Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@SAMERbey, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan attığınız linkte yetkili izni istiyor açılmıyor. Başka bir link varsa yazar mısınız oradan bakalım nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

su iletiyi kullanabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/post/215666

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gökhan-Öz, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba
    İnterview alınır ise para durumu ile ilgili belli bir döneme ait hesap hareketi mi istiyorlar yoksa hesaptaki parayı göstermemizi istiyorlar
    Bilgisi olan varsa paylaşırsanız sevinirim

Normalde son 6 aylik hesap hareketlerini istiyorlar; ama yeni hesap acip bu hesap bilgilerini goturunce de sorun cikarmiyorlar.

• @crazycells Konsoloslugun ilgili sayfasindaki (https://tr.usembassy.gov/tr/visas-tr/immigrant-visas-tr/diversity-visa-tr/the-interview-tr/) bulunan DV-Yonergeleri linkinde (https://tr.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/91/DV-Instructions-TR.pdf) soyle yaziyor:

"Başvuranın güncel banka hesap bakiyesini, hesabın açılış tarihini, son oniki ay içerisinde para
    yatırma ve çekme miktarlarını ve yıl içerisindeki ortalamasını gösteren, bankanın kıdemli bir
    yetkilisi tarafından verilen beyan. (Yakın tarihlerde olağandışı fazla miktarda para yatırılmış
    ise bununla ilgili açıklama verilmelidir)"

Benim bu konuda kafam karisti acikcasi burada 6 degil 12 ay yaziyor ve iki yetkili tarafindan imzaladigi imza sirkusunden bahsetmiyor, ", bankanın kıdemli bir yetkilisi tarafından verilen beyan". Hangisini dikkate alacagiz? Bir de orada "yıl içerisindeki ortalamasını gösteren" yazilmis ama bankalarin boyle bir cikti verdigini hatirlamiyorum.

• @crazycells Ben henuz vize gorusmesinde gosterecegim paranin buyuk bolumunu banka hesabima yatirmadim. Ulkenin icinde bulundugu ekonomik durumdan dolayi bankalara pek guvenmedigimden yastik altinda tutuyordum. Artik ne var ne yok yatiracagiz mecbur 🙂 Sizce vakit kaybetmeden hepsini tek seferde bankaya yatirsam mi daha iyi olur, yoksa birkac parca halinde belirli bir zaman araliklariyla mi yatirmaliyim? Konsolosluk gorevlisinin yanlis bir yorumda bulunmasini istemiyorum cunku, tek seferde yatirirsam baskasindan alinmis gostermelik para sanabilir, ama parca parca yatirirsam da bu sefer de gosterecegim para miktarinin tamami hesabima daha gec bir tarihte girmis olacak ve konsolosluk sitesinde "Yakın tarihlerde olağandışı fazla miktarda para yatırılmış ise bununla ilgili açıklama verilmelidir" seklinde bir ibare var. Ikilemde kaldim acikcasi.

Aklima takilan bir diger konu da; benim birikimim Euro agirlikli. Dolara cevirmeme gerek var midir yoksa Euro olarak gosterirsem yeterli olur mu? Son bir sey daha: iki banka hesabim var, birine pek birikim koymuyorum sadece faturalar odeniyor. Bu ikinci bankadaki hesabini vize gorusmesinde hic gostermesem olur mu?

Cevaplariniz icin simdiden cok tesekkur ederim.

• @leviathan https://yesilkartforum.com/forum/topic/4299/dv2022-mülakat-deneyimleri/1739?_=1654980257018 Burada anlatılanlar size yardımcı olabilir. Imza sirkülerini vermeseniz, evrakın (hesap hareketleri) orjinalligini kontrol etmeleri mümkün olmayacaktır.

• ⭐⭐⭐

@leviathan paranın kaynağını aileniz gösterebilirsiniz ki sormayacaklardır bile nereden geldiğini, iki hesap konusuna gelirsekte önemli olan parayı göstereceğiniz hesap günümüzde tek banka hesabı kullanan kişi sayısı çok az zaten şahsen benim 4 farklı bankada hesabım var fakat 3ünde işlem yok denecek kadar az aynen dediğiniz gibi fatura ödemeleri vs için kullanıyorum.Hepsinden tek tek almanıza gerek yok parayı göstereceğiniz hesabın geçmişini gösterin yeter

• @leviathan tamarb aynı durumdayız. Farkımız sizin case no düşük erken mülakat gelecek az zaman kalmis banka işlemleri için .benim tahmin Haziran temmuz mulakat im

• @leviathan mesela ben de kasadaydi deyip kasa açtırma belgesi götürürüm diye düşünüyorum.akrabama borç vermiştim bu işler olinca geri aldım da denebilir belki.kaldiki ankara konsolosluğu görevlisi de Türkiye'de yaşadığından Türkiye ekonomik durumuna hakimdir onun bile yastık altıdır muhtemelen sorun yaratmaz bence hahhaa 🙂

• Herkese merhaba dv2023 excel tablosuna bilgilerimi girmiştim fakat telegram kullanıcı adımı yazmadım.Gruba girmek için ne yapmam gerekiyor?

• merhabalar bu sene bana green card cıktı. kendıme aıt kısmı doldurup submıt ettım. ancak esımın formundakı submıt bolumunde kımın pasaport numarası yazılmalı anlayamadım. en sondakı submıt kısımda kazananın yanı benım pasaport numaram mı yazılmalı yoksa formun sahıbı olan esımın pasaport numarası mı ? yardımcı olabılırsenız cok memnun olurum. @gucarslan

• Herkese merhaba, aranıza hoşgeldim.
    Benim de 9xxx CN ile başvurum onaylandı.
    Makine mühendisiyim ve 1.5 yıldır bir firmada Teknik Satış Mühendisliği yapıyorum.
    '' Does this job require 2 years of training or experience? '' sorusuna 5 yıllık Makine mühendisliği eğitimim olduğu için Yes'i işaretleyip, ''Title'' ve ''duties'' kısmını doldurdum.
    Yes dememde herhangi bir sakınca var mıdır ?
    Eğer var ise No olarak sonradan değiştirmem bir problem midir sizce ?
    Çok teşekkür ederim şimdiden

• @editargem, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba, aranıza hoşgeldim.
    Benim de 9xxx CN ile başvurum onaylandı.
    Makine mühendisiyim ve 1.5 yıldır bir firmada Teknik Satış Mühendisliği yapıyorum.
    '' Does this job require 2 years of training or experience? '' sorusuna 5 yıllık Makine mühendisliği eğitimim olduğu için Yes'i işaretleyip, ''Title'' ve ''duties'' kısmını doldurdum.
    Yes dememde herhangi bir sakınca var mıdır ?
    Eğer var ise No olarak sonradan değiştirmem bir problem midir sizce ?
    Çok teşekkür ederim şimdiden

Bu soru eğitim şartlarını sağlamayan ancak en az 2 yıl deneyim isteyen işte çalışmış olma koşulunu sağlaması gereken kişiler için daha önemli. Sizin mühendislik diplomanız olduğu için 2 yıl deneyimli iş sorusuna verdiğiniz cevabın yes yada no olmasının olumsuz bir etkisi olmayacaktır.
    Ben de Mühendisim "No" olarak işaretlemiştim.

• @cerkezkizi09 Sizce benim mulakat tarihi ne zaman olur, Ekim veya Kasim ayi mi?

• @Emre-Kurtulmuş Ayni bankada hem doviz ve tl hesabim var. Vize icin gosterecegim para doviz hesabinda olacak, diger tl hesabinda dogru durust para kalmiyor zaten. Sadece doviz hesabi icin belge alsam yeterli olur mu yoksa ayni banka oldugu icin tl hesabinin ciktisini da almaliyi miyim?

• ⭐⭐⭐

@leviathan Siz bankaya söylediğinizde zaten onlar her şeyin bilgisinde oluyor.Bağlı bütün hesaplarınızın hesap dökümünü iletecekler siz sadece bütün varlığın döviz olarak karşılığınında belgede gösterilmesini isteyin genelde yapıyorlar zaten onuda ama siz yinede hatırlatın

• @leviathan o tarihte muhtemelen dosyanız current olacak ama mülakat tarihi için önceki senelerin sizin nodaki kişilerin mülakat tarihini ki kontrol etmek lazım o da grupla 2022 excel.2021 Excel vb ararsaniz bulunabilir.ki onlar bile kesin sonuç vermez hersene farklı olabilir canım ülkemde ama tahminim evet Kasım

• @leviathan Bende aynı durumdan muzdarpim https://yesilkartforum.com/forum/topic/5336/dv2023-mülakat-deneyimleri/18?_=1655065500981 burada bir cevap var ek olarak paramı son 2 ay kala yatırmayı düşünüyorum sonuçta birikimleri aldığıma dair bankadan para transfer bilgileri var yüksek miktarlarda bir ekilde inandırabilirim diye umuyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sally-freuden lütfen ilk olarak ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

eşinizin pasaport numarasını yazın lütfen.
    ayrıca sorularınızın bütün cevaplarına bu başlığın ilk iletisindeki açıklamalı DS260 pdf dökümanında bulabilirsiniz.

• @gucarslan merhaba 2013 telegram grubu için şimdi form oluşturdum ne zaman kontrol edilir acaba telegramı ilk defa kullanacağım da hatalı yapmış olabilirim bazı şeyleri

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

143

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |