Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@civilengineer sorarlarsa evet.
    onun dışında DS260 formunda şuan belirtmenize gerek yok.

• @gucarslan merhaba, sürecin tamamen eski düzene döndüğünü teyit etmek için sormak istedim. Önceki yıllarda küçük CN'ları kişiler, örneğin şimdi bile formlarını doldursa, hemen öncelikli process ediliyor ve büyük numaralı CN'ların önüne geçiyordu. Şubat ya da Mart ayında submit eden 5K altı adayların da process edildiği bilgisi var mı sizlerde? Teşekkür ederim, herkese iyi günler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@archer2 merhaba,
    o tarihte submit eden, ilgili cn aralığındaki kişiler için process bilgisi gelmedi.
    halen dosyalarının işlenmesi devam ediyor.

edit: CN5000, submit 11 Ağustos onay aldı az önce. @archer2

• @smartcells yeniden merhaba. yeni Pasaportu çıkardım. Memurada durumu izah ettim. Bilgi olsun diye yazayım, Eski pasaportumun en arka kapağını makasla kesti. en ön sayfadaki cam gibi olan kısmıda ucundan kesti imzama delik açtı ve aradaki boş sayfalarada delik açtı. Pasaport numaram bilgilerim falan olduğu gibi duruyor sanırım bu hali konsolosluk tarafından sorun teşkil etmez.

• @Kitapsever Başvuruda kullanılan pasaportun içinde geçerli vize yoksa bir önemi kalmadı. Pasaport kuralı kalktı. Dünya’da pasaportsuz, ID numarası ile başvuranlar bile aldı vizelerini.

Siz yine muhafaza edin. Belli olmaz kural değişir 🙂 Ama dert etmeyin sorun olmaz elinizdeki pasaportun durumu.

• Merhaba, CEPTETEB'den banka hesap dökümü nasıl alabilirim? TEB şubelerinden alabilir miyim? Aranızda CEPTETEB'den bu işlemi daha önce yapmış birisi var mı?

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@okrds ilk olarak sürecinizi imzaniza taşıyın.
    sorunuzu gelecek olursak, hayır gormeyecekler.

• Mülakatta konsolosluk görevlisi maddiyatı yetersiz bulur ise ne olur ?

Bilgi verir misiniz ?

• @Megatron, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Mülakatta konsolosluk görevlisi maddiyatı yetersiz bulur ise ne olur ?

Bilgi verir misiniz ?

Amerika’dan maaşın yazdığı iş kabul kağıdı, sponsor kağıdı ya da ek mali kaynak.

• Merhaba arkadaşlar ben dv state ye bir Gmail yolladım ve böyle bi şey geldi bana tam anlayamadım şimdi mülakat alabilecek miyim yoksa sadece Cutt of mu oldum
    Teşekürler

Thank you for your inquiry.

Your case number is now current for interview processing. Once the interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application.

• @gamefry is kabul kağıdını email çıktısı olarak veren varmi mülakatta. İlla islak imzalı olmasına gerek varmi

• @gucarslan Merhaba. Sanırım bu durumu Ankara özelinde söylüyorsunuz. Gözlemleyebildiğiniz kadarıyla diğer konsolosluklar da bu maili alanlara mulakat dağıttı mı geçen sene? Mailin içeriği sağlam bir mulakat habercisi gibi.

• Herkese merhaba ' CN: 22xxx seklinde . kcc den evrak istegi gelmedi . ds-260 formunu temmuz sonunda gondermistim , suan completed yaziyor baktigimda . dosya kcc de gorunuyor. sizin yorumunuz ne olur? mulakat maili direkt ankara dan mi gelir yada gelirmi bu onumuzde ki aylarda 😞 umitsiz olmak istemiyorum . umarim hersey yolunda gidiyordur hem sahsim hem de beklemede olan tum arkadaslar icin..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakaltay DV-2022 yılına kadar ki tüm işlemlerde current olan numaralara evrak isteme maili gidiyordu sonra evrak yükleyip senin evrakların işleme alındı diye 2. bir mail geliyordu daha sonra da mülakat tarihi veriliyordu. Ancak bu yıl ilk defa bu mail olaylarını direk ortadan kaldırdılar sizler direk evrakları mülakat zamanı konsolosluğa götüreceksiniz. Bunu neden yaptılar artık o kadar dosya birikti ki baş edemiyorlar işlemler hızlansın diye eğer bu deneme ekim ayı gibi bitince çalışma da verimlilik verdiyse bütün olasılıkla hep böyle gidecekler. 10k altında olup hala mayıs aynı için mülakat alanlar olmadığı için. Sizler bence kötü durum olarak temmuz gibi düşünün kötüyü düşünün erken mail gelirse sürpriz olur.

• @donmezhamdu Merhaba. Bu ve gelecekteki sorularınıza daha net cevaplar alabilmeniz için sürecinizi imzanıza taşıyınız.

• @donmezhamdu Dosyanızın mülakata hazır olduğunu işlendiğini söylüyor.. Mülakat dağıtımında kaç mülakat verileceğine bağlı eğer sizden önceki dosyalar az ise size de mülakat gelebilir. Ds260 formunu submit tarihinizi de yazarsanız bi zahmet daha net cevap alabilirsiniz.

• @AYSY33 teşekkürler

• ⭐⭐

Arkadaşlar neden elçilikler görüşmede askelik durum belgesini görmek istiyor böyle birşey var mı?

• İş mektubu ile ilgili gerekli bilgileri bulamadım yardımcı olur musunuz ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |