Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Celahat ankara konsolosluğu için şunu söyleyebiliriz ki, geçmiş yıllarda bu durumu hiç sorun etmediler. son iki yılda bu durumda olan hiçbir arkadaşımızdan waiver talebi olmadı.

• telegram için gereken herşeyi yaptım gruba alınmayı bekliyorum bu mesajıda sadece görünsün diye yazıyorum

• Merhaba DS260 form ile ilgili bir kaç sorum olacaktı da lütfen cevaplayın. Forum yöneticilerine şimdiden teşekkürlerimi iletirim

1. DS260 formunda adresler türkçe mi ingilizce mi girilmeli? (mesela sokak kelimesi street olarak mı yazılmalı)
    2. Şuan doktora yapıyorsam previous kısmına da doktora yaptığımı belirtmeli miyim? Present kısmına şuan doktora yaptığımı belirttim çünkü. Previous kısmına yazmazsak sıkıntı çıkar mı?
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslanamca merheba,

1- farketmez, dilediğiniz şekilde yazabilirsiniz.
    2- present kısmına yazdıysanız previous kısmına belirtmenize gerek yok.

• @gucarslan Merhaba,

Ds-260 formu doldururken aklıma takılın birşey var. Green card başvuru sırasında kullandığım pasaportun süresi bitti. Yeni pasaporta başvurdum. 15 günü bulur dediler pasaportun ulaşması. Acaba beklemeden Another documents tıklayıp ds-260'ı göndermeli miyim zaman kaybetmemek adına?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osonmez şuan geçerli bir pasaportunuz yoksa "asıl talihli için" formunuzu dolduramazsınız. bahsettiğiniz "other documents" seçeneğini diğer aile bireyleri için kullanabilrisiniz.
    asıl talihli her zaman geçerli bir pasaportla formu submit etmelidir.

• ⭐⭐⭐

@gucarslan Benzer durumu şunun için sorayım.Nikah tarihimizi bekliyoruz kısa bir süre kaldı nikah tarihimize, formu doldurmak için aktif pasaportlarımız var aslında fakat asıl talihli olan nişanlımın soyisim değişikliği nedeniyle pasaportunu değiştirmesi gerekicek.Biz o esnada hali hazırda kızlık soyadıyla doldursak başvurduğumuz pasaport gelene kadar mülakata iki pasaportuda götürsek olur mu.Sonuçta pasaportu aktif sadece kızlık soyadı değişeceği için pasaportu güncellenecek ekstradan 1 hafta onu bekleyip formu geciktirmemek daha iyi olabilir gibi geldide bize

• @gucarslan Teşekkür ederim hocam aydınlattığınız için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş ikisini de yapabilirsiniz aslında.
    1 hafta sizin için çok uzun bir süre ise öyle de yapabilirsiniz eğer beklemeyelim diyorsanız de mevcut pass ile doldurabilirsiniz.

• Selamlar forum arkadaşlarım, bir konuda danışmak istiyorum sizlere. DS260 forumunu doldurmak ve süreç boyunca destek olması açısından Danışmanlık almak mantıklımı yaklaşık olarak danışmanlık ücreti 400 Dolar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dogukansvsl merhaba. danışmanlık firmasının "süreç boyunca destek" ifadesindeki destekleri tam olarak ne acaba, bildirdiler mi?

• Mülakatlara hazırlık, danışman ile sürekli whatsapp ve telefon ile görüşme şansı, evrak hazırlıkları, süreç boyunca oryantasyon desteği, DS260 formu danışman eşliğinde doldurma vs. @gucarslan

• @gucarslan hocam neden tekrardan açacaklarki o kısmı anlamadım ben formu tekrardan gönderdim açmayınız dediğim halde 2. kez açarlarsa durum benim aleyhime dönüyor. o zaman sıkıntı başlar 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erennlk çünkü kcc'de, sizin bu mailinizi anlayacak düzeyde çalışanlar yok. geçmiş yıllardaki bütün deneyimlerimiz bunu gösteriyor ne yazık ki.
    umalım ki açmasınlar.. umarım ben yanılırım.

• @gucarslan Hocam formu doldururken kişisel bilgiler kısmında "Document Type" kısmını Other Travel Document'i seçip devam edebiliyorum diğer aile bireyleri için sormuyor yani. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@osonmez evet seçebilirsiniz ama bunu yapmayın.
    bu seçenek, asıl talihli için hiçbir şekilde pasaport alamayan, temin edemeyen ülke vatandaşları için kullanılır.
    asıl talihli her zaman formunu geçerli bir pasaportla doldurmalıdır.
    çünkü aile bireylerinin vize almasının ilk şartı, asıl talihlinin vize almasıdır.

• Yeni pasaport numarası ile formu doldurup submit ettikten sonra mülakat aşamasında eski pasaportuda isteyeceklerdir değil mi hocam? @gucarslan

• Merhaba,

DS260 formu doldururken Permanent Address kısmı için şuan verebileceğim bir adres bulunmamaktadır. Bu kısmı geçebilmek için nasıl bir yol izlenmeli? Teşekkürler,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kerem2023 ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    eğer şuan için bir adresiniz yoksa "NOT CLEAR YET" seçip submit edebilir, mülakat sırasında bu adresi bildirebilirsiniz. unutmayın ki, bu adresi bir şekilde bulmalı ve mülakatta bildirmelisiniz.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@erennlk çünkü kcc'de, sizin bu mailinizi anlayacak düzeyde çalışanlar yok. geçmiş yıllardaki bütün deneyimlerimiz bunu gösteriyor ne yazık ki.
    umalım ki açmasınlar.. umarım ben yanılırım.

Merhaba,
    Açtırma taleplerine geri dönüş yapmadıkları ve açmadıkları olur mu acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |