Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Başlıkta belirttiğim gibi Amerika’da sokakta müzik yapmak serbestim ? Veya izin alınması mı gerekiyor ? GC çıkarsa eğer haftanın 5 günü bulduğum bir işte çalışmak hafta sonları da sokakta müzisyenliği yapmak isterim ek gelir olarak. bilginiz var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sabri-ft, içinde söyledi: ABD sokakta müzik yapmak

Başlıkta belirttiğim gibi Amerika’da sokakta müzik yapmak serbestim ? Veya izin alınması mı gerekiyor ? GC çıkarsa eğer haftanın 5 günü bulduğum bir işte çalışmak hafta sonları da sokakta müzisyenliği yapmak isterim ek gelir olarak. bilginiz var mı ?

Evet, bu dediginize "busking" deniliyor, basliga da ekledim...

Busking, halka acik tum alanlarda yapilabiliyor, sokaklar da halka acik oldugundan dilediginiz yerde yapabilirsiniz. Hatta yasal acidan "freedom of speech" olarak degerlendiriliyor, surada daha ayrintili bilgi bulabilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sabri-ft youtube listem de olan bir kişi var. İstersen bir göz at

• @crazycells istediğim yerde yapabilmem harika teşekkür ederim @crazycells

• @ayvalik10 tam da yapmak istediğim gibi hem eğleniyorsun hem ek gelirin oluyor hem de zaman geçiyor

• Acaba günlük kaç dolar kazanabilir ki? Bende kazandığım da yapmak istiyorum. Günde 20-30 dolar kazanılırsa harika olur. Uber yerine bunu yapabilirim yani. Birde etnik müziğe karşı reaksiyonları nasıl ki?

• @melih-zengin günde 20-30 dolardan emin misiniz ? Uber vs. uygulamalarda saatlik asgari 13-15 dolar kazanılıyor. Günde 120-130 dolarlar hedef olmalı minimum.

• @stiff günlük 30 dolarda iyi aslında yemek paranı çıkarırsın fatura paranı çıkarırsın hiç çoktan

• @Stiff Tabii haklısınız. Ancak ben ek iş olarak gördüğüm için günlük 30 dolar vs dedim. Tek işi olarak minimum günde 80-120 dolar olarak görüyorum. En çok merak ettiğim ise halkın "etnik" müziğe bakış açısı. Klasik, Popüler ve Türk müziği çalabiliyorum. Ancak ağırlıklı Türk müziği. Acaba yadırgarlar mı? Yoksa aksine "aa ne güzel bir müzik" falan mı derler bilmiyorum. Varsa fikri olan belirtirse çok sevinirim.

• @Melih-Zengin bence kulağa güzel olan şarkıları söylüyor bazilari bana çok saçma geliyor ama seviyorlar youtube dan karşima çikan yabancı ve türk Vloggerlari izlediğimde hep etrafta kendine kendine müzık çalanları görüyorum.

• Bende hafta içi bir işte çalışıp hafta sonları uber vb. İşler yapmak yerine gitar çalarım daha iyi hem fazla yorulmasın hemde kendi kendine eğlenirsin

• Eline gitar alip soyleyenlerden ziyade bunu bir tarz yada gorsel ile destekleyenler gelir sahibi oluyor... Houston'da pek rastlamadim. New Yorka gittigimde coktu ama.

Prag ve Krakow'da cok profesyonel muzisyen-showmenler gormustum... Tek basina orkestra, bardakla calanlar vs vs...

Yani, tek gitar calmak yerine bardakla calmak vs gibi atraksiyonlari yapmak lazim sanirim ilgi cekici olmasi icin....

• @semavi aslinda bu konuda haklısın dediğin gibi 3-4 kişilik orkestra grup yapıp çalmak veya kova bardakla bir şeyler çalmak vb. Şeyler ilgi çekici olabilir Houston da böyle bir şey yaparsam tutulur bence sen kendinde dedin pek rastlamadım orda yaşayanlarda ister istemez merak ederler ve gösteriyi izlemeye gelirler hafta sonunda yapacağım için insanlar zaman sorununda olmaz böyle bir düşüncem var mantıklımı sence?

• Full time değil, ya tutarsa mantığı olduğu için bence denemeye değer

• @Sabri-FT, içinde söyledi: ABD'de sokakta müzik yapmak (busking)

@semavi aslinda bu konuda haklısın dediğin gibi 3-4 kişilik orkestra grup yapıp çalmak veya kova bardakla bir şeyler çalmak vb. Şeyler ilgi çekici olabilir Houston da böyle bir şey yaparsam tutulur bence sen kendinde dedin pek rastlamadım orda yaşayanlarda ister istemez merak ederler ve gösteriyi izlemeye gelirler hafta sonunda yapacağım için insanlar zaman sorununda olmaz böyle bir düşüncem var mantıklımı sence?

Buffalo Bayou ve Hermann Park bunun icin uygun olur. Haftasonlari buralari oldukca kalabalik oluyor.

• @TMG verdiğin bilgi için teşekkür ederim bir green card çıksında hepsinde yapicam gösteriyi

• @Sabri-FT naptınız yapıyormusunuz sokak müziği ne durumda

• @Emrey34 gc daha çıkmadığı için ABD'de sokak müziği yapamıyorum şu anlık. gc çıkarsa(inş) ilk yapacağım işlerden biri

Sizde mi ABD'de busking yapmak istiyorsunuz?

• @Sabri-FT türkiyede yapıyorum zaten müzik öğretmenliğinin yanında ekstra olarak.busking dediğiniz olayı bu senenin talihlilerindenim gitmek nasip olursa ilk etapta olmasada ilerde kafamda var

• @Emrey34 inşallah çıkarda beraber busking yaparız:)

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |