermislerse, email belirtilen anlama gelmeyebilir. Ama su ibare idari isleme kaldiginizi soyluyor:

Please note that our office has no control over your administrative processing, therefore we cannot estimate how long it may take.

Hocam o ibareyi ceac sayfasında ki AP durumunda da söylüyorlar - kendimi teselli etmeye çalışıyorum. Bekleyelim sayın @arnblt

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Hocam o ibareyi ceac sayfasında ki AP durumunda da söylüyorlar - kendimi teselli etmeye çalışıyorum. Bekleyelim sayın @arnblt

ceac sizin durumunuzu ogrenebileceginiz bir yer degil maalesef, onu sadece ek bilgi icin inceleyebilirsiniz; ama konsoloslugun talimatlariyla ikisini bir tutmamalisiniz.

Umarim yanlis dusunuyorumdur, lakin benim gorebildigim kadariyla konsolosluk size idari isleme kaldiginizi bildirmis. Mulakat sirasinda farketmedikleri bir nedenden dolayi idari isleme kalirsaniz, size email yoluyla ulasiyorlar. Ayni su an sizin yasadiginiz gibi.

Su anda sadece konsolosluktan gelecek haberi beklemelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Suradan konsolosluga ulasip kisaca sorabilir misiniz?

• Idari isleme kaldigima dair email aldim.
    • Eksik belge olarak belirtilen evlilik cuzdanini size gonderdim.

diye de belirtin.

• ⭐⭐

Merhaba, bu sene Mart ayı mülakatında bir arkadaşa mülakatta sadece "Pasaportu teslim alacağı adres" eksik diye pasaportu geri vermişlerdi. Hemen arkasından DS5535 formunu göndermişlerdi. Sonrada bu içinde refused geçen yazı mail i gelmiş. 7 Nisan da AP süreci bitmiş pasaportunu istemişlerdi. Yani anladığım kadarıyla belge eksiğinden de AP mesajı geliyor.
    Not: Malum son bir senedir hayatımız GC oldu. Bende Türkiye de 2 forum ve yurtdışında 1 forum takip ettim. Bu dediğim arkadaş Türkiye deki diğer forumda. nickname ini sizden onay almadan yazmak istemedim.
    Selamlar,

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.1k

| | | |