Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@beyc hayır gerekmiyor.

• ⭐⭐⭐

Bugün mülakata giren 4 arkadaşımızdan 3'ünün vizesi onaylanırken bir kişi lise diploması sebebiyle AP'ye kaldı.
    Vizesini alan arkadaşlarımıza yeni hayatlarında mutluluk ve bol şans diliyoruz. AP'ye kalan arkadaşımızın da AP'sinin kısa sürede sonuçlanmasını temenni ediyoruz.

• @smartcells

Neden apye kalmış bilginiz var mı?

Lise diploması mı yokmuş ?

• @smartcells lise diplomalı olduğu icinmi yoksa üniversite mezunu olup lise diplomasinida getirmediği icinmi AP ye kalmış. Biliyormuyuz.

• ⭐⭐⭐

@the-inception, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@smartcells lise diplomalı olduğu icinmi yoksa üniversite mezunu olup lise diplomasinida getirmediği icinmi AP ye kalmış. Biliyormuyuz.

Eskiden liseler 3 yıllıktı. 3 yıllık lise bitirenlerden Üniversite kaydı olanlar veya üniversite diploması olanların ekstra bir şey yapmasına gerek yok, onlar sorun yaşamıyor.

Fakat 3 yıllık lise diploması olup üniversite kaydı veya diploması olmayanlar 3 yıllık lisenin Türkiye'de 4 yıllıklara denk olduğunu gösteren bir denklik belgesi götürmesi gerekiyor. Yoksa 12 yıllık eğitimle lise mezunu şartını yerine getirememiş olur.

• @gucarslan Bana herhangi bir şey söylenmemiş olmasına karşın case in CEAC'ta AP şeklinde görülmesi rutin bir süreç miydi acaba? Sanırım geçmiş deneyimlerde bu tarz bir şey okumuştum.

• @smartcells Bilgi için teşekkürler. Peki bu denklik belgesi nereden alınıyor, milli eğitim bakanlığından mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kryptonite evet normal.
    muhtemelen yarın issued olacaktır.

at NVC ➡ in Transit ➡ Ready ➡ Refused ➡ AP ➡ Issued

• @gucarslan Çok teşekkürler! Issued i görene kadar rahat yok yine 🥲

• ⭐⭐⭐

@gamefry, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@smartcells Bilgi için teşekkürler. Peki bu denklik belgesi nereden alınıyor, milli eğitim bakanlığından mı?

Muhtemelen.

• ⭐⭐

@kryptonite, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Congratulations, your visa is approved ✅

Arkadaşlar merhaba, bu sevinci sizlerle paylaşacağım günün şu an yaşanıyor olması rüya gibi diyebilirim.
    08.45 randevusu için 08.00de ABD Ankara Büyükelçiliğine geldim, hemen karşısındaki Kaktüs Cafe'nin sıcak misafirliğinde, bir çay eşliğinde bir süre bekledikten sonra Kaktüs'e evrak çantamı emanet edip, rutin kontroller sonrası Konsolosluk bölümündeki sıramı aldım.
    İstenen belgelere ilişkin tüm hazırlığım tamdı. Mülakatım esnasında tüm Konsolosluk görevlileri her konuda yardımcı bir tavır sergilediler. Mülakatta paylaşılan sorulardan farklı bir soru gelmedi. Yine de sonucu beklediğim o anlar sonsuz bir şimdi gibi geçti. O sihirli sözleri duyduktan sonra ise kaygının yerini boyutu artmış olan bir heyecan aldı. Şimdi pasaportu bekleme zamanı. Umarım hayallerinin peşinden giden herkese bu kapı açılır. Bu süreçte sorularıyla, cevaplarıyla, belki sadece var olmalarıyla dahi desteğini hissettiğim sizlere teşekkür eder, bol şans dilerim.

Post Scriptum: Bu süreç ile ilgili gelişmeleri takip ettiğimiz ekran hangisiydi?

Tebrik ederim👏 Yeni hayatınızda şimdiden başarılar.

• ⭐⭐

@usadana, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhabalar. Unganlarda sağlık muayenemizi sorunsuzca atlattık. Deneyimimizin diğer kişilerin işe yarayacak kısımlarını şöyle toparlayabilirim.

• Yeri çok kolay aslında. Kuğulu parkta Tunalı Hilmi Bey heykelinin önünde iken etrafa bir bakarsanız hemen yandaki binada meşhur Kıtır Pub'ı görürsünüz. Onun önüne gittiğinizde zaten yan binadaki Düzen Lab tabelası görünüyor. O binaya, Uğur Pasajının içine girip 4. kata çıktığınızda kapısında Pr.Dr.Mehmet Ungan yazan bir çelik kapı var. Onun tokmağını tıklatırrsanız içeriden otomat ile açıyorlar.
    • Sekreter hanımlar çok kibarlar ve yardımcı olmaya çalışıyorlar. Yalnız operasyonel anlamda iyi işlediğini söylemem zor. O nedenle randevu saatim geldi beni alırlar zaten diye düşünmeyin. Evraklarınızı sekreter hanımlara teslim ettiğiniz an süreciniz başlıyor ve sonrasında kendiliğinden akıyor işler. Mutlaka gelir gelmez evrak teslimini bir zorlayın derim. Yoksa akıllarına gelene kadar çok beklersiniz 🙂
    • Düzen lab'ta işler daha düzenli ve hızlı ilerliyor. Yine evraklarınızı teslim etmeniz yeterli.
    • Çok fazla İranlı, Arap ve Afrikalı vardı. Bazıları sekreter hanımları çok kızdırıyorlar. Dil bariyeri de var. O esnalarda sessizce kenarda beklemek en iyisi. Benim de şu işim vardı dememenizi öneririm 🙂
    • Bizim sürecimiz 4 saat sürdü. Sarkma varmış bir gün önceden. bazı yabancılar PCR'sız gelmişler. Onları da bir gün erteledikleri için böyle olmuş. Yoksa bekleyişler dışında işiniz bir saati geçmez (Bizde kan ve röntgen vardı sadece. İdrar konusunu bilemiyorum)
    • Mehmet Bey de çok tatlı bir adam. Muayenelerimiz sorunsuz geçti. Herkesinkine benzerdi. Fiziksel muayene, klasik sorular, aşılar vs. Anlatmayı da seven birisi. Sohbet ettik bir iki dakikada. (Bana sanki kontra soru soruyor gibi geldi ama emin de değilim. Amerika'da ne kadar kaldın, çocuklar ne olacak vs. gibi şeyler sordu ama ne amerikaya gittim ne çocuğumuz var :))
    • Türkçe konuşan bulduğunuz an bilinki %90 bizden. Merhaba diyin. Beklerken güzel sohbet oluyor 🙂

Aktarabileceklerim bunlar şimdilik. Sizlerin sorusu olursa da memnuniyetle yanıtlamaya çalışırım. Bu arada tüm adminlerimize de destekleri için teşekkür ediyorum. Sevgiler

Merhaba, tebrik ederim yeni hayatınızda başarılar dilerim🥳

• @kryptonite, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Congratulations, your visa is approved ✅

Arkadaşlar merhaba, bu sevinci sizlerle paylaşacağım günün şu an yaşanıyor olması rüya gibi diyebilirim.
    08.45 randevusu için 08.00de ABD Ankara Büyükelçiliğine geldim, hemen karşısındaki Kaktüs Cafe'nin sıcak misafirliğinde, bir çay eşliğinde bir süre bekledikten sonra Kaktüs'e evrak çantamı emanet edip, rutin kontroller sonrası Konsolosluk bölümündeki sıramı aldım.
    İstenen belgelere ilişkin tüm hazırlığım tamdı. Mülakatım esnasında tüm Konsolosluk görevlileri her konuda yardımcı bir tavır sergilediler. Mülakatta paylaşılan sorulardan farklı bir soru gelmedi. Yine de sonucu beklediğim o anlar sonsuz bir şimdi gibi geçti. O sihirli sözleri duyduktan sonra ise kaygının yerini boyutu artmış olan bir heyecan aldı. Şimdi pasaportu bekleme zamanı. Umarım hayallerinin peşinden giden herkese bu kapı açılır. Bu süreçte sorularıyla, cevaplarıyla, belki sadece var olmalarıyla dahi desteğini hissettiğim sizlere teşekkür eder, bol şans dilerim.

Post Scriptum: Bu süreç ile ilgili gelişmeleri takip ettiğimiz ekran hangisiydi?

Tebrikler, yolunuz ve bahtınız açık olsun

• @hasan-gündüz Çok teşekkürler.

• @erkand Çok teşekkürler.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   dytmelek dytmelek 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   dytmelek dytmelek 

• Merhaba, unganlarda muayene de ameliyat sorusuna, eşim doğumlarını sezeryanla yaptığı için bunu beyan etmesine ve herhangi bir belge sunmasına gerek var mı?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   EzgiLera EzgiLera 
  • ⭐⭐

@aysy33, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhaba, unganlarda muayene de ameliyat sorusuna, eşim doğumlarını sezeryanla yaptığı için bunu beyan etmesine ve herhangi bir belge sunmasına gerek var mı?

Evet. Sezaryen de bir ameliyat sonuçta ve doktor ameliyat geçirdiniz mi diye soracaktır. Varsa sezaryen ile ilgili belgelerinizi götürün. Doktor isterse gösterirsiniz.

• @ezgilera ama eşim 2006 yılında mersin devlet hastanesinde doğum yaptı.oradan mi almamız gerekiyor.e nabız yoktu o zaman..işlenmemistir oraya da.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |