Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

@mehmetarikan bu bilgileri megatron sürekli paylaştığı için yasaklı hale geldi bir hafta ondan sende artık paylaşma rica ediyoruz. Bazı olayları sizler kendi bakış açısından bakıyorsunuz.

• Şu anda diğer gitmez 20.000 dolarınız var mı
    • Oraya gidince hemen işiniz hazır mı
    • Araba paraları 4-5 yok artık.
    • Meksika dan Amerikaya giriş yapan en yoğun insanlar Türkler.
    • Şu anda sizler hemen gidince hemen Amerikaya katkı sağlayacak mısınız.
      Bu yukarıdaki maddelerden hangisi var ki sizleri hemen Amerikaya alsın.

Aşağıdaki maddeler kendi içinde çözmesi gereken sorunlar

• Vatandaşların refah seviyesini çıkartması lazım ondan dolayı sizlerden önce vatandaşları yoluna koyması gerekiyor.
    • İş bulamayınca delivery dahil yardım parası isteyeceksin. Sana yardım parası yatınca hayır istemiyorum kimse demez. Bu sefer de devlete bir kişi daha yük binecek.

Ondan LÜTFEN bu yazım direk sana karşı değil sadece en zor kısım olan BEKLEMEK yapamıyorsunuz. Konsolosluk 30 eylül tarihine kadar vakti var. Ondan şimdiden neden almıyorsun soramazsın. 30 eylüle kadar canı ister alır isterse almaz. Sadece beklemeniz lazım. Çekilişi kazandın diye KESİN sana green kart verilecek diye bir şey de yok. bu kısmı karıştırmayın sadece ADAY oluyorsun. Kesinlik yoktur yani.

Sosyal medya kampanyalarının etkisiz olacağına hemfikir olmakla birlikte, yazdığınız maddelerin para kısmı dışındakilerin dv tahlililerini ilgilendirmediğini belirtmek isterim.

Dv lottery bir katma değer çekilişi değil. Çekiliş kurallarında belirtilen maddelere uyan herkes çekilişe katılabilir. Kazandıklarında vizeyi verip vermeme amerika’nın kendine kalmış artık.

Meksika’dan çok Türk giriyorsa bir zahmet sınır güvenliğini artırsınlar. Bizler illegal giriş istemiyoruz ki onların durumu bizi etkilesin.

Oraya gidecek kişilerin ne gibi bir katkı sağlayacağını bilemeyiz. Kendi büyük bir katkı sağlamaz belki fakat çocuğu sağlayabilir.

İşiniz hazır mı demişsiniz fakat lotoyu kazananlardan hazır iş beklentisi yok zaten.

Giden herkesi devletten para almaya gidiyormuş gibi yazıyorsunuz. İnanın kazananların neredeyse hepsi maddi olarak hazırlıklıdır. Kimse oraya çile çekmeye gitmiyor ya da işsiz kalmaya. Amerikaya gittim cebimde para yoktu ya da sadece 100 dolar vardı, şimdi milyonerim gibi şeyler zaten masaldan öte değil.

Bugüne kadar gidenler çok katma değer kattıda bir tek dv21 ve 22’lerin mi katkısı düşük?

Herkes kazandığı şansı denemek istiyor. Hayatta böyle bir şans çok kere gelmez insanın başına.

• @ayvalik10, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

@mehmetarikan bu bilgileri megatron sürekli paylaştığı için yasaklı hale geldi bir hafta ondan sende artık paylaşma rica ediyoruz. Bazı olayları sizler kendi bakış açısından bakıyorsunuz.

• Şu anda diğer gitmez 20.000 dolarınız var mı
    • Oraya gidince hemen işiniz hazır mı
    • Araba paraları 4-5 yok artık.
    • Meksika dan Amerikaya giriş yapan en yoğun insanlar Türkler.
    • Şu anda sizler hemen gidince hemen Amerikaya katkı sağlayacak mısınız.
      Bu yukarıdaki maddelerden hangisi var ki sizleri hemen Amerikaya alsın.

Aşağıdaki maddeler kendi içinde çözmesi gereken sorunlar

• Vatandaşların refah seviyesini çıkartması lazım ondan dolayı sizlerden önce vatandaşları yoluna koyması gerekiyor.
    • İş bulamayınca delivery dahil yardım parası isteyeceksin. Sana yardım parası yatınca hayır istemiyorum kimse demez. Bu sefer de devlete bir kişi daha yük binecek.

Ondan LÜTFEN bu yazım direk sana karşı değil sadece en zor kısım olan BEKLEMEK yapamıyorsunuz. Konsolosluk 30 eylül tarihine kadar vakti var. Ondan şimdiden neden almıyorsun soramazsın. 30 eylüle kadar canı ister alır isterse almaz. Sadece beklemeniz lazım. Çekilişi kazandın diye KESİN sana green kart verilecek diye bir şey de yok. bu kısmı karıştırmayın sadece ADAY oluyorsun. Kesinlik yoktur yani.

Sorularını cevaplayayım.

15k civarı hesabımda var. Bekliyor bankada.

Mühendisim işim hazır. Hatta temmuz gibi buldum işimi oraya gidince sadece görüşmek kalacak.

Araba parası ne alaka onu çözemedim.

E madem kesinlik yok madem aday oluyorsun
    dv21 ler neden dava açtı ?

Ayrıca sana greencard çıkmamış . Üstüne gelip sallıyorsun burada

• ⭐⭐⭐

25 ocak 2022 itibariyle güncel durum.
    Koyu renkli satırlar vize sayılarına aitken açık renkli satırlar mülakat sayılarını göstermektedir.

41d9acdd-dd2a-494f-bf9d-f2b239a75ce8-image.png

• ea88090d-e239-4116-b856-aa59875df20d-image.png

473d3c4e-7ea2-4e95-b163-539632cf153e-image.png

Geçmiş yıllar için Türkiye ve Tüm ayrı ayrı bakarsanız grafiklerde yani vize sayılarında oransal benzerliği göreceksiniz.

Diğer konsoloslukların geçmiş yıllarını görmek için güzel bir sayfa ancak 2022 verileri güncel değil şuan.

• @smartcells boşluk dediğiniz durum tam olarak ne oluyor örneğin CN ilk 1000 de kaç boşluk var hesaplanabilir mi yada %26 a göre mi hesaplanır ?

• ⭐⭐⭐

@mehmet48, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

@smartcells boşluk dediğiniz durum tam olarak ne oluyor örneğin CN ilk 1000 de kaç boşluk var hesaplanabilir mi yada %26 a göre mi hesaplanır ?

Boşluk denilen şey çekiliş yapıldıktan sonra açıklama yapılmadan önce diskalifiye olanlar. Geneli birden fazla başvuru yapanlar, geçersiz fotoğraf kullananlar, çekilişe katılma hakkı bulunmayan bir ülkede doğmuş olanlar (Kanada, İngiltere, Hindistan ) vs.

Boşlukları case numaralarını bir script yardımıyla teker teker kontrol ederek buluyoruz. Örneğin EU1'den başlayıp EU40000'e kadar kontrol ettiğimiz zaman durumu NONE olan case'ler herhangi bir geçerliliği olmayan numaralar olarak beliriyor. Bir CN eğer NONE statüsünde ise o boşluktur. Normalde geçerli bir numara (boşluk olmayan) ilk başta NVC görünür ve işlem gördükçe IN TRANSIT, READY, REFUSED ve ISSUED aşamalarından geçer.

Bu seneki numaraları kontrol ettiğimizde geçerli en büyük numarlar aşağıdaki gibi çıkıyor

AF 63959
    AS 31042
    EU 27302
    NA 14
    OC 2583
    SA 283

EU27302 geçerli (NONE olmayan) en büyük numara bu sene. Bu CN'den sonra geri kalanların hepsi NONE statüsünde.

Çıkardığımız listede hangi numaraların NONE olduğunu gördüğümüzden hangi numara bloğunda kaç tane NONE (boşluk) var sayabiliyoruz.

EU için:
    Blok......, Boşluk sayısı(NONE), Bloktaki boşluk oranı
    1-4999 ---- 1209 ------------------%24
    5k-9999---- 1287 ------------------%26
    10k-14999 - 1309 -----------------%26
    15k-19999- 1237 ------------------%25
    20k-24999- 2046 ------------------%41
    25k-27302- 1197 ------------------%52

• ⭐⭐⭐

DV çekilişi şu şekilde yapılıyor:

• Başvurular bitince tüm başvurular her bölge için ayrı bir havuzda toplanıyor
    • Sonra bir program tanımlı random algoritması gereğince her bögedeki katılanların tümüne bir numara atayıp bir listeye diziyor. Örneğin EU bölgesi için EU havuzundan rastgele birini seçip EU1 numarasını veriyor. Sonra bir tane daha çekip EU2.. böyle böyle devam ediyor.
    • EU bölgesinden 2 milyon kişi katlmışsa herkesin bir numarası oluyor: EU1'den EU2000000'a kadar.
    • Sonra başka bir program (Bir AI fotorğraf tanıma programı) başvuruları teker teker teker kontrol ederek hem insan olmayan hem de fotoğraf gereksinimine uymayan case'leri eliyor. Bunlar diskalifiye oluyor ve NONE konumuna dönüşüyor.
    • Sonra başka bir program yine bütün dosyaları teker teker inceleyip karşılaştırma yaparak duplicate (mükerrer) başvuruları tespit ediyor. Mükerrer olarak işaretlenen numaralar diskalifiye oluyor ve NONE konumuna düşüyor. Diyelim siz uyanıklık yapıp 5 başvuru yaptınız. İlk numara tahsisi sırasında size her bir başvurunuz için sırasıyla EU7, EU4554, EU7760, EU17890 ve EU26512 düştü. Program bu 5 case numarasını da aynı kişiye ait olduğunu tespit ederse hepsini diskalifiye ediyor ve bu numaralar listede boşluk olarak kalıyor.

Bu şekilde olan liste için bütün diskalifiyeler tamamlandıktan sonra listede bir cutoff numarası belirleniyor ve o numaraya kadar olan kişiler "RANDOMLY SELECTED" görürken cut-off üzerinde kalan numaralar kontrol ettiği zaman "HAS NOT BEEN SELECTED" görüyorlar. Yani aslında kazanamayanların da bir numarası var.

Bu sene EU bölgesi için cutoff numarası 27302 seçilmiş. Bu numara ve altı çekiliş sonucunu kontrol ettiğinde kazandığını görürken 27303 ve üzeri kazanamadı ekranını görüyor.

• @smartcells ceac verilerini paylaştığınız excel listede de tüm durum none olanlar boşluk demek oluyor örneğin consulate none,statu none vs. Bütün sütünlar none şeklinde.

• ⭐⭐⭐

@mehmet48, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

@smartcells ceac verilerini paylaştığınız excel listede de tüm durum none olanlar boşluk demek oluyor örneğin consulate none,statu none vs. Bütün sütünlar none şeklinde.

Statusu None olanlar boşluk. Bu numaralar diskalifiye olmuşlar. AF bölgesi için örnek aşağıda
    .
    147ad6ad-8bed-47bc-a456-27d32f0300f1-image.png

• @smartcells çok çok teşekkürler açıklayıcı bilgileriniz için🙏👍👏

• @smartcells açıklayıcı bilgiler için teşekkür ederiz. Gerçekten aydınlatıcı ve kıymetli.

• @smartcells merhabalar benim casenumber NONE olarak görünüyor Ds260 falan gönderdim daha sonra küçük bir adres değişikliği oldu dosyamı açtırdım daha sonra tekrar kilitledim NONE görünmem kafamı karıştırdı bu konuda bilgi verebilirmisiniz

• ⭐⭐⭐

@fatih-duman, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

@smartcells merhabalar benim casenumber NONE olarak görünüyor Ds260 falan gönderdim daha sonra küçük bir adres değişikliği oldu dosyamı açtırdım daha sonra tekrar kilitledim NONE görünmem kafamı karıştırdı bu konuda bilgi verebilirmisiniz

Nereye bakıp görüyorsunuz?

• @smartcells Excel dosyasını indirdim oradan baktım

• ⭐⭐⭐

@fatih-duman, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

@smartcells Excel dosyasını indirdim oradan baktım

dvporgram.state.gov adresinde kazandı yazısını gören birinin statüsü none olmaz. Mülakat alıncaya kadar Konsololosluk kısmı ve diğerleri none görünür.

• ⭐⭐⭐

Son durum aşağıda göründüğü gibidir:
    .
    79985efd-c84a-4ac7-89dc-c85c7dc9e366-image.png

• @smartcells merhaba. dvprogramstate.gov adresinden baktigimda eger randevu gelirse ya da dosyamizda herhangi bir update oldugunda o bilgiyi nerde gorecegiz. O bahsettiginiz linke girdigimde sadece kazandigimizi gosteren bilgi var. Acaba gozden kacirdigim bir yer mi var.
    Simdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@mstktlb, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

@smartcells merhaba. dvprogramstate.gov adresinden baktigimda eger randevu gelirse ya da dosyamizda herhangi bir update oldugunda o bilgiyi nerde gorecegiz. O bahsettiginiz linke girdigimde sadece kazandigimizi gosteren bilgi var. Acaba gozden kacirdigim bir yer mi var.
    Simdiden teşekkürler

Mülakat maili aldığınızda dvprogram.state.gov adresindeki kazandığınzı gösteren yazı kalkacak yerine mülakat günü ve saatini gösteren başka bir yazı gelecek.

• ⭐⭐

Son dağıtılan mülakatlardan 466 tanesinin (319 eu) Ankara olduğu anlaşıldı. Bu sene eu, bölge olarak çok sayıda vize veriyor, bu güzel bir şey. Ancak Ankara için baktığımda, sürece devam oranını tahmin etmeye çalıştığımda, çok yüksek olduğunu görüyorum. Birkaç toplu mülakat dağıtımından sonra umarım düzgün bir hesap yapabiliriz. Şu anda %80 civarı gibi görünüyor Ankara'da sürece devam oranı ki bu çook yüksek. Yani bu şu demek, Ankara'nın herkese mülakat verebilmek için sürekli bol keseden dv için çalışması lazım. Mart ayı temposu (319u eu, toplam 466 mülakat) ile neredeyse 4 ay çalışması gerekiyor.

Nisan'da da yüksek performans gösterir ve bülteni yakalar ise elimizde güzel sayısal veriler olacağını düşünüyorum.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   EzgiLera EzgiLera 

• Bir şey dikkatimi çekti. Mart için verilen tüm mülakat tarihleri Martin 15 inden önceye verilmiş neredeyse hiç 15 inden sonraya görüşme verilmemiş. Bunun mantığı nedir acaba veya şans eseri mi böyle denk gelmiş

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |