Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Biz de çekirdek aile olarak Kasım ayı dolaylarında NJye gitmek istiyoruz. Okul puanlarının, semtlerin güvenilirliği ile ilgili olduğunu duyduk.
    Bu bağlamda okul puanı yüksek, güvenli olup ev, paylaşımlı ev vs gibi imkanları nispeten iyi olan, önerdiğiniz semt/ler var mı?
    Tercihen NY'a yakın, kuzey taraflar ve ulaşımı iyi olması.
    Teşekkürler

• @Ercan-Geçgin Niche sitesinden okul ve benzeri reytinglere bakabilirsiniz. NYC"e yakin olmasini istediginiz icin Manhattan karsisindaki union city, west new york, north bergen, cliffside park. edgewater, fort lee sehirlerine bakmalisiniz benim bildigim kadariyla. Ayrica otobusle ulasim oldugunu biliyorum. Kolayliklar dilerim

• @supertramp Yazdığınız yerden inceleme yapacağım. Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Haritadan bakınca yazdıklarınızı istediğim konumlar. Siteden de okul puanlarını inceleyerek bir planlama yapacağım.

• @Ercan-Geçgin
    Kararinizi verdiniz mi bilmiyorum eger vermediyseniz ve ailenizle geliyorsaniz North carolinayi tavsiye edebilirim. Gruptan raleigh, durham bolgesinde yasayan arkadaslarimiz var. Trulia, zillow gibi sitelerden kiralik evleri inceleyebilirsiniz yine. New Jerseye gore daha ucuz ve daha sakin, guvenli oldugunu biliyorum. Bide DC"ye yakin olan fairfax, falls church gibi virginia bolgeleri. Gormeden karar vermek cok zor biliyorum umarim icinize sinen bir yer bulup baslangic yaparsiniz, diger bakabileceginiz siteler sunlar :
    www.expatistan.com
    www.city-data.com
    Bol sans 🙂

• @supertramp Evet aile olarak geleceğiz ve Kasım ayı gibi gelmeyi düşünüyoruz. Önerileriniz için çok teşekkür ederim, inceleyip düşünebiliriz. İşin doğrusu NJ eyaletine bizi bağlayan kesin bir sebep yok, sadece ilk adres olarak orayı verdik fakat farklı alternatifler neden olmasın 🙂

• Eylul sonu Kasım başı gibi new Jersey e sadece ehliyet almak için geleceğim. Adres konusunda yardıma ihtiyacım var, bank statement için banka adresini ay sonu gelmeden değiştireceğim. Yardımcı olabilecek var mı? Ya da posta kutusu kiralama konusunda bilgisi olan aydınlatırsa çok sevinirim.

• Kaan posta kutusu icin burayi kullanabilirsin, 229 Crooks Ave, Clifton, NJ 07011 mapse yaz cikar ben ehliyet icin oyle yaptim.

• @supertramp güvenli bölgelerin kontrolunu hangi siteden yapıyorduk ?

• @rebul59
    Asagidaki sitelerden inceleyebilirsiniz:
    www.expatistan.com
    www.city-data.com
    www.niche.com

• @supertramp selam. West NY, Union City, Guttenberg, Edgewater kesinlikle ailece yaşanabilecek güvenli / Okul puanı yüksek yerler değil. Eğer Lincon Tunnelı her gün kullanmayacaksınız 17 nin kuzeyinde yer bakın, G. Washington kullanırsınız NYC için.

• cliffsideparka yerleş sesini çıkarma 🙂 eğer bir gün gidersem burada başlarım hayatıma 🙂

[bağlantı metni](link url

• 1 yıl Patersonda yaşamış biri olarak geri orayamı gelsek diyorum
    iç ses: Boşanma sebebi olur 😃

• Merhaba Arkadaşlar,

Eşimle bir tanıdığımızın yanında Maryland Ocean city de yaşıyoruz. Ehliyet almak istiyoruz ancak bu konuda sorun yaşıyoruz. MD 3 saatlik eğitimin ardından uyuşturucu ve alkol testi, ehliyet sınavı ve direksiyon sınavı şeklinde 3 aşamada ehliyet alabiliyorsunuz. İngilizce dışında Türkçe seçeneği maalesef bulunmuyor. Ve eşimle benim ingilizcemiz yeteri kadar iyi değil.

Bu sebeple eşimle birlikte New Jersey den ehliyet almak istiyoruz. Proof of address için bir yer göstermemiz gerekiyor. Bize yardım edebilecek var mıdır ?

• @ramsen18, içinde söyledi: New Jersey

Merhaba Arkadaşlar,

Eşimle bir tanıdığımızın yanında Maryland Ocean city de yaşıyoruz. Ehliyet almak istiyoruz ancak bu konuda sorun yaşıyoruz. MD 3 saatlik eğitimin ardından uyuşturucu ve alkol testi, ehliyet sınavı ve direksiyon sınavı şeklinde 3 aşamada ehliyet alabiliyorsunuz. İngilizce dışında Türkçe seçeneği maalesef bulunmuyor. Ve eşimle benim ingilizcemiz yeteri kadar iyi değil.

Bu sebeple eşimle birlikte New Jersey den ehliyet almak istiyoruz. Proof of address için bir yer göstermemiz gerekiyor. Bize yardım edebilecek var mıdır ?

olsam yardım ederdim seve seve ama değiliz işallah biri çıkar yardım etmekte fayda var.

• @serkanist Sağolun, inşallah Serkan Bey

• @ramsen18 NJ de yasayan Giresunlular cok fazla ve hepsi de birbirlerini taniyorlar. Tanidiginiz bir Giresunlu varsa, size yardimci olabilir. Hatta Delaware veya Maryland de yasayan bir Giresunlu bile olabilir. Onlar birbirlerini biliyorlar 😂

• @Doncarleone NJ de bir arkadaş buldum. 2 kişi için 100$ karşılığında adresini kullanacağız. Teşekkür ederim.

• @ramsen18, içinde söyledi: New Jersey

@Doncarleone NJ de bir arkadaş buldum. 2 kişi için 100$ karşılığında adresini kullanacağız. Teşekkür ederim.

Hocam mumkunse Salem, Oakland ve Tom's river dmv(mvc)lerinden uzak durun. kimse onermiyor. Turk ehliyetiniz varsa Randolph ve Lodi oldukca iyi diyolar. Tom's River dmvsi irkcilik yapiyor ve calisanlar yardimci degiller. Diger bahsettigim dmvlerin de itibari iyi degil, tum gruplarda uzak kalinmasi gerektigi soyleniyor. bol sans dilerim

• @kaanvercetti Salemi düşünüyordum. Uyarınızdan sonra rotayı başka yere çevireceğim. Çok teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |