Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mistralcoo abdye girerken latin/zenciye Denk gelirseniz cok soru sormuyorlar. Tecrubem bu sekilde.
    Birkac kez daha giris cikis yaparsaniz sorular azalir. Ilk giriste elcilik beyanina uygun giris yapin.
    Genelde sjwlerin cok oldugu yerlerde fazla soru soruyorlar(new york,Cali,boston vs). Garip ama gercek.
    Miami,Texas Ve atlantadan hep Tek soruyla gectim.

• ⭐⭐

@roccorocco peki en son 2 gün kalacağınız nasıl ikna oldu nasıl izin verdi ülkeye girişinize ve siz 2 günün az olmadığını nasıl açıkladınız memura bende İsviçre'ye girerken pasaportumun süresi 2 günden sonra bitecekti İsviçre için yani en fazla 2 gün kalabilirdim memur Fransızca bir şey sordu Türkçe anlamıyorum dedim yanında ki memura sordu damgayı bastı ve geçtim 15 saniye civarı sürdü sanırım çıkarken de hiç birşey sormadı memur ama pasaportumu inceledi önüne arkasına içine etrafına baktı sanki sahte pasaport..

• @mistralcoo benim arkadaş 2 senede 6 kere giriş çıkış yaptı, her girişte dönüş biletini ve otel rezervasyonu sormuşlar. Bir girişinde 10 gün kaşe vurulmuş. Diğerlerinde 6 ay kaşe vurulmuş.

• @LordBolton aslinda soyle oldu. Benim Schengem vizem isvec ten alinmisti. 6 aylikti. O sirada da Aralik ayi sonu Christmas zamaniydi. Vizem bitmeden birde Amsterdami gezeyim dedim. Amsterdam zaten 2 gun yetecek kadar kucuk bir sehir sadece Christmas zamani gormek istiyorum dedim Pasaporttaki diger ulke giris cikislarina da bakti ikna oldu. 11-12 tane ulkeye gitmistim. Ama 2 gun gercekten yetmedi. En az 5 gun olmaliydi. Sorgusuz sualsiz girdigim ulkeler Ingiltere, Sirbistan, Letonya, Rusya, Isvec.

• ⭐⭐

@roccorocco anladığım kadarıyla diğer gittiğiniz yerlerde de 2 gün olduğu için izin verdi

• @prowl ben ais sistemini arayıp sormuştum bana randevu tarihi değiştirmenin bi sınırı olmadığını söylemişlerdi, sende ara bi sor.

• @charon eksik belgeleri olmasın daha garanti olsun diye öyle düşünmüştük. Bir katkisi olmadigini mi düşünüyorsunuz danismanlik şirketlerinin?

• Herkese merhaba resmi tatil yüzünden yetkili birisinden bilgi alamadığım için sizlere sormak istedim. Seyahat sağlık sigortası yaptıracağım güvenceler ve teminatlar listesinde vize teminatı diye bir madde var. Bu madde red durumunda vize başvuru ücretinin iadesi gibi bir şey mi? Bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim.

• @LordBolton hayir en az 5-6 gun, max 1 ay kalmisligim da vardi. Sadece amsterdam icin haftasonu olarak gitmistim.

• @mistralcoo Ben Türk pasaportu ile 03.07. Las Vegas’tan giriş yaptım. Sadece niye geldiğimi, ne iş yaptığımı, nekadar kalacağımı ve yanımda kaç para bulunduğunu sordu. Yanımda sadece 150 Euro ve kredi kartı vardı, pek zorlamadı, mühürü bastı. Galiba Almanya da yaşadığım için kolay oldu. Aynı gün arkadaşım aktarmalı chicago da giriş yaptı Alman pasaportu ile. Ona biraz daha agresif sorular sormuşlar.

• Merhabalar, mevcut randevum için eşimin bilgilerinide eklesem beraber görüşmeye katılabiliyor muyuz?

• ⭐⭐

@MichaelJordan ne sormuşlar agresif olarak

• @mistralcoo ben abd ye girerken önümde gençten bir kız vardı kızı baya sıkıştırdılar sonra başka bir memur geldi kızı aldı gitti ben tabi hem şaşırdım hemde işlerin ters gideceğini düşündüm memura gitti,m pasaportu aldı eline, hmmm dustyblue nasılSİN dedi, ben şaşırdım iyiyim siz nasılsınız dedim, iyi yi demek türkiye ha dedi evet dedim. siz türkçeyi nereden biliyorsunuz dedim cevap vermedi, geliş amacın ne dedi bu noktada ingilizceye geçtiktatil dedim nerede kalacaksın dedi (yalnız bende genel bir hastalıktır heyecandan elim ayağım bir birine girdi) söyledim süreyi ok dedi sonra kaç paran var dedi, şimdi bile aklıma gelince gülüyorum sayıları unuttum adam bana bakıyor ben adama 😃 anladı durumu baş parmağı nı işaret parmağına sürtüp money money diyor ashshsh söyledim, kalacağım adresdekilerin kim olduğunu sordu verdim cevabı ok dedi geçtim.polisin soyadı menendez gibi bir şeydi tipi çok latinoya benzemiyordu.

• ⭐⭐

@DustyBlue o kızın neden sorun yaşadığını anlayabildiniz mi

• @LordBolton, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@DustyBlue o kızın neden sorun yaşadığını anlayabildiniz mi

bilmiyorum ama ben gümrükten çıkarken kız arkamdan yavaş yavaş geliyordu.

• @LordBolton kızın database'de ya ismi çıkmıştır yada memur kızın verdiği cevaplardan tatmin olmamıştır.
    secondary inspection'a gidecek o kız. 2-3 saat bekler. Başıma çok gelmişti c1d ile girerken ilk 2-3 kez(10 sene oluyor ama).
    tc pasaportunu baya sıkıyorlar demek ki. Eskiden böyle değildi(2020'de mesela).
    abd bizi kıskanmaya başlamış. Çok kıskanmasın ama.

• ⭐⭐⭐⭐

B1 B2 vizesi başvurusu için en erken mülakat tarihi Temmuz 2023. Bazen Ekim 2023 tarihine sarkıyor.

• Son birkaç hafta içinde vize görüşmesine giden var mı arkadaşlar?
    Bir de şu aşı pasaportu işi ne durumda? Ben en son 2021 Ekim'de 2.doz biontech vuruldum öyle kaldı. Soruyorlar mı aşı olayını? Veya uçağa binerken mı aşı kartı ya da pcr negatif göstereceğiz?

• @materialist Türkiye deki tatillerde konsoluslukta kapalı. Son 10 günde vize görüşmesi olmadı.
    Amerikaya gitmek için şu anda tam asılı olma şartı var. Cdc.gov ve travel.state.gov sitelerinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

• @thunder_74, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@materialist Türkiye deki tatillerde konsoluslukta kapalı. Son 10 günde vize görüşmesi olmadı.
    Amerikaya gitmek için şu anda tam asılı olma şartı var. Cdc.gov ve travel.state.gov sitelerinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Tam aşı derken? Ben 2 asi oldum sinovac. Yeterli olmaz mı? Birde sinovac yada biontech olması farkeder mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

33

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |