Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• cok tesekkurler hocam.

• @Tugba benim yaptigim son expedite a nrmalde 7-10 business deyip 3 ay sonra donduler sok olmustum inanamamistim. kanit talep ettiler daha once de ettikleri kanitlari. her gonderip 100$ tutuyordu calismayan halimle :))) cunku e-mail diye bir sey yok fax ile istediler. Her neyse baya gec donus yaptilar. Sonra yine ses cikmadi. Expedite talebiniz siraya alinmis olup 2-3 ay icinde donulecek olabilir ciddi ciddi. Ha bu durumda expedite in olayi ne dedigini duyar gibiyim inan hicbir fikrim yok artik mantik ne

• Biometric randevu tarihim geldi.

Ancak Calisma izni basvurum formda eksik biraktigim bir nokta yuzunden reddedildi ve geri gonderildi. Bu hatayi duzeltip tekrar gondeerebilecegimi belirtmisler.
    Aklimdaki soru; bu form icin herhangi bir fee odememistim, statu degisimiyle eraber basvurdugum icin. Duzeltip tekrar gonderirken herhangi bir fee odemem gerekiyor mu?

Tesekkurler.

• @mazk2104 Hocam sana sorayım, 2021 ekim ayında başvuru yaptık avukat aracılığıyla,eşim vatandaş ve avukatı da Amerika’da. Şimdi merak ettiğim 150 gün geçtikten sonra Reviewed oldu ve Reviewed üzerinden 122 gün geçti halen bir kıpırdama yok. Bazı arkadaşlar biyometrik randevu falan yazıyor konuya hakim değilim,benim işler mi ağır gidiyor yoksa direk Konsolosluk randevusuna mı geçecem Reviewed sonrası kafam allak bullak oldu. Sen veya arkadaşlardan Cevaplayan olursa teşekkür ederim şimdiden.

• @Mehmet-Güzel merhaba kusura bakmayin statunuzu hatirlayamadim. Amerika icinde mi disinda miydiniz bir de icindeyseniz servis ve FO bilgileriniz nedir ?

• Arkadaslar herkese bol selam. I-130 formunu online olarak gonderdim. Fakat bu sure zarfinda adresimiz degisti ve bunu USCIS'e receipt numberimi girerek AR-11 formunu gonderdim. Yaklasik 4 gun oluyor. Esimin USCIS hesabindan adresine bakiyorum fakat hala degismemis gozukuyor. USPostalOffice'den de degistirdik. Sizce olasi bir belge gonderiminde -USCIS tarafindan- yeni adresimize mi gelir yoksa tekrardan eski adresimize mi? Cok tesekkurler.

• @mazk2104 I-130 Başvurusu ama kategoriyi bilemiyorum CR1 sanırım. Avukata verdik ama çok zor iletişi kuruyoruz mail olarak vesaire,Artık kendim araştırmaya başladım. Sizin başvuru da benimkine yakın ama aşamalarınıza baktım ben hiç birini yapmadım biomtric vs. 150 gün bekledim ilk makbuz onayından sonra “Case is Being Actively Reviewed by Uscıs” oldu 123. Gün halen bekliyoruz. Eşim Amerika’da başvuru yaptı ve vatandaş kendisi ayrıca süreçte oğlumuz oldu.

• @Mehmet-Güzel, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@mazk2104 I-130 Başvurusu ama kategoriyi bilemiyorum CR1 sanırım. Avukata verdik ama çok zor iletişi kuruyoruz mail olarak vesaire,Artık kendim araştırmaya başladım. Sizin başvuru da benimkine yakın ama aşamalarınıza baktım ben hiç birini yapmadım biomtric vs. 150 gün bekledim ilk makbuz onayından sonra “Case is Being Actively Reviewed by Uscıs” oldu 123. Gün halen bekliyoruz. Eşim Amerika’da başvuru yaptı ve vatandaş kendisi ayrıca süreçte oğlumuz oldu.

Amerika dışındaysanız sizin işlemlerini Tr üzerinden konsolosluk aracılı ile yürüyecek. Öncesinde noa1 noa 2 letterlarin gelmesi ve nvc aşamasına geçmeniz gerekiyor. Eğer öyle ise sürece şuradan goz atabilirsiniz

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak?page=1

Amerika icindeyseniz, 182 gündür bekliyoruz. Yanı, malesef ki burda da isler yavaş ilerliyor. Bu durum service center göre veya bulunduğunuz eyalete göre ve de eksik evrak olup olmamasına göre hızlı ya da yavaş ilerlemekte ne yazık ki.

• @Tugba Cevabınız için çok teşekkür ederim. Türkiye’de bekliyoruz süreci umarım konsolosluk bir an önce mülakata çağırır beklemek çok sıkıcı ve yıpratıcı. Oğlumuzu Adana konsolosluğundan 15 gün içerisinde hem randevu hem vatandaş yaptık kolaylıkla.. Bi yemin anne ve bana konu kapandı 15 dk da ne güzel. Umarım tüm bekleyenlere iyi haberler gelir 🤲

• Merhaba 28 haziranda interview var. 1,5 aylık bebeğim var bırakabileceğimiz bir yer yok. Bebekle giden var mı daha önce acaba? Ya da bir sorun olur mu bebeği götürmem?

• @Mehmet-Güzel merhaba bebeğinize vatandaşlık için gittiğinizde bir avukattan mı yardım aldınız yoksa siz kendiniz mi hallettiniz?

• @timtim merhaba, bebek abd doğumlu olduğundan zaten ABD vatandaşı oluyor. Avukatlık bir işlem yok. Direk birt certificate aldı eşim bizdeki TC kimlik gibi. Bir de ekstra olarak postanede pasaporta başvurduk bebek için bu kadar

• @tugb-ylmz merhaba, eşim çifte vatandaş ve bebeği trde doğuracak ama yani abdede doğmayacak

• @timtim Bebek vatandaş olduğu için kısa bir prosedür oldu ve çabucak işlem halloldu. Sadece randevu almanız ve mail yoluyla sizden kimlerin konsolosluğa geleceğini bildirmeniz gerekiyor.

• Herkese merhabalar an itibariyle USCIS binasindan ayrildik green cardim onaylabdi fakat interview cok zor gecti FO Long Island saat 1 de gorusmemiz vardi 15 dk once binaya vardik ve 1:30 da bizi iceri aldi yasli bir kadin ilk andan itibaren cok kotu davrandi yaklasik 1 saat bize kabus yasatti I485 uzerindeki butun yes no sorularini sordu onun disinde iliskimizle ilgili pek bir sey sormadi fakat joint olan butun belgelere ve 3 tane fotograf albumu goturmustuk hepsine bakti. Son olarak onayladigini ve bir kac hafta icinde kartin teslim olacagini soyledi fakat nedendir bilemiyorum o an hic mutlu olamadim daha yeni atlatiyorum umarim kimse bunu yasamaz herkese bol sans diliyorum

• @basoglukoray1, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Herkese merhabalar an itibariyle USCIS binasindan ayrildik green cardim onaylabdi fakat interview cok zor gecti FO Long Island saat 1 de gorusmemiz vardi 15 dk once binaya vardik ve 1:30 da bizi iceri aldi yasli bir kadin ilk andan itibaren cok kotu davrandi yaklasik 1 saat bize kabus yasatti I485 uzerindeki butun yes no sorularini sordu onun disinde iliskimizle ilgili pek bir sey sormadi fakat joint olan butun belgelere ve 3 tane fotograf albumu goturmustuk hepsine bakti. Son olarak onayladigini ve bir kac hafta icinde kartin teslim olacagini soyledi fakat nedendir bilemiyorum o an hic mutlu olamadim daha yeni atlatiyorum umarim kimse bunu yasamaz herkese bol sans diliyorum

Sonuca odaklanalım, geçti bitti şükür ☺️Tebrikler 🍾🎊🎉🎈

• @Tugba Cok tesekkur ederim her sey icin Tugba hanim yeri geldi sizinde cok yardiminiz oldu umarim hepimiz iccin hayilrisi olur 🙂

• @basoglukoray1, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@Tugba Cok tesekkur ederim her sey icin Tugba hanim yeri geldi sizinde cok yardiminiz oldu umarim hepimiz iccin hayilrisi olur 🙂

Hayırlı olsun inşallah. Bize de bugün i693 icin deficency notice belirmiş uscis account üzerinde. Buna bile sevindik. En azından birisi bizim case yüzüne bakmış diye 😍 Hepimiz icin hayır kapıları açılsın inşallah 🤲

• arkadaslar merhaba, 5 gun once ar-11 formunu receipt numaramla beraber doldurup online olarak submit ettim. uscis'e girdigimde hala eski adresimi goruyorum. sizce adresim degismis midir? ne yapmaliyim? tesekkurler.

• Merhaba dün interview vardı. Aklımda kalanları paylaşayım. Biz randevudan yarım saat önce gittik ve bizi Asya kökenli bir görevli içeriye çağırdı. Bu arada bebeğimizi de yanımızda götürdük sorun olmadı. Görevli çeride oturacağımız yerleri eşime ve bana gösterdi prosedürü özetledi. Bana;
    Formdaki benimle ilgili suç sorularını, ABDdeki ev adresimi, ABDye ne zaman girdiğimi sordu. ABD vatandaşı eşime;
    Nasıl ne zaman tanıştınız?
    Eşinin doğum tarihi ne?
    Eşinin anne baba isimlerini biliyor musun?
    Eşinin trdeki adresini biliyor musun?
    Evlilik kutlamanız nasıldı?
    Trye kaç kez gittin?
    Başka çocuğun var mı?
    İkinizin de ilk evliliği mi?
    Aklımda kalan sorular bunlar. Çok fazla soru sormadı. İlişkiye dair bana hiç soru sormadı. Fotolarımızdan bir kaçını aldı ama bize anlattırmadı. En son benim birth certificate imi istedi. Ben trden apostilli nufüs kayıt örneği getirmiştim. Tercüme de ettirmiştim ama orijinalini verdik tercümesi fotokopide kalmış. Görevli beğenmedi adresler yok filan dedi. Eşim de ülkelerde sistemler farklı o yüzden trdeki bu şekilde dedi. Görevli tekrar üzerinden geçeceğim ona göre yA onay ya red alırsınız ya da ek belge istenir dedi.
    Bizim başvuru yaparkenki avukatımız da maalesef yanımızdaydı keşke gelmeseydi. Eşim gelmesini istemedi ama çok ısrar etmiş geleceğim demiş. Görüşme sırasında, avukat telefon görüşmesi yapmak için çıktı ve görevliyi kızdırdı. Belki bu yüzden bile bize gıcık olmuş olabilir. Avukatın yanımızda olması bir artı değilken eksiye döndü. Dünden beri bakıyorum dosya durumumda değişiklik yok. Ne olacak nasıl sonuçlanacak bilmiyorum. Dünkü deneyimim umarım başka arkadaşlara yardımcı olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |