Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaslar, zoom gorusmesine katilamadim tamamen aklimdan cikmis, acaba izleyen var mi, kayda deger bir seyler soylediler mi, var mi bilen?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenlover çok bi' şey, hatta hiçbir şey kacirmadiniz.
    genelde davacıların sorularına cevap verdiler ve bildiğimiz konuları tekrar ettiler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

her ne kadar istemesem de yine bir cuma ve ne yazık ki yine kötü bi' haberle karsinizdayim..

biden yönetiminin DV2020 ve DV2021 davalarında (Gomez, GoH, Rai, GoodluckvBiden) rezerv edilen vizelerin iptali için, başsavcı Elizabeth Prelogar'a yaptıkları başvuru olumlu sonuçlandı ve bu kararlarla mücadele için kolları resmi olarak sıvadılar.

bu, tahmin edileceği gibi mali yıl içinde vizelerin verilmesini beklediğimiz Gomez, Rai, Goh davalarında bir gecikmeye sebep olacak gibi.

bekleyip göreceğiz..

• vermiyorlarsa davayı kazanamıyorsak şubat ayında falan söylesinler ya önümüze bakalım. gitmesekte olur yani ne abarttılar 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

hükümet,
    yaptıkları başvurudaki hataları düzeltmek için 3. kez düzeltme bildiriminde bulundular.

sürekli düzeltiyorlar efendim, durduramıyoruz.

• @gucarslan surekli duzeltme yapmalari sureci daha da uzatmak icin mi acaba, her duzeltmeden sonra bir kez daha incelenmesi gerekiyorsa, her duzeltme yaptiklarinda sureci biraz daha uzatiyorlar. Yani cok uzuluyorum gercekten, tamamen kotu niyetli olaeak kartimizi alma olasiligimizi dusurutorlar 2 sene olacak neredeyse 🙄

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenlover o şekilde de düşünebilirsiniz tabi 🙂
    ama bu dosyalamaların bir takvimi olduğu için, her şekilde düzgün dosyayı o zaman içerisinde mahkemeye vermeleri gerek.
    bu daha çok işlerini düzgün yapmamalarından kaynaklı..
    nereye varacak ben de bilmiyorum. özet kararı çıkmış gomez ve goh'a bile itiraz eden adamlar, goodluck'a ne yapmaz..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

hükümet,
    ilgili temyiz taleplerinde DV2020 (gomez) ve DV2021 (rai, goodluck) davalarını birleştirmek için taleplerini mahkemeye sundu.

• her davaya ayrı uğraşmak istemiyorlar herhalde. brit simon doğru diyor. adamların olayı göçmen karşıtlığı falan değil. fy bitiminde vize vermek o kapıyı bir açmak istemiyorlar. bi açtılar mı her sene birşeye dava gelecek. ileride uğraşmak da istemiyorlar sürekli davayla. yıkılmasını istemedikleri bir direk fy bitimi vize vermemek. ha bu tembel olduklarını ya da haksızlık olduğu gerçeğini değiştirmiyor. gerçekten hayatım DV takibi oldu. bitsin istiyorum bu işler. daha temyiz mahkemesi var üst mahkeme var. mehta stay vermeyecek. üst mahkemeler verecek. mehta verse de uzayacak. inş stay gelmez tabi verilir.

• Beklemeye devam.(Bence en zor ve en gıcık kısmı)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

hükümet, temyiz için sürenin uzatılaması talebini geri çektiğini duyurdu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

hükümet yine aynı gün, temyiz için bazı bildirimler için dosyalama yaptıklarını duyurdu.

özellikle itiraz ettikleri 5 maddeyi görmek için buyrun aşağıya;

• ⭐⭐⭐⭐⭐

colombia bölge mahkemesi,
    davacı avukatlarının talebi üzerine GohvBlinken ile GoodluckvBiden davalarındaki temyiz taleplerini birleştirdiğini açıklayan bir emir yayınladı.
    artık temyiz taleplerinde goh ve goodluck aynı dosyadan devam edecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ilgili emir sonrası,
    curtis morrison ve ekibi hükümetin tüm temyizleri (Gomez/Goodluck/Goh/Rai) Goodluck ile birleştirme taleplerine karşı olmadıklarını belirten bir dosyalama yaptılar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

dava takviminin sondan bir önceki adımı olan, davacıların son itiraz dilekçelerini mahkemeye sunması adımı 19 şubat'ta gerçekleşti.
    curtis morrison ve ekibi, güzel bir çalışma ile ilgili itirazlarını mahkemeye son kez sundular.

bir çok davacının (türkiye'den yok) hikayelerinin de yer verildiği bu dosyalama ile artık 25 şubat'ı bekliyoruz.

• 25 şubatta ne oluyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gezgin-paksoy ilgili dava takviminin son adımı gerçekleşecek.

a) 4 Ekim'e kadar davacılar birleştirilmiş şikayeti mahkemeye sunacak. ✅
    b) 11 Ekim'e kadar hükümet tarafı idari kararı mahkemeye sunacak ✅
    c) 19 Ekim'e kadar hükümet tarafı birleştirilmiş taleplerini mahkemeye sunacak. ✅
    d) 19 Aralık'a kadar davacılar bu talebe itirazlarını mahkemeye sunacak. ✅
    e) 21 Ocak'a kadar hükümet tarafı bu itiraza cevaplarını mahkemeye sunacak.✅
    f) 18 Şubat'a kadar davacılar bu itiraza cevap verecekler ✅
    g) 25 Şubat ilgili sürecin son raporlarının mahkeye sunulacağı tarih olacak. (loading..)

• Merhabalar sizi rahatsız ediyorum.Birsey danışmak istiyorum yeğenim 2021 lotosunu kazanmisti Ds 260 formunu yolladı ondan sonra hiç bir cevap gelmedi. Su zamandan sonra hiç bir şansı varma mahkemeye verebilirim bir islem yapabilirim zamaninizi aldigim icin özür dilerim Teşekkürler. [email protected]

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ucanukus merhaba.
    DV2021 süreci ve buna bağlı mahkeme süreçleri, 30 eylül 2021 tarihinde resmi olarak sonlandı.
    ne yazık ki artık herhangi bir mahkeme süreci işletemezsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

hükümet, hızlandırılmış bir brifing takvimi için mahkemeye talepte bulanacağını duyurdu.
    eğer kabul edilirse önümüzdeki takvim aşağıdaki gibi olacak.

FNT8_YkVIAYwIud.jpg

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |