Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @illusion Fotoğrafları çok kaliteli olmamakla birlikte bizim çektirdiğimiz (Hanımın acelesi yüzünden) ve kullandığımız, sıkıntı yaratmayan bir yer var. Unganlar'ın olduğu binanın hemen girişinde. Adını hatırlayamadım ama Yılmaz Foto muydu sanki... Kesinlikle Unganlara girerken görürsünüz. Duvarın önünde elde makine ile çekip foto kağıdına printerdan basıyor. Azcık da tuzlu. (4 tanesine 30 tl almıştı sanırım).

• ⭐⭐

@scorpio DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Herkese selamlar!

Bugün vize paketim elime geçti.Ekstra balgam testi istendiği için doktor raporu 3 aylık oldu zaten ortalama 2 ayda sonucu çıktı.Doktor randevusundan sonra 5 ay içerisinde giriş yapmanız gerekiyor.Balgam testi sonucu belli olduğunda bir mail geliyor.O mailden sonra pasaportumu yolladım 2 hafta içerisinde vizem basıldı ve vize paketi gönderildi.Kronik rahatsızlığım olduğu için balgam testi istendi ama süreç olumlu sonuçlanıyor.Sağlık raporunun hazır olduğu belirtilen mailde vaccination record'un bir kopyasını da Amerika'ya giderken almam gerektiği belirtildiği için ben medical report zarfını açtım.Aşı kaydının kopyasını sadece onun içinden alabilirdim çünkü.Vize paketini açmayınız yazısını geç gördüm.Bunu belirtmem gerekmiyordur dimi?İçinde CD ve raporun bir bulunan poşet dosyayı açmadım ama medikal raporun olduğu zarfı açtım sadece.Onu belki açabiliyorumdur bilemedim vize paketi diye bahsettikleri ne olabilir ki.Biraz detay olacak ama belki biliyorsunuzdur diye size sormak istedim @crazycells

Balgam testi sonuçlandıktan sonra pasaportu konsolosluğa geri göndermek ile ilgili bir sorum olacak... Test sonucunun çıktığına dair e-postayı aldıktan sonra pasaportu elçiliğin konsolosluk bölümüne nasıl göndermek gerekiyor? Verilen kağıtta aşağıdaki ifade yazılı:

"Lütfen eksik belgelerinizi bu form ve pasaportunuzla birlikte, ABD Büyükelçiliğine PTT ile gönderiniz. Belgelerinizi göndermek ve pasaportunuzu teslim alacağınız PTT şubesini belirlemek için lütfen ais.usvisa-info.com sitesini ziyaret ediniz ya da 0 850 xxx xx xx Türkiye'den / (703) xxx-xxxx (Amerika'dan) numaralarını arayınız. Eğer evrakınız tamamlanmışsa vizeniz yaklaşık 1-2 hafta içerisinde seçmiş olduğunuz PTT şubesine gönderilecektir. Eğer dosyanız halen tamamlanmadıysa evraklarınız bir açıklama ile seçmiş olduğunuz PTT şubesine geri gönderilecektir."

ais.usvisa-com sitesine giriş yaptığımda "Konsolosluk Bölümü daha fazla belge göndermem için talimat verdi." seçeneğini mi seçmem gerekiyor? Bu seçeneği seçtikten sonra, bu başlıktaki ilk gönderide anlatıldığı şekilde:

• "Konsolosluk Bölümünün, seçilen başvuru sahibine/sahiplerine bir takip işlemi yapma talimatı verdiği onaylandı. Vize başvurusunu (mülakat veya kurye yoluyla) tamamlamayan ve Konsolosluk talimatı alan bir başvuru sahibi için takip işlemi talebi gönderilmesi, bir usulsüzlük girişimi olarak değerlendirilecek ve başvuru sahibinin vize başvuru sicilinde ciddi, olumsuz bir etkisi olacaktır.”

şeklinde bir uyarı ile karşılaşıyorum.

Bu uyarının İngilizcesi de şu:

• "Confirm that the Consular Section has instructed the selected applicant(s) to complete a follow-up action. Submitting a follow-up action request for an applicant who has not completed a visa application (by interview or courier) and received Consular instructions is considered an attempt to commit fraud and will have a serious negative impact on the applicant's visa application record."

Bu arada, bir parantez açarak belirtmek isterim ki, Türkçe ile İngilizce metin arasında anlam farkı var gibi geldi bana... Türkçe metinde "onaylandı" diyor ama İngilzcesinde "teyit edin" anlamı var. Sonraki cümlede Türkçesinde "Konsolosluk talimatı alan" diyor ama İngilizcesine bakınca "Konsolosluk talimatı almayan" manası var gibi görünüyor. Parantezi kapıyorum.

Sadece pasaportu ve mülakat sırasında verilen matbu kağıdı göndereceğim, ek bir belge göndermeyeceğim. Dolayısıyla yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Tam olarak nasıl yapmalıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@saulgoodman DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@scorpio DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Herkese selamlar!

Bugün vize paketim elime geçti.Ekstra balgam testi istendiği için doktor raporu 3 aylık oldu zaten ortalama 2 ayda sonucu çıktı.Doktor randevusundan sonra 5 ay içerisinde giriş yapmanız gerekiyor.Balgam testi sonucu belli olduğunda bir mail geliyor.O mailden sonra pasaportumu yolladım 2 hafta içerisinde vizem basıldı ve vize paketi gönderildi.Kronik rahatsızlığım olduğu için balgam testi istendi ama süreç olumlu sonuçlanıyor.Sağlık raporunun hazır olduğu belirtilen mailde vaccination record'un bir kopyasını da Amerika'ya giderken almam gerektiği belirtildiği için ben medical report zarfını açtım.Aşı kaydının kopyasını sadece onun içinden alabilirdim çünkü.Vize paketini açmayınız yazısını geç gördüm.Bunu belirtmem gerekmiyordur dimi?İçinde CD ve raporun bir bulunan poşet dosyayı açmadım ama medikal raporun olduğu zarfı açtım sadece.Onu belki açabiliyorumdur bilemedim vize paketi diye bahsettikleri ne olabilir ki.Biraz detay olacak ama belki biliyorsunuzdur diye size sormak istedim @crazycells

Balgam testi sonuçlandıktan sonra pasaportu konsolosluğa geri göndermek ile ilgili bir sorum olacak... Test sonucunun çıktığına dair e-postayı aldıktan sonra pasaportu elçiliğin konsolosluk bölümüne nasıl göndermek gerekiyor? Verilen kağıtta aşağıdaki ifade yazılı:

"Lütfen eksik belgelerinizi bu form ve pasaportunuzla birlikte, ABD Büyükelçiliğine PTT ile gönderiniz. Belgelerinizi göndermek ve pasaportunuzu teslim alacağınız PTT şubesini belirlemek için lütfen ais.usvisa-info.com sitesini ziyaret ediniz ya da 0 850 xxx xx xx Türkiye'den / (703) xxx-xxxx (Amerika'dan) numaralarını arayınız. Eğer evrakınız tamamlanmışsa vizeniz yaklaşık 1-2 hafta içerisinde seçmiş olduğunuz PTT şubesine gönderilecektir. Eğer dosyanız halen tamamlanmadıysa evraklarınız bir açıklama ile seçmiş olduğunuz PTT şubesine geri gönderilecektir."

ais.usvisa-com sitesine giriş yaptığımda "Konsolosluk Bölümü daha fazla belge göndermem için talimat verdi." seçeneğini mi seçmem gerekiyor? Bu seçeneği seçtikten sonra, bu başlıktaki ilk gönderide anlatıldığı şekilde:

• "Konsolosluk Bölümünün, seçilen başvuru sahibine/sahiplerine bir takip işlemi yapma talimatı verdiği onaylandı. Vize başvurusunu (mülakat veya kurye yoluyla) tamamlamayan ve Konsolosluk talimatı alan bir başvuru sahibi için takip işlemi talebi gönderilmesi, bir usulsüzlük girişimi olarak değerlendirilecek ve başvuru sahibinin vize başvuru sicilinde ciddi, olumsuz bir etkisi olacaktır.”

şeklinde bir uyarı ile karşılaşıyorum.

Bu uyarının İngilizcesi de şu:

• "Confirm that the Consular Section has instructed the selected applicant(s) to complete a follow-up action. Submitting a follow-up action request for an applicant who has not completed a visa application (by interview or courier) and received Consular instructions is considered an attempt to commit fraud and will have a serious negative impact on the applicant's visa application record."

Bu arada, bir parantez açarak belirtmek isterim ki, Türkçe ile İngilizce metin arasında anlam farkı var gibi geldi bana... Türkçe metinde "onaylandı" diyor ama İngilzcesinde "teyit edin" anlamı var. Sonraki cümlede Türkçesinde "Konsolosluk talimatı alan" diyor ama İngilizcesine bakınca "Konsolosluk talimatı almayan" manası var gibi görünüyor. Parantezi kapıyorum.

Sadece pasaportu ve mülakat sırasında verilen matbu kağıdı göndereceğim, ek bir belge göndermeyeceğim. Dolayısıyla yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Tam olarak nasıl yapmalıyım?

Sayin @saulgoodman , bu konunun ilk iletisinde eksik evrak yollama asamalari yaziyor. Orayi incelediniz mi acaba?
    Saglik raporu direkt konsolosluga mi gonderildi?

• ⭐⭐

Evet Sayın @crazycells; ilk iletiyi ve oradaki bağlantıyı detaylı olarak inceledim. Sağlık evrakı doğrudan konsolosluğa gönderildi. Bizim sadece pasaportu ve bize verilen matbu belgeyi (aslında bir eksik evrak formu bu, üzerinde sağlık belgesi kutusu işaretli ve bir takım yazılar var burada da aktardığım) konsolosluğa göndermemiz gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@saulgoodman DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Evet Sayın @crazycells; ilk iletiyi ve oradaki bağlantıyı detaylı olarak inceledim. Sağlık evrakı doğrudan konsolosluğa gönderildi. Bizim sadece pasaportu ve bize verilen matbu belgeyi (aslında bir eksik evrak formu bu, üzerinde sağlık belgesi kutusu işaretli ve bir takım yazılar var burada da aktardığım) konsolosluğa göndermemiz gerekiyor.

Tamamdir, orayi takip etmeniz yeterli. Size zaten eksik belge formu verilmis, oradaki uyari sizi ilgilendirmiyor.

• Herkese merhaba banka hesap özetini mülakata kaç gün kala alsam iyi olur yardımcı olabilirmisiniz

• @turan93 ben 10 gün önce aldım

• Arkadaşlar herkese selamlar;
    Nüfus kayıt örneğini alırken bende tek bir nüfus kaydı seçeneği var ve nüfus aile seçince annem babam çocuklarım anne babamın ve benim evlilik tarihlerim yer alan bir belge çıkıyor. Ancak eşimde kızlık soyadı ile (yanında kapalı yazan) ve şimdiki soyadı ile (açık yazan) iki ayrı sorgulama opsiyonu var. Nüfus aile seçeneğini işaretleyerek çıktı aldığımda birincide annesi babası ve kendi ikincide ise benim ve çocukları kaydı çıkıyor. Şimdi görüşme için her iki kaydı da mı götüreceğim? ya da nüfus müdürlüğünden herkesin kaydını (benimkinde ki gibi) içeren toplu bir belge mi almak daha sağlam olur. Yanıtlar için çok teşekkürler.

• @lerador Alınacak tüm nüfus aile örneklerinin vukuatlı olmasını istiyorlar. Evlilik ve boşanmalar ile çocuklar ancak orada görünebiliyor. Alabildiklerinizin hepsini alın, bence yeterli olacaktır.

• ⭐⭐

@lerador eşiniz için açık ve kapalı olanın ikiside alın. Nüfus müdürlüğüne gitsenizde aynısını veriyor. Toplu hepsinin olduğu bir belge vermiyor. Kütük değiştiği için tek bir liste olmuyormuş.Ben hem e-devletten hem de Nüfus müdürlüğünden alıp koydum dosyaya. İkiside aynı. Birinde kırmızı mühür var diğerinde barkod. Ama sadece e-devletten alınanda kabul ediliyor. Ben bunu konsolosluğa sordum.

• @arnblt @caglaror net ve hızlı bilgilendirmeleriniz için çok teşekkürler, Forum dediğin böyle olur harikasınız.

• @lerador Ben sadece benim kütüktekini koydum, burada amaç sizinle evli olduğunun ve tarihinin ispatı. Sizin kütükle eş ve sizinle evlendiği (varsa çocukların doğduğu) görülüyorsa tamamdır. Küçük çocuklar için kendinizinkinden birer kopya daha eklemeyi unutmayın.

• @turan93 Son hafta içerisinde alabilirsiniz. Sonuçta bir beyan bu. Dikkat çekici nokta paranın ne kadar süredir sizin hesabınızda olduğu olabilir, bir de miktarı. Yoksa 1 saat önce de alsanız cep telefonunu emanete bırakırken EFT yapmak 2dk sürmez 🙂

• @caglaror DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@lerador Ben sadece benim kütüktekini koydum, burada amaç sizinle evli olduğunun ve tarihinin ispatı. Sizin kütükle eş ve sizinle evlendiği (varsa çocukların doğduğu) görülüyorsa tamamdır. Küçük çocuklar için kendinizinkinden birer kopya daha eklemeyi unutmayın.

Zaten onun açık olan, benimle evlendikten sonra olan sorgulamasında çocuklar falan çıkıyor, ama bu belgede onun anne babasının detaylı bilgileri ve onların evlenme tarihleri falan yazmıyor. Eksik belge falan riskine de girmeye gerek yok malum zaman daraldı, herhalde @arnblt 'ın önerisini uygulayacağım. Çok teşekkürler.

• @lerador Çıktı alması kısa sürer, yanınıza alın isterse verebilirsiniz.

• @lerador evlendikten sonra sana ve eşine bakıyorlar bence sadece aile olarak alsak yeterli diye düşünüyorum. Sonuçta evliyiz ve anne babaya gerek yok

• @caglaror parayı anca topladım yarın yatırcam bu ayın 10 da mülakatım var.yarın hesap özetini alsam inşallah sorun olmaz!

• Bu ileti silindi!

• @crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crknms vukuatli olani gotureceksiniz. Belgede anne-baba bilgilerinin olmasi ya da olmamasi problem degil.

Evet buradan rahatlayabilirsin @lerador

• mülakata son 4 gün heyecan dorukta :)))) umarim dilimiz tutulmaz içerde :)) bugun giren arkadasımız var mı acaba deneyimlerini duysak

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

138

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |