Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar,
    Mülâkat için, deneyimleri okudum, olası sorulara karşı cevaplar da hazır.. ev tapusu ve bankada 22 bin dolar göstereceğim.. Akraba ve arkadaşı tanıdığım kişiler olarak belirteceğim.. ve arkadaşımin yanında kalacağımı söyleyeceğim, çevreyi tanıyıncaya kadar..
    Yalniz, iş teklifi olmayacak çünkü yok.. Bu sorun olur mu?Çünkü iş arayisim orada olacak mecburen..
    2. Sorum: unganlardan aldığım cd yi vermeyeceğim değil mi?

• Merhaba. @crazycells @gucarslan
    Affidavit Support formu hakkında bilginiz var mı acaba? USCIS çok yavaş çalıyor. Formu çıkarıp doldurup mülakata götürsek olur mu? Sponsorum şu anda Türkiye’de. Kendisin de ıslak imzası olacak üzerinde.

• @gucarslan Çok teşekkür ederim hızlı dönüşünüz için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ekef bana özelden ulaşır mısınız rica etsem?
    destek olacağım size.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semra-karababa bu birikimlerle yapacağınız bildirimler yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
    sağlık raporu ile alakalı dosyanızı konsolosluğa teslim edeceksiniz, unganlardan ne aldıysanız.

• @gucarslan teşekkür ederim

• Dosyayı başka bir ülkedeki ABD Büyükelçiliğine taşıtmak istiyorum. Ankara'nın mülakat vereceği yok gibi. Mayıs ayının sonunda taa Temmuz ayının sonlarına mülakatlar dağıtıldı. Umutsuzluk aşılamak istemiyorum ama realist olup hazırlıklı olmakta da fayda var.

Bu durumda dosyayı taşımak istediğim ülkedeki ABD Büyükeliçiliği ile nasıl iletişime geçmem gerekiyor? Web sayfalarındaki Contact Us kısmından mı? Bosna Hersek ile iletişime geçenler sanırım bu şekilde geçtiler.

• @computerengineer Konsolosluk veya elçiliğin vize bölümüne ait e-mail adresinden iletişime geçebilirsiniz. Bazı yerlerde IV ve NIV e-mail adresleri farklı oluyor, buna dikkat etmenizi öneririm. Contact Us bir seçenek ama orada genel e-mail adresleri yazıyor olabilir. Web sayfasında Visas menüsünu inceleyebilirsiniz

• @datanist Çok teşekkürler cevap için.

Buradaki herkese (ben dahil) belki bir ışık olur diye şunu da yazıyım:
    Ben 2019'da CN'si 22xxx olarak 28 Haziran 2019'da mülakat maili almıştım. Mülakat tarihim de 2 Ağustos 2019'du. Mülakat günü herkes çatır çatır vize alırken bana pasaportum geri verilip, bir şeyi araştırmamız gerek dediler. AP'ye kalmıştım yani. Ancak AP sadece 1 gün sürdü. Ben Ankara'dan daha dönerken mail gönderip "pasaportunuzu bize geri gönderin vizenizi verelim" tarzı bir mail attılar. Vize basılı halde pasaportumu da 10-15 Ağustos 2019 civarı teslim almıştım.

Hatta elçilik çalışanlarının bir hareketi çok hoşuma gitmişti. 20-25 Eylül 2019 civarıydı sanırım. Babama bir telefon geldi elçilikten. Kızınız Sevda vizesini aldı değil mi ABD'de mi falan diye teyit etmek istediler. Babam da evet aldı diyince "son günler diye teyit etmek istedik" dediler. Çok tebrik etmiştim ve hoşuma gitmişti bu hareketleri.

• @computerengineer konsolosluk vizeyi bastıktan sonra alınıp alınmadığını göremiyor mu? 🤔

• @snowwhite Tabii ki görüyorlardır ama yine de aramışlardı teyit için. Zaten babama "bilmiyorlar mı yani verdiklerini" demiştim. AP'ye kalmıştım ben 1 günlük, ondan belki.

• @berke1998 Hayırlı olsun öncelikle. Sağlık randevunuzu mülakattan kaç gün öncesine aldınız ? Mesela mülakattan 1-2 öncesine göre randevu alınabiliyor mu ? Bende dosyamı bosnaya taşımak istiyorum fakat aklımda bazı sorular var...

• Arkadaşlar affidavit support işlemleri nasıl yapılıyor, bilgi verebilecek olan var mı?

• @sanaldeniz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Buda ankaranın kaç vize vermesi olası, onunla ilgili yaptığım bir hesaplama...
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sdsVYniRVku6vorcKjcBah-eQYn0MHQm/edit?usp=sharing&ouid=106768819372617313936&rtpof=true&sd=true

Bu resimde
    bbb.png
    ankaranın bu güne kadar eu kapsamında aile bireyleri dahil verdiği ve temmuz sonuna kadar vereceği vize sayıları var. Ret sayısı dahil temmuz sonuna kadar 836 kişi vize almış olacak. Yani ankaranın bu durumda son iki ayda aile bireyleri dahil toplam 1263-836=427 mülakat vermesi olası

• @sanaldeniz
    836 kişi Türk vatandaşları mı yoksa iranlılar dahil mi?

• @xbens, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@sanaldeniz
    836 kişi Türk vatandaşları mı yoksa iranlılar dahil mi?

Bunlar sadece ankaranın avrupa istatistiği, asya dahil değil...

• @sanaldeniz hesapta yanlislik var gibi geldi bana. Yaniliyor olabilirim.
    1263 case sayisi iken, 863 ise vize sayisi. elma-armut = 427 mulakat gibi bi durum olusmus sanirim.

• @Kompüter, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@sanaldeniz hesapta yanlislik var gibi geldi bana. Yaniliyor olabilirim.
    1263 case sayisi iken, 863 ise vize sayisi. elma-armut = 427 mulakat gibi bi durum olusmus sanirim.

Dostum 2526 kişi aile üyeleri dahil kazanan değil mi, avrupada ise bu rakam aile üyeleri dahil 40001 kişi. 40001 = %100 ise 2526 = ? tabloda bunun hesapladım. Bu orantılamayla tabloda bunu %6,32 olarak hesapladım. Bölgesel avrupa kotası da 20000. Bu kotanın %6,32'si 1263 ediyor. Aile üyeleri dahil 1263 kişiye eu için mülakat verilirse Türkiyede, Ankara Avrupa içindeki Bölge Kotasından kendi payına düşen miktarı doldurmuş oluyor. Yani elma-elma...Yani Türkiye 20000 kişi olan avrupa kotasının %6,32 si kadar aile üyeleri dahil mülakat vermeli, buda 1263 ediyor.

• @sanaldeniz anladim 👍

Benzer Başlıklar

• 2996
  • 19
  • 114
  • 8481
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |