Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• Sn @mahir-tunç pasaport başvurusu yaptıktan sonra Nüfus ve Vatandaşlık İşleri destek numarasını (sanırım 199'du) arayıp pasaportun aciliyetini bildirirseniz neredeyse 1 iş gününde hemen basıp yolluyorlar.

• Arkadaşlar bu yurt dışı PCR testi normal pcr testinden Farki nedir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mahir-tunç, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan Mülakat tarihi 2 Haziran,5mayısta resmi nikahı kiyacaz ,Ankara konsolosluğuna mail atıp eşimi eklemek için ds260 formunu açmalarını talep edecez. isteyecekleri evraklar evlilik cüzdanı ve eşimin pasaportu olacaktır,eski pasaportu yenilememiz gerekiyor,soyadı değişikliği için nikahtan hemen sonra başvuru yapacaz.pasaport geç gelirse ds260 formuna ekleme yapamayız bunun yerine e-devletten pasaport başvuru çıktısını gönderirsek yeterli olurmu.teşekkürler.

5 mayıs'taki nikahın ardından ertesi gün yeni pass için başvuru yapın ve aynı gün [email protected] adresine mail atıp durumu anlatın ve eşinizi forma eklemek istediğiniz belirtin. maile evlilik cüzdanı ve e-devletten aldığınız vukuatlı nüfus kayır örneğini de ekleyin. sonrasında e-devlet üzerinden yeni pasaportunuzun numarasına ulaşacaksınız. o numara ile de DS260 formuna eşinizi ekleyip, kendi formunuzda da kendi bilgilerinizi düzeltin.

ankara'ya yeni paspaortunuzu göndermenize gerek yok.
    ayrıca, ilgili pasaport yetişmezse eski pass ile doldurun formu ve mülakata yeni pass ile gidin.

gerçi buna gerek kalmayacak, e-devletten yeni pass numarasını görebileceksiniz.

• @gucarslan Merhabalar

Unganlardan randevuyu aldım.

Muayene sabahtan

Lakin ertesi gün saat kaç gibi raporu alabiliyoruz ?

Biletimi bu zamana göre alacağım da

Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Megatron bunu bana değil raporu veren kuruma sormanız gerek.
    ilgili kurumun iş yükünü ben bilemem ki.

• Bu ileti silindi!

• Sn. @gucarslan bey kcc nin an itibariyle case onay siralamasi kaca geldi bilginiz var midir. Ds 260 formunu 22 mayista gonderdigimiz ve aira numaramiz 17xxx oldugu halde at kcc gorunuyoruz bu sebepten soruyorum. Bizden buyuk numaralarda mulakat randevusu alanlarda var ama hala beklemedeyiz.

• @Azazel dostum dosya att nvcde olsa bile, evrak işlenebiliyor. Daha sonra bu işlenmiş dosya, konsolosluğun talebi üzerine gönderildiğinde, att nvc in transit görünüyor. Yani dosya işlense, ancak henüz konsolosluğa gönderilmesiyse, att nvc görünür. Bence bilgi maili at. Sonucu da burda paylaş ırsan sevinirim...

• Göndermiş olduğum maile "your case number is now current for interview processing" diye cevap geldi ama halen mülakat maili alamadık. Gördüğüm kadarıyla 17xxx olup mülakat alanlar var DS-260 formunu erken gönderdikleri için. 12xxx olmamıza rağmen mülakat alamadık. Gerçekten çok ilginç ilerliyor bu süreç ve elden de hiçbir şey gelmiyor.

• @computerengineer Bildiğiniz gibi aralık ayında evrak talebini ortadan kaldırdılar ve süreç o andan itibaren "pilot program" adı altında deneme yanılma sürecine evrildi. KCC çalışanlarının elinde yeni süreç hakkında ayakları yere basan bir kılavuz olduğunu düşünmüyorum. Bu yıl her şey doğaçlama ilerliyor. Hiçbir şey bizi şaşırtmamalı.

• @gucarslan teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Azazel merhaba. sn. @sanaldeniz'in de dediği gibi mülakat almadan ceac statünüz hep "an NVC" kalacaktır.

ilgili konu için bu iletiyi inceleyin lütfen.

• Sıradaki mülakat dağıtımı bugün mü gerçekleştirilecek yoksa bu hafta içi mi?

• I-134 affidavit of support formunu ilgili kişi doldurup amerikan Türkiye'ye fax mi çekmesi lazım yoksa postalamasi gerekiyor yada ilgili sponsorun bilgilerini turkiyeden doldurup mulakatta goturebiliyor muyuz ?

• @Rhyme-Azfendak Mülakatın verileceği tarihi kimse bilemez. Mayıs'ın son günü de olabilir. Hatta sonrasına da sarkabilir. Ay ortası gibi vize bülteni açıklandıktan sonrası için beklemek daha gerçekçi olur.

• @Rhyme-Azfendak sizin excel listesinde kaydınız var mı? Adınızı göremedim o yüzden sormak istedim.

• @Onder evet var eski hesabimla giriş yapmıştım onu kaybettim 19.xxx'lerdeyim.

• Bayramınız kutlu olsun arkadaşlar. Umarım bol bol mülakat alırız bayramdan sonra

• @Rhyme-Azfendak eskiden hangi isimle kayıtlıydınız. Böylelikle sadece adınız güncellenir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |