Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sallymustang other travel documents seçip sonra mülakatta değiştirilemez mi? Neden yeni pasaport almak lazım?

• @fener18 kısmet. Sabırla beklerseniz gerçekleşir sizinde.

• Merhaba. Erkek arkadaşımla mülakatı halledersem evlenmeyi düşünüyorum. Sonrasında onun greencard sürecini Türkiye’den devam ettirme şansımız var mı? ABD için turist vizesine başvurdu ama red alma durumunda bu işler Türkiye’den yürür mü?

• Yasaklı

Anladığım kadarıyla dv2023 talihlilerine mailller, çekiliş sonucundan 3 ay sonra gönderiliyor galiba...Yani Ağustos başı gibi önde olanlara ilk mailler gelir gibi...

• Merhaba
    Birşey sormak istiyorum.
    Mesajlarda aşı kartı ifadesi geçiyor
    Bizim elimizde somut bir aşı kartımız yok.
    Sağlık kontrolünde bu kartı nasıl temin edeceğiz
    E devlet yada e nabızdan mı
    Bilgi verirseniz çok sevinirim
    Teşekkürler

• @fener18 Sanmıyorum çünkü öncelikle Temmuz'da case no aktif olmalı o şekilde. Case no aktif olmadan mülakat maili alamıyoruz. Tahminimce Eylül başı Ağustos sonu olur gibi.

• Yasaklı

@melikeugur case no aktif olmasına nerden bakılıyor?

• Yasaklı

@melikeugur mesela 1 ekimde birine randevu verecekler bunu 1 eylülde adama iletmeleri gerekiyorsa Ağustos başı yada ortası gibi mail göndermeleri gerekmez mi? Dediğiniz Ağustos sonu yada Eylül başı geç olmaz mı?

• @fener18 Case no durumlarına buradan bakabiliyorsunuz. Current Visa Bulletin başlığında bu ay aktifleşen case no listesi yer alıyor. Aslında bu başlığın ilk iletisinde bu konu anlatıldı. İlk iletiyi dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum.

İkinci olarak, Case no current olduktan sonra mülakatlar verilmeye başlanıyor. Ağustos ayındaki bültende DV-2023 ile ilgili dosya numaraları aktif olsa, (ki bu Ağustos ortasına denk gelir) mülakat vermeleri ancak Ağustos sonunu bulur. Kaldı ki 1 Ekim'de mülakatların verildiğini sanmıyorum. Olsa olsa DV-2023 süreci başlamış olur 🙂

Tabi burada konuştuğumuz 10-15 günlük sapmalar. Önemsiz aslında.

• Yasaklı

@melikeugur ekimde verirler mülakat bence...corona filan yok zaten...açılış töreni filanda olmayacağına göre sizleri ekim 1 gibi çağırırlar Melike Hanım.. 😎

• Yasaklı

@melikeugur sizler önden öncüler mülakata gidinde bakalım bizlerde ne yapılıyor hatalar filan var mı öğreniriz...ilk başlarda gitsek elimiz ayağımıza dolaşabilir...Sonlarda çağırsınlar o zamana bize gelinceye kadar yorulurlar zaten.😎😁

• ⭐⭐⭐

@fener18 Eliniz ayağınıza dolanmaması için forumdaki geçmiş senelerin mülakat deneyimlerini okuyarak tecrübe edebilirsiniz

• Yasaklı

@Emre-Kurtulmuş okudum ama bazıları bayağı zorlanmış mülakatta..😎 teori ve pratik aynı olamayabiliyor son reddede..😎

• @fener18 Valla umarım sorun olmaz 🙂 Eşimle hazırlanıyoruz her türlü duruma umarım her şey sorunsuz olur

• Yasaklı

@melikeugur gazanız mübarek olsun inşallah...hayırlısı ile alır gelirsiniz vizeyi...😎

• @fener18 mulakat deneyimleri için bu yılı beklemenize gerek yok. Forum gc ile ilgili hertürlü konuda olduğu gibi bu konuda da emsalsiz bir kaynağa sahip. Dikkatle araştırıp okumanız yeterli. Bol şans...

• Merhaba, şimdi ds260 formuna tekrar bir gözden geçireyim dedim benim başvurumda çıktı ama eşimin bilgilerine baktığımda "Have you traveled to any countries/regions within the last five years? " sorusu işaretsiz gözüküyor ben daha önce almanya ya gittiğim için işaretlemiştim ama eşim gitmediği için no diye işaretlediğimi hatırlıyorum. nasıl seçim yapmadan kaydeder anlamadım başına gelen var mı acaba ?

• Yasaklı

@Şeyda sağolun okuyorum arada sırada gözümün önüne getiriyorum basit gibi geliyor ama ne bileyim işte insan o anda belki bir evrak unutur filan diye belki eksik bulurlar diye düşünmüyorda değil...😎

• Yasaklı

@Şeyda mesela şöyle düşünün öğretmen sözlü yapacak sınıfta listede ilk sırada siz varsınız olur olmaz bir heyecan yaparsınız...😎

• Merhaba. ABD ye gittiğim zaman erkek arkadaşım turist vizesini alırsa orada evlenmeyi düşünüyoruz. Eğer alamazsa Türkiye’de evlenip onun greencard sürecini başlatabilir miyiz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |