Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yuzuf Merhaba Yusuf. Evet maalesef doğru. Ancak her case kendi özelinde değerlendirilir. Mesela turist vizesiyle gelip, burda öğrenci vizesine AOS yapıp, sonra evlenip F2A ya AOS yapanlar da var. Turist vizesiyle gelip yıllarca kaçak yaşayıp kaçak çalışıp gün sonunda bir evlilik yapıp kalanlar da var.

yani tüm bunlar tamamen sizin gerçeklerinize, beklentilerinize, karşı tarafı ikna edebileceğiniz realitelerinize ve risk seçimlerinize göre belirlenecek konular.

Ama en basic inden, tüm factlerden bağımsız olarak, turist vizesiyle geldim, burda evlendim GC lı ile, AOS yapacağım dendiğinde kaçağa düşülür, amacı dışında turist vizesi kullanımı oluşur ve visa fraud a kadar varabilir konu.

Sonuç olarak turist vizesiyle gelip burda kalmak yasal değil ve benim tavsiye edebileceğim bir yöntem değil, çok zor sancılı acılı ve sonu net olmayan bir yol.

• @hulyaek cok haklisiniz soylediklerinizde. biz de ne yapacagimizi sasirdik kafamiz cok cok cok karisik. USCIS premium processing hizmeti cikti simdi de. B2 - F2 AOS olayi bir tik daha kolay gozukuyor..

• Merhabalar arkadaşlar eşi green cardlı olup göçmenlik için müracaat edenler en son uscıs onayı ne zaman verildi acaba bilgi verirmisiniz

• @lina
    En son benim hatırladığım Ocak 2020 başvurusu kabul edildi.

• @yuzuf Merhaba bu premium İle ilgili olan konu F2A başvuruları için de geçerli mi acaba ? Yani biz F2A sürecimizi premiuma çevirip hızlandırabiliyormuyuz ?

• @tubasemra hayir su an icin premium yok aile birlesimi icin.

• @chemist @tubasemra emin misiniz? var gibi gozukuyor

• @yuzuf nerede gozukuyor? Ben arastirdim ve avukatima sordum. Siz de arastirdiysaniz ve gorduyseniz boyle bir sey kaynagi paylasin lutfen. Belki bilmedigim bir sey vardir.

• @chemist bu linke tiklayin lutfen

• @yuzuf hanimefendi f2a yi hizlandirmayi sormus. Siz farkli bir yoldan bahsediyorsunuz heralde. Yada ben anlamadim.

• @israfil teşekkürler

• @chemist ben yanlis anlamisim kusura bakmayin, turist vizesi var ise premium ile f2a'ya gecebilir. sadece f2a'ya premium hizmeti uygulanamiyor.

• Arkadaşlar merhaba, Nvc için istenen evrak lar sonrası ortalama mülakat için süreç hakkında güncel paylaşabilecek var mı? teşekkürler

• @emine-olgun emine hanım siz nvc onayınızı nezaman aldınız randevümü bekliyosunuz

• @cokbekledik86
    Merhaba şuan yeni evrakları göndereceğiz . Aslında öğrenmek istediğim ortalama sürecin evrakların gönderilmesi ve onay sonrası mülakat tarihi ile birlikte önümüzde ki süreç hakkında az çok bilgi sahibi olmak . teşekkürler

• @emine-olgun anladım 3,5 4 aylık bi süreci gözden çıkarın derim ben sürecinizde bol şans

• @emine-olgun başvuru bilgilerini imzaniza eklerseniz herkes durumunuz hakkında fikir sahibi olur

• @yuzuf, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@chemist ben yanlis anlamisim kusura bakmayin, turist vizesi var ise premium ile f2a'ya gecebilir. sadece f2a'ya premium hizmeti uygulanamiyor.

Turist vizesi (B2) sahibi olan ve aynı zamanda green kartlı eşi ve çocukları F2A ile greencard başvurusu hızlı şekilde sonuçlanır diyorsunuz anladığım kadarıyla ama Bu bilgiyi tam olarak nereden edindiğinizi anlayamadım. Bahsi geçen linkde I 539 formu çalışma vizesi ya da öğrenci vizesine sahip kişilerin süresinin uzatılması bahsi geçiyor. Ben mi biyeri kaçırıyorum. Bu konuda biraz daha detay verebilir misiniz? ya da bu bilgiyi edindiğiniz bölümü paylaşabilir misiniz?

• @emine-olgun, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@cokbekledik86
    Merhaba şuan yeni evrakları göndereceğiz . Aslında öğrenmek istediğim ortalama sürecin evrakların gönderilmesi ve onay sonrası mülakat tarihi ile birlikte önümüzde ki süreç hakkında az çok bilgi sahibi olmak . teşekkürler

Şuan ki duruma göre Nvc'ye evrak yükledikten sonra 3 ay olmadan sıra geliyor. Eğer dosya Nvc tarafından direkt onaylanırsa 2-3 hafta gibi bir sürede konsolosluktan mülakat bildirimi geliyor. Bu bildirime göre yine tekrar 2-3 hafta sonrasına mülakat günü veriliyor.

Nvc'ye evrak yüklerken Hem İngilizce hem de orjinal Türkçe belgeleri düzgünce tarayıp yükleyin. Biz, evlilik cüzdanının sadece İngilizce çevirisini ve e-devletten alarak arşiv kayıtlı adli sicil kaydını sadece İngilizce yüklediğimiz için tekrar orjinal Türkçe belge istediler.

Evlilik cüzdanını baştan sona kadar tarayıp gerekli düzenlemeleri yaparak yükleyin. Galiba yan duran sayfaların döndürülmesi gerekiyor.

e-devletten Türkçe arşiv kayıtlı adli sicil kaydı alırken resmi kurumu seçerseniz arşiv kayıtlı çıkıyor. Neden verileceği kısmına da büyük harfle VİZE PROSEDÜRLERİ yazdık. Öyle uygun olduğunu düşündük. e-devletten İngilizce arşiv kayıtlı adli sicil kaydı alırken de yabancı ülke (tercümeli)yi ve dili İngilizce seçerseniz çıkıyor. Neden verileceği kısmına da büyük harfle VISA PROCEDURES yazdık. Çünkü küçük harfle yazınca sistem otomatik büyük harf yapıyor ve I olması gereken yerde İ çıkıyor.

Süreciniz uzamasın diye bunları göz önünde bulundurun.
    Allah kolaylık versin.

• @lina, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhabalar arkadaşlar eşi green cardlı olup göçmenlik için müracaat edenler en son uscıs onayı ne zaman verildi acaba bilgi verirmisiniz

Ilk basvurumuzu 12 Haziran 2021 tarihinde yaptik. 25 Mart 2022 tarihinde de USCIS dosyamizi onayladi ve 2 gun sonra da NVC tarafindan vize basvuru sayfamiz olusturuldu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |