Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Teşekkür ediyorum arkadaşlar

• @cokbekledik86, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar benimde sonunda nvc de dosyam onaylandı umarım banada randevü emaili sizlerle beraber toplu gelir

Hayırlı olsun inşAllah. Çok sevindim.
    İlk dağıtılan mülakatlarda size de, bize de sıra gelir inşAllah.

• @MYusuf teşekkür ediyorum inşallah benimde beklentim o yönde hayırlısı olsun inşallah

• K3 vizesi hakkında bilgisi olan biri bilgi verebilir
    mi? Yabancı forumlarda k3 ile I-130 başvurusunu hızlandıranlar gördüm. Biraz daha pahalı oluyor sanırım I-130'a göre çünkü 1200 dolar ekstra bir ödeme gerekiyor. Bilgili arkadaşlar cevaplarsa sevinirim

• @cokbekledik86 hayirli olsun kardesim zor gunler geride kaldi simdi daha zor günlere randevu beklemek daha zor 😂

• @mertdzkr teşekkür ederim şuanda rahatım zoru atlattık bence bu süreçte artık bi sıkıntı çıkacağını düşünmediğim için rahatım

• @Samet-Ünlü, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

K3 vizesi hakkında bilgisi olan biri bilgi verebilir
    mi? Yabancı forumlarda k3 ile I-130 başvurusunu hızlandıranlar gördüm. Biraz daha pahalı oluyor sanırım I-130'a göre çünkü 1200 dolar ekstra bir ödeme gerekiyor. Bilgili arkadaşlar cevaplarsa sevinirim

Uscis sürecindeyken biz de görmüştük. Takip ettiğimiz Potomac SC facebook grubunda, K3 vizesi için başvuru yapılınca normal CR1 dosyasının daha hızlı onaylandığını iddia edenler oluyordu. Fakat biz bunu öğrendiğimizde ilk başvurumuzdan itibaren zaten çok uzun bir süre geçmişti. O yüzden denemedik. Belki daha önce öğrenseydik K3'ü deneyebilirdik. Yaklaşık 1 yıl civarında Uscis dosyayı onayladı.
    K3 için daha sonra extra ödeme varmış. Ne kadar bilmiyorum.

• ⭐⭐

@MYusuf peki cr1 de hızlandırma talebi mümkün mü. Ekstra ödeme ile ?

• ⭐⭐

@cokbekledik86 nvc neden sürekli eksik evrak talep ediyor bunu bir kaç kişinin imzasında gördüm

• @emirgenco biz boşanma belgesini yüklememiştik bazı arkadaşlar çevirileri yapmadı hem ingilizce hem Türkçe çeviri istiyolar siz nvc aşamasındamıısınız öyleyse formu dikkatlice okursanız bizim hatalarımız tecrübe olur

• @emirgenco Maalesef sadece sağlık, askeri ve ekonomi gibi ciddi durumlarda hızlandırma talebini kabul ediyorlar. Yine de talepte bulunmakta fayda var en fazla reddediyorlar. Bu arada hamilelik hızlandırmak için bir neden değil.

• @MYusuf Biz başvuruyu yapalı henüz 24 gün oldu k3 önerir misiniz? Artısı eksisi ne olur acaba?

• Arkadaşlar benim ve kızımın ceac sistemine giriş yaptığımda at nvc görünüyo fakat oğlumun güncelleme olmamış acaba bu sıkıntı olurmu ne yapmak lazım

• @timtim, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@Merve-Güngör başvurunuzda hata mı olmuştı düzeltme istediler

Adli sicil belgesini avukat turkce yuklemis ingilizcesini istediler onu da yukledik 4 ay sonra mail geldi kontrol edin nvc yi diye nvc de missing yaziyordu bu seferde turkcesini istiyordu ben yine olmadi sandim dq maili de bu eksik maille ayni anda geldi avukat hem eksik hem neden dq mailide geldi diye aradi sordu bir problem olmadigini soylediler sistemsel biseymis

• @Samet-Ünlü benim gördüğüm k3 başvurusu yapanlar genelde bir süre beklemiş olanlardı. O sebeple çoğu k3 sayesinde mi yoksa kendiliğinden mi onay aldıklarını bilmiyorlardı. Bazıları kesin k3 sayesinde derken kimisi olabilirde olmayabilirde diyor. Yani denenebilir ama çok yeni başvuru sizinki belkide biraz bekleyip denemek daha mantıklı.

• @emirgenco, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@MYusuf peki cr1 de hızlandırma talebi mümkün mü. Ekstra ödeme ile ?

@Samet-Ünlü
    Potomac facebook grubunda evli kişiler için olan K3 için başvuru yapınca CR1 kategorisinde normal zamandan önce Uscis onayı alanlar paylaşım yapıyordu. Ücret sanırım daha sonra Green Card aşamasında ödeniyormuş. Ne kadar bilmiyorum.
    K3 için başvuru yaparken NOA1 onayı almak gerekli galiba. Biz K3 vizesini çok geç öğrendik. Tahmini zamana göre bizim zamanımız az kalmıştı. O yüzden K3 konusunda işlem yapmadık. Belki önceden görseydik K3 başvurusu yapardık. Çünkü K3 başvurusundan genellikle 1 ay sonra onay gelebiliyor.

• Arkadaşlar, pasaportum geldi, üzerinde cr1 vizesi yazıyor altında bir yıl geçerli diyor, ama daha önce cr1 vizesinin iki yıl olduğunu biliyordum bir de eşimle evliliğim önümüzdeki Eylül'de iki yılı dolduracak şimdi ben IR1 için yani on yıllık green card için ne zaman başvurmam gerekiyor bilgi olan paylaşırsa çok sevinirim.

• @mustafawashington hayirli olsun! cr1 , 2 yilliktir dogru. ama zaten elinizdeki sadece gecici vizeniz. amerikaya giris yapinca bu vizeyi gecici olarak green card olarak kullanacaksiniz en basta (maximum 1 yila kadar). giris yaptiktan 3 ay sonra otomatik olarak adresinize asil 2 yillik cr1 green card 'iniz gelecek. cr1 uzerindeki condition'lari remove etme ise o 2 yillik cr1 kartinizin son 3 ayinda gerceklestiriliyor yanilmiyorsam. yani siz amerika'ya giris yaptiktan 1 yil 9 ay sonra sanirim ama bunu bir kontrol edin baska kaynaklardan da.

• @GMT teşekkür ederim,anlaşıldı

• @MYusuf @ecom cevaplarınız için teşekkürler dediğiniz gibi 4 5 ay bekleyelim belki onay alırız 😅

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

42

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |