Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• B1/B2 vizesiyle Amerikada her yil 4 ayimi gecirebilir miyim? Turist olarak.

• @serkanist, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Şuan genel gördüğüm artık millet GC beklemıyor bir şekilde gidip kalma peşinde- videolar onu gösteriyor.Bilmiyorum sonu ne olur. Böyle giderse- vize vermeyi keserler benden demesi - çünkü giden gelmiyor sonuç az verecekler yada daha çok inceleme olacak bu kesin. !!!

Hiçbiri yasal değil. Kaçak yaşıyorlar ve çalışıyorlar. Türkiye’ye bir daha hiç dönme ihtimalleri yok çünkü dönerlerse ABD’ye tekrar gelemeyecekler. Bilmiyorum bana doğru bir yol gibi gelmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@serkanist şahsi kanaatim bence onlarda biliyor gidenlerin çoğunun geri gelmediğini ama en azından gidecekler görüş geçirmiş olsun, okuldan mezun olsun, yıllarca işte çalışmış olsun, İngilizce bilsin istiyorlar ve ona göre red veya onay veriyorlar. Çünkü abd de halen işçi açığı var bence. Zaten adı üstünde birleşik devletler. Başta da dedim tamamen şahsi fikrim

• @Hopes1 @denizci10 youtube bakıyorum şoyle eskiden bu kadar yoktu açık konusayım- daha youtube koymayanlar var- düşünün- çok fazla oldu- yasal yolarrdan giden ve kalanlar zaten bence en iyisi ama - diğer şekilde bence ileriye doğru sorun çıkar bu kesin- genel olarak yapılan haberlden bunu görüyoruz- bilmiyorum sadece bunu demek istedim- bu şekilde giderse daha ne kadar vize verirler bilemiyorum- . benım hala 2024 e kadar vizem var - bittiğinde yenileyebilirmiyim onu bile bilemiyorum 😞 bu gidişle.

bakıp göreceğiz. dolar kuru artması ve insanlar genel olarak ekonomik çare olarak başka gelişmiş ülkeri gitmek istmedi normal - Ben dahil-

ama bunu yasal yollarla yapmak en iyisi.

bakıp göreceğiz.

• ⭐⭐⭐⭐

Bu hafta vize görüşmesi olan var mı?

• Bu ileti silindi!

• @hopes1 cidden benim de anlamadığım bu.... Youtubeda GC sahibi haricindeki şahıslar, öğrenci vizesiyle nereye kadar, turistle neyin sen bilgisini verip yol gösteriyosun veya işte WAT ile gidip vize süresini ihlal edenler... Hani anlamıyorum bir ev, araba sahibi olmadan nasıl kalacaklar, hayatlarını minimum wage'de nasıl idame ettirebilecekler, evet dönseler tekrar gidişleri imkansız... Hangi birisine sorsam da adam akıllı hiç açıklayamıyorlar nasıl kaldıklarını, orada nasıl yaşadıklarını.

• @sim, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar, benim hem kendi ofisim ve vergi levham var, hem de bir şirketin danışmanı olmamdan dolayı o şirketten sigorta kaydım var. Ben ds formunu doldururken sadece vergi levhamı ve ofisimi girdim çünkü şu anda çalışılan iş olarak sadece bir giriş yapılabiliyordu.(Sigorta kaydım 2021 Ağustos’tan beri var. Kendi işlerim yoğunlukta olduğundan ve vergi levham 2019 yılından beri var olduğundan, vergi kaydım daha sağlam geldi.) Görüşmede sigortalı çalıştığım işi beyan etmeli miyim, etmeliysem nasıl beyan edebilirim? Soru sorulduğunda sadece sözlü olarak ekleyip söylememi ve sigorta kaydımı yanımda götürmemi mi tavsiye edersiniz? Yoksa formu yeniden doldurup götürmemi mi tavsiye edersiniz? Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

@crazycells bu konuda bir tavsiyeniz var ise rica etsem yardımcı olabilir misini?

• Benim Ocakta randevum var. Nisanda randevusu olan var mi? Degiselim.

• 5-10 yıl kaçak kalır illa birini bulur evlenirler, sonra şak greencard sahibi olurlar bu mevzu.

• @erol-eriste Benim arkadaşım ilk girişinde 6 ay durdu, 1 sene sonra bir daha giriş yaptı, içeri sorgu odasına almışlar, baya bi sıkıştırmışlar, önceki geldiğinde neden 6 ay kaldın, şimdi ne kadar kalacaksın, çalıştığın yerde bu kadar izin nasıl aldın vsss

ama sonunda girmiş, bir daha da geri dönmeyecek zaten.

• @kef14, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@erol-eriste Benim arkadaşım ilk girişinde 6 ay durdu, 1 sene sonra bir daha giriş yaptı, içeri sorgu odasına almışlar, baya bi sıkıştırmışlar, önceki geldiğinde neden 6 ay kaldın, şimdi ne kadar kalacaksın, çalıştığın yerde bu kadar izin nasıl aldın vsss

ama sonunda girmiş, bir daha da geri dönmeyecek zaten.

Keske deport etselermis. Onun gibi ___ler yuzunden ben kotu muamele goruyorum.

• selamlar herkese ben bugün ds-160 formu doldurmak istedim ama siteden forma ulaşamadım. acaba neden tıklayamıyorum bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐

@kef14 nasıl kalacak peki yani nasıl bir daha dönmüyor?

• ⭐⭐⭐⭐

@lordbolton hocam biz burada konuşmuyoruz ama türlü türlü yollar var kalmak için. Bu yolların çoğu sistemin arkasından dolaşan yollar. Ondan tek önemli husus abd ye ayak basmak.

• Bu kacak gocek gelenler, greencardlilardan ve amerikan vatandaslarindan daha avantajlilar. Hem vergi vermeyip genellikle cash calisiyorlar hemde hic bir yasal yukumlulukleri olmuyor. Geliyorlar burada 3-4 ay yada max 6 ay kalip is bulabilirlerse kii buluyorlar ve calisiyorlar. Asgari ucret bile alsalar cash aldiklari icin hicbir kesinti olmuyor tum para cepte ve yil sonunda bile vergi beyaninda bulunma gibi yukumlulukleride olmuyor. Biz greencardlilarda maaslardan ortalama %15-18 kesinti ve yil sonunda bir de extra vergi verip, turist gibi gelenlerden bile daha az kazanir duruma dusuyoruz. 🙂 Cevremde gorursem veya tanik olursam aninda ihbar ederim haberleri ola. 🙂

• @roccorocco, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

🙂 Cevremde gorursem veya tanik olursam aninda ihbar ederim haberleri ola. 🙂

ciddi misiniz siz?

• @roccorocco Ben bu yoruma yuzdeyuz katılıyor ve böyle olduğunu düşünüyor/biliyorum... Ama merak ediyorum nereye kadar? 6 aydan sonra kaçağa düşünce dönüyor mu, dönse geri gidebiliyor mu... sadece 6-8 aylık USA ve dolar kazanma macerası için bu riskler alınır mı... He konu kalmak için ilişki ve evliliğe geliyor düzgün, resmi bir iş bulup çalışacak bir statüde olunmadığı için tamam... E o da 6 ayda vesaire ilişki o raddeye gelince hayırlı oluyor mu, zorlukları, maddi külfeti, mental etkisi bunların hepsi zincir halinde karmaşık meseleler...

• ⭐⭐⭐⭐

Abd kapanmadan vizemizi alsak da sonrasına bakarız...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

137

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |