Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @avar ben Avrupa'da gittim yaşadım gördüm biliyorum. Aradığım yer Avrupa değil devlet teşviki derken devletin bana destek olması sosyal yardımlar değil Amerika'da ki gibi bir girişim yaptığın zaman yasal olarak önünün açık olması. Diğer taraftan Türkiye'de dolar kazanacağın bir meslek öyle kolay kolay olamaz biraz gerçekçi olmakta fayda var ayrıca TL koruma yasası var dolarla maaş alamazsın eğer üst düzey ceo veya konsolosluk çalışanı değilsen.

• ⭐⭐

@notron, içinde söyledi: Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

ayrıca TL koruma yasası var dolarla maaş alamazsın eğer üst düzey ceo veya konsolosluk çalışanı değilsen.

Yada geçiş garantili köprün yoksa.

• @notron
    Anladım.
    Umarım herşey istediğin gibi ilerler.

• @ayvalik10 Nukleer santralda calisan Ruslar ve aileleri ev satis ve kira fiyatlarini cok yukseltti. Onlar $ ile maas aldiklarindan, aylik $800-$1000 civarinda kira dokunmuyor. TL ye cevirince 10 bin civari yapiyor.

Gecenlerde Silifke'de bir kiralik daire ilani vardi. Aylik 10 bin TL idi. 🧐

• @mysea, içinde söyledi: Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

@ayvalik10 Nukleer santralda calisan Ruslar ve aileleri ev satis ve kira fiyatlarini cok yukseltti. Onlar $ ile maas aldiklarindan, aylik $800-$1000 civarinda kira dokunmuyor. TL ye cevirince 10 bin civari yapiyor.

Dun bir yerde okudum, Mersin esnaf odasinin aciklamasiydi sanirim. Akkuyu nukleer santralinde yaklasik 20 bin kisi calisiyormus. Ailelerle birlikte bu en az 40-50 bin insan demektir.

• ⭐⭐

@mysea, içinde söyledi: Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

@mysea, içinde söyledi: Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

@ayvalik10 Nukleer santralda calisan Ruslar ve aileleri ev satis ve kira fiyatlarini cok yukseltti. Onlar $ ile maas aldiklarindan, aylik $800-$1000 civarinda kira dokunmuyor. TL ye cevirince 10 bin civari yapiyor.

Dun bir yerde okudum, Mersin esnaf odasinin aciklamasiydi sanirim. Akkuyu nukleer santralinde yaklasik 20 bin kisi calisiyormus. Ailelerle birlikte bu en az 40-50 bin insan demektir.

.turkiyede bir is yerinde 20,000 kisinin calisdigini ilk defa duydum ve hayret ettim,,bu nukleer santral elektrik uretimi icinmi.....sydneye yakin bir sehirde demir celik isletmeleri vardi 3 vardiye 12,000 kisi calisirdi,simdilerde boyle yuzlerce isci calistiran is yeri bulmak cok zor. demir yollari haricinde.

• @sir-altan Abi 12,500 kisi insaat asamalarinda calisiyormus. Yaklasik 4-6 bin arasinda kisi ise diger faaliyet ve hizmetlerde.

• Orada sokak kopekleri tarafindan saldiriya ugrama ihtimalimin olmamasi.

• @celica, içinde söyledi: Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

Orada sokak kopekleri tarafindan saldiriya ugrama ihtimalimin olmamasi.

O her yerde var kardesim ya 🙂 Sokak olmaz sahipli olur 🙂

• @TMG turkiyedeki gibi her caddede ve ara sokakta getto kopek gruplarinin oldugunu sanmiyorum 😂

• @celica Sokak kopekleri yok. Arasira evinin bahcesinden kacmis kopekler olabiliyo ama onlar da sokaklara alisik olmadiklari icin panik halinde tekrar evlerini bulmaya calisiyorlar.

Sehir merkezlerinde degil ama kirsal yerlesim bolgelerinde ve yollarda yabani hayvanlar oluyor. Geyikler, sincaplar, tilkiler, kirpiler vb...

Ayrica her sehirde ve kasabada animal police var. Hayvanlari korumak, kotu davrananlara ceza uygulamak icin gorevdeler. Hayvanlara iskence yapma, kotu davranma gibi durumda tutuklama ve mahkemeye sevk etme yetkileri var. Zor ve kotu kosullarda birakilan/bakilan hayvanlari korumaya almak en onemli gorevleri.

• ⭐⭐

@celica, içinde söyledi: Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

Bu mesaja eksi atanlar olmuş. Bu mesaja bir kişi neden eksi atar ki? Arkadaş gayet haklı. Tamam sokak köpekleri orada da olabilir ama türkiyede maalesef bir örgüt oluştu bununla ilgili. Köpek tarafından saldırıya uğrayan kişilere cebinde mama taşısaydın diyen var. Ulan ben niye taşıyayım? Daha geçen günlerde köpekten kaçmak içi kamyon altında kalan 10 yaşındaki küçük bir kız çoçuğu öldü ve bu mama çetesi çocuğunuz salmasaydınız gibi salak bir açıklama getirmeye çalıştılar. Hatta sadece sokak köpeği de değil. Sahipli bir köpek sizin kolunuzu koparsa sahibine bir bok olmuyor. Ağızlık olmadan pitbull gezdiriyor adamlar. ABD'de sahipli bir köpeğin saldırısına uğrarsanız sahibi hafif tabirle kazığa oturur. Köpek de ardında uyutulur. Bizde ne köpeğe ne sahibine bir şey olmuyor kopan kolunla kalıyorsun ortada.

• ⭐⭐

...australyada sokaklarda kediler gorunur genellikle sabahin erken saatlerinde gorunurler,ama kopek gormek hemen hemen yok gibidir, kayisi sahibi elinde gezdirilen vardir ama basi bos yoktur,basi bos kopek gorunurse birisi belediyeye telefon eder,ve rangerler gelip kopegi yakalarlar. hayvanlari koruma barinagina birakirlar kopekde cip varsa sahibine haber verilir,kopek sahipsiz ise 2 hafta bakilir yani satisa konur alan olursa sanslidir,kimse almazsa iki hafta sonra sahipsiz kopek uyutulur.millet boyle seye alisikdir,kopekleri niye uyutuyorsunuz diye kimse karsi cikmaz.

.turkiyede kenar mahallelerde kenar kasabalarda cok basibos kopek vardir,sahipsizdirler,asisizdirlar,ne yapacaklari belli olmaz,bazi yerlerde gercekten insan yurumeye korkar.

• @uzaysan, içinde söyledi: Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

@celica, içinde söyledi: Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

Bu mesaja eksi atanlar olmuş. Bu mesaja bir kişi neden eksi atar ki? Arkadaş gayet haklı. Tamam sokak köpekleri orada da olabilir ama türkiyede maalesef bir örgüt oluştu bununla ilgili. Köpek tarafından saldırıya uğrayan kişilere cebinde mama taşısaydın diyen var. Ulan ben niye taşıyayım? Daha geçen günlerde köpekten kaçmak içi kamyon altında kalan 10 yaşındaki küçük bir kız çoçuğu öldü ve bu mama çetesi çocuğunuz salmasaydınız gibi salak bir açıklama getirmeye çalıştılar. Hatta sadece sokak köpeği de değil. Sahipli bir köpek sizin kolunuzu koparsa sahibine bir bok olmuyor. Ağızlık olmadan pitbull gezdiriyor adamlar. ABD'de sahipli bir köpeğin saldırısına uğrarsanız sahibi hafif tabirle kazığa oturur. Köpek de ardında uyutulur. Bizde ne köpeğe ne sahibine bir şey olmuyor kopan kolunla kalıyorsun ortada.

Bunu para kazanma yontemi haline getirdiler cunku. Kur bir dernek yap reklamini millet bagis yapsin sen parayi gotur.

• @celica, içinde söyledi: Amerika'ya gitme sebepleriniz ?

@TMG turkiyedeki gibi her caddede ve ara sokakta getto kopek gruplarinin oldugunu sanmiyorum 😂

Yok canim oyle birsey gormen neredeyse imkansiz. Birkac ay once apartmanin icinde 2-3 kopek kapisiyordu, etrafta sahipleri bunlar diyebilecegim insanda yoktu. Texas ve Louisiana icin evsiz hayvanlardan tamamen arindirilmis diyemem. Bir cok yerde sokakta basibos kopek gordum.

• Amerikaya karşı nedense hep bir kurtuluş olarak görüyorum görüyoruz. Sanki oraya gidince tüm dertlerimiz bitecek ve kendi başımıza belki günde tek öğün yiyeceğiz ama ruhen çok mutlu olcağım hissiyatına kapılıyorum. Gitme sebebine gelirsek bir genç olarak sayfalarca metin yazabilirim ama özetlemek gerekirse, şu ülke doğdugumdan beri hiç yüzüm gülmedi. Psikolejik sorunlar,aile mevzuları, geçimsizlik, gelecek kaygısı, acaba iş bulabilecek miyim? aile evinden hayattan tüm çevremden sıkıldım. Hiç biri bana mutluluk vermiyor. Şuan inşallah tek isteğim abd de kendime ait bi evde kapıda külüstürde olsa bi arabamla evden işe işten eve. Arada sosyal hayat olarak yabancı erkek ve kız arkadaşlarımla keyif muhabbetleri. Farklı kültürler... Düşünmesi bile huzur verici.Bu ülkenin bağnaz gerici ve yobaz insanlarının dayatmasıyla yaşamak ve yaşlanmak istemiyorum. Tüm planlarım yurtdışına olarak ayarladım. Bu hayattan alacağım çok şey var.Yaşıtlarıma göre Daha tatmadığım nice duygular var. Türkiye benim için şuan sadece pasaport verilen ve çalışmamız ve kaçmamız için yaratıldığımızı düşündüğüm transit bölge. Kaçan herkese mutluluklar.

• Kızlarıma güzel bir gelecek sunma.
    Alınterinin karşılığı
    Buradaki toplumun kutuplaşması
    Aşırı artan ve artmaya devam eden Suriye & Afganlar

• ⭐⭐

Macera dolu Amerika.

• @Furkan-Aydın Maalesef cok haklisin. Eskiden, Amerika'ya gider hem kendimi gelistiririm sonra donup hem ulkeme fayda saglayacak bir seyler yaparim hem de Turkiye'de iyi bir pozisyonda olurum diye dusunurdum. Maalesef bizim neslimiz Turkiye'deki insanlarin iyiye gittigini goremeyecek...

• Ailemden uzaklasmak.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |