Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Lenore, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

USCIS şifremi hatırlayamadım. Güvenlik sorularını da yanlış cevaplayınca hesap bloke oldu. Beni yönlendirdiği sayfadan mesaj attım ama email mi gelecek bana bilmiyorum. Geri dönüş olmadı. O kadar beklemişken başvuru tarihini, şanssızlık oldu gerçekten. Ne yapmam gerekiyor? Aynı problemle karşılaşan oldu mu acaba?

Daha önce şifremi unuttuğumda hatta hesap bloke olduğunda sistemin yönlendirmesine göre onlara mail göndermiştim ( nasıl bir yönlendirme ile ilgili sayfaya ulaştığımı hatırlamıyorum) Akabinde mail gelmişti ve mailde uscis Customer servisin beni arayacağı belirtilmişti ve bir gün sonra sabah 7’de aramışlardı. Güvenlik sorularını tlfda sordu, doğum tarihi vs. Sonra mail geleceğini ve o linke tıklamamı belirtmişti. O şekilde geri almistim hesabı. Dilerseniz uscis aramayı deneyin. Yardımcı olacaklarıdır.

• @Tugba cevap icin çok teşekkürler. Beni de yönlendirdikleri sayfadan mesaj attım. Henüz geri dönüş olmadı. Umarım en kısa zamanda donerler. Aradigim zaman locked hesaplar icin görüşmeye yönlendirmiyor. Ilgili linke yönlendiriyor. Sanırım hem yogunluktan hem de hesap kurtarma icin mesaj atin diyor.

• Selam arkadaslar,

Ilk sorum öncelikle bana hala USCIS'ten bir dönüş olmadı yeni bir hesap açtım sizce sikinti olur mu?

Ikinci sorum, N-400 formunun basında "basis of eligibility" kısmı var. Burada seçenekler asagidaki gibi ve ben 5 yıl dolmadan 3 ay once başvurduğum icin hiç biri bana uymuyor. Acaba "other" seçip aciklama mi yapacağız? 5 yıldır permanent residentim secince, adres bilgisi hata veriyor dolayisiyla girişimi yaptıgım tarihten 3 ay once de ABD'de ikamet etmemi beklediği icin sistem.

What is your basis for eligibility?

I am at least 18 years of age and have been a lawful permanent resident of the United States for at least 5 years.

I am at least 18 years of age and have been a lawful permanent resident of the United States for at least 3 years. In addition, I have been married to and living with a U.S. citizen spouse for the last 3 years, and my spouse has been a U.S. citizen for the last 3 years at the time I filed my Form N-400.

I am at least 18 years of age, I am a lawful permanent resident of the United States, and I am the spouse of a U.S. citizen and my U.S. citizen spouse is regularly engaged in specified employment abroad.

I am applying on the basis of qualifying military service.

Selam arkadaslar,

Ilk sorum öncelikle bana hala USCIS'ten bir dönüş olmadı yeni bir hesap açtım sizce sikinti olur mu?

Ikinci sorum, N-400 formunun basında "basis of eligibility" kısmı var. Burada seçenekler asagidaki gibi ve ben 5 yıl dolmadan 3 ay once başvurduğum icin hiç biri bana uymuyor. Acaba "other" seçip aciklama mi yapacağız? 5 yıldır permanent residentim secince, adres bilgisi hata veriyor dolayisiyla girişimi yaptıgım tarihten 3 ay once de ABD'de ikamet etmemi beklediği icin sistem.

What is your basis for eligibility?

I am at least 18 years of age and have been a lawful permanent resident of the United States for at least 5 years.

I am at least 18 years of age and have been a lawful permanent resident of the United States for at least 3 years. In addition, I have been married to and living with a U.S. citizen spouse for the last 3 years, and my spouse has been a U.S. citizen for the last 3 years at the time I filed my Form N-400.

I am at least 18 years of age, I am a lawful permanent resident of the United States, and I am the spouse of a U.S. citizen and my U.S. citizen spouse is regularly engaged in specified employment abroad.

I am applying on the basis of qualifying military service.

Sistemin size başvuru icin verdiği tarihten önce seçince böyle oluyor evt.

Belirtilen tarihten sonra “ I am at least 18 years of age and have been a lawful permanent resident of the United States for at least 5 years.” seçiyorsunuz. En azından ben böyle yaptığımda sistem onaylamıştı. Su ana kadarki ikamet adreslerinizin hepsi sistemde zaten çıkacak.

Su linki inceleyin dilerseniz.

• Selam evlilik cüzdanının İngilizce çevirisi ve aile nüfus cüzdanının ingilizce çevirisi N400 başvurusunda şart mı? Yoksa şimdiden başvurup interview zamanında kanıtlamak yeterli mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nashville, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Selam evlilik cüzdanının İngilizce çevirisi ve aile nüfus cüzdanının ingilizce çevirisi N400 başvurusunda şart mı? Yoksa şimdiden başvurup interview zamanında kanıtlamak yeterli mi?

Belgeleri ve çevirilerini başvuru sırasında sisteme yüklemeniz gerekiyor.

• @Tugba merhaba,

23d0bed4-74ea-400c-94ff-804a1f81dddf-image.png

Bahsettigim bu sekilde adres bilgilerinin asagisinda sari uyarı cikiyor. O belirttiği tarihlerde ben Amerika'da degildim. Ne seçeceğime karar veremedim. 5 yıldır ABD'deyim diye secersem bu sekilde oluyor.

@Tugba merhaba,

23d0bed4-74ea-400c-94ff-804a1f81dddf-image.png

Bahsettigim bu sekilde adres bilgilerinin asagisinda sari uyarı cikiyor. O belirttiği tarihlerde ben Amerika'da degildim. Ne seçeceğime karar veremedim. 5 yıldır ABD'deyim diye secersem bu sekilde oluyor.

Green kartınızı teslim alacağınızı beyan ettiğinizde verdiğiniz bir adres mi var acaba? Unuttuğunuz ya da. Benim unuttuğum adreslerimi sistem hatırlatmıştı 🥶

• @Tugba ABD'ye girişim 22 Ekim 2017. Basis of eligibility'de verdigim seçeneklerde 5 yıldır Amerika'da ikamet ediyorum secersem 22 Ekim 2017'den önceki 3 ayda ABD'de nerede kaldigimi soruyor.

Bir çok kisi aslında 5 yilin dolmasına 3 ay kala başvuruyor. Diger başvuranlar bu asamada ne yaptı acaba? Herkes 5 yıl dolduktan sonra mi başvurdu? Sistem bu arada bu sari uyarılara ragmen (baska uyarilar da olsa) submit etmeye izin veriliyor ama video talimatlarında tavsiye edilmediği belirtilmişti. Ben de merak ettim diger başvuranlar ne yaptı acaba? Bir de other seçenegi var ama açıklamaya ne yazılması gerekiyor. Hangisini secmek doğru olur bu bilgiye ulaşamadım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lenore Formu doldururken doğru bilgi vermelisiniz. Buraya o tarihlerde bulunduğunuz adresi yazmanız gerekiyor. ABD değilseniz neden ABD'deymiş gibi bilgi vermeye çalışıyorsunuz? 6 aydan kısa süreli çıkışlar zaten vatandaşlık başvurusunu etkilemiyor.

• @Lenore aynı sorunu biz formu doldururken de yaşadık. Bundan dolayı Sistem bugünden itibaren tam 5 yıl geri gidiyor. Eğer siz 5 yıl önce bugün Tr deyseniz yani aynı bizim gibi o zaman tam 5. yılınızı beklemeniz gerekiyor. Biz de bunu sorduğumuz da kimse cevap verememişti. Biz Ocak 2017 24 de girdik, n400 ü 2022 Ocak 26 da submit ettik o şekilde o sarı uyarı gitti, bir daha sistem uyarı vermedi. Sizin de daha beklemeniz gerekiyor. Yanlış beyan vermeyin.

• Şu kardeşiniz de vatandaşlığı bugün itibariyle almış bulunmakta 🫠🇺🇸🇹🇷🙏🏻 Oath ceremony için tarih bekliyoruz.

• @knnrn cevap icin teşekkürler fakat ABD'deymisim gibi bilgi vermeye calismiyorum aslında. N400'u 5 yıl requirement dolmadan 3 ay once submit etmeye calisiyorum. Tam tersi ne secmem gerekiyor onu bilmiyorum çünkü 4 yıl 9 aydır ABD'deyim diye bir seçenek yok. 5 yıldır ABD'deyim diye seçip, Turkiye adresi verirsem seçenek ve adres bilgisi arasında conflict olmayacak mi? Eğer geriye kalan diger secenegini secersem altta çıkan kutucukta açıklama olarak ne yazmak gerekiyor ve daha once 5 yıl dolmadan başvuranlar varsa ne yapmışlar onu merak ettim.

• @gizemyavuz92 cok teskkur ediyorum ama biliyorum ki 3 ay once formu gönderen çok kisi var. Nedense bir net bir cevap alamadım:( ben bir an once doldurmak istiyorum cunku biyometrik randevusunu bekleyip bir an once Turkiye'ye gitmem gerekiyor... Bu yüzden 3 ay daha beklemek seçeneği zor benim icin suan.

@crazycells yardımcı olabilir misiniz acaba🙏

@gizemyavuz92 cok teskkur ediyorum ama biliyorum ki 3 ay once formu gönderen çok kisi var. Nedense bir net bir cevap alamadım:( ben bir an once doldurmak istiyorum cunku biyometrik randevusunu bekleyip bir an once Turkiye'ye gitmem gerekiyor... Bu yüzden 3 ay daha beklemek seçeneği zor benim icin suan.

@crazycells yardımcı olabilir misiniz acaba🙏

Ben dediğiniz gibi yaptım. Ben ekim 25 2016 girdim. N400 dolduracağım zaman sistem Temmuz 27 2021 en erken başvuru yapabileceğim tarih olarak gösteriyordu. O tarihe kadar bahsettiğiniz konuda ve başka bir kaç şeyde sarı ikaz çıkmıştı. Bütün bilgileri N400 kaydettim, Tr dönüşü hemen gönderirim diye. güncellenmesi gereken bilgileri de zaten biliyordum. Haziran sonu Tr’ye gittim. Dönüşüm Ağustos 3. 4 agustosta bilgileri update edip gonderdim hiç bir ikaz almadan.

Bazen N400 yerine N600 dolduranlar oluyor. Mutlaka kontrol etmişsinizdir ama yine de hatırlatayım. Belki yanlış form.

@knnrn cevap icin teşekkürler fakat ABD'deymisim gibi bilgi vermeye calismiyorum aslında. N400'u 5 yıl requirement dolmadan 3 ay once submit etmeye calisiyorum. Tam tersi ne secmem gerekiyor onu bilmiyorum çünkü 4 yıl 9 aydır ABD'deyim diye bir seçenek yok. 5 yıldır ABD'deyim diye seçip, Turkiye adresi verirsem seçenek ve adres bilgisi arasında conflict olmayacak mi? Eğer geriye kalan diger secenegini secersem altta çıkan kutucukta açıklama olarak ne yazmak gerekiyor ve daha once 5 yıl dolmadan başvuranlar varsa ne yapmışlar onu merak ettim.

Greencard'in gonderilmesi icin verdiginiz adresden once Turkiye'deki adresinizi gireceksiniz (Turkiye'de iseniz). Daha greencardiniz yoktu o zaman zaten ABD'de olamazsiniz. Herhangi birsey sormayacaklar onunla ilgili. Siz mulakata girdiginizde zaten Turkiye adresi 5 yildan daha oncede kalmis olacak. O 3 ay icin Turkiye adresini girdik bizde. Hic birsey sormadilar. Sizede sormayacaklar, zaten 5 yilin dolmasina 90 gun kala basvuru yapma hakkini onlar veriyor size. Giris yaptiginiz gunden itibaren, green cardin gonderilmesi icin verdiginiz adresi gireceksiniz, oncesi icin Turkiye.

• Selam dün bir arkadaşıma sordum. 1 yıl önce başvurup vatandaşlığını almıştı. Bana evlilik cüzdanının ve doğum sertifikası için İngilizce çevirisine dair bir şey yapmadım. Sadece formdaki bilgileri doldurdum ve submıt ettim dedi. Acaba n400 formunda güncelleme mi yapıldı. .?

• @Ryback teşekkür ediyorum. Evet mantıksız olan bu hakkı verip şıkları net yapmamaları. Bu arada ben de internette fb grubunda birinin önerisi üzerine Avvo adlı sitede daha önce sorulan sorulara baktım ve ben de sordum hemen cevap yazdı bir kaç avukat. Gerçekten faydalı bir site. Bu bilgi de burada durmuş olsun. Belki aynı soru işaretleri olan birinin işine yarar. Amerika’da doldurduğum hemen her formda net olmayan bir şeyler oluyor zaten. Sadece göçmenlik değil. Bir çok form böyle…

• @Tugba nasıl olduysa bu yorumu kaçırmışım. Teşekkürler bilgi için. Ben de aynı şekilde doldurup göndereceğim. N400 formu N600 değil:) uyarı için teşekkürler yine de:)

• @nashville, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Selam dün bir arkadaşıma sordum. 1 yıl önce başvurup vatandaşlığını almıştı. Bana evlilik cüzdanının ve doğum sertifikası için İngilizce çevirisine dair bir şey yapmadım. Sadece formdaki bilgileri doldurdum ve submıt ettim dedi. Acaba n400 formunda güncelleme mi yapıldı. .?

Hatırladığım kadarıyla bu ikisi destekleyici doküman olarak yükleniyor. Biz konsolosluktan uluslararası evlilik cüzdanı ve birth extract aldık. Zaten ingilizce veriyorlar. Destekleyici doküman olarak yükledik. Mülakatta tekrar sormadılar diye hatırlıyorum.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 10
  • 19
  • 13
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |