Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Şu vizeyi alalımda kahve mi yapıp uzun uzadıya tek tek eyaletleri okuyup alternatifleri değerlendiricem. Houston düşünüyodum ama bir kaç eyalet daha aklıma düştü

• Ohh be sonunda mülakat maili geldi ağustos için

• birazdan forum hareketlenir 🙂 tebrikler @computerengineer 🙂

• Mulakat maili geldi arkadaslar ağustos icin, herkese hayırlı olsun

• Ds 260'ta ilk gidilecek şehir değişikliği için ne yapmam gerekiyor? Randevum ağustosta. Direkt mülakat gününde sözlü olarak beyan etsem de oluyor mu?

Ya da diğer bir seçenek, ABD'ye ilk giriş yaptigimda havaalanında adres değişikliği mümkün mü?
    Örneğin ds 260'da new york adresi varken ben california'ya uçsam ve inince adres değişikliği istesem?
    Okulum olduğundan mümkün olduğunca geç gidecem. Mumkunse vize bitimine son 2-3 hafta kala.

Ve mülakat öncesi değişiklik gerekiyorsa doktor randevusu ile ais kaydını değişiklikten önce yapabiliyor muyum

Diğer bir sorumsa;
    Maddi kanıt olarak bir yerden borç alıp hesabımda 16 bin dolar göstersem ve mülakattan hemen sonra o parayı hesaptan çıkarsam sorun olur mu?

• Merhabalar, mülakat tarihini bende aldım. Birkac sorum olacak;

1. AIS kaydı için bir hafta gibi beklemem gerekiyor biliyorum. Ben test etmek için girdim, yeni başvuru sahibi için acılan sayfada türkçe karakter kullanıyorum sorun olmaz dogru mudur ?
    2. Yine AIS kaydında aynı sayfada "Dosya Numarası" kısmında (4 rakam,2 harf, 10 rakam) gibi bir ifade var ancak benim case numberım (4 rakam, 2 harf, 8 rakam) dan olusuyor. Bir şeyimi kacırıyorum?
    3. Mülakatım 02 Agustos sabahı, saglık kontrolü için randevumu sizce en gec hangi gün almalıyım? (Ben 29 Temmuz düşünüyorum, bir aksilik olmasına karşın cok mu rskli olur?)
    4. Sağlık randevusu alırken Türkçe karakter kullanmıyorum ?

Bu benim son sansım bir aksilik cıkmaması lazım, zira zaman kalmadı o yüzden basitte olsa herşeyi sorucam. Şimdiden çoook teşekkürler.

• @computerengineer DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Ds 260'ta ilk gidilecek şehir değişikliği için ne yapmam gerekiyor? Randevum ağustosta. Direkt mülakat gününde sözlü olarak beyan etsem de oluyor mu?

Ya da diğer bir seçenek, ABD'ye ilk giriş yaptigimda havaalanında adres değişikliği mümkün mü?
    Örneğin ds 260'da new york adresi varken ben california'ya uçsam ve inince adres değişikliği istesem?
    Okulum olduğundan mümkün olduğunca geç gidecem. Mumkunse vize bitimine son 2-3 hafta kala.

Ve mülakat öncesi değişiklik gerekiyorsa doktor randevusu ile ais kaydını değişiklikten önce yapabiliyor muyum

Diğer bir sorumsa;
    Maddi kanıt olarak bir yerden borç alıp hesabımda 16 bin dolar göstersem ve mülakattan hemen sonra o parayı hesaptan çıkarsam sorun olur mu?

Mülakat gününde, belgelerinizi teslim ettiğiniz gişeden adres değişikliği yaptırabilirsiniz.

Havaalanında da adres değişikliği yapmanız mümkün. (Biz de öyle yapmak durumundayız) Dolayısı ile Ds260'da New York adresi varken, California'ya uçarsanız adres değişikliği talebinde bulunabilirsiniz. İlk yazdığınız adrese gitme zorunluluğunuz yok.

Vize bitimi, sağlık raporunu aldığınız günden itibaren bir aksilik yaşanmazsa 6 ay olacak. Son güne kalmadan gitmeniz isabetli olur.

• Cevap için teşekkür ederim. Şu soruma da keşke cevap alabilsem:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@computerengineer DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Cevap için teşekkür ederim. Şu soruma da keşke cevap alabilsem:

ABD'de hayatinizi duzene sokana kadar hangi parayla gecinmeyi dusunuyorsaniz o parayi gostermenizi tavsiye ederim. Eger ogrenciyseniz tabii ki ailenizden destek alip banka hesabina para koyabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srpayd DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar, mülakat tarihini bende aldım. Birkac sorum olacak;

1. AIS kaydı için bir hafta gibi beklemem gerekiyor biliyorum. Ben test etmek için girdim, yeni başvuru sahibi için acılan sayfada türkçe karakter kullanıyorum sorun olmaz dogru mudur ?
    2. Yine AIS kaydında aynı sayfada "Dosya Numarası" kısmında (4 rakam,2 harf, 10 rakam) gibi bir ifade var ancak benim case numberım (4 rakam, 2 harf, 8 rakam) dan olusuyor. Bir şeyimi kacırıyorum?
    3. Mülakatım 02 Agustos sabahı, saglık kontrolü için randevumu sizce en gec hangi gün almalıyım? (Ben 29 Temmuz düşünüyorum, bir aksilik olmasına karşın cok mu rskli olur?)
    4. Sağlık randevusu alırken Türkçe karakter kullanmıyorum ?

Bu benim son sansım bir aksilik cıkmaması lazım, zira zaman kalmadı o yüzden basitte olsa herşeyi sorucam. Şimdiden çoook teşekkürler.

1. Eger sistem kabul ediyorsa sorun olmaz.

2. deneyin, hata verirse 0 ile tamamlarsiniz.

3. Sorun olmayacaktir diye dusunuyorum.

4. Sistem hata vermiyorsa kullanmanizda da bir sakinca olmaz.

• @crazycells Evet öğrenciyim. ABD'ye tam taşınma tarihim 2 seneyi bulacak. Dolayısıyla parayı o zamana kadar halledecem.
    Mülakatta örneğin hesabimda 16 bin dolar gösterirsem paranın kaynağı soruluyor mu veya geriye doğru 6 aylik hesap dökümü isteniyor mu? Paranın birden hesaba girmiş olmasını şüpheli bulabilirler çünkü

• @crazycells saglık randevusu alınınca amerika'da yasamayı planladıgınız yer adresi vs diyor. Ancak henüz nerde yasayacagıma dair belli bir adres veremiyorum. ne yazmalıyım ?

• Merhaba ben bırsey sormak ıstıyorum yardım edersenız cok sevınırım. 2 .08.2019 mulakat tarıhı verıldı dün geldı . Sımdı su sıteye gırıp kayıdımı yaptırcam . Burda okudum Mulakat acıklandıktan sonra yapılcaklarda herseyı ama kafam bu noktada bıraz karıstı . Şu siteye kaydımı yaptırcam https://ais.usvisa-info.com/tr-tr/iv/information/iv_services sonra doktorda randevu alıcam mulakat tarhıme yakın dogrumudur??@crazycells

• Birde AIS kaydını yaptım sorunsuz bir şekilde ilerledi. Birkac günden önce acılmaz deniliyordu ancak hemen acıldı ve kaydımın sag üst köşesinde seçenekler var. "Göçmen vizesi" Anasayfa vs. diye devam ediyor. Halbuki green kart basvurusu sonucu mülakat gibi bir secenegini secip ilerlemiştim, göçmen vizesi yazması normal mi?. Sanırım sonlara kaldıgım için biraz endişeleniyorum ve her an bir sorun cıkacakmıs gibi korkuyorum. @crazycells

• @seda verdiğiniz link pasaportların gönderileceği adres bilgisini gireceğiniz yer. Gocmen vizeniz onaylanıp pasaportlarınız size bu sitede gireceğiniz adrese yollanacak. Doktor randevusunu mülakat tarihinizden 4-5 gun öncesine almanız tavsiye ediliyor, biz 2 hafta once alıp Ankaraya iki defa gitmeyi göze aldık, o kısım size kalmış, ama doktor kısmı için ilk gun muayene , ikinci gun raporu teslim alma, araya bir ekstra gun nolur nolmaz diye , dorduncu gun de konsoloslukta mülakat diye düşünebilirsiniz.

• Yasaklı

Ve ABD'deki 22.günümüzde green cardlarımız USPS ile adresimize ulaştı. Bu aşama da tamam 😉

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mhepekiz hayırlı olsun şimdi geldi sıra düüüttt düüüt kartına ehliyete

• ⭐⭐⭐⭐⭐

forumda şu anda en çok okunan kelime yanında olmasan da duyacağınız ses ooooooohhhhhhhhh beeeeeeee herkese hayırlı olsun.

• ⭐⭐⭐

@srpayd DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells saglık randevusu alınınca amerika'da yasamayı planladıgınız yer adresi vs diyor. Ancak henüz nerde yasayacagıma dair belli bir adres veremiyorum. ne yazmalıyım ?

Bunu ben de merak ediyorum.

• @srpayd gc ve ssn icin Amerikada bir adres verdiniz ise gene ayni adresi verebilirsiniz. Ds260 doldururken bir adres girdiginizi varsayarak yazdim . Saygilar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |