Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @semavi kilometre ile oynama olayının burada da olduğunu bilmiyordum, söylediğiniz için teşekkür ederim.

aslında ben kısa süre için okula geldim, sadece 4 ay. ama houston'da arabasız evden çıkılmıyor. 1 haftadır buradayım ama übere para bayılmaktan bıktım artık. okula git gel 20 dolares. 🙂

sadece suv bakmıyorum aslında, anca burada bineriz diye biraz onlara yöneldim. 🙂 olmasa da olur yani.

bu fiyat aralığında varsa başka tavsiyeniz beklerim 🙂

• Buradakilerin yanında Türkiye de ki galericiler cennetlik evliya kalır... Özelden bir araba yollayacagim sana. Bir arkadaş bıraktı... Belki işine yarar...

• @freeworld Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

@maranty Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

Sıfır olarak mazda cx-5 düşünüyorum bu konuda tavsiyeniz olur mu arkadaşlar ??

Bende test sürüşü yapmıştım bir kaç ay önce. Oldukça hoş bir araç. Araç seyir halinde sessiz, iç detay malzemesi çok kaliteli görünmekte ve oldukça güzel dizayna sahip bir model olmuş. Şimdi alacak olsam, kesinlikle listemde ilk 3’te olurdu. Fakat bir araç daha var, onu şiddetle beklemenizi tavsiye ederim (henüz çıkmadı); 2019 Toyota Rav4. Aynı fiyat seviyelerinde olacaktır.

Amerikan markalarında da çok iyi araçlar olabiliyor o segmentte... Burada çok seçenek var... Yılların Mazda ve volvocusu olarak, henüz şahsıma bir Volvo ve Mazda alamadım 🙂

Geçen gün GMC (Satürn)Acadia aldım... Çok hoşuma gitti araç... Zaten burada bu aracı GMC Chevrolet Satürn ve Buick etiketi ile satıyorlar...

Ben yeni amerikanlari da başarılı buluyorum ... Genel anlamda Kore de alsanız, artık kötü araba yok zaten... Tüm markalar bir biri ile ortaklaşa iş yapıyor... Kaliteleri birbiri yaklaştı... Marka değeri olan aynı arabayı pahalı satabiliyor sadece...

• Aslında abd ye yeni gelip ucuza araba arayan arkadaşlar için bir arkadaşım Toyota yaris 2008 model 152000 mil de aracını satıyor 3300$ a kaza geçmişi yok ancak kliması soğutmuyor tamirciye götürmüş ac pressure switch değişmesi lazımmış demiş oda ilgilenemediği için satılığa çıkartmış, arkadaşım wisconsin Green bay de

• Arkadaşlar selamlar,
    Herkesin bildiği şeyleri tekrar sormayacağım. Halihazırda ABD'de yaşayan arkadaşların deneyimlerine bağlı olarak birkaç şey soracağım.

1. Lyft ya da Uber için aracın herhangi bir model olması gerekiyor?
    2. Yakıt ekonomisi açısından hibrit bir araç almak istiyorum. Çok eski bir şey almak istemiyorum malum bataryaların tükenmiş olma ihtimaline karşı. $10K kadar ne önerirsiniz?
    3. Bu araçlardan satışı en kolay hangi markalar? Bildiğim kadarıyla Toyota hızlı çıkıyor elden.
    4. Honda Accord Touring, Toyota Camry / Avalon, Nissan Maxima, Kia Optima cazip gibi. Siz ne dersiniz?

Saygılar,
    Selamlar,
    C.K.

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• @cihangir-karabagci
    Tüm sorularınıza tek bir cevap vermek istiyorum; Toyota Prius 2007 ve sonrası. 250bin mile kadar batarya gidiyor. 100bin mil civarı rahatlıkla alınabilir. Geçenlerde $5500’e 2007 modeli vardı, ilk sahibi ve daha 70bin milde. Tüm servis kayıtları vardı. Hiçbir kazası yoktu. 1 günde satıldı ve maalesef kaçırdım, çok üzüldüm. 200-250bin’e kadar minimum bakım ile giderdi o araç.

• Araba alırken amerikada üretilmesine dikkat edin enazından ben öyle yapıyorum 🙂 enazından paramız yurtdışına almanya'ya vs. gitmez.Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı.

• Bende şuan 3 araba var 3ude yerli 🙂

Mercedes ML serisi de ABD üretimi 🙂

• @freeworld Çok teşekkür ediyorum bu değerli bilgileri paylaştığın için,
    Selamlar,

• Freeworld yanlış anlama sadece bilgi paylaşımı olsun diye cevap veriyorum 🙂
    Maksat ortak tecrübelerle kişiye göre değişen durumları ortaya koyup insanların faydalanması 🙂

Uber demiş arkadas. Uberde makbul gibi görünse de bu araç mesela V6 bir xl 7 kişilik araç ile bir defada o aracın size kazandırdığından 2 katını yaparsınız... Yakıt masrafı ise kazandırdığını yanında çok komik kalır...

Benim bir diğer gözlemim ise şu... 10defa Uber xl aldıysam bunun sadece 3 yada 4u 4 kişi üzerinde oldu... Diğerleri ya tek kişi ya da rahat rahat gitmek isteyen 2 kişiydi... Mantıklari biraz farklı işliyor 🙂

Farkı görmek için Uber uygulamasından uberx ve uberxl arasında ki fiyat farkina bakabilirsiniz...

Uberden para kazanmak isteyenler en az xl yapıyorlar... Uberx yapanlar ise daha çok boş zamanları doldurmak için...

Acura ile ve Mercedes ML ile denedim mesela... Mercedes 550 serisi 8 silindir... Uber için aptalca bir seçim... Elimde bu vardı 🙂 acura ile tip verilmezken Mercedes ile hatiri sayılır tip geliyordu... Buda ayrı bir şey mesela...

• Houstonda araç arıyorum temiz bir araç olursa haber edin lütfen . Yalnız 2k - 3k arası iş bulana kadar ve bir süre beni idare edecek bir araç . Uber ve Lyft'e para vermekten bıktım 🙂

• Şu an elimde 15 tane temiz 2 ya da 3 bin dolarlık araba olsaydı hepsini 5 gün içinde satabilirdim... Maalesef düzgün araba bulmak çok zor bu fiyatlara. Hele ki şu dönemde daha da zor. Umarım düzgün bir şey bulursunuz...

• bu arada 2. el araba almak isteyenler için youtube da chrisfix hesabınin videoları var araba bulma kontrol ve pazarlık çok detaylı ve güzel videolar herkese tavsiye ederim.

• Amerikan ehliyeti almadan Amerika’da araç sahibi olabilir miyiz. ?

• @guvenersin Evet olabilirsiniz

• Peki registration yaptırırken problem olmuyor mu ? Yani arabaya kaydını da yaptırıp ehliyet alana kadar kullanabilirim 🙂 poliste yakalanmadan 🙂

• Bu ileti silindi!

• 90 gun boyunca yasal bir sekilde Turk ehlioyetiniz ile arac kullanabilirsiniz...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

41

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |