Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @apostleoftruth kişi başı neredeyse 1500 lira yapıyor cidden çok büyük paralar 🙂 Biz de eşimle beraber gideceğiz bu seneki rakamları merak ediyorduk çok teşekkürler. Umarım sorunsuz alırsınız vizenizi. Şimdiden iyi şanslar.

• @civil_engineer çok teşekkür ederim sizde alırsınız umarım :))

• @apostleoftruth kızamık su çiçeği kaba kulak falan geçirmiş miydiniz ve bunları belirttiniz mi? yapılan 4 aşı ne içindi bilgi verildi mi?

• Ben hepsini geçirdim ama Bilgi istemedi ve vermedim. yapılan aşılar ne içindi dedim bana söylenen tetanoz Kabakulak vs vs. Şunu sordum hiç aşı kartı getirmeyene ne yapıyorsunuz ? Size yaptığımızı yapıyor 4 adet aşı vuruyoruz dedi.

• Hayır saçma değil mi ? Mesela ben hamile iken tetanoz aşısı vurdular asm ( 2 doz ). Şimdi tekrar mı tetanoz aşısı olacağım ?

• Yaşınıza göre yapılan aşıları bildikleri için eksik aşıları tamamliyorlar
    Tabii bu arada işin ticari boyutunu unutmuyorlar😀

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crknms tam olarak ne zaman asi oldunuz? tetanoz asisi bazi uzmanlara gore 5 yilda 1, bazilarina gore 10 yilda 1 yapilmasi gereken bir asi. Eger cok yakin bir tarihte olmadiysaniz (misal gecmis 1 yil icinde), o nedenle tekrarini yapmis olabilirler.

• @dogukan dun sabah 9:00 gibi yazdim hala cevap gelmedi konsolosluktan. Bakalim donecekler mi? Online formu submit ettikten sonra da ilginc bi sekilde hic onay maili filan gelmedi. Sadece farkli bir sayfaya yonlendirip 5 is gunu icinde cevaplanacak yaziyordu. Bekliyorum ben de. Son durumu buradan da yaziyor olurum 🙂

• InsAlah o mutluluk banada nasip olur

• Gözünüz aydın. Mülakatı da halledip artık en heyecanlı bölüme geçeceksiniz. Ne derler darısı başımıza. Diğer gelişmeleri de merakla bekliyoruz. Yarın Bosco Cafe'de toplantımız var katılmak isterseniz sizi seve seve misafir ederiz. Bosco: https://goo.gl/T8gTAi

• @sorusuvar Ben de dün dayanamadım iletişime geçtim güncellemek istediğim bilgiler var diye. Bana da dönen olmadı dün, bakalım daha zaman var, ben de yazıyor olurum buraya 😃

• Merhabalar bugün saat 11 itibariyle sorunsuz bir şekilde Zarf içerisinde raporumu aldım.
    İyi dilekleri için herkese teşekkürler. Şimdi 7 kasımı bekleme zamanı.

• @apostleoftruth Hocam cuma günü işiniz kaç gibi bitti?

• @schadow 11.30 da işlerimiz tamamen bitmişti. Eğer cuma günü randevunuz geç saatlerde ise cumartesi günü raporunuzun çıkmama ihtimali var. Ayrıca şunu da öğrendim bilginiz olsun doktor muayenesine girip raporu alacağınız günü istediğiniz zamana ayarlayabiliyorsunuz. Örneğin benim gibi mülakata 15 gün kala muayene olur da mülakattan bir gün önce teslim alacağım derseniz bu da mümkün oluyor. Dosyanızı 2 aya kadar saklıyorlar.

• Merhaba Sponsorluk hakkında bir sorum olacaktı.

( '' ABD'ye giris yaptiktan sonra orada bir hayat kurana kadar devlete yuk olmamaniz icin sizden yeterli maddi birikime sahip oldugunuzu belgelemeniz isteniyor. Banka hesabinizda para gostermenin disinda, sahibi oldugunuz mal ve mulkler de kabul edilebiliyor. Eger banka hesabi gostermeyecekseniz nelerin gecerli olabilecegine iliskin bilgiler icin resmi yonergenin son 3 sayfasina bakabilirsiniz. Eger maddi durumunuz yeterli degilse, size birilerinin sponsor olmasi gerekiyor. Sponsor, vergilerini odeyen ve ABD'de yasayan GC sahibi ya da ABD vatandasi biri olmali ve size sponsor olan kisi "Form I-134, Affidavit of Support" formunu doldurmali. Siz de bu formu mulakata getirmelisiniz. Bu konuda daha ayrintili bilgi icin resmi yonergenin son sayfasina bakabilirsiniz. '' )

son 3 sayfasina bakabilirsiniz KISMI AÇILMIYOR . Birde Form I-134, Affidavit of Support" formu ile alakalı olarak son sayfları kontrol ettim eksiz doldurulması vs bahsediyor .Burası bana açık yanlız anlamak istediğim teyzem bu formu doldurdu ve bana gönderdi bu yeterli mi yani bu formun aynısını başka nerelere daha doldurmalı ABD de ve vermeli bunlar benim için önemli bu formu doldurup bana gönderdikten sonra bir de Ankara elçiliğe benim mülakatımdan önce göndermeli mi ? ve Abd de de bir yere yani orada konsolosluğa mı yada nereye ne göndermeli tam olarak resmi yer neresi olacak Kentucky mi postalaması lazım vs.?
    Kendisi New jersey de yaşıyor, Hangi resmi kurumlara ulaştırmalı bi yerlere imza atmalı mı ?

Bu konuda detaylı adım adım bilgisi olan arakadaşlar varsa lütfen yardımcı olmanızı rica edeceğim ?
    Şimdiden teşekkürler Saygılarımla . . .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@1877ru Butun linkleri guncelledim ilk post'taki. Suradan resmi yonergeye ulasabilirsiniz.

Teyzenizin formlari doldurup imzalayip, yonergede bahsedilen ek belgelerle sadece size gondermesi lazim. Siz de mulakat gunu bu dokumanlari konsolosluga gotureceksiniz.

• I-134 dolduracak olan sponsorum önceden başkasına sponsor olduysa eğer bu benim için sıkıntı olur mu?

Ve Part 3, 38. Soruda ‘intend’ ve ‘Do not indend’ seçenekleri var bunlardan hangisini işaretlememiz gerekiyor. ?
    @1877ru bu konuda teyzen nereyi işaretledi dostum. ?

• Teyzem daha henüz doldurmadı daha öncedende birine böyle bir sponsorluk yapmadı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@apostleoftruth durumunuza uygun olani isaretlemeniz gerekiyor. Eger sponsorunuz size bir yardim (para, mal, mulk verme vb.) yapacaksa bunu belirtebilir.

Sponsorunuz baska birine sponsor olabilir, bir sorun olmaz.

• Teşekkür ederim peki şunu soracağım hesabımda tam 20 bin dolar değerinde tl gösterirsem bu kabul oluyor mu iki kişi için. Ve bunun 30 bin tl sini yarın yatırsam bi sıkıntı olur mu ? Ya da varsa bir çareniz onu söyler misiniz ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |