Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Yazdıklarınız herkesçe bilinen şeyler. Ben o şehir hangisi olmalı diye sormuştum. Teşekkürler

• ⭐⭐

Eyalete göre şehire göre evin konumuna göre ev fiyatları gerçekten değişiyor. Buna net cevap vermek çok zor

• Happy new phobia! Börtü böcek, yılan çıyan mevzuu kafama takıldı. North Carolina için bolca yılan, örümcek, South Carolina için olası sel baskınları ve sivrisineklerden bahseden videolar gördüm. Var mı bu tarz deneyimi ya da bilgisi olan? 🙂

• @Kryptonite ABD'de oldukça fazla dokunulmamış toprak mevcut. Bahsettiğiniz şeyler güney eyaletleri için normal şeyler.

• @sadıkkurtoglu Doğru, Kuzey Dakota filan o açıdan iyi. Kar kürerim daha iyi 🙂

• @Kryptonite Kuzey Dakota çok fazla kırsal. Ege Bölgesi'nin iki katı büyüklükte ve sadece 775K insan yaşıyor. Eminim yabani yaşam fazladır 🙂

• @sadıkkurtoglu Kuzey Dakota için istatistiklere bakınca son 20 yılda vahşi yaşam nedeniyle ölüm raporlanmamış hiç. Son 10 yılda Texas'ta 500küsür, New York'da 120 civarı kişi hayatını kaybetmiş. Sinir bozucu biraz 🙂

• @Kryptonite, içinde söyledi: Amerika'da Yaşanacak Eyalet ve Şehrin Seçimi

@sadıkkurtoglu Kuzey Dakota için istatistiklere bakınca son 20 yılda vahşi yaşam nedeniyle ölüm raporlanmamış hiç. Son 10 yılda Texas'ta 500küsür, New York'da 120 civarı kişi hayatını kaybetmiş. Sinir bozucu biraz 🙂

Kuzey Dakota da ciftlikte calismayacaksan pek bir is imkani olmaz. Kuzey amerikada vahsi yasam heryerde devam ediyor. Mesela gecen yaz bahcede karadul geziyordu. Daha oncesinde Austin de parkta zehirli yilan gormustum. Pasific NW ayi, kurt ve dag aslanlarinin cirit attigi yer. Dagda gereksiz risk almadikca bu istatistiklere dahil olmaniz olasi degil.

• Aklımda 3 şehir var Huntsville, Little Rock ve Augusta. Bu şehirler hakkında bilgisi, tecrübesi olan var mı?

• @sigmoidalmammal Spiderman e dönüşmeden bu işi yapabilecek miyiz? 🤣 Şaka bir yana, full outdoorcu biriyim, bu çok yanlış oldu, ters oldu. Country house tarzı bir yerde de yaşamak daha riskli olabilir o halde. Haydaa...

• @Kryptonite heryerin kendi riskleri var. Onlari ogrenip dikkat etmek lazim. Mesela benim cok sevdigim geyikler, cok buyuk risk teskil ediyor. ABD'de heryerde geyik gorebilirsiniz. Ama gece geyiklerin neden oldugu trafik kazalari bayagi fazla.

• @Kryptonite Dört veya daha fazla ayaklı canlılar haricindeki insan türüne de dikkat etmenizi tavsiye ederim. Tehlikeli canlılardan uzaklaşmak için büyük şehirler tercih sebebi olabilir ama bu sefer de kendi türümüzdekilerin tehlikeli olanları ile karşılaşabiliyorsunuz. Kısacası dikkat etmek iyidir her zaman. 😅

• Eyalet seçimini güney eyaletlerinden birinden yapmayı düşünüyorum. İlk kriterim güvenlik (suç) sonra ise iş imkanı ve ucuzluk geliyor. Doğayı seviyorum ve vahşi yaşama yakınlık aradığım şeylerden biri. Çok sosyal biri sayılmam. Hava benim için önemli değil. Türkiyeden direkt uçuş olmaması da önemli değil. Bu doğrultuda hangi şehirlere bakmalıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gilahoj228

https://www.niche.com/places-to-live/huntsville-madison-al/
    https://www.niche.com/places-to-live/little-rock-pulaski-ar/
    https://www.niche.com/places-to-live/augusta-richmond-ga/

Ayrıca georgia augusta için serkan yürekli ile irtibata geçersen sana anlatır. Orada uzun yıllar yaşadı şimdi floridaya taşındı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alp23 @yanlış hatırlamıyorsam @Ping-PONG senin kafada trakking çadır kurma gibi sohbet etmişlerdi bir kişi daha vardı kendisi gelirse çok daha detaylı bilgi verir.

• Yasaklı

@alp23 Maki iklimi mi tercih edersin doğa içi yaşam derken (benim tercihim) sık olmayan ormanlar ve göller gibi mi tercihin. 2. Seçenek için Florida Okeechobee tavsiye ederim. 1. Seçenek için Güney California veya Texas derim. İş konusu en büyük değişken o yüzden spesifik bilgi olmadan konuşmak zor sizin hakkınızda

• @Ping-PONG Daha çok orta güney eyaletlere ilgiliyim. Sık ormanlar ve göller tercihim. FL ve TX buna uygun değil sanırım. Louisiana ve Mississippi hakkında pek bir bilgim ve fikrim yok. Tennessee'yi de biraz sevemedim galiba. Eyaletler hakkında bilgim var ama içindeki şehirler hakkında daha az bilgiliyim (internetten bulabildiğim kadarıyla). Doğruyu söylemek gerekirse siyahi arkadaşlarımızın mizaçları bana göre değil (kesinlikle ırkçı biri değilim ve hepsi aynı değiller) ve çoğunlukta oldukları yerlerde suç oranları yüksek oluyor genel olarak, bu yüzden beyaz nüfusun fazla olduğu bir yer daha iyi olur. Çok fazla kriter oldu gibi ama mükemmel bir şehir yoktur zaten bana uysun yeter. İş konusunda Türk Edebiyatı öğretmeniyim ve işimi orada yapamayacağım için iş konusu farketmez, olanaklar olsun ne iş olsa yapabilirim.

• @gilahoj228, içinde söyledi: Amerika'da Yaşanacak Eyalet ve Şehrin Seçimi

Aklımda 3 şehir var Huntsville, Little Rock ve Augusta. Bu şehirler hakkında bilgisi, tecrübesi olan var mı?

Ben son 4 senedir Huntsville de yaşıyorum gayet memnunum.Spesifik olarak bi sorunuz varsa lütfen sorun bilgi ve tecrübem dahilinde cevaplamaya çalışırım.

• @Rookie Merhabalar, bulunduğunuz bölge doğal yaşam misafirleri açısından nasıl? Yani örümcek, yılan, yavru timsah vb. gördüğünüz oldu mu evde, bahçede, sokakta? 🙂

• @Kryptonite, içinde söyledi: Amerika'da Yaşanacak Eyalet ve Şehrin Seçimi

@Rookie Merhabalar, bulunduğunuz bölge doğal yaşam misafirleri açısından nasıl? Yani örümcek, yılan, yavru timsah vb. gördüğünüz oldu mu evde, bahçede, sokakta? 🙂

@Kryptonite Merhaba benim yaşadığım bölge timsahların doğal yaşama alanın da değil ,bi ara yetkililer bi timsah görüldüğünü belirtip uyarıda bulundu lakin şuanlık yeni bir bilgi yok misafir olarak ziyaret edip geri döndü sanırım ama güneyde Floridaya yakın bölgede olma ihtimali yüksek , Huntsville Alabama’nın en kuzeyinde Tennessee sınırında.Örümcek tek tük görmüşlüğüm var ama öyle abartı bi durum söz konusu değil.Yılan olayına gelecek olursak Alabama da rattlesnake mevcut ve çok tehlikeliler ama ben doğada çok zaman geçirmeme rağmen henüz denk gelmedim umarım denk de gelmem. 🙂

Benzer Başlıklar

• 56
  • 37
  • 46
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |