Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Cuma günü Unganlarda sağlık muayene işlemlerini halletik. Sonuçları pazartesi günü aldık. Oğlan küçük olduğu için Düzen de ona bir test yapmadılar. Düzene 235 $ verdik. Unganlarda ise Ben ve eşime 3, oğlan 1 aşı yaptılar. Orada 670 $ verdik. Toplamda 905 $ tuttu. Artık mülakat için belgeleri düzene koyup bekleyeceğiz.

• Unganlar Sağlık Raporu Muayenesi ve Diğer işlemleri Deneyimi
    Ailem 3 kişi. Eşim ve 2.5 yaşında kızım var. Randevu alırken önce çocuğa sonra eşe sonra kendime aldım. 5 dk arayla randevu aldım. Ankara'da ikamet ediyorum. İlgili adresleri ve Ankara navigasyonunu son derece iyi bilirim.
    Konsolosluğun anlaşmalı olduğu ve harici muayene yapmayan bir muayenehane burası. Kısaca "DoctorUn" olarak bir web sayfasından bilgilere ulaşabilirsiniz. Birazdan aşağıda vereceğim bilgiler, edindiğim izlenim o ki, kesinlikle son derece kararsız. Duruma, kişiye, mevsime vb. göre değişkenlik gösterebilir hatta bazıları keyfi uygulamalar nedeniyle tamamen değişebilir. Ancak sonuç olarak kasacak veya endişe edecek hiç bir durum yok.

• Yönergeleri izle
    • Takıldığın yerde sıradaki/önerilen çözümü uygula
    • Parayı öde, bitsin

Randevu saatine 10-15 dk kala zaten bildiğim binaya taksi ile ulaştık. Bina bina iş hanı tipinde. Girişte bir bölmede güvenlik (kapıcı) bekliyor, ona da sorabilirsiniz. Ancak hemen karşınızdaki iki asansörden sağdaki çift katlara çıkıyor (Düzen Lab 3. katta, soldaki asansör). Sağdaki ile 4. kata çıkacaksınız. Asansörden iner inmez tam sağ tarafınızda merdiven ve merdivenin yanında da boş bir daire-salon (çok kalabalık olursa oraya alıyorlar), sağ tarafa döndüğünüzde hafif ileride solda ise 44,45 diye kapı numaraları olan ve üzerinde Doktor'ların isimleri yazan daireler var. Bu daireler içeriden birleşik. Sağdaki ilk kapı (şimdilik üzerinde Dr. Mehmet Ungan Bey'in ismi var) ilk işlemlere başlayacağınız bir başvuru bölümü ve bekleme salonu var. İlk işiniz buraya girip randevunuz kaçta olursa olsun deske giderek sizi bekleyen iki çalışan (iki nazik hanım) arkadaşlara pasaport, Case No içeren Belge ve varsa aşı kartlarınızı teslim etmek. Bunu hemen yapın ki diğer işlemleriniz bir an önce ilerlesin.
    Bu evrakları alıp size bir kayıt açıyorlar (Eminim tonla da evrak işi var arka tarafta). Sonra orada bir web cam ile fotoğrafınızı çekecekler (merak etmeyin basamak basamak sizi yönlendirecekler). Ve Uzunca metni olan bir sayfa bir kağıdı size imzalatarak işlemleri başlatıyorlar. Kağıdın fotoğrafını çekmeyi unuttum. Ancak yapılacak xray, kan alma, idrar testi vb işlemler için rızanız olduğunu bu bilgilerinizin US tarafından kullanılabileceği gibi kabul beyannamesi olduğunu söyleyebilirim. Yapılan her işlem için kağıdın altında bulunan bir imza bölümüne imza attırıyor ilgili kişi. Toplam 5-6 imza var.
    Bu işlemler bitince sizi hemen alt kattaki (3. kat) Düzen Laboratuvarına (Düzen) yönlendiriyorlar. Pasaportlar ve elinizdeki form ile ineceksiniz. Ancak tekerlikli sandalye veya bebek arabası varsa merdivenden inerken sıkıntı olabilir. Bu durumda asansörle sıfıra inip oradan tek katlara çıkan soldaki asansöre binebilirsiniz, sonra tekrar 4. kata çıkarken de tersi. Aslında 3-4 arası toplamda 20 basamak bile değildir. 🙂

Düzen'e girdiğinizde devasa bir bekleme salonu var. Ancak hiç beklemeden deske gidip evraklarınızı verin. Bu arada 15 yaş altına röntgen çekmiyorlar ve kızıma hiç bir test-analiz vb de istemediler. Aşı da yapmadılar. Sadece fiziksel muayene.

Düzen sıranız gelince sizden kan ve idrar örneği alacak. Kan bir tüp. Çalışanlar hipernazik ve yönlendirici. Kan 1 tüp. İdrar kabı vakumlu tüple veriliyor ve çok güzel bir teknik. İdrar için dar bir wc de işinizi halledince tüpü teslim edip yeniden bekliyorsunuz. X-ray Göğüs röntgeni çekilecek (yeniden isminizle çağırılıyorsunuz). Bekleme hariç işlemler çok hızlı bitiyor. Göğüs röntgeninde kadınlar ikinci kez çağırılabiliyor (bu Unganlarda beklerken de olabiliyor). Bizim ve biz beklerken başkalarının 2. kez çağırılıp yeniden röntgen çekilmesine şahit olduk.
    NOT: Düzen Lab'da çay-su-limonata ve bazı aparatif atıştırmalıklar var. Kan şekeri için sanırım. Lütfen sormadan çekinmeden alın. Aklınıza takılan herşeyi de deske sorun.

Bu işlemler için de formun ilgili alt kısmına imza attırıyorlar. Sonra para ödeme kısmına geliyoruz. Dolar mı TL mi soruyorlar. TL ödedik. 1141 TL tuttu iki yetişkin. 220$ mı demişti tam hatırlamıyorum. Sabah kuru alıp gün boyunca o kuru kullanıyorlarmış. Unganlar da aynı şekilde.
    Bu form ve pasaportları geri alıp yeniden 4. kata çıkıyorsunuz. Deske teslim edip yeniden beklemeye başlıyorsunuz. Randevu saatine çok uyulmuyor. Yani sıra belirleyici ama süreçler çok sarkıyor. Dr. Mehmet Bey sanırım artık çalışmıyor ya da uzun süredir yok. Eşi tek başına çalışıyor. Birden fazla hastayı içeri alıp sırayla ondan ona koşturuyor. Yorucu olmalı.

İsminiz çağrıldığında muayenehaneye geçip alt iç çamaşır kalacak şekilde soyunup size verilen hasta önlüğünü giyiyorsunuz (terlik yok). 20 dk civarı bekledim, ve muayene jet hızıyla başladı. Klasik bir muayenehane ortamı ve sağ tarafta yapılacak muayeneyi tarif eden (Konsolosluk imzalı) maddeleri içeren bir afiş asılı. Ancak bu maddelere uyulmuyor tabi. Jet hızıyla mümkün de değil zaten.
    Muayene de hastadan hastaya değişken. Kadın-erkek, Çocuklu çocuksuz kadın. Genç yaşlı, çocuk-bebek vb. Değişiyor.
    Benimkinde karın palpasyonu, tansiyon ölçme, göğüs ve sırtı steteskop ile dinleme ve jet hızıyla sorulan hastalık geçmişi, ameliyat geçmişi, kronik rahatsızlık geçmişi, alkol, sigara ve uyuşturucu kullanımı, alkollü araç kullanma varmı, vücutta iz leke yara izi, dövme, vb var mı, kendine ya da başkasına zarar verme, intihar eğilimi vb var mı, geçirilen viral hastalıklar soruları sonucunda 120-180 saniye de işlemleri bitirip bye. Randevumuz 10:15 ile başlıyordu, çıkışımız 13:00 civarını buldu.
    Bu soruları sorarken 2 sağ koluma bir sol koluma hayatımda görmediğim serilikte ve yumuşaklıkta yapılan aşılar.

Deske geri dönünce diğer aile eşrafı da çıkınca para ödeme faslı.
    Küçük kızım sadece muayene olduğundan 100$. Benim aşılar (deske ısrarla sormama rağmen aşı menüsünün fiyatını vermediler) 150$. Eşime tek aşı yapmışlar (doğumda tetanoz yapıldığından ondan yırttı, ve belkide diğer bazı hastalıkları da geçirdiği için) 80$.
    Aşı fiyatları 20$ ile 100$ arası değişiyor sanırım.

• Benim: 3 aşı 150$ + muayene 100$ =250$
    • Eşimin 1 aşısı 80$ + muayene 100$ = 180$
    • 2.5 yaşındaki kızım muayene 100$
      TOPLAM: 530$
      Biz TL ödemek istedik 2585 TL ödedik o günün kuruyla. (her gün sabah bir kez alınan kur tüm gün kullanılıyormuş).

Ödeme sonrası bir imza daha attık. Sonra ertesi gün akşam 16:30 gibi sonuçları alabileceğimizi söylediler. Ben bir gün daha sonra gideceğim.

Konsolosluk görüşmemiz Cuma günü. Fotoğraflar aşağıda...

• Düzen Laboratuvarı Desk ve Bekleme Salonu
      Düzen Laboratuvarı Desk ve Bekleme Salonu

• Unganlar Bekleme Salonu ve Desk
      Unganlar Bekleme Salonu ve Desk

• Düzen Lab Desk ve Ben 🙂
      Düzen Lab Desk ve Ben :)

1. Kat asansörden çıkış. Sağ taraf (merdiven tarafı) kalabalık günlerde kullanılan atıl boş salon(daire) Soldaki ilk kapı başvuru noktası ve desk
        4. Kat asansörden çıkış. Sağ taraf (merdiven tarafı) kalabalık günlerde kullanılan atıl boş salon(daire) Soldaki ilk kapı başvuru noktası ve desk
    • Unganlar bekleme salonu ve desk, sağdaki kapıdan muayenehanelere geçiliyor
      Unganlar bekleme salonu ve desk, sağdaki kapıdan muayenehanelere geçiliyor

• Binaya giriş (solda görülen karanlıkta kalmış yerden devam edeceksiniz (sağdaki yer başka bir ofisi düzenin)
      Binaya giriş (solda görülen karanlıkta kalmış yerden devam edeceksiniz (sağdaki yer başka bir ofisi düzenin)

• Tabelaların yanından solda asansörlere geçeceksiniz. Bilgi tabelalarına aldırmayın. Burası TR. Sağdaki asansörden 4. kata çıkın.
      Tabelaların yanından solda asansörlere geçeceksiniz. Bilgi tabelalarına aldırmayın. Burası TR. Sağdaki asansörden 4. kata çıkın.

• Asansörlerin bulunduğu giriş
      Asansörlerin bulunduğu giriş

• Binanın dışarıdan görüntüsü. Dost Kitapevi kapanmış. Yakında kiralanırsa tabelası kalkar çok aldırmayın. Nirengi noktası olarak da kullanmayın. Bu binada 3. ve 4. katlarda işleriniz. Düzen de Ungan'lar da Kuğulu Parka bakıyor.
      Binanın dışarıdan görüntüsü. Dost Kitapevi kapanmış. Yakında kiralanırsa tabelası kalkar çok aldırmayın. Nirengi noktası olarak da kullanmayın. Bu binada 3. ve 4. katlarda işleriniz. Düzen de Ungan'lar da Kuğulu Parka bakıyor.

Google'daki imajlar sizi yanıltmasın. Eski fotoğraflara güvenmeyin.

Google haritalardaki yeri: https://goo.gl/maps/1qoWjp2Yy1J2

---- 3. gün, Sağlık Raporunu Almak ---
    Aslında sabah muayeneye gelince ertesi gün 16:30 gibi hazır dediler. Akşam 18:00'da kapatıyorlar. Ama ben garanti olsun diye (ve Ankara'da ikamet ettiğimden) bir gün sonra gittim. Yani Ptesi sabah muayene vardı, Salı akşam 16:30'da hazır olur dediler, ben Çarşamba sabah gittim. Deskteki arkadaşlar soyisim sorup hemen verdiler zarfları. Beni hatırladılar ama kimlik teyidi de istemediler. Kırtasiyelerde bulabilen samanlı kağıt benzeri kağıttan Düzen Lab Antetli (A4 sığan) dolu bir zarf, bu zarfa zımbalanmış Düzen Lab (göğüs röntgeni) baskılı bir CD (kendi zarfında), bunlara zımbalı bir aşı tablosu ve üzerinde sizin bilgileriniz ve bir de bilgilendirme broşürü zımbalı. Zarfı görüşme sırasında Konsoloslukta alacaklar, kesinlikle katiyen açmıyoruz (köşelerini kesmişler onu anlamadım). CD ve aşı bilgisi formunu yanımızda USA'ya götürüyoruz ve asla kaybetmiyoruz (yine asla açmayın demişler). Aşı bilgi formunu bolca çoğaltıyoruz (gerekebilir, hatta gerekir demişler) :). Formların ve bilgilendirme broşürünün üzerinde son geçerlilik tarihi yazıyor. Vize de bu esas alınacak. Muayene tarihinden tam 6 ay ediyor bu da...
    TEB ile CepteTEB tam bir uyuz projesi! Herhangi bir şubeden ilişikteki tipte bir yazı (ve ekinde hesap dökümü) alabilmek için CebteTEB callcenter aranıyor, belge anlatılıyor, şube belirtiliyor, şubeye mail atıyorlar, şube imzalıyor. Tam bir eziyet. Detaya girmeye gerek yok ama 2018 yılında Çin işkencesi için birebir. 2 saat sürdü banka belgesi almamız.
    Aşağıda ilgili belgelerin fotoğraflarını görebilirsiniz.. Mülakat öncesi sağlık raporu ile ilgili tecrübelerim bu kadar. Sorusu olan varsa alabilirim.

https://imageshack.com/a/img922/4205/vNG2NM.jpg
    https://imageshack.com/a/img922/6261/zIng1D.jpg
    https://imageshack.com/a/img924/5649/ES2bIu.jpg
    https://imageshack.com/a/img923/3807/PnVUTE.jpg
    https://imageshack.com/a/img922/476/LFn8Nz.jpg
    https://imageshack.com/a/img923/5966/08EeD1.jpg
    https://imageshack.com/a/img921/2074/DAHhuc.jpg

• amerikada bürokrası yavaş ilerliyor derlerdi inanmazdım . arkadaş bir siteyi bakımdan çıkarmak bukadar mı zor :)) hala girmiyor ds260a

• Arkadaşlar selam, doktor muayenesi için sadece ağustos ayına randevu veriyor. Eylul ayında randevular ne zaman açılır?

• ⭐⭐

@nuri mülakat tarihinden 1 ay öncesine kadar randevu alabilirsiniz. Dolayısıyla Eylül'e vermemesi normal.

• ⭐⭐

@caglaror resimdeki binanın 1 bina sonrasında ücretli otopark var Bulvar üzerinde. Arabasıyla gelecek olanlar için kolaylık olur.

• @caglaror içeri sızmış ajan gibi oldun abi :))))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

amerikada bürokrası yavaş ilerliyor derlerdi inanmazdım . arkadaş bir siteyi bakımdan çıkarmak bukadar mı zor :)) hala girmiyor ds260a

su an girilebiliyor sanirim? sayin @mhepekiz diger konuda duyurmus.

• ds 260 formuna girmiyorum hata veriyor girebilnen var mı ?

• @gocagonyalı bende sıkıntı yok . Sağ üstte köşede kcc degil de Ankara yaziyor ya ah ah çok güzel :))))

• mail attım bakalım kcc ye. dosya numaranı nasıl girdin. sıfır kullanarak mı gerçi ben ikisi ile de denedim ama .

• @gocagonyalı 2018eu24xxx Doğum tarihi

• bakalım deniyorum ama olmuyor. bu hatayı veriyor. Beni sildiler güncelleme yaparken herhalde.
    The case information you entered does not match our records. Please try again or contact the Kentucky Consular Center (KCC) by email ([email protected]) or by phone (Public Inquiry Phone Number 606-526-7500 7:30 a.m. to 4:00 p.m. EDT Monday – Friday) for further assistance.

• Paranoyak yaptılar bizi her şeyden şüpheleniyoruz:)

• @crazycells bu aşamada eleme ihtimalleri var mıdır?Tecrübeniz var mı?

• Bu ileti silindi!

• Merhaba, bu sene universiteden mezun oldum fakat formu doldururken Primary occupation durumumda ogrenci yaziyor ve istanbul teknik universitesi bilgileri var. en yuksek egitim seviyesinde de universite mezunu dedim. Bir de kanadada ogrenci vizem cikti 4 senelik, universiteye kabul edildim. Mulakatim 9 agustosta, sizce formu tekrar actirip bu kismi issiz yapmali miyim? Ya da kanadadaki okulun bilgilerini mi girmeliyim? Fakat o okula dair gosterebilecegim tek sey kabul belgem, ve bu green cardimi riske sokar mi cok kararsiz kaldim.

• @gocagonyalı Allah Allah enteresan bir durum. Bir eksiklik yok degil mi ds 260 da ?

• @yekta Ben de çözemedim durumu. Bir sıkıntı yoktu sitede güncelleme yapılana kadar.güncelleme yapılırken bile visa status te bile in transit çıkıyordu. şimdi o da hata veriyor. Pazar ptt kaydını yaptım ondada bir sıkıntı olmadı. mail attım kcc ye bakalım ne cevap verecekler.

• @gocagonyalı https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?eQs=o/iS8zDpeAKjMWCuebHqOw== bu sitede senin durumun ne şuan ? Mesela benim redy durumunda

Benzer Başlıklar

• 12462
  • 516
  • 3
  • 654
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

171

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |