Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Maalesef bir saldiri haberi daha geldi. 14 ogrenci ve 1 ogretmen oldurulmus...

edit : detaylari gece boyu takip ettim her kademesi ile cok korkunc maalesef. 19 cocuk 2 de ogretmen idi en son durum.
    bizim evin karsisinda silah muzesi var ve istisnasiz her hafta bir eylem oluyor. artik politikacilarin su silah sorununu cozmesi lazim, bu sene bile 15-16 tane bu capta saldiri oldu.

• Ekşi sözlükte bu yazıyı gördüm. ''her ülkenin zor veya iyi günleri olur ama dışarıdan gördüğüm kadarıyla söylemek gerekirse: birleşik devletler olası bir iç savaş veya ciddi karışıklıkta telafisi veya dönüşü olmayacak şekilde kendini yok etmeye o kadar müsait bir ülke ki.

uzaktan bakınca bu kadar paranın ve rahatın ortasında bunlar hiç müsait gözükmese de küresel çapta olası bir kıtlık veya ağır savaş süreci gibi psikolojik yıkım yapabilecek afetlerden sonra her şey mümkün gibi duruyor. yeter ki insan aç veya zorda kalsın. birçok ülkenin ordu gücünden daha fazla silah ve mermi, sivillerin elinde..'' Cidden çok doğru.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@btek14 korkunc bir haber... active shooter 18 yasinda biriymis ve sanirim olaydan once buyukannesini de oldurmus.

cumhuriyetcilerin bu olaylarin "gun control" ile ciddi sekilde onlenebilecegini idrak edebilmesi icin acaba kac kisinin daha olmesi gerekecek...

• ⭐⭐

İlkokulda 14 çocuk silahla öldürüldü!

• ⭐⭐⭐

İlkokul yahu. Dehşetler içerisindeyiz. Yarın nerede tekrar olacağı belli değil.

• daha geçen hafta ny Buffalo katliamı ve bugün bu korkunç ve üzücü katliam. ilkokula giden çocuklar bunlar yahu. ailelerinin yaşadığı durumu düşünmek dahi istemiyorum. 18 yaşında çocuklar oyuncak gibi bu tip saldırı tüfeklerini nasıl bu kadar kolay temin edebiliyorlar akıl alır birşey değil. işin kötü yanı Amerika'da bu durumun artık normalleşmesi. bireysel silahlanma kesin ve net çizgilerle sınırlanması.

• Maalesef şuan aciklanan rakamlarda en az 18 çocuk ve 2 yetiskin öldüğü söyleniyor.Bireysel silahlanma cok kotu psikolojisi bozuk biri silahi olmasa sadece kendine zarar verirken bireysel silahlanma ile baskalarinada zarar veriyor.Umarim buna bir çözüm bulunur ve bireysel silahlanma yasaklanir.

• ⭐⭐⭐

Kalleş okula arkadan tırmanıp giriyo o sırada tesadüfende birisi karşı camdan kameraya alıyor gerçekten korkunç düşünmesi bile berbat allahım 😭 çocuğunu kahvaltısından sonra öperek iyi dersler dileyerek okuluna gönderiyosun ve bir kaç saat sonra bu haberi alıyosun aklını kaybeder insan!!
    Market saldırısı sonra california kilise saldırısı sonra bu? Sonraa ne olacak Bu silanlanma işinin sonu nereye gidiyor

• @ahsenaydgdu Ondan hemen öncede New york da metro saldırısı olmuştu maalesef bu ruh hastaları zaten hep güvenliğin az olduğu market,okul,kilise gibi yerleri tercih ediyorlar.

• Nasıl bir döneme denk geldik biz inanamıyorum ya.. Çocuklarımızı nelerden, kimlerden nasıl koruyacağımızı şaşırdık resmen. Bu forumda yeniyim henüz burayı çok bilmediğimden gereksiz yorumlardan kaçınıyordum ama böyle bir haber görünce dayanamadım gerçekten.

• ⭐⭐⭐

@Mansfield1 aa haklısınız ben onu unutmuştum neyseki orda can kaybı yoktu ama ben market saldırısını o metroya misilleme gibi düşünmüştüm ve bu tip saldırıların haberlerini duyunca gaza geliyolar böyle tiplerin özendiği birileri oluyor diye düşünüyorum.
    Çok yakın aralıklarla benzer olaylar yaşandı hepsi çok üzücü 🥺

• @ahsenaydgdu Kesinlikle katılıyorum 2019 un bir gününde öğlen El pasado market saldırısı olmuştu akşaminda da başka bir yerde sokakda büyük bir saldırı olmuştu bencede birbirlerinden gaza geliyorlar maalesef ☹

• ⭐⭐⭐

@Mansfield1 yavaş yavaş ölenlerin kimlikleri açıklanıyor 🥺 öğretmeni gördüm az önce..
    uzun bi süre bu konuyu aşabileceğimi sanmıyorum 😭 gerçekten yüreğim parçalandı ya çok acı

• @ahsenaydgdu bende maalesef çok etkileniyorum hele buffola saldırısı benim yaşadığım yerin 1 saat uzaklığındaydı ama hepsinden çok etkilendim bu yüzden öyle ki 3 gün acayip bir gök gürültüsü oldu ilk başda yakınlarımda bir yerde bomba saldırısı oldu zannetmiştim en iyisi bakmamak ama maalesef görüyoruz illaki ☹

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mansfield1, içinde söyledi: Texas'ta ilkokulda saldiri - Robb Elementary School

@ahsenaydgdu Ondan hemen öncede New york da metro saldırısı olmuştu maalesef bu ruh hastaları zaten hep güvenliğin az olduğu market,okul,kilise gibi yerleri tercih ediyorlar.

NYC'de iki tane oldu. Gecen ay subway trenin icinde cevreye rastgele ates acan biri vardi; 2 gun once de biri yine subway'de durduk yere silahini cekip bir adami gogsunden vurup oldurdu... fakat olen kisi sayisi 1 oldugu icin ulusal haberlere yansimadi maalesef...

• @crazycells Çok kötü o yüzden duymamışım demek Twitterda da bireysel silahlanmaya karşı şuan tepkiler var umarım buna bir çözüm bulunur.

• Halkta o kadar cok silah var ki silah yasağı gelse bile fayda etmez. Baska nasil bir çözüm bulunur ben de bilmiyorum.
    Çok üzücü…

• ⭐⭐⭐

Korkunç gerçekten 😢 Ailelerin halini düşünemiyorum. Amerika’yla ilgili en çok korktuğum şey bu bireysel silahlanma meselesi. Umarım bir değişiklik yapılır 🙏🏻

• @crazycells Daha geçen hafta Kaliforniya'da kiliseye saldırı düzenlendi. Bir kişi öldüğü için dediğiniz gibi haberlere yansımadı.

• Biden silahlanma ile ilgili bir konuşma yapmış, umarım yakın zamanda önlemler alınır. Bu haberler çok sık olmaya başladı, insanın psikoloji bozuluyor gördükçe.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

38

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |