Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 Bunlarin hepsi yandas media. Dis minnaklarin NJ uzerine oynadiklari kirli oyunlar! 🤔😎

• Yaklaşık 3 aydır burdayım bir gün olsun sokaga çıkma yasağı görmedim hemen hemen hergün akşam doordash saat 11 gece bırakıyorum sorun görmedim

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Coronavirus zamani New Jersey

@ayvalik10 Bunlarin hepsi yandas media. Dis minnaklarin NJ uzerine oynadiklari kirli oyunlar! 🤔😎

ama burası çokomelli abi bunu da atlama

• @Rhonster Bu durumun müsebbibi ayvalik10 ne yazık ki. Foruma saatlerce araştırma yapıp eklediğim ve daha önce ABD'de tecrübe ettiğim market araştırması ve yaşam masrafları gibi postlara gelip "konuyu yanlış yere yazdın" (konu bekleme odasında idi bu arada ve sonrasında alakasız onlarca post atmıştı kendisi) daha sonra "herkes senin gibi mi harcama yapacak? Öğrenci gözüyle yazmışsın, hazır yemeği ısıtacak kadar becerikli değil miyim?" gibi absürd cevaplar yazmıştı. Kaldı ki elli kere bu kişiden kişiye değişir, benim değerlendirmelerim bu şekilde demişim. Bu düşünceye saygısızlık değil mi? Şimdi kalkıp da "benim orada akrabalarım var, al sana link bak araştırdım" demesi çelişmiyor mu?

Her başlıkta kendisi herşeyin en iyisini biliyor, her konuda yorumu var olarak görüyor kendini. Ama sorsan, "ABD'de dayım var, halam var amcam var" diyor. Değil eyalet iki county veya şehir arasında bile ne kadar çok şey değiştiğini bilmiyor mu? Ya da ona söylemediler mi?

Foruma bir şekilde katkıları olabilir ancak benim düşümceme göre birçok insanı da forumdan uzaklaştırıyor. Ben öğrenciliğim boyunca J1, B2 gibi vizeler ile ABD'ye 4 defa 4'er ay gidip çalıştım. Mekanik bakım, mutfak, taksicilik (daha über dahi yok o zaman), market bir çok alanda kazandığım para ile TR'de okudum. Bütün doğu yakasını da gezdim diyebilirim ve bunu 18-22 yaşları arasında yaptım. Ancak, benim yaptığım ve "tamamen kişisel gözlemlerimdir" dediğim yorumlara gelip absürd bir şekilde "ben çok bilirim" taslaması açıkcası beni soğutuyor. Belki eksi veren arkadaşlar da böyle düşünmüştür. Belki bu şekilde tecrübeleri olmuştur, tecrübeleri okumuştur.

Büyüklerin bir sözü vardır. "Merhametten maraz doğar". Bizim durumda da "mütevazilikten maraz doğar" diyebiliriz. Mütevazi olma gerçek sanarlar.

Konuya geri dönecek olursak.
    NJ Mountain Lakes'de bir Türk doktor hayatını kaybetmiş. Allah rahmet eylesin diyorum. Haber Metni

• ⭐⭐⭐⭐

@Archie, içinde söyledi: Coronavirus zamani New Jersey

@Rhonster Bu durumun müsebbibi ayvalik10 ne yazık ki. Foruma saatlerce araştırma yapıp eklediğim ve daha önce ABD'de tecrübe ettiğim market araştırması ve yaşam masrafları gibi postlara gelip "konuyu yanlış yere yazdın" (konu bekleme odasında idi bu arada ve sonrasında alakasız onlarca post atmıştı kendisi) daha sonra "herkes senin gibi mi harcama yapacak? Öğrenci gözüyle yazmışsın, hazır yemeği ısıtacak kadar becerikli değil miyim?" gibi absürd cevaplar yazmıştı. Kaldı ki elli kere bu kişiden kişiye değişir, benim değerlendirmelerim bu şekilde demişim. Bu düşünceye saygısızlık değil mi? Şimdi kalkıp da "benim orada akrabalarım var, al sana link bak araştırdım" demesi çelişmiyor mu?

Her başlıkta kendisi herşeyin en iyisini biliyor, her konuda yorumu var olarak görüyor kendini. Ama sorsan, "ABD'de dayım var, halam var amcam var" diyor. Değil eyalet iki county veya şehir arasında bile ne kadar çok şey değiştiğini bilmiyor mu? Ya da ona söylemediler mi?

Foruma bir şekilde katkıları olabilir ancak benim düşümceme göre birçok insanı da forumdan uzaklaştırıyor. Ben öğrenciliğim boyunca J1, B2 gibi vizeler ile ABD'ye 4 defa 4'er ay gidip çalıştım. Mekanik bakım, mutfak, taksicilik (daha über dahi yok o zaman), market bir çok alanda kazandığım para ile TR'de okudum. Bütün doğu yakasını da gezdim diyebilirim ve bunu 18-22 yaşları arasında yaptım. Ancak, benim yaptığım ve "tamamen kişisel gözlemlerimdir" dediğim yorumlara gelip absürd bir şekilde "ben çok bilirim" taslaması açıkcası beni soğutuyor. Belki eksi veren arkadaşlar da böyle düşünmüştür. Belki bu şekilde tecrübeleri olmuştur, tecrübeleri okumuştur.

Büyüklerin bir sözü vardır. "Merhametten maraz doğar". Bizim durumda da "mütevazilikten maraz doğar" diyebiliriz. Mütevazi olma gerçek sanarlar.

Konuya geri dönecek olursak.
    NJ Mountain Lakes'de bir Türk doktor hayatını kaybetmiş. Allah rahmet eylesin diyorum. Haber Metni

ben eksi atamaz veya yorum yapamaz filan gibi birşey demiyorum seni karalar birşey yazar görüşüne aykırı birşey söyler ozaman bas eksiyi geç sadece haber niteliği taşıyan birşeyi görmüş ve paylaşmış kimseye birşey demediği halde eksileri yemiş benim değinmek istediğim şey bu atılan saçma eksiler bu eksiler kimsenin umrunda değil ama gene de dikkat unsuru diye düşündüğümden böyle bir tepki vermiştim.

• @Rhonster Ben de bu durumun sebebi kullanıcılar değil, yazarın kendisi ve daha önce yaptığı "gereksiz" çıkışlardır diyorum.

• @Archie bende bunu söyledim ama sayın @Rhonster "kıskançlık veya ona benzer birşey oluşturmuş sizde" dedi. Sizde kıskanmayın sayın @Archie
    Sayın @Rhonster gördünüz mü? Kiskananlar çoğaldı. Çatlamasak bari 😂😂🤣

Bu arada @crazycells eksileme hakkımız engellenemez ✊🏼 😃

Katkınız 10da biri kadar bile değil demiştiniz sayın @Rhonster aklıma güzel bir tarihi metafor geldi. “Bütün hayvanlar eşittir fakat bazı hayvanlar ötekilerden daha fazla eşittir.” Hayvanlar çiftliğinden

Ben bilgimi paylaşmaktan çekinmem ama yeni yeni göçmenlikle ilgileniyorum. @ayvalik10 un paylaşımlarından yararlandığımı ama çok fazla müdahale ettiğini söyledim bir başlıkta. Katkısı olduğu gerçek inkar ettiğim yok. Ama bazen deneyim çok değerlidir. Yoksa bizde internette geziniyoruz. Bazen bildiğimi düşündüğüm şeyleri bile söylemem çünkü olurda yanlış yönlendiririm diye. Öğrendikçe paylaşır geçerim dönüpte ben 10um sen 1 sin demem kimseye. Ayıp çünkü.
    Ve en önemlisi herşeyi bilmem ben. Herşeye cevap vermem. Herşeyi bilsem bile cevap vermem azıcıkta diğer "bigisizler" konuşsun biraz derim

• @Archie @Rhonster @maestro @ayvalik10 @crazycells @yilmaz

Hepinize benden kocaman kocaman ++++++++ 😂😂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere Türkiye ülkeye girişlerde PCR testi istemeye başladı. Ben de önümüzdeki ay NJ'e gelip TR'ye döneceğim. NJ'de test yaptırabileceğim makul bir yer biliyor musunuz?

sitesinde bedava test merkezleri olduğu söyleniyor fakat test merkezi arama motoru sanırım çalışmıyor çünkü düzgün zip kodu girdiğim halde 'geçerli bir zip kodu' girmem gerektiği şeklinde uyarı aldım. Ayrıca bu test merkezleri sonuçları acaba kaç günde çıkartıyor?

Bilginiz varsa yardımcı olabilirseniz mutlu olurum..

• @aliarmgn

Linklerimiz aynı..
    Siz de resimde görünen yere posta kodu submit ediyorsunuz değil mi?
    CastlingError.PNG

• @ICu ben de calisiyor hocam,siz dogru bir posta codu yazdiginizdan emin misiniz?gonderdigim linkten free test kismina tiklarsaniz her sehirde bulunan ucretsiz covid testi yaptirabileceginiz yerlerin adreslerine ulasabilirsiniz.

• @ICu pardon dikkat etmemisim ayni posta kodunu girdim calisti bende,Paterson posta koduymus 🙂

• @aliarmgn
    Farklı browserlarda falan denedim, yine olmadı. Acaba Abd'de olmadığım için mi olmuyor ki?

Öte yandan Federally Qualified Health Centers (FQHCs)'da da sigortan olsun olmasın, göçmenlik statüne bakılmaksızın ücretsiz test olabilirsin diyor. Acaba bunların yaptığı test PCR mı veya antikor mu? Veya kaç günde sonuç çıkar? Telefonla öğrenilebilir belki. Bir deneyeceğim.

• @ICu bazi konumlarda 3 gun yaziyor.Emin degilim ama suruntu testinin ucretsiz,antikor testinin ucretli oldugunu dusunuyorum.Istediginiz bir konum varsa bana soyleyin ben ekran goruntulerini alip size mesaj olarak atayim isterseniz.

• @aliarmgn

Olabilir aslında hocam. Size zahmet 07503'e bakarsanız minnetdar olurum.

Teşekkürler...

• ⭐⭐⭐

@ICu bazi siteler ABD disindan duzgun calismayabiliyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |