Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sono Teşekkür ederim.

• BofA'da SSN güncellemenin online yolu var mı? Online şubede bulamadım sanırım şubeye gitmem gerekecek.

• @isik, içinde söyledi: Bankacılık Sistemi ve Banka Hesap Çeşitleri

BofA'da SSN güncellemenin online yolu var mı? Online şubede bulamadım sanırım şubeye gitmem gerekecek.

Online olarak yapilmiyor. Subeden halletmeniz lazim. Randevu alarak giderseniz daha rahat olur. Hesabiniz acilirken ssn olmadigi icin statusu farli durumda acilmis olacak.

• ABD'de çeki kimler kullanıyor? Örneğin sıradan çalışanlar veya öğrencilerin çek yazması gerekiyor mu? Yoksa ticaretle uğraşanlar mı kullanıyor? Türkiye'de pek çok kişi fatura ödemelerini otomatik ödeme talimatıyla yapıyor. Maaşlar da banka hesaplarına yatıyor. ABD'de ise faturaların, kiraların, maaşların çekle ödendiğini okudum. Havale, otomatik ödeme vb. yöntemler kullanılmıyor mu?

• @mayki Örneğin; işveren çek ile maaşını ödüyorsa çek üzerinde QR kod oluyor, onu okutunca para hesabına geçiyor. EFT, Havale vs. bankacılık işlemlerini Türkiyedeki gibi yapabiliyorsun.

• @mayki Bazi isyerleri fiziki cek ile maas/ucret odemesi yaparken, cogunlukla diger isyerleri direct deposit (EFT) yolu ile maas/ucretleri calisanin banka hesabina gonderiyorlar.

Cek kullanma ABD'de oldukca yaygindir. Sadece isyerleri degil, kisiler de cek kullanirlar. Fatura odemelerini artik bircok kisi online otomatik odemelerle yapiyorlar ama hala cek gonderme yolu ile odeme yapanlar da vardir.

• Selam.
    Guvenlik acisindan TR mi yoksa US kredi kartlari mi daha iyi sizce?
    Atiyorum Meksikada geziyorsunuz, kredi kartiniz calindi, harcama yapildi. Bankayla iletisime gecmeniz birkac gun aldi. Bu durumda US bankalari sadece sozunuze guvenir isinizi hemen cozer, ama TR bankalari polis raporu aldirtmakla ugrastirir gibi geliyor bana. Oyle mi? Bazi ulkelerin polisleri curuk, o raporu almasi cok ugrastirabilir. Dili bilmiyorsaniz hele. Kisaca TR kredi karti limitimi artirsam basima is alir miyim merak ediyorum.

• ⭐⭐⭐

@erol-eriste Polis raporu uygulaması diye bir şey yok Türk bankalarında. Türkiye'nin bankacılık altyapısı dünyanın en iyilerinden, güvenebilirsiniz. Kartınızda olağandışı hareketler tespit edilirse zaten banka direkt engeller. Oldu da engellemedi, sizin zaten telefonla bankaya ulaşmanıza da gerek yok kapatmanız için kartı. İnternetin olduğu yerden mobil şubeye girip kartınızı kapatırsınız. Bunu da yapamayacak durumdaysanız, bu sefer Charge Back talep edersiniz harcamaları sizin yapmadığınızı belirterek, banka inceledikten sonra yatırır.

• Proof of adress olmadan hesap açımı

Herkese merhabalar,
    Bu yaz temelli amerikaya yerlesmeyi planliyorum. Daha once green card alirken bir arkadasimizin adresini vermistik ve kart islemlerimizi o adres uzerinden yapmistik. Fakat arkadasimiz tasindi ve artik o adresle bir iliskimiz kalmadi, arkadasimizlada ayni sekilde gorusmuyoruz. Fakat gittigimiz zaman biliyosunuzki bir ev tutmamiz lazim ama daha banka hesabimiz bile olmadigi icin tutabilecegimizden supheliyiz (pesin vermek disinda). Sormak istedigim su, adres proof etmeden hesap aciliyormu sadece greencard ve pasaport ile ? Elimde eski adrese dagir sadece government issued post mail var ustunde ismimin ve adresin yazili oldugu bu gecerli oluyorsa o adres ustunden hesap acip subeden teslim alma veya uluslararasi mail ile teslim alsam oluyor mu ? Telefon numaramizda yok o da problem olustururmu ?

• Bugün bana Truist diye daha önce hiç ismini duymadığım bir bankadan posta geldi. Hesap açıp, 90 gün içinde normal şartlarda düzenli olacak olan (maaş vs) 2 adet toplamı minimum $500 direct deposit alırsam $300 veriyorlarmış. Texas'da bulunan başka birinin işine yarayabilir diye paylaşıyorum, $300 az değil. "Welcome to your new neighborhood" gibi bir başlığı vardı muhtemelen taşındığım bilgisini bir yerden satın aldılar.

• Yasaklı

Merhaba. Eğer daha önce sorulduysa özür dilerim. Bank of Amerika'yı mı yoksa Chase bankasını mı tavsiye edersiniz ? Teşekkür ederim.

• @orhan-cabarov ilk hesap acacaksanız, BOFA oneririm. Chase hemen yeni gelenlere hesap acmiyor genelde . Bir sene gectkten ve baska banka ya da bankalarda hesap olunca, Chase o bankaları referans alarak hesap aciyor .

• Yasaklı

@cnpist Teşekkür ederim. Bugün BOFA hesabı açtım. Bana 1000 dolarlık kart verdiler. Hesaptaki 1000 dolarımı bloke ederek. 7-10 güne elime ulaşacak.

Normal kredi kartı vermediler. Anladığım kadarıyla 6 ay sonra verecekler. Bu kartın ödemesi gelince, borcun tamamını ve zamanında ödemem gerekiyor dedi.

• @orhan-cabarov limitli kredi karti gibi dusunun, harcamalarinizi yapın ve zamanında odeyin. Eski yazılarda bir harcama ornekleri olacak, bu isi benden daha iyi anlatan insanlar var Allah'tan grupta 🙂 . Yeni hayatınızda basarilar.

• Chase'den sapphire banking account açmaya çalışsam açabilir miyim sizce? Ayda en az 1-2 wire transfer geliyor hesabıma ama bu hesapta incoming wire transfer fee yokmuş. Bofada şimdiden wire transfer için $63 (3 international 1 domestic-imsi) harcadım o yüzden canımı yakıyor bu durum. Hesap aidatı $25 ama sırf bu zaten büyük ölçüde aidatı öder.

• Yasaklı

@cnpist Teşekkür ederim hocam.

• ⭐⭐⭐

@isik 75000 dolar ya da üzeri mevduat varsa, veya her ay 25 dolar ödemeyi göze alıyorsanız bence açmamaları icin bir sebep yok. Yalnızca Chase’de hesap açarken Green Card üzerindeki bir bilgiyi kullanmışlardı. Hesap açmaya giderken kartınızı yanınızda bulundurmanızda fayda var.

• ⭐⭐⭐

@orhan-cabarov Hayırlı olsun. Verdikleri kart da kredi kartı. Türkçe ismi “Nakit Blokeli Kredi Kartı”. Bloke edilen tutar kadar limitin vardır, kredi puanınız olmadığı icin eger ki borcunuzun tamamını ödemezsen banka direkt bloke ettiği meblağdan borcunu tahsil eder. Böylelikle kredi kartında batma söz konusu olmaz.

1. Ayda Fico oluştuktan sonra bankayı arayıp blokeyi bozmalarını talep edebilirsin.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@uaa491 6 adet ileti yukarıya çıkarsanız orada 2 gün önce giden kişinin iletisini okuyabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

• 4
  • 17
  • 2
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

40

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |