Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @meltemarsl, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar, DV23 talihlisiyim, sıra numaram 29 binlerde. Normalde dil okulu için Amerika'ya gitmek üzere vize başvurusu yapmayı planlıyordum fakat numarası yüksek olanlar için AOS tavsiye edilmiyordu okuduğum kadarıyla. Bu durum hala böyle midir? Bir de DS260 formunu göndermişken F1 için başvuruda bulunmak sorun olur mu? Teşekkürler.

numara yuksek oldugu icin aos tavsiye edilmeme sebebi aos'in gorece uzun surmesi. siraniz bultende erken gelirse sorun olmaz. bu da bir cok seye bagli, arkanizda kac kisi var vs. ama 29bin yuksek evet riskli bir durum. benim 26bin idi yapabildim, bunun da sebebi subatta bultenin 13binden 27bine cikmasiydi. yoksa ben de acaba siram gelir mi veya gelse bile vakit yeter mi diye stresliydim. 13binden 27bine cikmasi da cok ekstrem bir durum. turkiye'de konsoloslugun durumunu gorunce kalmak da ayri bir problem gibi. zor karar acikcasi. ikinci sorunun cevabini bilmiyorum ama sorun yapabilirler gibime geliyor, daha iyi bilen biri cevaplasin.

• @huseyin0931 teşekkür ederim yanıtınız için. Sürece Almanya'da devam etmek gibi bir seçeneğim de var ama konsoloslukların vize işleme oranlarına baktığımda pek fark yoktu. 2023'te Türkiye'de bırakmak daha sıkıntı gibi görünüyor yine de. Almanya'daki süreçle ilgili bir fikriniz var mı? Amerika'yla kıyaslanırsa hangisi daha mantıklı olur?

• Herkese merhaba. AOS başvurumuzu 1 Nisan'da yaptık North Carolina'dan yaptık. Mayıs 17sinde de parmak izi randevumuz oldu. Fakat o tarihten beri hiçbir haber alamadık. Numaramız 18xxx. Bu ve diğer birkaç forumdan gördüğümüz kadarıyla bizden yukarıda olan numaraların bazilarina randevu gelmiş, hatta bazilari wave almis green card direkt ellerine gelecekmiş. Bu durum bizi biraz endişelendiriyor. Sizce bu kadar beklemek normal mi? Boyle bir durumda ne yapmak gerekir? Tahmini randevu ne zaman gelir bir fikriniz var mi acaba? Teşekkürler.

• @baharn Maalesef ayni durumdayim. Bio randevum Nisan 18 idi. O zamandan beri dosyada gelisme yok. AOS DV dosyalarinda enteresan olan calisma ve seyahat iznim onaylandi green card'dan once.

• DV 2022 excel'inde "Mülakatın Yapılacağı Yer" ABD olan bazi kisilerin, 8 kisi ben de dahil, "Vizenin Onaylandığı Tarih" kisminda 21/07/2022 yazildigi dikkatimi cekti, satirlarinin diger kisimlari bos olarak. Bununla ilgili bilgisi olan var midir acaba?

• @yigiyigi Cevabiniz icin teşekkürler. Peki senatörlerle iletişime gecmek veya KCCye email atmak gerekir mi?

• @baharn Ben senatorler ile iletisime gectim. Ikisinin de ofisi geri donus yapti ve dosyayi sorusturacaklarini belirttiler. Daha bir haber yok ama.

• @meltemarsl rica ederim. almanya cok daha dogru bi secenek olabilir, duydugum kadariyla avrupada sirasi gelen vize almakta sorun yasamadi. ankaranin durumu icler acisi. almanyada surec AOS kadar uzun da surmeyecektir.

• Bu ileti silindi!

• Merhabalar,

Halihazırda vizesi olup Abd'deyken Green Card sahibiyle evlenip AOS yapan arkadaşlar ne tarz bir mülakata tabi tutuluyor? Başından geçen var mıdır acaba?

Evlilik, ülkeye girişten 90 gün sonra yapılsa bile çok sert mülakat yapıldığına dair söylentiler var. Gereksiz korku da oluşturmak istemiyorum. Tecrübeli arkadaşlar bilgilerini paylaşabilirse çok memnun olurum.

• Merhaba, buraya turist vizesiyle gelmis birisi SSN ini Doordash vb. gibi uygulamalarda kullanip ABD vatandasi birisiyle evlendigi zaman AOS yapmayi denediginde sorun yasar mi? Cozumu nedir? Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yeuxdisent turist visesiyle abd'de ssn'li ya da ssn'siz çalışamazsınız, bu sahip olduğunuz vizeye aykırıdır.
    bu yüzden sorunuzun devamı için vereceğimiz cevapların pek bir anlamı yok.

• @gucarslan Yasa disi oldugunu biliyorum ama bu evlilik yoluyla AOS yapmaya engel mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yeuxdisent yasadışı olan bir konu için size tavsiyede bulunamam.

• Merhabalar,

DV 2022 talihlisiyiz
    Case numaramız 7xxx
    Submite tarihimiz Temmuz
    Mayıs ayı sonu açıklanan Haziran mülakatlarıda açıklanınca ve yine sıra yine gelmeyince 6 Haziran Washington, D.C. den Aos yapmak üzere ülkeye B1/B2 vize türü ile giriş yaptık, iki kişilik bir aileyiz adam başı 10 bin er dolar ile giriş yapabiliriz diye bildiğimiz için ülkeye 18 bin dolar ile girmeye çalıştık fakat daha sonra eşimin pasaportu bir kutuya koyup polisler çektiler benim geçmeme izin verdiler ama eşimi yalnız bırakmak istemediğim için bende onunla birlikte bekleme salonuna gittim düşünüldüğü kadar korkunç bir yer değil ama yine de insan tedirgin oluyor kapıda memur ne kadar para ile girdiğimizi sormuştu doğrusunu söyledik bizde adam başı 10 bin er dolar olarak bildiğimiz için sorun olacağını düşünmemiştik ama aile olduğumuz için aile olarak 10 bin dolar ile giriş yapabilirmişiz polisleri ikna etmek için eşim bayağı bir dil döktü iş yerinden aldığı çalışma belgelesi paranın bir kısmını iş yerinin verdiğini buarada bir fuara katılacağını (Fuar biletleri seyahat planımızın vb herşeyin çıktıları vardı hepsini gösterdik)
    söyledi. Buaradan sonra arkadaşımızın yanına Pittsburgh, Pensilvanya gideceğimizi ve araba kiraladığımızı gösterdik kiralama ücretlerin yüksek olduğunu vb gösterdi eşim sonunda polis ikna oldu ve geçmemize izin verdi( buarada isterse parayı sayma fazlasını alma hakkı varmış doğru söylüyorsun değil mi sayarım bakta dedi zaten) önemli olan kendinizden emin bir şekilde sorulanlara cevap vermek ayrıca ülkeye girmeden önce bütün uygulamaları, e mailleri, Green kart hakkında olabilecek herşeyi sildik, girişte benim parmak izimi aldılar ama eşimin almadılar sebebini anlayamadık.Sonuç olarak biraz stresli olsada giriş yaptık.
    Aos sürecimiz şuan Pittsburgh, Pensilvanya devam ediyor. Gelir gelmez hemen banka hesabı açtık ve kcc ödenmesi gereken fee ücreti için geçici Çek talep ettik ardından hemen fee ücreti için çeki doldurup kcc gönderdik.

Dosya Numarası: 2022EU000007XX
    KCC Fee ödemesi: 08/06/22
    Sağlık raporu:16/06/22 gelir gelmez randevu almaya çalıştık en erken tarih buydu, ve evrakların hazırlanması ile 21/06/22'de raporu teslim aldık. Ayrıca adam başı 3 aşı ve idrar,kan için 750 $ ödedik
I-485 Gönderim : 24/06/22 gönderim Usices eline 27/06/22'de ulaştı.
NOA Tarihi :07/07/22
Biometrics Randevusu : 03/08/22 olarak gelmişti ama walk in yaptık ve 25/07/22 verdik 
Mülakat Tarihi : 
Green Card :

Mülakat tarihimiz gelince tekrar bilgilendirmek amaçlı yazacağım, süreç şuan hızlı ilerliyor gibi biz gidişattan memnunuz inşallah biran öncede mülakat gelir veya mülakatsız kartın geldiği arkadaşlarda oldu umarım öyle olur daha hızlı olur bizim için öyle bir durum söz konusu olursa.
    Ayrıca sorusu olan arkadaşlar İçin Telegram kullanacı adımı paylaşıyorum: KSevvalCelik

• @gucarslan, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@yeuxdisent yasadışı olan bir konu için size tavsiyede bulunamam.

Merhabalar,

DV 2022 talihlisiyiz
    Case numaramız 7xxx
    Submite tarihimiz Temmuz
    Mayıs ayı sonu açıklanan Haziran mülakatlarıda açıklanınca ve yine sıra yine gelmeyince 6 Haziran Washington, D.C. den Aos yapmak üzere ülkeye B1/B2 vize türü ile giriş yaptık, iki kişilik bir aileyiz adam başı 10 bin er dolar ile giriş yapabiliriz diye bildiğimiz için ülkeye 18 bin dolar ile girmeye çalıştık fakat daha sonra eşimin pasaportu bir kutuya koyup polisler çektiler benim geçmeme izin verdiler ama eşimi yalnız bırakmak istemediğim için bende onunla birlikte bekleme salonuna gittim düşünüldüğü kadar korkunç bir yer değil ama yine de insan tedirgin oluyor kapıda memur ne kadar para ile girdiğimizi sormuştu doğrusunu söyledik bizde adam başı 10 bin er dolar olarak bildiğimiz için sorun olacağını düşünmemiştik ama aile olduğumuz için aile olarak 10 bin dolar ile giriş yapabilirmişiz polisleri ikna etmek için eşim bayağı bir dil döktü iş yerinden aldığı çalışma belgelesi paranın bir kısmını iş yerinin verdiğini buarada bir fuara katılacağını (Fuar biletleri seyahat planımızın vb herşeyin çıktıları vardı hepsini gösterdik)
    söyledi. Buaradan sonra arkadaşımızın yanına Pittsburgh, Pensilvanya gideceğimizi ve araba kiraladığımızı gösterdik kiralama ücretlerin yüksek olduğunu vb gösterdi eşim sonunda polis ikna oldu ve geçmemize izin verdi( buarada isterse parayı sayma fazlasını alma hakkı varmış doğru söylüyorsun değil mi sayarım bakta dedi zaten) önemli olan kendinizden emin bir şekilde sorulanlara cevap vermek ayrıca ülkeye girmeden önce bütün uygulamaları, e mailleri, Green kart hakkında olabilecek herşeyi sildik, girişte benim parmak izimi aldılar ama eşimin almadılar sebebini anlayamadık.Sonuç olarak biraz stresli olsada giriş yaptık.
    Aos sürecimiz şuan Pittsburgh, Pensilvanya devam ediyor. Gelir gelmez hemen banka hesabı açtık ve kcc ödenmesi gereken fee ücreti için geçici Çek talep ettik ardından hemen fee ücreti için çeki doldurup kcc gönderdik.

Dosya Numarası: 2022EU000007XX
    KCC Fee ödemesi: 08/06/22
    Sağlık raporu:16/06/22 gelir gelmez randevu almaya çalıştık en erken tarih buydu, ve evrakların hazırlanması ile 21/06/22'de raporu teslim aldık. Ayrıca adam başı 3 aşı ve idrar,kan için 750 $ ödedik
I-485 Gönderim : 24/06/22 gönderim Usices eline 27/06/22'de ulaştı.
NOA Tarihi :07/07/22
Biometrics Randevusu : 03/08/22 olarak gelmişti ama walk in yaptık ve 25/07/22 verdik 
Mülakat Tarihi : 
Green Card :

Mülakat tarihimiz gelince tekrar bilgilendirmek amaçlı yazacağım, süreç şuan hızlı ilerliyor gibi biz gidişattan memnunuz inşallah biran öncede mülakat gelir veya mülakatsız kartın geldiği arkadaşlarda oldu umarım öyle olur daha hızlı olur bizim için öyle bir durum söz konusu olursa.
    Ayrıca sorusu olan arkadaşlar İçin Telegram kullanacı adımı paylaşıyorum: KSevvalCelik

• @yeuxdisent, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba, buraya turist vizesiyle gelmis birisi SSN ini Doordash vb. gibi uygulamalarda kullanip ABD vatandasi birisiyle evlendigi zaman AOS yapmayi denediginde sorun yasar mi? Cozumu nedir? Tesekkurler

Turist vizesiyle gelip nasıl Ssn alabildiniz ve bir de kullanabildiniz?

• @Tugba, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@yeuxdisent, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba, buraya turist vizesiyle gelmis birisi SSN ini Doordash vb. gibi uygulamalarda kullanip ABD vatandasi birisiyle evlendigi zaman AOS yapmayi denediginde sorun yasar mi? Cozumu nedir? Tesekkurler

Turist vizesiyle gelip nasıl Ssn alabildiniz ve bir de kullanabildiniz?

Muhtemelen daha önce work and travel ile gelmişse ssn vardır. Daha sonra Tr den turist alıp ssn ile doordash yapabilir. Hatta artık ssn bile gerek yok kiralama yoluyla yapıyorlar. Haftalık 100-150$ a

• @meltemarsl neden yuksek cs lere aos onerılmıyor

• @altone, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@meltemarsl neden yuksek cs lere aos onerılmıyor

Çünkü, Aos yapmak isteyen kişi eğer turist vizesi ile giriş yapmışsa, işlemlerin uzun sürmesi yanı kişiye sıra gelmesi riskli. Haliyle , usa içinde sıra gelmesi beklenirken kalış zamanını geçerse kişi, out of status düşecek ve case yanı Aos başvurusu büyük ihtimalle iptal edilecek.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |