Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ONURSUNTER01 kesinlikle açtırmanıza gerek yok.
    iki durumu da mülakatta düzeltebilirsiniz.

• hocam hızır gibi yetiştin çok teşekkür ederim.hakkınız ödenmez.

• @dug
    Sormak istediğim diğer konu DS 260 formunda çocuğunuz varmı ? diye bir soru var ve varsa şayet ilave bilgiler istiyor. 21 yaş üstü çocuk varsa çocuk yok mu yazmalıyım.

• Merhabalar ds 260 formu doldurulduktan sonrasında tahminen ne zaman mail gelir acaba? Ve nasıl bir mail olur? Evrakları şimdiden hazırlamaya başlamalı mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pelinur bu başlığın ilk iletisini dikkatlice okumanızı rica ederim.

• @gucarslan hocam özelden bi kac soracaktım bu forumu çok iyi kullanamıyorum nasıl yonlendirebilirim? Ya da burdan direk soru nasıl olusturucam ?

• Bu ileti silindi!

• @gucarslan anladım teşekkürler fakat ds260 formunda onun adresini vermiştim bu bir sorun teşkil eder mi ? sponsor olarak göstermeyecek olursam eğer tabi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirhan bu başlık altında sorularınızı sorabilirsiniz, tıplı yazdığınız ileti gibi.
    göçmenlik ile alakalı sorularınıza özelden cevap vermiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tuğberk-Önder elbette sorun olmaz.

• @gucarslan tamam sagolun burdan yazayım.
    Mülakat için banka hesabi aşamasında banka hesap geçmişini aile fertleri üzerinden yapabiliyormuyuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirhan ilk olarak lütfen imzanızdaki cn'nizi kontrol eder misiniz?
    5XXXX mi yoksa 5XXX mi? mümkünse ilk iki hanesini yazıp son iki hanesini XX yapın.

sizden beklenen, hesaptaki paranın asıl talihli olmasıdır.
    ama çoğu zaman talihliler, eşleri üzerindeki hesapları "ortak hesap" yaparak o hesapta kendi isimlerini de gösteriyor ve öyle giriyor mülakata.

konu için bu başlığı inceleyebilirsiniz;
    Green card bankada para mevzusu

• @gucarslan evli değilim fakat banka hesaplarıma girdi çıktı yapamam oyuzden dedim . Başka bir çözüm yolu varmidir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirhan tekrar ediyorum, ilk olarak lütfen imzanızdaki cn'nizi kontrol eder misiniz?
    5XXXX mi yoksa 5XXX mi? mümkünse ilk iki hanesini yazıp son iki hanesini XX yapın.

eğer maddi bir birikim gösterme durumunuz yoksa sponsor bulmanız gerek.
    Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

• @crazycells merhaba, cevap için teşekkürler. Mail adresi doğru fakat ben 10 Mayıs’ta doldurup tıkladım. Hala düşen bir mail yok. Herhangi bir sorun olur mu? Gelen mail önemli mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@misty sisteme girip tekrar gönderin maili kendinize.
    çünkü gelen confirmation mail çıktısı olmadan mülakata giremezsiniz.

• formu doldurduktan sonra işe giriş yaptım para biriktirmek için. Sizce sigorta girişimin yapılması sıkıntı yapar mı ? Çünkü formda daha önce hiç çalışmadım seçeneğini işaretledim ve sigorta girişim olmadı seçeneğini işaretledim. 29 eylül 2022 de pasaport süremde bitiyor bunlar için siz değerli üyelerden açıklayıcı yorumlar bekliyorum ..

• Herkese selamlar, oncelikle kisisel zamanlarindan odun vererek bizlere destek olmak adina elinden geleni yapan arkadaslara sonsuz tesekkurler. Umarim herkes sorunsuz bir sekilde bu sureci atlatir ve hayallerine kavusur.

Esim 2023 talihlisi ve DS260 formunu sorunsuzca gonderdik ancak kazandigimizi ogrendigimizden beri aklimizi kurcalayan bir husus var, belki daha once benzer durumlar yasanmistir diye sormak istedim.

Esim halen evlenmeden hemen once cikarttigi, uzerinde kizlik soyadi bulunan pasaportunu kullaniyor. Kasim ayinda basvuru formunu doldururken ad-soyad bolumunde evlilik sonrasi soyadini, pasaport bilgileri bolumunde de pasaportundaki adini soyadini girmistik. Formun ad-soyad bolumunde pasaportta oldugu gibi girin seklinde bir aciklama/talimat mevcut degil ancak resmi web sitesindeki basvuru yonergelerini okurken ad-soyad bilgisini pasaportta gorundugu gibi yazin dediklerini fark ettik.

DS260 doldururken ad-soyad bolumunde ‘pasaporttaki gibi girin’ talimati oldugu icin o sekilde giris yaptik, kullandiginiz diger ad/soyad var mi sorusunda ise evlilik sonrasindaki soyadini belirttik. Yani ozune bakarsaniz hem basvuru formunda hem de DS formunda evlilik oncesi ve evlilik sonrasi soyadini vermis, herhangi bir bilgi saklamamis durumdayiz ancak, basvuru asamasinda ad-soyad bolumunde pasaporttaki gibi girmedigimiz icin (pasaport bolumunde girmemize ragmen) mulakatta basvuru formunun hatalo doldurulmasi gibi bir reddedilme ihtimalimiz olabilir mi endisemiz mevcut. Umarim durumu aciklayabilmisimdir.

Sayet KCC bu sene evrak isterse, o zamana kadar pasaport yenilenmis olacagi icin hem eski hem de yeni pasaportu gonderecegiz. Mulakat tarihi belli olduktan sonra konsolosluga durumu aciklayan bir mail atmaya gerek var midir ne dersiniz?

• Bende kendi formumda aşı evrağım var yazmışım konsoloslukta sağlık raporu vereceğimiz için aşılarımızı da yapmış olacaklar o zaman teslim etmiş olacağım ama Eşimin formunda No deyip konsoloslukta ibraz edeceğim yazmışım.

• benim merak ettiğim şey şu benim numaram örneğin 31.000'lerde bu numara önümde 31.000 talihli kişi olduğu anlamına mı geliyor yoksa bu numaralar arasında boşluklar var mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |