Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, green card için belgeleri hazırlarken dikkat etmemiz gereken konular var mı? Belgeleri direkt e devletten alabilir miyiz?

• @erennlk İkinci gönderdiğiniz e-mail için de takipte kalın. Yanlış anlayıp formunuzu yeniden açmasınlar. Açarlarsa hemen submit edip kapatırsınız.

DV2022'ye bakarsak, en son gönderdiğiniz tarih geçerli.

• @emreaydıner evet belgeler e devlet üzerinden alınabilir.

• İngilizce olması veya noter onaylı falan olmasına gerek yok değil mi? Direkt alabiliriz e-devlet üzerinden

• Merhabalar,

Bizde eşime çıkmıştı. Eşimin ve bizim bilgilerimizi herkesin kendi sayfasına yaptım .Fakat sorum şu eşim için sign ve submit yapmıştım.Bizler için de mi tek tek sign ve submit yapmam gerekiyor?Çünkü az önce kişilerin olduğu yere baktım eşimde COMPLETED,bizlerde ise INCOMPLETE yazıyor. Lütfen dönüş sağlar mısınız?Eşim kazandığı için bize gerekiyor mu bu durum.Videoda bu durum belirtilmemiş anlayamadım.

• @gucarslan kısa sürede evlilik düşündüğüm yabancı sevgilim, geçmişte mahkeme kararı ile yaş küçültmesi yaptı, her yerde doğum belgesinde bile yeni yaşı yazacak ancak yine elimde bulunması için mahkeme dökümü almayı düşünüyorum ,görüşme esnasında yanımdamı bulundurup eğer onlar isterse sunmayı planlıyorum ,bu kesin sunulması gereken bir durum mu artık resmi yaşı farklı ortada yalan bir beyan olmayacak aslında. Futboldan dolayı , ülkelerde yapılan yaygın bir durum ve resmi olarak yaşı heryerde değişti. Sizde direk belgelerin arasına koymalımıyım yoksa istenirse hemen o anda mı verilmeli?
    ( Bir de böyle bir şansımız var mı bilmiyorum mesela ekstra istenebilecek belgeleri yanımda bulundurup istemeleri durumunda vermem mesela mahkeme kaydı gibi…)

• Arkadaşlar Merhaba,
    Green card çıkan benim, eşim için de form doldurulması gerekiyor.
    Youtube videosunda olan bazı sorular bende yok, ama eşimin formunda var...
    Eşimde, Work/Education/Training bölümünü doldudururken ,iş bilgisi sonrası "Does this job require at least 2 years of training or experience?" sorusu yok, bu nedenle işe başlama tarihini giremiyoruz ama bende var.

Onun formunda "Does this job require at least 2 years of training or experience?" var bende yok.

gibi gibi böyle küçük farklar var. nasıl ilerlemek lazım bilgi alabilir miyim?

• Merhabalar, @crazycells @EzgiLera sonunda DS 260 formlarını subbit ettik. Ancak sonradan kafama takılan ve formu açtırmamız gerekir mi diye beni tırmalayan bir soru ve cevabı olduğunu fark ettim😔 Soru şu sizin örnek formunuzdaki çeviriye istinaden belirtiyorum " Size veya başkasına zarar verecek fiziksel yada zihinsel bozukluğunuz var mı?" şimdi bu sorudan kasıt tam olarak nedir? Benim eşimin bir gözü protez. Sorulan soru engellilik halini mi yoksa ciddi sıkıntı yaratacak birşey mi soruyor? Çünkü protez gözündeki engel bize göre kendisini yada başkasını tehlikeye atacak bir durum teşkil etmiyor. Desteğiniz ricası ile 🙏🏻

• @OzdeNeslihan merhaba bizde de buna benzer şeyler oldu. Bendeki sorular eşimde, ondaki sorular bende çıkmadı. Ama sitede zaten formların kişiye özel olduğu belirtilmişti. Yani daha önce de olmuş böyle durumlar. Hız kesmeden devam 👍🏻 Bol şanslar..

• @lawyer90 iyi geceler. Şimdi yorumunuzu okudum. Bir gerildim açıkçası. Bende aynı şeyi yaptım sanırım ama ben onu mahkeme ile değiştirilen bir ad yada başka bişey olarak düşünmüştüm 🤦🏻♀🤦🏻♀🤦🏻♀😔😔😔 öyle değilmiymiş?? Endişeden soruyu sayfayı bile net düşünemiyorum 😔Sorunuzun cvbını inanın bende merakla bekliyor olacağım 🙏🏻

• @gucarslan hocam ds için pdf linkini bulamıyorum

• @bawin herkes icin submit etmelisiniz

• @bawin Herkezin DS-260 Formu "COMPLETED" Olması lazım kendi "INCOMPLETED" Olan formu detaylıca inceleyin hatalı veya eksik olan bir yer olması lazım @gucarslan hoca daha iyi bilir yinede.

• @OzdeNeslihan Öncelikle herkezin formun'da farklı sorular çıkabilir EŞ/KOCA gibi bu durumda soruya yönelik ilerleyebilirsiniz.

• @emirhan İşaretle içerisine aldığım kısımdan "EMAİL"Adresinize onay sayfanızı gönderebilirsiniz ve sonrasında "EMAİL"Adresinize girerek oradan yazıcıya çıkartabilirsiniz veyahut sayfayı indirebilirsiniz.

5353.png

• Merhaba , DS260 formunda artık sonlara geldim , ufak tefek aklıma takılan yerler hala var.

Number of Educational Institutions Attended kısmında Erasmus yaptığım üniversiteyi de saymalı mıyım ? Lise + üniversite + Erasmus olarak düşünüp 3 yazıp, aşağı kısımda üçünü de mi eklemeliyim ?

yoksa erasmus zaten lisans derecesinin parçası olduğu için ve ayrıca diploma almadığım için eklememe gerek yok mu ? bir de liseyi kesin add another işaretleyip ekliyoruz değil mi ?

Teşekkürler

• Merhabalar,
    Şuan çalıştığım firmaya İstanbul'da başlamıştım ve İzmir'e taşındım aynı firmada aynı departmanda devam ediyorum.
    DS-260 formunda iş bilgilerini girerken iki ayrı iş gibi mi giriş yapmalıyım yoksa izmir adresini yazıp işe başlangıç tarihini İstanbul'daki başlangıcım olarak mı almalıyım , aynı şirket aynı bölüm sadece lokasyon değişti, yardım lütfen. Şimdiden teşekkürler

• Telegram grubuna nasıl girebilirim

• Selamlar dv 260 formunu doldururken şuan ki yaptığım işi yazdım fakat mülakat tarihine kadar iş değişikliği yapmam söz konusu başka işe geçiş yaparsam bu mülakatta herhangi bir sıkıntı yaşatır mı ? Formda belirttiğim farklı o anda belirttiğim farklı olacak ve illa sigortalı bir iş olmalı?Cevaplar için teşekkürler.

• @Hokkabaz36 @gucarslan Formlarda eksik yok sadece submit yapmadığım için öyle olduğunu düşünüyorum.Dediğim gibi tek tek yapmamız gerekli mi onu anlayamamıştım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |