Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @enemy çok teşekkür ederim. Şu an baya üzüldüm, önceki senelerde Aralıkta bile submit edenlerin bu kadar sürmedi diye okumuştum. Belki de biraz ondan bu kadar rahat davrandım. Çıkar çıkmaz yapmak gerekiyormuş.

• @gucarslan teşekkür ederim. İlk fırsatta imzaya taşıyacağım, henüz çok yeniyim forumda. Cevabınız için sağolun, açıkcası çok takip edemiyordum, bu kadar uzun süreceğini de tahmin etmedim. Peki mülakat hiç çıkmazsa ne olacak? Yanacak mı lottery şansımız?

• @datanist bunu nereden takip ediyorsunuz örneğin? Kaçına kadar submit edenlere mülakat verildiğini vs?

• ⭐⭐⭐

@gabus maalesef eylül ayında da mülakat alamazsanız hakkınız yanıyor

• @datanist çok teşekkür ederim. Ama bu listede, 25k’de olan ve Ekim ayında formu göndermiş biri çok daha erken mülakat tarihi almış. O nasıl oluyor?

• @gabus 25k olup Ekim ayında DS-260 submit eden görmedim. Ancak, 26k olup Ekim'de DS-260 submit eden ve mülakat alan var. Bunun nedeni ise mülakat yeri farklı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gabus dv süreci için mali yıl sonu 30 eylül'dür.
    bu süre sonrasında ne yazık ki vize basılamaz.

• @AlmostDone Selamlar. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Ben de iki yıl kuralı ile uğraşıyorum, şu an J1 ile ABD’deyim. İki yıl kuralı nedeniyle GC hakkını kaybedenlerden bahsetmişsiniz. Detayları biliyor musunuz? Waiver’ları mı yetişmedi?

• Yoğun çalıştığım için foruma çok sık giremiyorum bahsettiğim konsolosluk iletişim adreslerini bugün yarın atacağım buraya, ofisteki bilgisayarla kişisel mailimde işlem yapmama izin vermiyor. Benim sormak istediğim bir soru var daha önceki senelerde covid vs hariç çekilişi kazanıp da mülakat alamayan oldu mu hiç mülakat alamama durumunda izlenecek yollar nelerdir toplu ya da bireysel davalara mı katılmamız gerekiyor bunları nereden takip edebiliriz ? @gucarslan @crazycells @smartcells Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ggulduk kural net, çekilişi kazanmış olmanız vize alacağınız anlamına gelmez.
    misal ben, DV2021 kazananı ben mülakat alamadım. mali yıl içinde katıldığım davadan rezerv vize kararı çıktı ve onun temyiz duruşması devam ediyor.

hali hazırda açılmış davalar vardı, onlardan birine katılabilirdiniz ama ne yazık ki çok geç kaldınız. ya da bireysel dava açabilrisiniz..
    ama unutmayın ki hiçbir davadan olumlu karar alma garantisi yoktur.

• Arkadaşlar Şili konsolosluğuna mülakata orada girip giremeyeceğimi ve transferi soran mail atmıştım bugün geri döndüler. Yasal olarak Şili’de bulunuyorsam bir tek o halde kabul edeceklerini söylediler.
    18temmuzda Meksika uçuşum var, oradan Şili’ye geçip şansımı deneyeceğim. Sanırım başka arkadaşlar da yazmışlar Şili’ye. Deneyecek başka var mı?

• @snowwhite telegram grubunda da benzer cevabı alan kişiler vardı. Ancak, ne düşünüyorlar bilemiyorum.

• @datanist ben telegramda yokum. Eğer deneyecek arkadaşlar olursa iletişim kurabiliriz buradan duyurayım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@snowwhite yolunuz açık olsun. umarım mülakat alma şansınız olur..
    güzel haberlerinizi bekliyoruz.

• @snowwhite, yolunuz açık olsun. Telegramda olmadığım ve sonuç alamadığım için yazmadım ama Kuveyt de aynı şekilde dönüş yapıyor. Fakat dosyayı KCC den biz istemeyiz siz KCC yoluyla getirebilirseniz işleme alırız diyorlar. Gel gelelim KCC bizim epostamızla kilidi açmadan taşıma yapmıyor. Standart cevap dışında cevap almak pek mümkün olmadı.

• Zaten ise yarayan ulke nerde.. banada papua yeni gine den cevap geldi:)) dunyanin obur ucuna gitmek isteyenler varsa, yerli kabile hayati tecrube etmek isteyenler) Bide vize istio..

• Arkadaşlar merhaba.Ülkelerin dosya trasnferi için geri dönüşlerini iyi anlayıp ona göre aksiyon almak adına aşağıda elçiliklerin cevaplarını sizlerle paylaşmak istedim.

Şili'ni tarafıma dönüşü :

İyi günler:
    Çeşitlilik Vizesi programına gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Herhangi bir elçilik veya konsoloslukta randevunuz yoksa, lütfen doğrudan KCC ile iletişime geçin: [email protected].

Zaten bir elçilikte veya konsoloslukta planlanmış bir randevunuz varsa ve Santiago'nun transfer talebinizi kabul etmek için uygunluğunu soruyorsanız, Santiago'nun yalnızca Şili'de fiziksel olarak bulunan başvuru sahiplerini kabul ettiğini lütfen unutmayın.

Bu sizin için geçerliyse ve 1 Temmuz 2022'den beri Şili'de bulunuyorsanız, doğrulanacak giriş damgası, göçmenlik ve turist makbuzu ile birlikte 1 Temmuz 2022'den önce Şili'ye girişinizin kanıtını sunmanız gerekecektir. Lütfen e-posta konu satırınızda "Şili'de Fiziksel Olarak Mevcut – Destekleyici Kanıt Sunumu" ifadesini belirtin.

Juarez,Mexica :

Sayın Bay veya Bayan:

22 Haziran 2022, göçmen vizesi davası 2022EU000078XX ile ilgili sorunuz için teşekkür ederiz.

Ciudad Juarez'de işlenen çok sayıda göçmen vizesi başvurusu nedeniyle, Meksika vatandaşlarının ve Meksika'da kalıcı olarak ikamet eden üçüncü ülke vatandaşlarının işlenmesine öncelik vermek Dışişleri Bakanlığı politikasıdır. Şu anda Meksika'da ikamet ediyorsanız, lütfen bu e-postaya FM-3 Meksika vizesi veya iltica belgeleri (tercihen PDF formatında) gibi Meksika'daki yasal ikametgahınızın kanıtlarıyla yanıt verin. Lütfen bunun tek seferlik bir istisna olduğunu unutmayın. Gelecekteki tüm sorular çevrimiçi sorgu formu aracılığıyla gönderilmelidir.

İçtenlikle

Konsolosluk Bilgi Ekibi

ABD Başkonsolosluğu Ciudad Juarez, Meksika

/Ls

• @braveheart-34 Merak ettim de sırf o sebepten soruyorum @Kekw arkadaşım bu gönderiye neden itibarsızlaştırma oyu kullandınız?

• @braveheart-34 Yanlış tıklamışım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |