Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba, dün Turquoise Horizon firmasından adres almak için konuştum fakat sizlere konuyla ilgili başka bir sorum olacak.
    Ben eşimle gideceğim ve asıl talihli benim. Sadece kendi adıma bir adres almam yeterli midir? Nihayetinde evliyiz ve birçok prosedür asıl talihlinin üzerinden yürüyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@suleymanhvz süleyman eski pasaportu neden götürmelisin. Çünkü sen ilk başvuru yaparken pasaport numarası yazdın dimi. Peki pasaport numarasını sen kafadan mı attın yoksa gerçekten de aktif olan (başvuru zamanında) elinde pasaport varmı işte bu ayrımı öğrenmek için eski pasaportu da götürmen gerekiyor eğer götüremezsen hiç başlama masraflara çünkü direk RET alacaksın. Bunun başka yolu yok. Eski pasaport yoksa unut green kartı

Maddiyat olarak senin adına olmayan ruhsat yada tapu geçerli olmaz. Çünkü asıl talihli sen olduğun için banka hesabı da olsun tapu - ruhsat olsun herşey senin adına olması gerekiyor.

• @ayvalik10 Eski pasaport dediği bu şekildeyse tamamdır. Ben Greencard dışında eski süresi dolan pasaportlarımız sanmıştım. Teşekkürler.

• Merhaba, USCIS fee nedir ve nereye ödemesi yapılır ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ebaris86 amerikaya gidince sana green kart posta ile gelecek işte bu kartın basılması için ödeyeceğin para

• Mülakat tarihimiz geldi nihayet, gelmeyenlere bol şanslar

• ⭐⭐

@makin, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Mülakat tarihimiz geldi nihayet, gelmeyenlere bol şanslar

Hayırlı olsun, Bol şans, Mülakat sürecinde de yaşadıklarınızı bizimle paylaşırsanız çok seviniriz 😊

• ⭐⭐⭐

@makin, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Mülakat tarihimiz geldi nihayet, gelmeyenlere bol şanslar

Hayırlı olsun.
    CN numaranız, DS260 gönderme tarihiniz ve mülakat gününüz bilgilerini imzanıza taşıyabilir misiniz?
    Nasıl yapacağınıza dair bilgiler aşağıdaki linkte
    LINK >>> https://bit.ly/3cIMFIw

• Merhabalar, bir sorum olacaktı; şimdi sağlık muayenesi, ptt, greencardın gideceği adresimiz için NJ de bir adres yazdığımızda o eyalete yada şehre gideceğiz diye konsolosluk mülakatında orayı mı demek zorundayız yani yaşamayı düşündüğümüz yer için.Fakat ben NJ ye yerleşmeyi düşünmüyorum ama bulduğum adres orada.

• ⭐⭐⭐

@burak42, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhabalar, bir sorum olacaktı; şimdi sağlık muayenesi, ptt, greencardın gideceği adresimiz için NJ de bir adres yazdığımızda o eyalete yada şehre gideceğiz diye konsolosluk mülakatında orayı mı demek zorundayız yani yaşamayı düşündüğümüz yer için.Fakat ben NJ ye yerleşmeyi düşünmüyorum ama bulduğum adres orada.

Verdiğiniz adres ile yerleşmeyi planladığınız şehir, eyalet farklı olabilir.
    Vizeniz basıldıktan sonra istediğiniz eyaletten giriş yapıp istediğiniz eyalette yaşamakta özgürsünüz.

• @smartcells Teşekkür ederim. Yani demek istediğim adres istenen yerlere NJ deki bir adres vermişsin neden Houston da yaşamak istiyorsun demezler değil mi ?

• ⭐⭐⭐

@smartcells Teşekkür ederim. Yani demek istediğim adres istenen yerlere NJ deki bir adres vermişsin neden Houston da yaşamak istiyorsun demezler değil mi ?

Bu şekilde adres bildirecek ilk kişi değilsiniz. 10 yıllardır sistem bu şekilde ilerliyor.
    GC çekilişini kazandık diye orada hazırda bir adresmiz olması gerekmiyor. 3-5 kişi dışında kimsenin orada bir adresi yok. Yaşamadığımız, bir bağımız olmayan bir ülkede adresimiz nasıl olsun? Bunu onlar da biliyor. Bu da gayet noırmal. Prosedür gereği kartların gönderilmesi için bir adres bildirimi yapmak gerekiyor. ister niyetiniz o adrese gitmek olsun ister olmasın. Bir ABD adresi vermek zorundasınız. Herkesin bu adresi sağdan soldan bir tanıdıktan, arkadaştan bulduğunu biliyorlar. Bu normal.
    Hangi eyalete gitmek istediğinizi zaten size mülakat sırasında soracaklar. İster yazdığınız adrese gideceğinizi söylersiniz ister başka bir yeri.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@levent-akay yeterlidir.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   smartcells smartcells 

• @smartcells Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. Birde 2 yıllık üni. veya 4 yıllık üni. mezunu olanlardan Lise diplomasının aslını mülakat sırasında istiyorlar mı ? Çünkü üniversite veya bürolar alıyor geride vermediler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burak42 en son mezun olduğun okulun diploması götüreceksin.

• ⭐⭐⭐

@smartcells Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. Birde 2 yıllık üni. veya 4 yıllık üni. mezunu olanlardan Lise diplomasının aslını mülakat sırasında istiyorlar mı ? Çünkü üniversite veya bürolar alıyor geride vermediler.

Üniversiteden lise diplomanızı isteyebilirsiniz. Bu şekilde isteyip alanlar olmuştu. Eğer üniversiteniz vermezse o zaman şu belgeleri götürmeniz en az lise mezunu olduğunu kanıtlayacaktır:

• Üniversite öğrenci belgesi
    • Şimdiye kadar üniversitede aldığınız derslerin transkripti
    • E-devlet'ten öğrenci veya mezuniyet belgeleri

• @burak42 Ben üni diplomamı aldım 1-2 hafta sonra üniversiteye tekrar gidip lise diplomamı alacağım.

Ne olur ne olmaz sen de öyle yap bence.

Vermek zorundalar.

• ⭐⭐

Ben üniversiteden mezun olunca lise diplomamı da vermişlerdi sormadan. Kurumdan kuruma değişiyor demek ki. Ama üniversite diploması varsa lise diploması yüzünden sorun çıkmaması lazım teorik olarak. Sonuçta lise mezunu olmadan üniversiteye başlamak imkansız.

• @burak42 yanlış biliyorsam lütfen adminler düzeltsin. Ds de belirttiğiniz adresi değiştirmeyi düşünüyorsanız, mülakatta ve mülakat öncesi ais, unganlarda yeni adresinizi belirtmezseniz ve bu değişikliği ABD ye indikten sonra yaparsanız tek sorun greencardınızın elinize ulaşma süresi ekstra uzayabiliyor. Daha önce bunu yaşayıp paylaşan arkadaşlar olmuştu diye hatırlıyorum.

• merhaba ben 10 martta mülakata gireceğim pasaport süresini uzattığım için pasaportumu değiştirdim. yeni pasaportum 15 20 gün sonra teslim edilecekmiş bunu konsolosluğa bildirmem gerekiyor mu cevaplasanız çok sevinirim. ve mail atıcaksam [email protected] bu mail adresine pasaportumu taratıp atmam gerekiyor değil mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |