Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@freelander DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells http://britsimonsays.com/historical-visa-bulletin-numbers/ adresinde current olmayan 2015 ve 2014 yıllarında eklemeler olmuş onu kast ettim

nasil bir ekleme? ben hala soruyu anlayamadim maalesef. Evet, DV2014 ve DV2015 yillarinda butun sayilar aktif olmadi. Isterseniz sorunuzu tam ve net bir cumleyle sorun.

• arkadaşlar merhaba, sorduğum soruyu bilen arkadaşlar cevaplar ise hem benim için hemde formu henüz doldurmamış kişiler için iyi olur.
    ds 260 formunda security and background bölümünde mıscellaneus 1 sekmesinde şöyle bir soru var;
    '' Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor? ''
    '' ABD'ye vasıflı veya vasıfsız emeği yerine getirmek amacıyla girmeye çalışıyorsunuz ancak henüz Çalışma Sekreteri tarafından onaylanmadı mı?'',
    bu soruya evet mi hayır mı cevabı vermeliyiz. ben hayır cevabı verdim. umarım doğrudur. şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

• tekrar merhaba arkadaşlar,
    ÇEŞİTLİLİK GÖÇMEN VİZE (DV) BAŞVURU SAHİPLERİ İÇİN YÖNERGELER kısmında bulunan
    İÇİNDE YAŞANAN TOPLUMA MADDİ YÜK OLMAMA HÜKÜMLERİNİ YERİNE GETİRMEK İÇİN SUNULABİLECEK BELGELER arasında olan iş teklifi
    Vize başvuruları onaylandığı takdirde kişilerin pasaportları ve göçmen vize Yasanın kamuya maddi yük olmama hükmünü yerine getirmek için önceden ayarlanmış bir iş teklifine dayanan bir başvuru sahibi, müstakbel işvereninden, işyerinin antetli kağıdına yazılmış noter tasdikli bir yazı göndermesini istemelidir diyor.
    bu iş teklifini kaç ay veya kaç gün önceden istemeliyiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emre DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

arkadaşlar merhaba, sorduğum soruyu bilen arkadaşlar cevaplar ise hem benim için hemde formu henüz doldurmamış kişiler için iyi olur.
    ds 260 formunda security and background bölümünde mıscellaneus 1 sekmesinde şöyle bir soru var;
    '' Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor? ''
    '' ABD'ye vasıflı veya vasıfsız emeği yerine getirmek amacıyla girmeye çalışıyorsunuz ancak henüz Çalışma Sekreteri tarafından onaylanmadı mı?'',
    bu soruya evet mi hayır mı cevabı vermeliyiz. ben hayır cevabı verdim. umarım doğrudur. şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

hayir demeniz uygun olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emre DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

tekrar merhaba arkadaşlar,
    ÇEŞİTLİLİK GÖÇMEN VİZE (DV) BAŞVURU SAHİPLERİ İÇİN YÖNERGELER kısmında bulunan
    İÇİNDE YAŞANAN TOPLUMA MADDİ YÜK OLMAMA HÜKÜMLERİNİ YERİNE GETİRMEK İÇİN SUNULABİLECEK BELGELER arasında olan iş teklifi
    Vize başvuruları onaylandığı takdirde kişilerin pasaportları ve göçmen vize Yasanın kamuya maddi yük olmama hükmünü yerine getirmek için önceden ayarlanmış bir iş teklifine dayanan bir başvuru sahibi, müstakbel işvereninden, işyerinin antetli kağıdına yazılmış noter tasdikli bir yazı göndermesini istemelidir diyor.
    bu iş teklifini kaç ay veya kaç gün önceden istemeliyiz.

ise baslangic zamani, pozisyon ve maas bilgisi vs. yazdigi surece ne zaman aldiginiz cok farketmez ama mulakat zamanindan birkac ay once almaniz en makulu olur.

• Teşekkür ederim.

• @crazycells teşekkür ederim.

• Merhaba, bültenin açıklanmasıyla birlikte mülakat tarihini beklemeye başladık. Case No’nun düşük olması çok önemli bir avantaj sağlarken malesef bizim için dezavantaj oldu... Mülakata katılacak ilk grup arasında olduğumuzdan herşeyin yolunda gitmesi durumunda en geç Nisan veya Mayıs ayında yani vizenin verildiği tarihten itibaren 6 aylık süre içerisinde giriş yapmam gerekiyor değil mi? Bizim sorunumuzda burada başlıyor. İşim dolayısıyla en az 2 ay kadar daha zamana ihtiyacımız var. Ayrıca dolardaki sert yükselişten ciddi anlamda etkilendik. Makul bir süre vizeyi ötelemeye çalışıp; hem işim için gerekli olan süreyi hemde biraz daha fazla birikim yapma olanağı sağlamayı düşünüyorum...

Forumdan edindiğim bilgiler doğrultusunda; tüm belge ve gerekli olan miktarı tamamlayıp, sağlık raporunu almamayı, mülakat esnasında da işim nedeniyle biraz zamana ihtiyacım olduğunu söylemeyi düşünüyorum. Daha önce benzer nedenlerle bu tür yöntemlere başvuranların olduğunu gördüm forumda.

Bu tür bir talebi olmuş, yol izlemiş, bu konuda tecrübeli arkadaşların özellikle @crazycells tavsiyesini almak istiyoruz.

İş mazeret gösterilerek ek süre talebinde bulunmak doğru mudur? Riski nedir? Alternatif başka bir yolu var mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmett DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba, bültenin açıklanmasıyla birlikte mülakat tarihini beklemeye başladık. Case No’nun düşük olması çok önemli bir avantaj sağlarken malesef bizim için dezavantaj oldu... Mülakata katılacak ilk grup arasında olduğumuzdan herşeyin yolunda gitmesi durumunda en geç Nisan veya Mayıs ayında yani vizenin verildiği tarihten itibaren 6 aylık süre içerisinde giriş yapmam gerekiyor değil mi? Bizim sorunumuzda burada başlıyor. İşim dolayısıyla en az 2 ay kadar daha zamana ihtiyacımız var. Ayrıca dolardaki sert yükselişten ciddi anlamda etkilendik. Makul bir süre vizeyi ötelemeye çalışıp; hem işim için gerekli olan süreyi hemde biraz daha fazla birikim yapma olanağı sağlamayı düşünüyorum...

Forumdan edindiğim bilgiler doğrultusunda; tüm belge ve gerekli olan miktarı tamamlayıp, sağlık raporunu almamayı, mülakat esnasında da işim nedeniyle biraz zamana ihtiyacım olduğunu söylemeyi düşünüyorum. Daha önce benzer nedenlerle bu tür yöntemlere başvuranların olduğunu gördüm forumda.

Bu tür bir talebi olmuş, yol izlemiş, bu konuda tecrübeli arkadaşların özellikle @crazycells tavsiyesini almak istiyoruz.

İş mazeret gösterilerek ek süre talebinde bulunmak doğru mudur? Riski nedir? Alternatif başka bir yolu var mıdır?

Konsoloslar genelde bu konularda anlayislilar, bence yaptiginiz oldukca mantikli tek bir belgeye isinizi birakmis oluyorsunuz. Siraniz erken geldigi icin vizelerin o zaman bitmesi gibi bir durum olmaz, siz mulakat sirasinda nedenlerinizi anlatip konsolosa ne zaman bu belgeyi gondereceginizi soyleyin, eger konsolos onaylarsa dediginiz gibi yapin. Eger konsolos daha erken gondermenizi soylerse, onun dedigi gibi yaparsiniz.

Vizenizi onaylayacak kisiler onlar oldugu icin, onlarin istedikleri sekilde ilerlemeniz en uygunu olur. Ben yazdiginiz planda bir sorun goremiyorum 🙂 Son aylara durumu birakmadiginiz surece sorunla karsilasmazsiniz.

• Cevap için çok teşekkür ederim @crazycells Konsolosun istediği şekilde hareket edeceğim... İhtiyacım olan süre kısa olduğunundan bende bir sorun olacağını düşünüyorum. Aksi bir durumda ise raporu en kısa sürede alıp göndereceğimi söylerim. Gelişmeleri de buradan aktarırım.

• Arkadaşlar merhaba. Ben daha önce 2 defa turistik seyehat amacıyla başka ülkelere gittim. Pasaportumun süresi 10 yıllık. Geçen ay yeni çıkan çipli pasaport başvurusu yaptım ve pasaport kitapçığını yeniledim. Eski pasaportum iptal edildi ve bana eski pasaportumu geri iade ettiler. Yeni pasaportum 3 gün içinde geldi. Sorum şu ki iptal edilen eski pasaportumu kaybettim. Bunun bana herhangi bir dezavantajı olurmu. Mülakat için bu pasaporta ihtiyaç varmı. Yada mülakatta bana daha önce hangi ülkelere gittin diye sorulursa gittiğim ülkelerin belgelerini nereden alabilirim. Ne yapmam gerekiyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@katre DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba. Ben daha önce 2 defa turistik seyehat amacıyla başka ülkelere gittim. Pasaportumun süresi 10 yıllık. Geçen ay yeni çıkan çipli pasaport başvurusu yaptım ve pasaport kitapçığını yeniledim. Eski pasaportum iptal edildi ve bana eski pasaportumu geri iade ettiler. Yeni pasaportum 3 gün içinde geldi. Sorum şu ki iptal edilen eski pasaportumu kaybettim. Bunun bana herhangi bir dezavantajı olurmu. Mülakat için bu pasaporta ihtiyaç varmı. Yada mülakatta bana daha önce hangi ülkelere gittin diye sorulursa gittiğim ülkelerin belgelerini nereden alabilirim. Ne yapmam gerekiyor

Bir sorun yasamazsiniz. Eski pasaportlar ABD vizelerini iptal etmek icin isteniyor genelde ama sizinkinde boyle bir seye gerek olmayacak. Formda daha once vize kaybettiniz mi diye bir soru vardi diye hatirliyorum, o soruyu cevapladiginiza emin olun.

Bu ulkeleri gostermeniz gerekmiyor ama 2009 yilindan sonraki bilgilere e-devletten ulasabiliyorsunuz. Ulkeye giris-cikis kayitlari diye arayin, emniyet genel mudurlugu bu bilgileri veriyor.

• Sayın @crazycells bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Şunuda sormak istiyorum. Soruma verdiğiniz cevapta (daha önce vize kaybettinizmi) ben bu soruyu hatırlatıyorum fakat eğer bu soru sırulmuşsa cevap olarak bu konuyla alakalı bilgim olmadığından hayır demişimdir. Bir sorun olurmu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@katre DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Sayın @crazycells bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Şunuda sormak istiyorum. Soruma verdiğiniz cevapta (daha önce vize kaybettinizmi) ben bu soruyu hatırlatıyorum fakat eğer bu soru sırulmuşsa cevap olarak bu konuyla alakalı bilgim olmadığından hayır demişimdir. Bir sorun olurmu.

Belki DS160'la karistirmisimdir. Sorulara dogru ve tam cevap vermek her zaman en iyi secenek olur tabii 🙂 ama bu sorudaki bilgiyi mulakatta soyleseniz de sorun olmaz. Amac vizeyi iptal edip kullanilmasini engellemek. Fiziksel olarak iptal etmeseler de, sistemlerinden vizeyi iptal edebiliyorlar diye dusunuyorum.

• Sayın @crazycells çok teşekkür ederim. Baş tacısınız😊

• ⭐⭐⭐⭐

Benim Sağlık kontrolü 21 Eylül Cuma günü . Raporların teslim alınma gününü drurgan cagrı merkezine sordum. (telefon örüşme saatleri 1700-1900 arası)
    Kendileri muayenesi Cuma günü olanların sağılık raporunu Pazartesi teslim edebildiklerini söylediler.
    Eğer görüşme gününden bir gün önce Ankara da olabileceğimi belirttim. O gün alabilirmiyim sorusuna EVET dediler.
    Doktor muayene sonrası bekleme sıkıntınız var ise Konsolosluk görüşmesinden bir gün önce gelmek makul gözüküyor.
    Görüşmeye gidecek arkadaşların dikkatine

• ⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar , teknik desteğe ihtiyacım var. (ÇOK ÖNEMLİ)
    2018 yılında Ankara Büyükelçiliğinin gönderdiği mail ile 2019 bana gönderdiği mail arasında TERCUME konusunda fark vardır.
    Geçen sene yazılı olan mailde türkçe belgeler tercümeye iiihtiyaç yok yazılı iken (aynı şekilde 2016 konsolosluk instruction aynı iken ) Bu tabir bu sene yazılı değildir.
    Eğer yeni durum geçerli olması durumunda bazı evraklar (diploma evlilik cüzdanı boşanma belgesi gibi) tercüme yapmak durumunda kalacağız.

BANA GELEN MAILIN BENIM ILE ILGILI OLAN KISMI

Please read the online instructions to ensure you are eligible for the visa and prepared for the interview.
    Documents to bring with you (all applicants)
    • Court Record(s) (Original and English translation with copy), If any applicant has been arrested, charged, convicted, or imprisoned in any country.
    • Police Certificate (Original and English translation with copy), If any applicant has lived in any other foreign country for more than 12 months, where a police certificate is available (check link) OR was arrested for any reason, regardless of how long they lived there. Police certificates for Turkey must include the archive records check (Arsiv kayitli Adli Sicil Kaydi), but do not need to be translated. For Fiancée (K1) visa applicants, any applicant who has lived in any foreign country more than 6 months, where a police certificate is available (check link) OR was arrested for any reason, regardless of how long they lived there.
    • Prior marriage documents (Original and English translation with copy), Marriage Certificate, Divorce Certificate and/or Death Certificate regarding your prior spouse(s), If applicable.
    • Copy of co-sponsor’s U.S. passport or green card, Please bring the U.S. passport or green card copy of your sponsor(s) and/or household member(s), if you have a co-sponsor other than your petitioner.
    • I-134, Affidavit of Support (Original), If you are a Diversity or Fiancée Visa applicant and you have a sponsor, then you should use I-134 Affidavit of Support form.
    • I-864, Affidavit of Support (Photocopy), Not required for the Employment Based visa categories.
    • Medical exam, All immigrant visa applicants are required to undergo a medical examination by a panel physician designated by the consular section. The validity of the medical exam will determine the visa validity, which will be the last day to enter the United States.
    • PTT registration receipt, Each passport holder applying for a visa must register their passport pickup location with Turkish Post (PTT) before coming to the Embassy by using the provided link or calling +90-850 390 2884 (or 703-520-2490 from inside the United States). Failure to register your appointment at this web site will delay your entry at the Embassy gate on the day of your interview.
    • Previous passport with valid U.S. nonimmigrant visa (Original), If applicable.
    • Color photograph, 2 x 2 inches (51 x 51 mm) in size, printed on photo-quality paper, two per applicant.

Details for each applicant
    Applicant 1: Ugur KILINC
    Status: Interview Scheduled; Interview Appointment: 04 October 2018, 08:00
    Documents and/or Actions Required:
    • Marriage Certificate (Original and English translation with copy).
    • High school or University Diploma (Original and English translation with copy).
    • Bank statements, Should show account balance and transaction history for the previous six months. Personal bank statements OR original I-134 Affidavit of Support from a sponsor along with his/her 1040 Individual Income Tax returns and W2 forms and a copy of his/her U.S. passport or green card. If you are submitting a form I-134. If you are submitting a form I-134, please make a copy for each additional family member immigrating.
    • Diversity Visa application Fee, $330 U.S. dollars per applicant, please bring exact change. Please note that you can pay in TL. or U.S. dollars.
    • Police Certificate, Turkey (Original), Required for all Turkish citizens or residents of Turkey. Must include archive records check (Arsiv kayitli Adli Sicil Kaydi).
    • Birth Certificate, Turkey (Original), Nüfus kayit örnegi (Please note that all actions (divorce(s), marriage(s) and death(s)) must be listed on your NKO).

2018 yılında yazılı mailde ekstradan

IMPORTANT: If you have already submitted the documents listed below, you do not need to bring them again at the time of the interview.

Please note that English translations are not required for the documents in Turkish. Please bring the original and one copy for each applicant.

Please read the online instructions to ensure you are eligible for the visa and prepared for the interview.

yazıyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells
    Bir önceki maile istinaden Büyüklelçiliğe aşağıdaki şekilde mail attım umarım cevap kısa sürede gelir

qte

Sayın Yetkili , Bugün US Ankara Büyükelçiliği' nden ''Your immigrant visa appointment'' mailiniz ulaştı. İstenen belgelerde 2018 yılındaki mailden farklı olarak bazı dökümanların orjinal kopya ile birlikte ingilizce tercümesi istenmektedir. ''Türkçe belgeler için İngilizce çevirilerin gerekli olmadığı '' durumu halen geçerli mi yoksa değişiklik mi oldu? Bilgi verirseniz sevinirim. Saygılarımla

unqte

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells
    Bir önceki maile istinaden Büyüklelçiliğe aşağıdaki şekilde mail attım umarım cevap kısa sürede gelir

qte

Sayın Yetkili , Bugün US Ankara Büyükelçiliği' nden ''Your immigrant visa appointment'' mailiniz ulaştı. İstenen belgelerde 2018 yılındaki mailden farklı olarak bazı dökümanların orjinal kopya ile birlikte ingilizce tercümesi istenmektedir. ''Türkçe belgeler için İngilizce çevirilerin gerekli olmadığı '' durumu halen geçerli mi yoksa değişiklik mi oldu? Bilgi verirseniz sevinirim. Saygılarımla

unqte

dili turkce olan belgeler icin tercume yaptirmaniza gerek yok, konsoloslugun gonderdigi butun bilgiler ve uyarilar guncel ya da denildigi kadar kati olmayabiliyor. Bu dediginiz ayrinti yillardir ayni sekilde duruyor. Bu konunun ilk post'unda guncel bilgileri bulabilirsiniz.

Size gelen email yerine konudaki bilgileri takip etmenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells
    Gecmiş dönemlerde türkçe belgelerin geçerli olduğu maillerde kırmızı puntoda ifade edilmiş.
    '' Please note that English translations are not required for the documents in Turkish. Please bring the original and one copy for each applicant.'' tabiri bu sene yok . Ayrıca maile İran ve diğer bazı ülkelre ile ilgili eklemeler Eklemeler yapılmıştır.
    Email açısından problem şahsıma ait istediği belgelerden bazı evrakları orjinal -kopya ve tercüme ile istemesi.
    Büyükelçilik talimatı açık ve net . Ben yinede emin olmak için Büyüklelçilikten yanıt istemekteyim. O zaman herşey açıklık kazanır. Sizin dediğiniz gibi gider isek ilk baştaki ben dahil bir çok kişi için radikal hata yaparız. AP durumuna düşeriz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.1k

| | | |