Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba

DS-160 formu dolduruyorum. formu doldurma işlemim bitti ancak takıldığım birkaç yer olduğu için emin olmadan onaylamak istemedim. takıldığım yerlerde bilgisi olan arkadaş yardımcı olursa memnun olurum.

1- Where was the Passport/Travel Document Issued?
    Date and Place of Birth?

pasaport düzenleme yeri veya doğum yeri kısımları için (CITY), pasaport ve kimlikte bu kısımlar ilçe yada köy olarak belirtilmiş ise formda ne şekilde doldurmak doğru olur.

ben örneğin USKUDAR ISTANBUL şeklinde yazdım

2- eğitim bilgileri kısmı için LİSANS mezunuysak LİSE bilgilerimizi de girmemiz gerekir mi.

3- askerlik bilgisi kısmında ise

Branch of Service:
    Rank/Position:
    Military Specialty:

yerlerini nasıl doldurmak doğru olur. kısa dönem ER olarak sadece muhafız asker olarak görev yaptım. özellikle Military Specialty kısmına ne yazacağımı bulamadım. örneğin

Branch of Service: ISTANBUL TERSANESİ KOMUTANLIĞI
    Rank/Position: PRIVATE SOLDIER
    Military Specialty: ???????

4- eş bilgileri kısmında spouse's full name (include maiden name) böyle bir ifade var. teyit etmek istiyorum;

spouse's surname: EVLENDİKTEN SONRAKİ SOYAD
    given name: İSİM VE KIZLIK SOYADI

doğrusu bu mudur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

DS-160 formunu doldururken sayin @denizci10 'un hazirlamis oldugu yonergelerden de yararlanabilirsiniz:

@denizci10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

DS160 formu doldurma ve ücret yatırarak randevu nasıl alınır diye 2 adet pdf yaptım. ilk kez başvuracak arkadaşlara yardımcı olmasını umarım.

1. DS160 FORMU DOLDURMA.pdf

2. UCRET YATIRMA VE RANDEVU ALMA.pdf

• @crazycells cevap için teşekkürler. ilgili yönergeleri inceledim maalesef takıldığım yerlere cevap bulamadım.

• @crazycells, içinde söyledi: DS-160 formuyla ilgili sorular

DS-160 formunu doldururken sayin @denizci10 'un hazirlamis oldugu yonergelerden de yararlanabilirsiniz:

@denizci10, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

DS160 formu doldurma ve ücret yatırarak randevu nasıl alınır diye 2 adet pdf yaptım. ilk kez başvuracak arkadaşlara yardımcı olmasını umarım.

Doğru mu yaptım bilmiyorum ancak ben böyle doldurdum ve gönderdim:
    Branch of Service: TURKISH ARMED FORCES
    Rank/Position: PRIVATE
    Military Specialty: COMPULSORY MILITARY SERVICE

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@spywar, içinde söyledi: DS-160 formuyla ilgili sorular

Merhaba

DS-160 formu dolduruyorum. formu doldurma işlemim bitti ancak takıldığım birkaç yer olduğu için emin olmadan onaylamak istemedim. takıldığım yerlerde bilgisi olan arkadaş yardımcı olursa memnun olurum.

1- Where was the Passport/Travel Document Issued?
    Date and Place of Birth?

pasaport düzenleme yeri veya doğum yeri kısımları için (CITY), pasaport ve kimlikte bu kısımlar ilçe yada köy olarak belirtilmiş ise formda ne şekilde doldurmak doğru olur.

ben örneğin USKUDAR ISTANBUL şeklinde yazdım

2- eğitim bilgileri kısmı için LİSANS mezunuysak LİSE bilgilerimizi de girmemiz gerekir mi.

3- askerlik bilgisi kısmında ise

Branch of Service:
    Rank/Position:
    Military Specialty:

yerlerini nasıl doldurmak doğru olur. kısa dönem ER olarak sadece muhafız asker olarak görev yaptım. özellikle Military Specialty kısmına ne yazacağımı bulamadım. örneğin

Branch of Service: ISTANBUL TERSANESİ KOMUTANLIĞI
    Rank/Position: PRIVATE SOLDIER
    Military Specialty: ???????

4- eş bilgileri kısmında spouse's full name (include maiden name) böyle bir ifade var. teyit etmek istiyorum;

spouse's surname: EVLENDİKTEN SONRAKİ SOYAD
    given name: İSİM VE KIZLIK SOYADI

doğrusu bu mudur?

1. Pasaportta nasil belirtiyorsa o sekilde yazabilirsiniz. Ekstradan ili yazmaniz veya yazmamaniz problem olmaz.

2. "secondary level" ve ustu diyor; o nedenle liseyi de yazin.

3. NONE diye yazabilirsiniz.

4. dediginiz sekilde de yazabilirsiniz, kizlik soyismini soyadi bolumune de ekleyebilirsiniz. Ikisi de problem yaratmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@NightShadow, içinde söyledi: DS-160 formuyla ilgili sorular

@crazycells, içinde söyledi: DS-160 formuyla ilgili sorular

Doğru mu yaptım bilmiyorum ancak ben böyle doldurdum ve gönderdim:
    Branch of Service: TURKISH ARMED FORCES
    Rank/Position: PRIVATE
    Military Specialty: COMPULSORY MILITARY SERVICE

bu sekilde kalabilir, cevabinizda degisiklik yapmaniza gerek yok. 3. soruda aslinda uzmanlik alaninizi soruyor; ama verecek cevabiniz yoksa NONE diye de belirtebilirsiniz.

• @crazycells ben liseyi de yazmadım hocam, sadece üniversiteyi yazdım 🤦♂️ Formu gönderdiğim için değişiklik de yapılmıyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@NightShadow, içinde söyledi: DS-160 formuyla ilgili sorular

@crazycells ben liseyi de yazmadım hocam, sadece üniversiteyi yazdım 🤦♂️ Formu gönderdiğim için değişiklik de yapılmıyor.

Dert degil, zaten liseyi bitirmeden universiteye baslayamayacaginiz icin bu eksikligi gercek bir "eksiklik" olarak gormezler 👍

Ciddi bir problem olmadigi surece yeniden bir form doldurmaniza gerek yok; ama ozellikle ABD'ye gidis nedeniniz ve seyahatinizle ilgili cok ciddi degisiklikler olursa bu tur durumlarda yeni bir DS-160 formu doldurup bu formu mulakata goturebilirsiniz. Bu durumda mulakata goturdugunuz formu dikkate alarak degerlendirme yaparlar.

Bol sanslar. 👍

• @crazycells içime su serptin hocam sağol 😂

• Herkese selamlar,dv 260 formumu doldururken iş kısmına o süreçteki yaptığım işi yazdım fakat şuan şahıs firması kurup geçici süre başka iş yapacağım,mülakat günü vize memuru sizce sorun yaratabilir mi farklı şeyler gözüküyor diye herhangi bir problem olumsuz bir durum yaşarmıyım.Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BURÇ-UYGUR, içinde söyledi: DS-160 formuyla ilgili sorular

Herkese selamlar,dv 260 formumu doldururken iş kısmına o süreçteki yaptığım işi yazdım fakat şuan şahıs firması kurup geçici süre başka iş yapacağım,mülakat günü vize memuru sizce sorun yaratabilir mi farklı şeyler gözüküyor diye herhangi bir problem olumsuz bir durum yaşarmıyım.Teşekkürler.

bu basligi sadece DS-160 formundaki sorular icin kullanabilirsiniz!

• @crazycells bilgilendirmeleriniz için teşekkürler. kafama takılan yerlere açıklık getirdiniz.

• Merhaba ben 25 yıldır müzikle uğraşıyorum. Konserlerde barlarda saatlik performans yapan biri olarak İş bölümünde nasıl adres gösterebilirim. Ayrıca bu sebepten uzun yıllardır sigorta girişi de gözükmüyor. Resmî çalışıyor gözükmüyorum. Yaptığım işten dolayıda bir adres veremiyorum. Bunun çözümü ne olabilir. Cevaplarsanız sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sallymustang, içinde söyledi: DS-160 formuyla ilgili sorular

Merhaba ben 25 yıldır müzikle uğraşıyorum. Konserlerde barlarda saatlik performans yapan biri olarak İş bölümünde nasıl adres gösterebilirim. Ayrıca bu sebepten uzun yıllardır sigorta girişi de gözükmüyor. Resmî çalışıyor gözükmüyorum. Yaptığım işten dolayıda bir adres veremiyorum. Bunun çözümü ne olabilir. Cevaplarsanız sevinirim

hangi vizeye basvuru yapiyorsunuz?

self-employed olarak gosterip ev adresinizi (ya da ofis olarak kullandiginiz baska bir adresi) yazabilirsiniz.

• Mrb arkadaşlar daha önce Makedonyadan basvuru yaptım ve red aldim. Ds 160 formumda konum yeri üsküp abd konsoloslugu yazıyor. Suan istanbuldan basvuru yapacagım. Ds 160 ı yenilemelimiyim? Tesekkurler

• Merhaba, kardeşim devlete bağlı bir üniversitede sağlık çalışanı. DS-160 formunu doldururken iş ile ilgili kısımda devlet memuru mu yoksa sağlıkçı mı diye işaretleyeceğiz? ikisi arasında kararsız kaldık. Bilen var mı acaba?

• @crazycells merhaba,

Daha önce 10 yıl turist vizesi almıştık. Şimdi eskisi bitmeden tekrar başvuracağız.Bu sefer kızımızla birlikte.
    Aşağıdaki sorularla ilgili desteğinizi rica ederim.

Okuduğum okul bölümü Türkçe Matematik. CASE OF STUDY bölümüne ingilizce olarak ne yazacağım?
    Kısa Dönem askerlik yaptım. Askerlik bölümü sorularında RÜTBE alanına ingilizce olarak ne yazacağım? Bölük kısmı sorusuna 'bölüğün adını' yazdım. Uzmanlık alanı kısmına ingilizce 'NONE' yazdım
    Eşimin given name konusu kafamı karıştırdı. Önceki ve sonraki soyad bilgileri nereye nasıl yazılıyordu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mylife6060, içinde söyledi: DS-160 formuyla ilgili sorular

Mrb arkadaşlar daha önce Makedonyadan basvuru yaptım ve red aldim. Ds 160 formumda konum yeri üsküp abd konsoloslugu yazıyor. Suan istanbuldan basvuru yapacagım. Ds 160 ı yenilemelimiyim? Tesekkurler

Evet, yeni bir basvuru yapiyorsunuz, o nedenle yeniden DS-160 formu doldurmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@projeon, içinde söyledi: DS-160 formuyla ilgili sorular

Merhaba, kardeşim devlete bağlı bir üniversitede sağlık çalışanı. DS-160 formunu doldururken iş ile ilgili kısımda devlet memuru mu yoksa sağlıkçı mı diye işaretleyeceğiz? ikisi arasında kararsız kaldık. Bilen var mı acaba?

Pek farketmez, ama saglikci olarak isaretlemeniz daha yerinde olur diye dusunuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tufan-Tabak, içinde söyledi: DS-160 formuyla ilgili sorular

@crazycells merhaba,

Daha önce 10 yıl turist vizesi almıştık. Şimdi eskisi bitmeden tekrar başvuracağız.Bu sefer kızımızla birlikte.
    Aşağıdaki sorularla ilgili desteğinizi rica ederim.

Okuduğum okul bölümü Türkçe Matematik. CASE OF STUDY bölümüne ingilizce olarak ne yazacağım?
    Kısa Dönem askerlik yaptım. Askerlik bölümü sorularında RÜTBE alanına ingilizce olarak ne yazacağım? Bölük kısmı sorusuna 'bölüğün adını' yazdım. Uzmanlık alanı kısmına ingilizce 'NONE' yazdım
    Eşimin given name konusu kafamı karıştırdı. Önceki ve sonraki soyad bilgileri nereye nasıl yazılıyordu?

course of study bolumune academic diye cevap verin.

rutbenizi infantry olarak yazabilirsiniz.

esinizin tum soyisimleri "LAST NAME" kismina yazabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |