Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Dostlar mulakat yerini https://www.dvlottery.state.gov/ESC/(S(03r0odznbd5zue51mrowefrk))/CheckStatus.aspx şu siteden check edebiliyor muyuz? Eylul talihlilerindenim de...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nuri DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Dostlar mulakat yerini https://www.dvlottery.state.gov/ESC/(S(03r0odznbd5zue51mrowefrk))/CheckStatus.aspx şu siteden check edebiliyor muyuz? Eylul talihlilerindenim de...

Evet sayin @nuri ,

Kazandiginizi ogrendiginiz mektubun oldugu sayfada yer alacak mulakat bilgileri:
    https://www.dvlottery.state.gov/ESC/

Sanirim henuz aciklanmaya baslamadi. Onumuzdeki 1 hafta - 10 gun icerisinde aciklanmis olur...

• DV2018 mülakatlarına yakın zamanda katılan arkadaşlar var mı? Vizelerin bitme durumu olur mu Ağustos'ın sonlarına doğru?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sheyma DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

DV2018 mülakatlarına yakın zamanda katılan arkadaşlar var mı? Vizelerin bitme durumu olur mu Ağustos'ın sonlarına doğru?

Bu yil hickimse vizelerin tukenecegini dusunmuyor... bilginize...

Mulakatinizi ertelemeye mi calisiyorsunuz? Hatirlatabilir misiniz?
    Dosyanizin islenmesi bir gunde olmuyor, biraz zamana ihtiyac var, eger oyle bir durum soz konusu ise en gec Eylul basinda -mumkunse Agustos'ta-konsolosluk ile iletisime gecmelisiniz.

• Bizde Dv2018 talihlisiyiz Ailece Esime cikmis bulunmaktadır, CN2018****251** deyiz herhalde Eylul gibi cagirlar diye bekliyoruz... Benim iki sorum olacak.
    Benim B1/B2 vizem var Amerikaya is icin gidip geliyorum,, Eylülde greencard vizesi alırsaksak(esimden dolayı) ben tek başıma Amerikaya gidecek olursam B1 vizesinimi kullanacam , yoksa greencard olan vizeyi mi ?greencard esime cikdigi icin onlar olamadan ben giriş yapabilirmiyim.
    2 sorum,,, 15 tatilde greencard vizesiyle Amerikaya gidersek , orda ne kadar zaman grencard imizi alabiliriz,cocuklarin egitimi icin geri donerse. bir sakınca olurum ?Bu süreç nasıldır , muhakkkat greencard çıkan sahismi Amerikada beklemeli , grencardlari almak icin?

Teşekkürler

• @yekta yok gelmedi henüz, günlük sistemi kontrol ediyorum.

• @meer DV vizesi diğer vizelerin iptaline sebep oluyor. Asıl talihli ilk kez girdiğinde diğer bağlıları vize sonuna kadar giriş yapabilir. İlk girişten 21 gün sonrasına kadar belirtilen adrese gc gelmezse kontrol edip ofise yeniden başvurmanız gerekebilir. Farklı sürelerde ulaşan var. İlk girişte pasaporta basılan tarih kaşesinden itibaren 1yıl gc ve başkaca bir vize olmadan giriş yapabilirsiniz. İlk giriş sonrası herkesin süreci birbirinden bağımsız ilerler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@meer DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Bizde Dv2018 talihlisiyiz Ailece Esime cikmis bulunmaktadır, CN2018****251** deyiz herhalde Eylul gibi cagirlar diye bekliyoruz... Benim iki sorum olacak.
    Benim B1/B2 vizem var Amerikaya is icin gidip geliyorum,, Eylülde greencard vizesi alırsaksak(esimden dolayı) ben tek başıma Amerikaya gidecek olursam B1 vizesinimi kullanacam , yoksa greencard olan vizeyi mi ?greencard esime cikdigi icin onlar olamadan ben giriş yapabilirmiyim.
    2 sorum,,, 15 tatilde greencard vizesiyle Amerikaya gidersek , orda ne kadar zaman grencard imizi alabiliriz,cocuklarin egitimi icin geri donerse. bir sakınca olurum ?Bu süreç nasıldır , muhakkkat greencard çıkan sahismi Amerikada beklemeli , grencardlari almak icin?

Teşekkürler

Green Card vizenizi aldiktan sonra artik B1 vizenizi kullanmamalisiniz. Sayin @caglaror 21 gun derken SSN'den bahsediyor aslinda, maalesef Green Card icin sadece beklemeniz gerekiyor. Resmi bekleme suresi 120 gun, eger 120 gunde gelmezse USCIS'le iletisime gecebilirsiniz.

• Merhaba @crazycells yeri burasi degil biliyorum ama nereye yazacagimi bulamadim kusrabakmayin
    Kisaca ozetlemek gerekirse ben 2015 yilinin sonunda 3 aylik dil okulu icin 1 yillik F1 vizesi aldim dil okulu sonrasinda 1 yillik sertifika programina kayit oldum ordan sonrada OPT alarak 1 yildan az calistim.(Vizem doldugu halde aktif bir I-20 vardi)2018 GC talihlisi oldugumu ogrenince OPT'de 1 yili doldurmadan geri geldim fakat numaram buyuk oldugu icin bu sansa sahip olamadim.(AOS buyuk numaralar icin tavsiye edilmiyordu orda danistigim avukat konsolosluktan yapmami tavsiye etti)Toplamda ulkede 2 yil gecirdim bu sure zarfinda hic bir yasal problem borc vs gibi bir durum soz konusu olmadi temiz bir SSN ve guzel bir Kredi skorum var.California State'te bir sirket actim fakat donmeden kapattim(GC surecini etkilemesin diye kapattim ) Sorum su ki bir ust seviye egitim programinda vize alma sansim olurmu yani Master programinda hali hazirda dil okulu ve sertifika okudugum icin bunun aciklanabilir bir neden oldugunu dusunuyorum sizin gorusunuz nedir ve herhangi bir tavsiyeniz olurmu?
    Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@brnbrn DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba @crazycells yeri burasi degil biliyorum ama nereye yazacagimi bulamadim kusrabakmayin
    Kisaca ozetlemek gerekirse ben 2015 yilinin sonunda 3 aylik dil okulu icin 1 yillik F1 vizesi aldim dil okulu sonrasinda 1 yillik sertifika programina kayit oldum ordan sonrada OPT alarak 1 yildan az calistim.(Vizem doldugu halde aktif bir I-20 vardi)2018 GC talihlisi oldugumu ogrenince OPT'de 1 yili doldurmadan geri geldim fakat numaram buyuk oldugu icin bu sansa sahip olamadim.(AOS buyuk numaralar icin tavsiye edilmiyordu orda danistigim avukat konsolosluktan yapmami tavsiye etti)Toplamda ulkede 2 yil gecirdim bu sure zarfinda hic bir yasal problem borc vs gibi bir durum soz konusu olmadi temiz bir SSN ve guzel bir Kredi skorum var.California State'te bir sirket actim fakat donmeden kapattim(GC surecini etkilemesin diye kapattim ) Sorum su ki bir ust seviye egitim programinda vize alma sansim olurmu yani Master programinda hali hazirda dil okulu ve sertifika okudugum icin bunun aciklanabilir bir neden oldugunu dusunuyorum sizin gorusunuz nedir ve herhangi bir tavsiyeniz olurmu?
    Tesekkurler

Ben de tam F1/M1 vize konusunu duzenlerken bu soruyu sordunuz 🙂
    Isterseniz surayi bir inceleyin:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/97/f-m-öğrenci-vizeleri

Evet, ben de AOS konusunda ayni tavsiyeyi verirdim.

Sanirim bu durumdan sonra gocmenlik isteginiz asikar olacagindan, ancak ciddi bir master/doktora programina kabul alirsaniz vize sansiniz yuksek olur. Boyle bir isteginiz var mi? Dil okuluna veya sertifika programlarina kabul almaniz bence artik biraz zor.

Ya da halihazirda OPT ile calistiginiz icin, cok zaman kaybetmezseniz belki bir is bulup calisma vizelerine basvuru yapabilirsiniz. Biliyorsunuz ABD'de is deneyimi, is bulmanizda yardimci olur. Su bolumdeki vizeleri bir inceleyin isterseniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/category/90/çalışma-vizeleri-h-l-o-ve-diğer-vizeler

• @meer DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Bizde Dv2018 talihlisiyiz Ailece Esime cikmis bulunmaktadır, CN2018****251** deyiz herhalde Eylul gibi cagirlar diye bekliyoruz... Benim iki sorum olacak.

Teşekkürler

Şans gerçekten bizim green cardlar ssn'den önce geldi bizimde ssn 'ye daha çok ihtiyacımız vardı. 21 günde geldi green cardlar 🙂 6 ay da geldiğini söyleyen de vardı yanlış hatırlamıyorsam.

• @gkhanfeez GC beklerken ailecemi bekliyecegiz, yoksa kime cikdiysa o mu bekliyecekk,,başkası ala bilirmi?
    cocuklerin okul durumu olduğu icin

• @meer ülkeye giriş yaptıktan sonra adres verdiğiniz yerdeki kişide alabilir yani kimsenin beklemesine gerek yok önemli olan Uscis ödemesini yapmak ve ülkeye giriş yapmak. Sonra green cardlar ve ssn verdiğiniz adrese gider. Sizde ülkeye girerken pasaportunuza basılan mühürle bir sene giriş yapabilirsiniz ayrıntısını bende bilmiyorum ekstra birşey yapmak lazım mı diye. Çocukların okulu için de tavsiyem hiç Türkiye ile uğraşmayın okuluda buraya alın boşa vakit kaybetmeyin nacizane tavsiyem.

• teşekkürler

• @crazycells Teşekkürler

• ⭐⭐

@meer siz 2018 talihlisiminiz 2019 mu

• @arnblt 2018

• @caglaror. İlk girişte pasaporta basılan tarih kaşesinden itibaren 1yıl gc ve başkaca bir vize olmadan giriş yapabilirsiniz. ...
    1 yıl sonra GC vizesi ne oluyor , devam etmiyormu ? Baska bir. islemleremi basliyacagiz, bir yıl sonra?

• @meer 1 yıl içinde green cardiniz geliyor onunla giriş çıkış yapıyorsunuz.

• MÜLAKAT TARİHİMİZ GELDİ DARISI TÜM BEKLEYENLERE İNŞALLAH

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |