Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@richmond eğer ingilizceniz iyiyse önereceklerini sanmam.. teşekkür ederim yanlış biliyormuşum o halde. izlerle ilgili bir bilgi alamadınız galiba?

• @LordBolton tamamen aklımdan çıkmış bir dahaki sefer soracağım iziniz nerede idi

• ⭐⭐

@richmond kol ve el. teşekkür ederim

• Dil sınavı konusunu sordum anlayabildiğin ve konuşabildiğin sürec gerek yok dediler.

• ⭐⭐

Anladım peki izler için ne dediler her hangi bir sorun teşkil ediyormuymuş?

• @lordbolton onu soramadım telefonda benim olduğunu düşünebilir diye

• ⭐⭐

@richmond Anladım yüz yüze görüşme yaptığınız da sorarsanız sevinirim

• Üstü kapalı olarak sordum sorun olmayacağını söyledi ama bilmiyorum net bir cevap alamadım bu şekilde sorunca

• ⭐⭐

@richmond sitesinde her hangi bir bilgi yok muhtemelen sorun değildir diye düşünüyorum bende..

• ⭐⭐

@richmond tam olarak nasıl sordun acaba?

• Mantiken dovme sorun yaratmiyorsa bi yara izi de sorun yaratmaz diye dusunuyorum ama yuzde belki sorun olabilir

• @metert dövmeyi sordum yüz el boyunda yasakmış.@LordBolton varsayım olarak diyelim elimde yara izi olsaydı dedim tam bir cevap vermedi açıkcası anladığım sorun olmadığı

• ⭐⭐

@richmond aynen mantıken el ve yüzde olmadığı sürece bir problem doğurmaması gerekiyor ama elimde de biraz var ve tam bir cevap vermemiş bir problem yaratıyor olmasın acaba

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@oğuzhan-cengiz Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak içinde söyledi:

1 Yıl askerlik yaptıktan sonra bıraksam devletin bana verdiği avantajlar devam edecek midir?

saniyorum ki evet, disiplin cezasi alarak cikmadiginiz surece bir problem olmamasi lazim. Daha bilgili arkadaslar da yorum yaparlar zaten...

• @oğuzhan-cengiz Orduya katıldığınızda en az 6 yıl görev yapmak zorundasınız.3 Yıl Active 3 yıl Reserve veya 2 yıl Active 4 yıl reserve (MOS a bağlı).Bu 6 yıl MOS a göre 8 yıl da olabilir.Reserve olduğunuzda benefits devam ediyor .Bazı MOS larda yine 4 yıl sonunda direk bırakabildiğini duydum ama sanıyorum Infantry görevlerdir.Sorunuza tam cevap oldumu bilmiyorum fakat bunlar benim daha önceden internetten bulduğum şeyler.Recruiter dan bu konu hakkında bilgi almadım hiç.

MOS:Meslek grubu bu arada

• ⭐⭐

@richmond son konuşmamızdan beri yeni her hangi bir bilgi öğrenebildiniz mi acaba?

• ASVAB sınavına girdim ve nihayet puanlamanın nasıl işlediğini anladım.

ASVAB da 10 tane farklı bölüm var bunlar ;

General Science (GS)
    Arithmetic Reasoning (AR)
    Word Knowledge (WK)
    Paragraph Comprehension (PC)
    Mathematics Knowledge (MK)
    Electronics Information (EI)
    Auto Information (AI)
    Shop Information (SI)
    Mechanical Comprehension (MC)
    Assembling Objects (AO)

Bunlardan WK , PC , MK , AR ana bölümler ve bunlardan bir ASVAB score u alıyorsunuz.Daha sonrasında bu aldığınız ASVAB puanının üstüne farklı bir formülle diğer bölümlerden aldığınız puanlar ekleniyor ve MOS seçmek için gereken puanlarınız (MM,OF ,SC ,ST ,GT , GM ,FA ,EL ,CO ,CL) oluşuyor .

Bu skorların neler baz alınarak hesaplandığı aşağıdaki açıklamalada.

-Clerical (CL) - Determined from Verbal Expression (VE), Arithmetic Reasoning (AR), and Mathematics Knowledge (MK).
    -Combat (CO) - Determined from Verbal Expression (VE), Auto & Shop (AS) and Mechanical Comprehension (MC).
    -Electronics (EL) - Determined from General Science (GS), Arithmetic Reasoning (AR), Mathematics Knowledge (MK) and -Electronic Information (EI).
    -Field Artillery (FA) - Determined from Arithmetic Reasoning (AR) Mathematics Knowledge (MK) and Mechanical Comprehension (MC).
    -General Maintenance (GM) - Determined from General Science (GS), Auto & Shop (AS), Mathematics Knowledge (MK) and Electronics Information (EI).
    -General Technical (GT) - Determined from Verbal Expression (VE) and Arithmetic Reasoning (AR).
    -Mechanical Maintenance (MM) - Determined from Auto & Shop (AS), Mechanical Comprehension (MC) and Electronic Information (EI).
    -Operators and Food (OF) - Determined from Verbal Expression (VE), Auto & Shop (AS) and Mechanical Comprehension (MC).
    -Surveillance and Communications (SC) - Determined from Verbal Expression (VE), Arithmetic Reasoning (AR), Auto & -Shop (AS) and Mechanical Comprehension (MC).
    -Skilled Technical (ST) - Determined from General Science (GS), Verbal Expression (VE), Mechanical Comprehension (MC) and Mathematics Knowledge (MK).

Vermiş olduğum bilgiler sadece Army için geçerli olmakla birlikte puanlama diğerlerindede benzer .Askeriyenin diğer servisleri için şu linke göz atabilirsiniz;

@lordbolton Merhabalar. Vücüdun herhangi bir yerinde yara izinin problem olmayacağını söyledi.Sadece tattoo lar sıkıntı oluyormuş.

• ⭐⭐

@richmond çok teşekkürler 👍

• ⭐⭐

4 yıllık fakülte bitirenler örneğin BESYO veya antrenörlük ordu da hangi rütbeden başlıyor bilen var mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |