Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Ghost https://t.me/+lsDCQX5UfzU2YTk8 bu linkten telegrama dahil olabilirsin böylece açık tarihleri görürsünz 🙏🏼

• ⭐⭐⭐

@ob16222 https://t.me/+lsDCQX5UfzU2YTk8 burdan deneyebilirsinz olmazsa söyleyin yeni link isterim

• ⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

• randevu tarihi değiştirme hakkı 3 gün diye bir şey okumuştum. ben 3 kez mi 2 kez mi değiştirdim tam hatırlamıyorum. diyelim ki tekrar değiştirmek istedim, sistem ne gibi bir uyarı veriyor? randevumu iptal edip haklarımı geçersiz mi kılıyor? ne gibi bir yaptırım var?

• Bi ben tarihi geri çekemedim 2 aydır herhalde🤷🏻♂
    Hergün bakmama rağmen geriye çekemedim çok şanslı biriyimdir 🙂

• 13 Haziran 2023 e boşluk açılmış ekim ayından çektim şimdi. bir de bu 3 kere tarih değiştirme olayı doğru mu?

• @Samet-Ünlü verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim vizesiz girebildiğimi ama vize almam gerektiğini söylediniz bu nasıl olur?

• @Supersonic Vizesiz girebilirsiniz demedim, vize almanız gerekiyor.KKTC pasaportu için vize gerektirmeyen tek ülke Türkiye. Forumdaki göçmen veya göçmen olmayan vizelere bakabilirsiniz. En yaygını b1/b2 turist vizesi.

• @Supersonic abd her ülkeye vize ister(1-2 tane istisna var). buna tcnin diplomatik pasaportu bile dahil.
    kktc pasaportunun bir avantajı olmaz, hatta bence kötü bir seçim. Hiçbir ülke tanımıyor çünkü. Alabiliyorsanız rum pasaportu alın.
    yoksa tc pasaportuyla başvurun, lakin randevular gelecek seneye veriliyor. Pasaport boş ise vize almanız çok düşük bir ihtimal.
    bence forumu bir okuyun. Bilginiz az anladığım kadarıyla. Hafife alınacak bir process değil bu.

• @charon Ek bilgi: Visa Waiver Program çerçevesinde, Abd, 40 ülke vatandaşından e-vize ister. Yapılan ziyaretler iş veya turizm amaçlı olup 90 günü geçmemelidir. Kanada vatandaşları vizesiz girebilmektedir.

• amerikanin ESTA denilen vize sistemi vardir evet 40 ulke vatandaslari elektronik olarak vize alirlar,internette forum doldurulur ve esta onaylanir,amerikaya giriste gumruk memuru 3 aylik vize damgasi vurur,bir kac yildir gasliba damga vurulmuyor otomatik computerlere isleniyor,esta haricinde diger vizeler icin konsolosluklara sahsi muracaat etmek lazimdir diye dusunuyorum

• @Samet-Ünlü teknik olarak o da bir vize çünkü şartları var.
    mesela visa waiver ülkelerinin mensubu vatandaşlar bazı ülkelere giriş çıkış yaptıklarında elçilikten vize almak zorundadırlar.

• Arkadaşlar 21 haziranda Chicago O'Hare havalimanı ile ABD ' ye giriş yaptım. Avrupa ve balkan ülkelerine gitmişligim vardı fakat ABD ' ye ilk girişim olucaktı. Otel rezervasyonu ve dönüş uçak biletim yoktu , hatta birçok kişiye danışmama rağmen sadece 2 kişi dışında tüm danıştıklarım gerek yok dedi. İstanbul havalimanına gitmeden birkaç saat önce içim rahat etmedi ve dönüş bileti ve otel rezervasyonu yaptim ve inanır mısınız belki bana denk geldi bilmiyorum , O'Hare havalimanında hepsini sordular , dönüş biletim , otel rezervasyonum , yeterli param varmı yok mu hepsini sordu memur ve çok ilginçtir ki bana 1 ay tatilmi olur dedi , evet 1 ay tatilmi olur dedi ve ben şok oldum. Sonuç itibari ile ABD ' ye giriş yaptım ama beni terlettiler. Pasaporta 6 ay oturum bastılar , böyle bir tecrübem oldu ve sizlerle paylaşmak istedim. Hepinize bol şans dilerim.

• ⭐⭐⭐

Yoğunluk varmıydı o sıra merak ettim. Genelde yoğunluk olmadığı zaman çok irdeleyebiliyorlar. @mistralcoo

• @waterman inan yoğunlukta vardı , ben iki soru sorar geçirir dedim ama baktım iki soruyla bırakmadı , ben öyle çok ingilizce konuşabilen biri de değilim ve tercüman istiyorum lütfen dedim , ve yan sırada bekleyen türk vatandaşı öğrenci bir arkadaş geldi de o yardımcı oldu. Bir 10 dakika bankoda durdum ona eminim. Arka oda yada sorgu odası yada bir araştırma odası değil , bir fiil 10 dakika o memur tuttu beni .

• Telegram gruplarında ret oranlarının yüksek olduğunu yazanlar var 2022 yılı için ret onay istatistiği varmıdır yoksa sallıyor olabilirler mı

• Turist veya is vizesi ile sorunsuz girmenin anahtari sanirim vizeyi alirken verdiginiz beyanla ulkeye girerken verdiginiz beyanlarin uyumlulugu. Bir de yapilan seyahat veya ziyaret amacinin makul olarak ayarlanmasi. Bazen aranan bir isim nedeniyle isim benzerligi yada rasgele yolcu secerek yaptiklari sorgularda olabiliyor. Ben mesela Hollanda ya girerken sadece 2 gun kalacaktim bana da 2 gun cok az degil mi diye epeyce soru sormuslardi. Tum evraklarimi muhurlu kaseli imzali gostermeme ragmen oteli bile aramisti memur. Bu adam parayi odedi mi gercekten 2 gun kalacak mi diye yanimda konustu.:) Ha ha 2 gunde Amsterdamin tum peynirlerini yiyecem yada hafiften koloni kuracaktim 2 gunde 🙂
    Acikcasi Avrupa veya gelismis bircok ulkeye girerken maalesef Turk vatandaslarina potansiyel gocmen gozuyle bakiyorlar. Pasaportlu vizeli girerken bile zorlaniyoruz. Kacaklar bizden daha rahat ve kolayca giriyorlar 🙂

• @charon Aynen öyle keşke biz de o ülkelerden olsak da bi form doldurup gezebilsek..

• @prowl, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

randevu tarihi değiştirme hakkı 3 gün diye bir şey okumuştum. ben 3 kez mi 2 kez mi değiştirdim tam hatırlamıyorum. diyelim ki tekrar değiştirmek istedim, sistem ne gibi bir uyarı veriyor? randevumu iptal edip haklarımı geçersiz mi kılıyor? ne gibi bir yaptırım var?

benim soru arada kaynadı. tekrar hatırlatmak istedim

• @roccorocco hocam nikaraguaya giremiyoruz, avrupada sorgulaya cekmeleri lazim😂

Benzer Başlıklar

• 5
  • 552
  • 968
  • 160
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |