Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@radiuse bütün AP'ler tek tek sonuca ulaşıyor ne kadar güzel 🙂
    sizlerin de gözü aydın olsun, tebrikler. sonucuna bakmak gerek, yaşananları bir kenara bırakıp..

abd'deki hayatınızda mutluluk, sağlık ve başarı diliyorum.
    yolunuz da bahtınız da açık olsun.

• @crazycells doğum belgesini e devletten indirirken vukuatlı kısmında eveti mi işaretleyeceğim ?

• Bir çok deneyimi buradan okuyup aynı heyecanla hayal ediyorum. Paylaşılan her bir deneyim için çok teşekkür ederim. herkese yeni hayatlarında başarılar dilerim

• ⭐⭐⭐

@baran-taşdemir Evet, vukuatlı nüfus kayıt örneğini indireceksiniz.

• @Programmer Teşekkür ederim . Chicagoya gideceğiz hocam oğlum yaklaşık 9 yıldır orda yaşıyor

• @gucarslan Teşekkür ederim Uğur bey sizleri unutmak ne mümkün siz olmasanız bu süreci çok zor atlatırdık.İnşallah sizler de en kısa zamanda hayallerinize kavuşursunuz,size sürekli dua edeceğim inşallah ..Sağlıcakla kalın.....

• Case Number: 2022EU8XXX
    Vize Türü. : DV2022
    DS-260 Gonderimi: 22/05/2021
    Vize Mulakati. : 07/03/2022
    AP Durumu. : 07/03/2022
    Vize Onayi. : 06/05/2022

Herkese Merhaba,

7 Mart tarihinde Ankara'da girdiğimiz mülakatımızda Ap süreciyle nasıl tanıştık ve neler yaşadık.

Öncelikle PCR pozitif çıkarsa diye randevumuz aksamaması için 9 Şubat tarihinde Ankara'ya İstanbul Pendik'ten trenle gittik. Trenden SGK Kavaklıdere tesislerine taksiyle ulaştık , oldukça yakındı. (35 TL)
    SGK tesisleri aklınızda olsun Unganlar kliniğinin hemen yanındaki binadır. (Hande hanıma tavsiyesi için teşekkürler 🙂 )
    konsolosluğa yakın ve ekonomiktir (düşünenler için belirteyim 5 yıldızlı değildir, fakat temizdir, bizim kaldığımız oda iyiydi , cadde tarafı kalırsanız gürültüde var, neyse biz yan tarafa yakınlığı ve ekonomik olduğu için severek kaldık 🙂 )

Ungan randevu günümüzde muayne saatimizden neredeyse 1 saat erken gittik, yan bina olunca 🙂 kabul etmezlerse otele döneriz dedik.
    Güler yüzle karşıladılar. evraklarımızı Pcr testlerimiz aldılar sonra bir alt kata yönlendirdiler. Benden kan alındı ve akciğer filmi çekildi. Eşimden sadece kan alındı 95 Dolar ödedik. (90'ı dolar geri kalan 5 doları yoktu onuda TL olarak ödedik.)

Üst kata geri döndük , sırayla önce eşim , ardından ben ve en son oğlum. Oğlum küçük olduğu için Dr hanım yanımda olmamızı istedi. (11 Yaşında)
    Muayne esnasında hastalıklarım olup olmadığı, normal doğum mu, düzenli ilaç var mı, gibi sorular sordu.
    o arada önce sol kolum ardından sağ koluma aşı yaptı.
    odan çıktığımızda bankoda hanımlara toplamda 750 Dolar ödeme yaptık.
    Zarfımızı yarın öğlen 3 gibi alabileceğini belirttiler. 3buçuk trenile döneceğimiz için eşim 14.30 gitti ve zarf hazırdı , verdiler.

Hem Unganlar hemde Düzen çok ilgiliydiler.

Tren ile İstanbuL'a geri döndük, ve mülakat günümüzü bekledik.

Mülakatımızdan gününden 1 gün önce Ankara'ya gittik , Kavaklıdere SGK tesislerinde yer ayırtmıştık ve heyecanla sabah olmasını bekledik.

7 Mart 10.15 randevusu olarak 9.30 konsolosluğun önünde sırada bekledik.
    Güvenlik poşetleri kabul etmediğinden evraklarımız dosyasıyla alıp güvenlik aramasından geçtikten binaya girdik .
    İçeriye girer girmez bir görevli pasaportlarımızın arkasına steaker yapıştırdı ve sıra numarası verdi.
    Bankalarda olan sistem gibi
    Numaram ilk yandığında ödeme yapacağımı

1. yandığında evrak teslim edeceğimi

2. kez yandığında ise mülakat görüşmem olacağını bahsetti.

Bizde numaramızı takip etme başladık.

Numaramız ilk yanan gişeye 330*3= 990 dolar teslim ettik bize makbuz verdi ve numaramızın yanacak diğer bankoyu takip etmemizi söyledi.

Numaramız 2. kez yandı evrak tesliminde görevli istediği evrakları dosyadan çıkarıp verdik, diploma verirken üniversite ve lise ikisini birden verdik liseyi iade etti.
    Bizde bunu istemiyor musunuz , lazım olmaz mı diye sorduk.
    Yok gerekli değil Üniversite varsa tamam dedi. (Eksik evrak olmasın diye 🙂 )

Ve Numaramız 3. Kez yandı, heyecandan parmaklarımız buz kesti.
    Güler yüzlü bir beyle selamlaştık. Yemin edip , parmak izimizi alıp ve sorular sordu.

Nereye gideceksiniz?
    Orada kimi Tanıyorsunuz?
    Ne iş Yapıyorsunuz?
    Orada Ne İş yapacaksınız?
    Daha önce yurt dışında yaşadınız mı? Hayır yaşamadım dedim.

Eşime sordu, Ne iş yapıyorsunuz, Ne iş yapacaksınız
    Eşimde soruları cevapladı

Ardında görevli bey bize pasaportlarımızı beyaz bir kağıtta ( Ap nedeni işaretli olan) iade etti.
    Evet iade edilince anlamadık, ve nedeni sorduk?
    Bize sorun olmadığını size mail atacağız, mailde bir form olacak onu doldurun dedi,
    ve şok olmuş ve sessiz bir şekilde oradan çıktık.

Bu arada Forumda Noyan beyle aynı gün mülakattaydık, çıkarken kendisine Ap denilen bir sürece alındığımızı dedim. Kendisi Gücarslan beye yazın size destek olacak dedi.

Allah ikisinden de razı olsun.

@gucarslan beye mesaj attık, bizi sağ olsun aradı.
    Bizi olumlu olarak telkin etti, başkaları da bu süreçte olduğunu ve sürecin bittiğini ve üzülmeyin dedi. (Ne kadar teşekkür etsem az.)
    Formu nasıl doldurmamız gerektiğini anlattı.

Gelen Formdaki soruları daha önce d260 yazdığımız soruların aynısı olduğu için diğer sorular doldurmadık,

farklı 3 soruyu cevapladık.

Kardeşlerinizin adı soyadı doğum tarihleri (öz ,üvey ,ölü ,sağ dahi kim varsa belirtilmesi gerekiyormuş)

Yurt dışına hangi ülkelere gittiniz ,ne zaman? neden ? nasıl karşıladınız? gibi değişik bir soru vardı.

Pasaport bilgisi eski ve yenisini ( eskisiyle yurt dışına çıkmıştım)

7 Martta Ap olarak sonradan öğrendiğimiz bir sürece girdik, sonra beklemeye başladık. ( Şoku atlatınca hayırlısı olsun dedik 🙂 )
    Dosyamızın durumunu Ceac ve konsolosluk sayfalarından takip edebiliyorsunuz.

Dosya tarihimiz mülakat günümüzdü 7 Mart
    Doldurmamızı istenen evrakı 11 Mart tarihinde yolladığımızdan tarihimiz 11 Mart olarak update oldu.
    Ardından 16 Mart , 17 Mart , 13 Nisan , 4 Mayıs , 5 Mayıs ve 6 Mayıs.

6 Mayıs tarihinde Ap sürecimizin bittiği ve pasaportlarımızı göndermen için mailimiz geldi.

Sürecimizin bittiği pasaportlarımız için gelen mail çıktısı
    Ap sürecinde verilen beyaz sayfa ve
    yeni Ais kaydıyla Pttden yolladık, karşı ödemeli yolladık.

(PTT yollarken kargo poşetine her iki yönüne kalemle IV ünite dikkatine yazmayı unutmayın, kargonuz ilgili dep. daha hızlı ulaşır)

6 mayıs Cuma gününden sonra haftasonu ve sonraki hafta bayram haftası derken biraz sürecimiz uzadı 🙂

24.05.2022 önce tebrik maili ardından da ,

Pasaportlarımız ptt teslim mesajını aldık

Herkese güzel , mutlu mülakatlar, Bol şanşlar 🙂

Ap sürecine kalanlar için bol sabır, (her gün heyecanla bekledik. 🙂 şimdi demesi kolay)
    Uzun uzun yazdım, inşallah işinize yazan bir kaç bir şey içerisinde olur.

@gucarslan bey size çok ama çok teşekkürederim.

Yolunuz açık ve aydınlık olsun.

• Merhaba, Şu an da mülakat sıralamaları kaç binlere geldi case number olarak bunu nereden görüntüleyebiliriz?

• @sultanoztemel Hayırlı olsun. Çok sevindim sizin adınıza. Yeni hayatınızda ailenizle birlikte mutluluklar diliyorum.

• @osonmez Düşündüğünüz gibi sırayla gitmiyor bu sene.

• @forester 👏👏👏👏👏Yaşasın😊Tebrikler yeni muhtesem hayatınızda tüm güzellikler kolaylıkla sizin olsun inşallah

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sultanoztemel tebrikler, gözünüz aydın.
    abd'deki hayatınızda mutluluk, sağlık ve başarı diliyorum.

umarım bu AP süreci, yaşadığınız son sancılı süreç olur 🙂

• Arkadaşlar merhaba,

18 Temmuz'a randevu aldık. Burada destek veren tüm arkadaslara öncelikle tekrardan tesekkur ederim. Henüz görüşme alamamıs arkadasların da en kısa zamanda gorusmelerini almalarını diliyorum.

Bir sorum olacaktı. Urganlar randevusunu 18 Temmuz'daki vize randevumuz için ne zamana almamız gerekir?

Ayrıca Urganlar ve vize evrakları ile ilgili takip edeceğim ayrı bir konu baslıgı var mı? Linkini paylabilirseniz sevinirim. (DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları başlıgı üzerinden mi sürec ile ilgili bilgi alabilirim?

Cok tesekkurler,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Houstonwehaveproblem mümkün olan en boş slota sağlık muayenenizi almanızı tavsiye ederim, oldukça yoğun çünkü unganlar.
    mülakat evraklarını da bu başlığın ilk iletisinde bulabilirsiniz.
    mülakatınızda bol şans.

• @gucarslan Tesekkur ederim.

• @10ursay benim de numaram sizle benzer.6 haziranda gönderdiğim için ilk gruba dahil olamadığım söylendi.3 haziran ve sonrası submit edenler diye 2 ye ayrılmış diye öğrendim.Doğru yanlış net bilmiyorum

• @myym Merhaba, gruba ayrılma değil de şöyle bir durum var.
    KCC'nin sistem değişikliği sebebiyle 3-4 Haziran'a kadar DS-260 formunu submit eden talihliler, öncelikli mülakat alıyor. Arada kaymalar da oluyor mesela 1 Haziran tarihli mülakat alamazken 3 Haziran tarihli alıyor ancak bu sadece Haziran ayı için geçerli. Mayıs submitlilerin tamamı mülakat alıyor.

KCC erken submitlileri önceliklendiriyor mülakat dağıtımda. Ankara yeterince mülakat vermediği için erken submitliler bitip yeniden başa dönmedi henüz.

• @POLARBEAR25 bu cevabınız çok doğru değil zira mesela şu an bu grupta biz ve diğer bir arkadaş mayıs submit ancak randevu maili gelmedi mantığı olmaksızın doğaçlama yapıyorlar gibi 🙂

• ⭐⭐⭐

@myym Amerika'daki adresini bana verecek olan arkadaş erken taşınmış olsaydı Mayıs submit'liler arasında olacaktım. Ümidi kesip başka adres bulduğumda ise tarih 4 Hazirandı. Nasipten ötesi yokmuş.

• @Tugba54 Çok teşekkür ederim. Çok sağolun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |