Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mhtbodur, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Öncelikle, bu forumu kuran buraya karşılık beklemeden emek ve zaman ayıran herkese teşekkür etmek istiyorum. Bize de 2.başvurumuz da çıktı asıl talihli eşim. Case number 34.3K ama umudumuzu yitirmiyoruz. Çıkan herkese hayırlı olsun ve bol şans.

tebrikler 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emrey34, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Your request cannot be processed at this time. ds 260 ı doldurabilen arkadaslar varmı 2023 talihlisi olan

henuz yok sanirim, ben de son 3-4 saattir deniyorum, surekli hata veriyor. Yakinda acilir, ara ara deneyin...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@guluguluvakvak, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sonunda ds260 formunu doldurmayı başarabildim. Forumdaki video sayesinde.

surecin bundan sonrasi icin bol sabirli beklemeler o halde 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pensieve, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, kazandığımı öğrendim herkes formun hemen doldurulması gerektiğini yazmış ama pasaportumun geçerliliği bitti tekrar çıkarmam zaman alacak örnek forumda ''Eger halihazirda bir pasaportunuz yoksa, pasaport icin yakin zamanda basvuru yapabilirsiniz. Tarihi dolmus pasaportla formu doldurmaniz mumkun degil. DS-260 formunuzu geciktirmemek icin bu soruyu “other travel documents” olarak secip, pasaportunuzu mulakattan once de cikartabilirsiniz.'' yazıyordu gerçekten geciktirmemek için pasaportum olmadan mı başvurmalıyım acaba yoksa pasaportu beklemeli miyim yardımcı olabilirseniz çok sevinirim teşekkürler.

Bu karari siz vereceksiniz. Ben yerinizde olsaydim yeni pasaport basvurusunu acilen yapip bu pasaportun en hizli sekilde bana ulasmasi icin elimden geleni yapardim. Sonra da formu gonderip bir daha forma dokunmazdim...

• @crazycells cok tesekkurler
    Sadece turkiyede 11 ve 19 sene olarak 2 adreste kaldim
    Irlandada 6 aydir buradayim 3 defa ev degistirdim bu adreslerin hepsi 6 aydan kisa bunlari yazmama gerek yok sanirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vecihi, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@pistolstar cok tesekkur ederim,irlandadayim dil okuluyla ,geleli 6 ay oldu fakat 3 kere tasinmak zorunda kaldim cunku burda ogrenci odalarinda kaliyorum ve konut olayi asiri problemli.Bu adresleri girmem gerekiyormu, cunku hepsi 6 aydan kisa. Burda dil okulu vizeleri 8 ayda bir yenileniyor, ben yenilemeyi dusunuyordum fakat amerika cikti.Haziranda yenilemeye basvurup onay alirsam marta kadar irlandadayim. Ayrica irlandada yasayip Turkiyede islemlerime devam etmek istesem bir problem olur mu? Ve 8000li siralara sizce hangi ay gelir.
    Cok tesekkurler

en uzun kaldiginiz adresi tek adres olarak da yazabilirsiniz.

Evet, Turkiye'de mulakata girmeniz mumkun, mulakattan iki hafta once Turkiye'de bulunmaniz yeterli olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vecihi, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells cok tesekkurler
    Sadece turkiyede 11 ve 19 sene olarak 2 adreste kaldim
    Irlandada 6 aydir buradayim 3 defa ev degistirdim bu adreslerin hepsi 6 aydan kisa bunlari yazmama gerek yok sanirim.

eger Dublin'de mulakata girecekseniz belki yazmaniz iyi olabilir; ama Turkiye'de mulakata girecekseniz tek bir adres olarak da yazabilirsiniz. Size hangisi en dogrusu geliyorsa oyle yapabilirsiniz, zaten bu adresleri kanitlamaniz beklenmeyecek. Sadece hangi tarihlerde nerede yasadiniz, genel olarak bunu bilmek istiyorlar 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrozan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

eğitim bilgilerini nasıl doldurmam gerek birisi yardımcı olabilir mi yaptıgınız pdf yi ve youtube vıdeosunu ızledım ama halen anlamadım.
    ben üniversite son sınıf öğrencisiyim, eğitim kısmımı nasıl doldurmam gerek acaba yardımcı olabılecek var mı?

universite okudugunuzu yazip, diploma kismina none diye isaretleyebilirsiniz. bitis tarihini de dunun tarihi olarak belirtebilirsiniz. Daha sonra formunuzu guncellemeniz gerekirse isinizi kolaylastirmis olursunuz.

• case number 29K civarında sıra gelir mi sizce?

• @crazycells teşekkür ederim

• @crazycells anladim cevap icin tesekkurler😊

• Merhabalar 12. yılın sonunda bize de talih güldü case number 11 K kızım 19 Haziran 2001 doğumlu onu da sıkıntısız bir şekilde yanımızda götürebilir miyiz

• Bu gün bende güzel haberi aldım ve 000084XX sırasında greencard kazandım. Farklı aklımda ki sorular var.
    DV formunu kaç gün içinde doldurmalıyım?
    DV formunu doldurup yazın evlenirsem eşimi nasıl götürebilirim ?
    Mülakat bu case sırasına göre ne zaman olur?
    Mülakat tarihini ne zaman öğrenebilirim ?

• Your request cannot be processed at this time.

Ne yapmam lazım?

• Ben 2023 talihlisiyim fakat durumlarim biraz karisik
    Ekimde Turkiyede green carda basvurdum ve kasim sonunda irlandaya 8 aylik dil okulu vizesiyle geldim 6 aydir burdayim. Green card bana cikti 8XXX Case numberim.

Irlandada 6 ayda 3 farkli adreste yasadim.

Benim asil sorum ben irlanda vizemi 8 ay daha uzatip yenileyip 2023 marta kadar uzatmak istiyorum. Green card islemlerimi irlandada yasarken Turkiyeden devam edebilir miyim? Veya irlandadanmi surecimi devam ettirmeliyim? Ayrica irlandada kaldigim tum adresleri ds260 a eklemelimiyim? Irlandada ogrenciyim yasal olarak parttime calisma iznim var ve calisiyorum .

Kafam gercekten cok karisik.Oyle zamanda ciktiki cok bilgisizim.Yardimci olabilirseni sevinirim

@gucarslan

• 43 yaşındayım
    5. başvurumda kazandım fakat 24 binlerdeyim.
    Hayırlı olsun herkese

• Merhaba arkadaşlar. Bu çekilişte bana da çıktı 9.başvurumdu. Bir sorum olacaktı. Bundan 15 sene önce yaşım 18 in altında iken hakkımda açılan bir kamu davası vardı. Davada suçlu bulundum ancak herhangi bir hüküm yemedim. 18 yaşından küçük olduğum ve ilk suçum olduğundan dolayı. Ancak 5 sene boyunca eğer herhangi bir suç işleme durumum olursa o zaman iptal olacaktı. Şükür bir sıkıntı olmadı. Bu durum adli sicil kaydıma hiç geçmedi. Sadece e devlette dava dosyalarımı açtığımda orda gözüküyor ancak orda bile sadece davada bulunan tarafların isimleri var sadece. Herhangi bir başka detay yok. Şimdi bu ds 260 ı doldururken bundan bahsetmem gereken bir yer olacak mı yada bahsetmem gerekir mi? Bilen arkadaşlar yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• An itibariyle ds260 doldurabilirsiniz

• @Richmond ne kadar suremiz var doldurmak.icin?

• 1.Kızlık soyadı ile ilgili (Have you ever used other names (i.e., maiden, religious, professional, alias, etc.)? yes dedim. Annemin kızlık soyadını yazdım .İsim kısmınada şuandaki kullandığı isminimi yazıcam ?
    2. Adres kısmında eğer başvururken province state kısmını black sea yazdıysak şimdi ise yaşadığımız ili yazarsak sorun olurmu ?
    3. Çocuklar ile ilgili soruda 2 çocuğu olan birisi , 1 çocuğu 26 yaşında ve abd de yaşıyorsa onuda yazmalımı ? Eğer yazmalıysa zaten abd de yaşadığı için göçmeyi düşünüyormu sorusuna ne demeli 🙂
    4. İş konusunda 30 senedir kendi bürosunda avukatlık yapan , başka biryerde çalışmamış bir çalıştığı yere ne yazmalı ?

Benzer Başlıklar

• 296
  • 7342
  • 2655
  • 8481
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |