Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@cashh44 ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    bu soru herkeste aynı şekilde görünüyor, merak etmeyin. telaş edecek bir durum değil..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@teamspirit hayır, bu bir sorun teşkil etmez merak etmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gökhan-Öz sizin ya da aile bireylerinizin sahip olduğu aşı kartları varsa aile hekiminizden alıp götürün, eğer yoksa bu bir sorun teşkil etmez. sağlık muayenesinde zaten aşı kartınız olsa dahi yine aşı olacaksınız. sadece çocuklarınız varsa onların aşı kartları kabul ediliyor.

• Selam herkese, vize görüşmeleri için çağırmaya ne zaman başlanıcak acaba belli mi

• @AlmostDone tekrar merhaba.ben soruyu orda sizin iletislnizden bilgi almak için yazdım ama özelden bilgi vermeyince konu orda uzadı.orasi 2022 sayfa olduğundan burdan devam edelim.
    Candidate must already have a work authorization that would permit them to work for Hitachi Energy in the United States.
    şeklinde bir şart koşuyor.biyle olunca şimdi basvurmuyorum.case no yuskek.muhtemelen en erken Haziran gibi bize sıra gelir herşey normal donerse.ondan Mart Nisan gibi başvuru yapmaya basliyim is mülakatlari ile gc mülakat anca denk gelir diyorum.simdiden basvursam çok erken olacak.ondan başka yöntem varmı diye arastiriyordum iste @Emre-Kurtulmuş

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐

@cerkezkizi09 yani şöyle söyleyeyim genelde amerikadaki firmalar özellikle bir bağlantınız yoksa (örn. o firmanın türkiyedeki şubesinde çalışmıyor iseniz, veya iş geçmişinizde ciddiye alınacak dünya markası bir firma bulunmuyorsa) size sponsor olmazlar.Eğer çalışma iznine sahip olursanız tekrar iletişime geçin diye geri dönüş alacaksınız. Yani siz nisandada başvuru yapsanız adamlar size çalışma izniniz var mı diye sorduğunda hayır cevabını vereceksiniz çünkü o esnada bir çalışma izniniz mevcut olmayacak.Dv lottery kazananıyım demeniz firmaların çalışma izni var olarak baktığı bir durum değil ne yazık ki.Siz yinede şansınızı deneyebilirsiniz tabii.Ama şansınızı mülakat tarihini alınca denemenizi öneririm en azından adamlar lottery kazananı olmanızı çok sıkıntı etmezse sizden bir tarih isteyecek ne zaman buraya gelmiş olacaksın ne zaman işlemlerini başlatıp çalışmaya başlayabileceğiniz seninle gibi.Eğer mülakat almış olursanız en azından diyebilirsiniz mülakatım x tarihinde o tarihten 10 gün sonra amerikaya gelmiş olacağım gibi. Ama tekrar belirtiyorum firmalar size GC sponsoru olmuyorsa başvurunuzu olumlu sonuçlandırmak için sizin fiziki olarak amerikada yasal bir izinle bulunmanızı isteyeceklerdir işlemlerinizi beklemek pek işlerine gelmiyor maalesef

• @cerkezkizi09 @Emre-Kurtulmuş arkadaşın söylediklerine katılıyorum. Mesela eşimle ben sadece pazar araştırması yapıyoruz kendi mesleklerimizi nerede nasıl yapabiliriz diye. İş başvurusundan ziyade bence pazar araştırması yapın ve başvurmak istediğiniz firmaların sosyal medya hesaplarını inceleyip takibe alın. Paylaşımlarına yorum yapın etkileşime o şekilde geçin. Böylelikle akılda kalan bir takipçi olursunuz. Sonrasında Amerika'ya gittiğinizde o firmayı ziyaret edin ve işe ihtiyacınız olduğunu söyleyin. Eğer enerjiniz tutarsa ve iyi bir intiba bırakırsanız güzel bir maaşla başlayabilirsiniz bile. Ben bu konuda başvurudan ziyade insan ilişkilerini geliştirip gidince hello demeyi daha mantıklı buluyorum 🙂 En azından geçici olmadığınızı ve ilgili olduğunuzu göstermiş olursunuz.

• @gucarslan abime çıktı onun adına yazıyorum bilgi almak için 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EmreGdk o halde abinizin sürecini imzanıza taşıyın lütfen.
    DV2023 süreci resmi olarak 1 ekim'de başlayacaktır.

• @gucarslan
    Teşekkür ederim

• Merhabalar.

DS-260 formunu doldururken Tampa'da yaşayan bir arkadaşımızın adresini vermiştik. Mülakata girdiğimizde "Hangi Eyalete Gideceksin" sorusunu Florida / Tampa olarak vermek zorunda mıyız ? Biz Houston'a gideceğiz ve mülakat anında oraya gitmek istediğimizi söyleyeceğiz. Yoksa Houston'da bir adres mi bulmalıyız ?

Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melikeugur hayır değilsiniz.
    verdiğiniz o adres sadece kartlarınızın postalanacağı adres, illa o adreste yaşamanız gerekmiyor.

• @gucarslan Çok teşekkürler

• @gucarslan saolasın vallahi kaç gündür tansiyob düşük geziyorum kendime geldim kardeşim içim rahatladı 🙂

• Greencard bana çıktı erkek arkadaşıma değil. @Emre-Kurtulmuş

• Peki mülakat tarihi aldıktan sonra nikah kıysak yine benimle birlikte gelebilir mi?
    @Retoucher

• @cerkezkizi09 Bu yazıdan anlaşılan firmanızın hiçbir sorumluluk almamış olduğu. Green cardınızı aldıktan sonra zaten bir sorununuz kalmayacak, opsiyonlarınız çok artacaktır. Sevgiler.

• @ayşebirkadın, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Peki mülakat tarihi aldıktan sonra nikah kıysak yine benimle birlikte gelebilir mi?
    @Retoucher

Evet mümkün. Mülakat aldıktan sonra konsolosluğa mail atıp formu açtırıp bilgilerinizi güncellemeniz lazım ve eşinize de DS-260 doldurmalısınız. Mülakat almadan formu açtırıp bu işlemleri yaptırmak size mülakat sırasını geciktirmeye sebep olur dikkat edin.

• 1 ay sonra bir bebeğimiz olacak inşallah..bebeğimize hemen bir pasaport çıkartmamız gerekir mi?Doğumdan sonra ds 260 formu tekrar açtırıp bebeğimizide işlemeli miyiz yoksa mülakatta mı doğum belgeleri pasaport vs götürelim?Bir diğer sorumda artık doğacak çocuğumuzla birlikte tüm aile fertlerine mülakat öncesi 10 yıllık yeni pasaport çıkartmak daha mantıklı mı?Çünkü eylülde mevcut pasaportların tarihi doluyor..Birde mülakata giderken çocuğumuzuda götürüyoruz değil mi? Teşekkür ederim...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |