Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@ulaseu2023 pasaport kısmı hariç diğer bilgileri doldurup kayıtlı halde beklemeniz pasaportunuz ulaşınca bilgilerini girip submit etmeniz daha hızlı ilerlemenizi sağlar bu durumda. Excel listesinde halen ds260 formlarını göndermeyen veya durumunu güncellemeyen kişi sayısı fazla. Submit tarihi önemli olacak mı bilinmiyor halen geç kalmış sayılmazsınız.

• merhaba ben çok ufak bişey için ds260 açtırmıştım 23 mayıs tekrardan hemen yolladım case number 4xxx lerde düşük ama bi sıkıntı çıkarırmı formuaçtırmam biraz geç yolladım çünkü onun soru işareti var şuan kafamda

• Merhaba, Samerbey hakkında konuşulan konudan dolayı kafamda bazı soru işaretleri oluştu. DV2023 talihlisiyim ve başvuru yaparkende ds260 doldururken de bekardım. Önümüzdeki ay gerçek ilişki yaşadığım 3 senelik erkek arkadaşım ile evleneceğim. (ispatlanabilir bir ilişki olduğu detayını vermek istedim)

1. Resmi nikahlandıktan sonra kendi pasaportumu güncellemem gerekiyor mu? (soyismim değiştiği için)
    2. Eşime form açılmasını talep ederken ne göndermem gerekiyor?
    3. Önce bekar olup daha sonra evrak talebi olmadan evlenirsem bir risk yaratmış olur muyum?
      Hata yapmak istemiyoruz. Önerdiğiniz post, başlık veya video varsa ya da yardımcı olabilecek birisi varsa çok memnun oluruz.

• @crazycells Evet, fotokopisi ve fotoğrafı var

• @ulsclk13 sürekli olarak arkadaşlar büyük bir sorun olmadıkça açılmamasını önerdi fakat siz açtırmışsınız açıkcası şuan işleyiş nasıl olacak kimse bilmiyor cn numarasına göre mi yoksa ds260 formunu erken gönderenlere mi öncelik verilecek bunu zaman gösterecek sabırla bekleminizi tavsiye ederim.

• @cemalkt anladım teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bestonway merhaba,

1- evet, güncellemeniz ve mülakata yeni soyadınızı içeren pasaportla gitmeniz gerek.
    2- eşinize form açtırmıyorsunuz, sistemden "add applicant" seçeneğinde eşinize form dolduruyorsunuz. mülakat aldığınızda da [email protected] adresine mail atıp kendi formunuzda medeni durumunuzu evli yapıp, eşinizin bilgilerinizi giriyorsunuz.
    3- eğer evliliğiniz yasal ve gerçek bir evlilikse bunun için endişe etmenize gerek yok. elbette ilişkinizi kanıtlamanız kanıtlar istenebilir (fotoğraf vb) onları da sağladığınızda korkulacak bir durum yok.

• @gucarslan Çok teşekkür ederim. Şu an evli değiliz. Resmi olarak evlendiğimde ve pasaport değiştirme talebinde bulunduğumda add applicant demem doğru olur sanırım değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bestonway resmi olarak evlilik yaptıktan sonra eşinizi ekleyin evet.

• Tekrardan çok çok teşekkür ederim. Sanıyordum ki evlenince mail atacağım, sonra onlar dönecek ve ben form açıp dolduracağım. İyi ki sormuşum yeniden. Bu FAM rules ile iligli bir başlık var mı takip etmek isterim.

• Merhaba arkadaslar,

ds260 formunda oturdugun adresi ingilizcede mi yazmak lazim, yoksa almancada mi? (ben almanyada yasiyorum)

Mesela Sandstrasse yerine Sand Street mi yazmak lazim?

• Ya arkadaşlar bir şey söyledi bir arkadaş istenen evrakları taratıp mail atacaksın falan diye öyle bir şey mi var ?

• @Buse-Esen siz şuan için yanlış bilgi alıyorsunuz ve acele ediyorsunuz daha kesin birşey yok zaten değişiklik olursa ilk buradan haber alırsınız evrak maili istenecek mi veya direkt mülakat zamanı mı götürelecek ilerliyen günlerde belli olur.

• @dium bulunduğunuz yerin dili ile yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Z-I, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Evet, fotokopisi ve fotosu var. Zaten bitmesine de 1 yıl kalmıştı.

bu durumda bir problem yasamamaniz lazim. 👍

• @crazycells Cevabınız için teşekkürler ☺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tohma31, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan İzin vermemek mümkün mü 🙂
    Evet eşimi belirttim onun içinde bir forum sayfası açtım ama henüz doldurmadık, lakin dediğim ben eşimi belirtirken sadece benim soyadım gözükmekte iki soy ad eklemedim malesef

Esiniz ABD'de hangi isim ve soyismi kullanacaksa formu o sekilde doldurup diger isim ve soyisimlerini "alias" bolumune yazsin. Hayirli olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dr-tahirmutlu, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba DS 260 da Mother's surname at birth kısmında annemin kızlık soyadı yerine yanlışlıkla şimdiki soyadını yazıp submit ettim. Nasıl düzeltebilirim, öneri var mı? Saygılar.

bu sekilde kalabilir, cok onemli bir bilgi degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Buse-Esen, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar . formu doldurup gönderdikten sonra yapmamız gereken başka bir işlem var mı ? Ya da takibi için falan bir şey yapılması gerekiyor mu ? Şimdiden teşekkür ederimmm.

hayir, sureci forumdan takip etmeniz yeterlidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@melikeugur, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Yani, Greencard göçmen vizesi ile Amerika'ya giriş yaparken tüm uygulamaları ve mesajlaşmaları kontrol mü ediyorlar ? Yoksa sadece göçmen olmayan vizeleri mi kapsıyor bu durum ? Çok değişik bir uygulamaymış 🙂

Buna CBP gorevlisi karar verecek; eger elinizdeki vizeyi amaci disinda kullanacaginizi dusunurlerse bu sekilde davranabilirler; ama standart olarak herkese yapilan bir uygulama degil bu...

Benzer Başlıklar

• 22
  • 12172
  • 6431
  • 4650
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |