Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells
    Merhabalar, bu forma ilk ileti yazım, umarım kimseye rahatsızlık vermiyorum.
    Ben ve eşim IR-5 vize başvuru sürecindeyiz. Sponsorumuz oğlumuz. Eşim DQ aldı. Bana ise NVC de şu mesaj 6. defa geliyor "Please submit every 2022 W-2, 1099, and Schedule form for (petitioner).
    Ben petitioner'in 2022 yılına ait bütün w-2 formlarını, 1099 formunu sisteme yükledim. "Schedule form" ile hangi form olduğunu bir türlü anlayamadık. Tax return içinde yer alan Schedule 1, 2, 3, SE olduğunu düşünerek tax return ü sisteme yükledim. İki defa da açıklama yapıp pdf olarak sisteme yükledim. Bu açıklamalarımda w-2 ve diğer formları vergi beyannamesi ile uyumunu izah ettim. Yükediğim tüm belgeleri accepted diye kabul ediyor ver her defasında bir e*mail ile mesajınıza bakın deniliyor. Her defasında yukarıda beyan ettiğim aynı mesajı yazıyorlar. Bu durum ile karşılaşan var mı? İletişim kurulamıyor. Ask NVC kısmını da hem ben ve hem de sponsor oğlum kullandı. Oradan gelen cevap "bazı finansal belgeleriniz eksiktir" deniyor. Şunu ifade etseler anlarım petitionere ait 2022 yılında 4 adet w2 var siz ikisini yüklemişsiniz diğer ikisini de yükleyiniz gibi. Biz üç adet W-2, 1099, 1099R ve 1098T ve 2022 beyannamesini sisteme iki kez yükledik ve hepsini accepted etmişler. Yine ve yenide yukarıdaki mesaj geliyor. Biz bu noktada kilitlendik. Tüm belgeleri yüklediğimizden eminiz...ama yükleyin diye tekrar ediyor...yardım, öneri, görüşleriniz olursa çok minnettar olurum.

• @egms Merhabalar,
    yakin bir gecmiste anneme ve babama sponsor olup onlari Amerikaya getirttim 1 ay once. (green card'lari yeni elimize ulasti) Kisaca tum sureci yeni yasadik ve bitti.
    Dun itibariyle aldigim e-mail'e bakiniz:
    """
    *Greetings from NVC:

You were recently notified that we are now ready for you to begin filing your application with the National Visa Center. Our role is to collect fees, administratively prepare you for your visa appointment, and schedule your interview. Some people can find these steps to be difficult, so we would like to provide a few helpful reminders as you prepare your application.

The most important resource you have for this is our website: https://nvc.state.gov/. You must read this website in its entirety throughout your application process. Failure to follow the instructions on this site will delay the processing of your case.

Although the website has complete instructions on all the required fees, forms, and documents you need to submit, we want to point out a few areas where we typically have to request corrections on cases:

1. Incorrect applicant civil documents and police certificates. There are very specific criteria for what documents are acceptable and the issuing authorities who provide documents for immigration purposes. Failure to submit the correct version of your documents will delay your case. Review https://nvc.state.gov/find and review the requirements for the issuing country of your documents.
    2. Supporting Financial Documents. In most cases, the petitioner will need to submit an Affidavit of Support and supporting financial documents. If using a Joint Sponsor or Household Member, they will also need to submit some supporting documents. We routinely reject cases that do not submit documents such as:
      a. Tax transcripts/tax returns,
      b. W-2/1099s, and/or;
      c. Proof of income.
      Failure to submit these documents will delay your case. Review the chart on https://nvc.state.gov/fin and determine which supporting documents you will need to submit.
    3. Missing petitioner civil documents. There are cases where the petitioner must submit civil documents for immigration purposes. CEAC will not request every document that is required.
      a. Example: The petitioner is applying for an IR1, CR1, or F2A (spouse of a U.S. Citizen or Lawful Permanent Resident) visa and the spouse was previously married. The petitioner must obtain evidence of the termination of EVERY prior marriage the petitioner has had.
      Failure to submit these documents with your initial submission will delay your case. Review https://nvc.state.gov/documents to identify which documents you will need to submit to NVC.

These are some of the common reasons we request corrections on cases. Since there are other reasons, be sure to review http://nvc.state.gov/ in its entirety to prevent delays in the processing of your case.

Regards,
    National Visa Center,
    U.S. Department of State*
    """

Yani demem o ki: ilk basta (surecin ilk basinda) atilan e-maili yeniden gondermisler. Adamlarin sistemi agir sacmaliyor bu siralar. Alakasiz e-maillerin defalarca gelme sebebi bu olabilir . ihtimal.

• @Evdeki-Bilgisayar

Kendi case'ime son bir update geceyim:
    Bizimkilerin green cardlari geldi 1 ay once.
    Yani giris yaptiktan yaklasik 1 ay sonra green cardlar geldi.
    Bu baglamda bir onceki entry'de su sekilde bi soru sormustum:

Sorum su: Bu sekilde immigrant vize ile amerikaya giris yapanlar icin yapilmasi gereken bir islem var mi? Bi yerlere para yatirmak gibi? Tesekkurler

Buna yanit gelmemisti. Ama ben yanitlamis olayim: Bazi basvurularda bu greencard parasini onceden yatiriyorlarmis. Bizim case'de biz yatirmamisiz. Neyse bizimkiler (anne+baba) amerikaya giris yapinca arastirdim. ve USCIS accountuma giris yapip bu ucreti odedim. kisi basi 220 dolar kart parasi. kisaca toplam 440 dolar. neyse bunu odedikten 1 ay sonra green cardlar adrese gelmis oldu. surec simdilik bitti. herkese bol sans

• Siz süreci tamamlamışsınız. Adınıza sevindim. Haklısınız. Sistemleri çok sorunlu. İletişim kanalı sadece mesaj ve ona da yeterli detaylandırma yapmadan yazıyorlar. Son olarak IRS ten temin edilen tax transcripti civil documents kısmına yükledim... Bakalım yanıtları ne olacak...Teşekkürler

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   A ATS16 

• Arkadaşlar merhaba, sevincimi sizinle paylaşmak istiyorum. Bugün hem document qualified haberim hem de mülakat tarihim geldi. Darısı tüm bekleyenlerin başına.

• @daphne, içinde söyledi: IR-5 Vize Süreci (ABD Vatandaşlarının anne ve babası)

Arkadaşlar merhaba, sevincimi sizinle paylaşmak istiyorum. Bugün hem document qualified haberim hem de mülakat tarihim geldi. Darısı tüm bekleyenlerin başına.

Tebrikler arkadasim, yolum acik olsun. dedigin gibi en kisa zamanda herkesin basina gelmesi dilegiyle.

• Arkadaşlar merhaba, Unganlardan randevu alacağım ancak bir iki şey danışmak istiyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.
    Ben bayram haftası taşınacağım. Önceden doldurduğumuz formları güncellemem gerekiyor mu? Güncelleyeceksem hangi formu güncellemem gerekiyor?
    Diğer sorum ise Unganlardan randevu alırken Amerika'da yaşayacağımı belirteceğim adres, önceden doldurduğumuz formlarda belirttiğim adresten farklı olabilir mi? Teşekkürler

• @daphne Tebrikler umarım bundan sonraki süreçte kolaylıkla geçer.

• Arkadaşlar merhaba, Bugün Ümraniye Eğitim Araştırma 'da Sinovac aşısı oldum. Nerde aşı var diye merak edenlere bildirmek istedim. Herkese iyi akşamlar.

• @egms Güncelleme: 2023 w-2 ve tax return ekledikten sonra DQ aldım. Eşim için de önceden DQ almıştık. Eşim için mülakat tarihi de geldi. Sorum şu: Eşimin mülakat randevusunu değiştirerek ileri bir tarihe erteleyip kendim için gelecek mülakat tarihini beklemek istiyorum. Benim tarih de belirlendikten sonra Büyükelçiliği arayıp eşimin ve benim randevularımızı aynı güne planlamamız mümkün olur mu? Mülakat randevularını değiştirme süreçlerinde yeterince esneklik oluyor mu? Deneyimi olan var mı? Çok teşekkürler.

• Merhabalar.
    Amerika da B1 ile kalırken ( yasal süre bitmeden ) IR-5 vizesi başvuru süreci ne kadar sürüyor?

• Herkese merhabalar.
    Şu an B1 vizem ile Amerikada yaşıyorum.Yasal olarak kalma sürem Eylül 2024.
    Temmuz 2024’de oğlum ( ABD vatandaşı ) benim adıma IR-5 vizesine başvuracak.
    Süreç hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

• Arkadaslar, bu formu hic dosyasini hizlandirmak icin "Expedite Request" yapan oldumu? bu konuda bilgisi tecrubesi olan varmi? paylasirsa sevinirim. Tskler.

• Arkadaşlar merhaba, 18 nisan sabahı saat 09:15'te Unganlarda muayenem vardı. Muayene esnasında sadece röntgen çekip, muayene mi yaptılar. Laboratuvar tetkiki yapmadılar. Muayene esnasında tartıp, boyunuzu ölçüyorlar. Akabinde Profesör gelip sırtınızı dinleyip, sorular soruyor. Kronik hastalık olup olmadığını, ameliyat olup olmadığınızı sorguluyor. Sonrasında iki aşı yapıp işlemi sonlandırıyor. Bana sonuçlarımın konsolosluğa dijital olarak iletileceği ancak mail adresime gelecek aşılarla ilgili dokümanı Amerika'ya giriş yaparken yanımda mutlaka çıktısının olması gerektiğini ilettiler. Röntgen için 35 dolar, muayene için 340 dolar ödeme yaptım. Haftaya mülakatım var. Bu arada muayene esnasında konsolosluğun Unganlarla aynı cadde üzerinde olduğu konuşuluyordu ancak alakası yok çünkü konsolosluk Çukurambar'a taşınmış nerdeyse oteli yanlış semtte tutuyorduk. Bilginize...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |