Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

yaşasın 4250 TL oldu diye halaylar zılgıt çekenleri önden alalım şöyle

cvv.jpg

• Dolar kurunun artışı ilerleyen senelerde GC başvuru sayısını etkiliyeceğini bile düşünmüyorum. Tam tersi dv2023 başvuru sayısını 2ye 3e katlıyabilir gibime geliyor. Herkes kaçıcak yer arıyor. Bu sene çıkmazsa işimiz zor gibi hayırlısı.

• ⭐⭐⭐

Selam arkadaşlar.
    Gündemle alakası yok ama. Emlak işi ile uğraşan (İstanbul olursa süper olur) ya da bilgili olan varsa özelden yazabilir mi lütfen? Bir şey danışmak isterim.

• Yasaklı

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Selam arkadaşlar.
    Gündemle alakası yok ama. Emlak işi ile uğraşan (İstanbul olursa süper olur) ya da bilgili olan varsa özelden yazabilir mi lütfen? Bir şey danışmak isterim.

Kuzenim Reimax çekmeköy bölge danışmanı.
    İstersen numarasını verebilirim.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

yaşasın 4250 TL oldu diye halaylar zılgıt çekenleri önden alalım şöyle

cvv.jpg

Ne diyordu damat 2021 2020'den kötüydü, 2022 2021'den kötü olacak 2023 zaten çook daha kötü olacak

• @DOĞUKAN-BOSTANCI, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Dolar kurunun artışı ilerleyen senelerde GC başvuru sayısını etkiliyeceğini bile düşünmüyorum. Tam tersi dv2023 başvuru sayısını 2ye 3e katlıyabilir gibime geliyor. Herkes kaçıcak yer arıyor. Bu sene çıkmazsa işimiz zor gibi hayırlısı.

Kesinlikle katılıyorum. İnsanlar o kadar bunaldı ki artık denize düşmüş sarılacak yılan arıyorlar. Yeter ki kart çıksın gerekirse kredi çeker ödeyemesem bile bankalara borç takar yine giderim diye düşünen bir sürü insan var çevremde.

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Selam arkadaşlar.

Kuzenim Reimax çekmeköy bölge danışmanı.
    İstersen numarasını verebilirim.

Yazdım. Teşekkürler.

• ⭐⭐ Yasaklı

20 30 40 li yaslarda 80 li yaş olgunlugunda takılmak zorunda kalan genclere gelsin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @DOĞUKAN-BOSTANCI, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Dolar kurunun artışı ilerleyen senelerde GC başvuru sayısını etkiliyeceğini bile düşünmüyorum. Tam tersi dv2023 başvuru sayısını 2ye 3e katlıyabilir gibime geliyor. Herkes kaçıcak yer arıyor. Bu sene çıkmazsa işimiz zor gibi hayırlısı.

İlk kısma katılıyorum; ki zaten refah seviyesi düşük olan ülkelerde başvuru sayısı yüksek, refah seviyesi yüksek olan ülkelerde düşük başvuru oluyor. Ama şansımızın azalacağını pek sanmıyorum. %1 şans, sayı ikiye katlansa %0.5 olacak. Yani sanki şansımız %20'ydi de %1' düşüyor gibi bir durum yok onu demek istedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ALLAHIM bize de nasip et

Screenshot_20211217-222256_Instagram.jpg

• @ayvalik10 amin cumlemize 😃

• Sizce şu andaki mevcut döviz durumunu dikkate alarak mı değerlendirme yapar konsolosluk görevlileri yoksa çok da umurlarında olmaz mevcut prosedürleri devam mı ettirirler. Çünkü bankada gösterilecek minimum 15 bin dolar demek 250 bin lira anlamına geliyor ki henüz bunun içinde sağlık muayenesi vs. yok.

• Başvurduk bakalım ama cepte beş kuruş yok 😃 Çıkarsa bana sponsor olacak var mı? Varınca size sponsor olayım hahaha

• @this-time89 Öyle bi muhabbet yok hocam.Bana 2bin dolarda yeter masraflar hariç. Orda çadırda bile kalırım. Zaten çıkarsa green card, 1-2 bin dolar mebla ile konsolosluğa gidicem. Özgüvenli konuşarak vizeyi alacağımı düşünüyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@this-time89 mülakat için biz şunu defalarca söyledik ki bu dediğimi 2019 ve öncesi tüm mülakatlarda rast geldik. Konsolosluk senin amerika da devlete sırtını yaslamayacağını az da olsa bir işin ucundan tutabilecek misin ona bakıyor. Fakat bizim insanımız o kadar tembel o kadar herşeyi başkasından istiyor ki hem hiçbir adım atmıyor hem de sitem ediyor. Kasım ayında başvuru yaptın mayıs ayında açıklandı kazandın diyelim 2023 eylüle kadar mülakat alma süren var. Hadi diyelim numaran 300 - 500 çıktı yani ekimde mülakata gireceksin. Başvuru itibaren 10 ay var mülakat tarihine kadar ücretsiz dünyanın kursları var. Gir bir tanesine bir mesleğin bir bilgin olsun bir konuda ondan sonra zaten para tutarı sabit değil ki fakat sen yatarak yaşa sonra nereden bulucam 15k parayı. Meslek sahibi olan kişiden bu 15k kesinlikle olsun diye ısrar yok ki. Herkesin kafasında bu sen homeless olma devletin işsizlik parasına çökme diye mesleğin var mı gidince iş bulacak mısın delivery hariç iş derken ozaman kesinlikle 15 k olacak kesinlik yok. Ama şunu da unutma oraya gidince yaşaman için de en az 3 ay seni idare edecek paranda olması gerekiyor. Bu tutarda yaklaşık tek kişi için 10k dolar konsolosluk senin senden daha çok istiyor gitmeni ama cahil de değil masraflardan haberi var tabiki de. Bu arada bu tutarı gideceğin eyaletin de fark ediyor. 500 dolar 1 oda olan yer de var 2500 dolar 1 oda olan da var. Ondan bu miktara takıntılı olmayın.

• @ayvalik10 eski iletileri de okumustuk fakat guncel olarak aydinlattigin icin tesekkurler abi

• @ayvalik10 Soruya cevap verdiğin için sağol ancak üslubun biraz daha sakin olabilir. Ayrıca bir mesleğe sahip olmaktan çok o sırada görevli kişinin değerlendirmesi daha belirleyici oluyor diye biliyorum. Yani bir yazılımcı ile duvar ustası aynı seviyede değerlendirilmiyor diye biliyorum ama ikisi de meslek. Bu forumda yeni değilim ve eski durumlara hakimim sadece son dolar durumundan dolayı belki yeni bir bilgi vardır diye sordum. Sonuçta mülakata aldıkları insanın ülkesindeki ekonomik durumdan haberdarlar ve bu bazı prosedürleri etkileyebilir diye düşünüyorum hala ancak bekleyeceğiz sanırım bunu anlamak için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenHasanHuseyin Türkiye de en basitinden hangi şehirde olursan ol başka bir ilçeye taşınsan bile masrafları bir düşünsene. Gideceğin ilçe de ev tutacaksın. Tuttuğun eve eşyaları götürmek için nakliyat para vereceksin. Tuttuğun evin elektrik - su - doğalgaz - jeotermal yada kömür ne ise ısınma onun için para. Sen ilçeye taşınma değil ÜLKE değiştiriyorsun. Tabiki de paran olacak. Amcamla konuştum amerika da insanlar dükkanlarını açmıyorlar. Gelen yardımlar sayesinde bedava hayat ne rahat ancak artık 6 ay indirmişler yardım paralarını beleşe para geliyor üstüne bir de uber - delivery yapıyor. Rahatlığa bak diyor. Ondan senin elinde hiçbir şey yok amerikaya gelmişsin. Ev yok araba yok ssn yok kredi skoru yok bir de yapacak işin yok nasıl hayatını sürdüreceksin söyler misin. Amerika önce kendi vatandaşların hayatları boyunca yaşadıkları hayat standartlarına geri dönmesini sağlamaya çalışıyor. Senin ülkeye faydan olmazsa neden bir boğazı daha doyursun ki.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Türkiye de en basitinden hangi şehirde olursan ol başka bir ilçeye taşınsan bile masrafları bir düşünsene. Gideceğin ilçe de ev tutacaksın. Tuttuğun eve eşyaları götürmek için nakliyat para vereceksin. Tuttuğun evin elektrik - su - doğalgaz - jeotermal yada kömür ne ise ısınma onun için para. Sen ilçeye taşınma değil ÜLKE değiştiriyorsun. Tabiki de paran olacak. Amcamla konuştum amerika da insanlar dükkanlarını açmıyorlar. Gelen yardımlar sayesinde bedava hayat ne rahat ancak artık 6 ay indirmişler yardım paralarını beleşe para geliyor üstüne bir de uber - delivery yapıyor. Rahatlığa bak diyor. Ondan senin elinde hiçbir şey yok amerikaya gelmişsin. Ev yok araba yok ssn yok kredi skoru yok bir de yapacak işin yok nasıl hayatını sürdüreceksin söyler misin. Amerika önce kendi vatandaşların hayatları boyunca yaşadıkları hayat standartlarına geri dönmesini sağlamaya çalışıyor. Senin ülkeye faydan olmazsa neden bir boğazı daha doyursun ki.

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Amerika önce kendi vatandaşların hayatları boyunca yaşadıkları hayat standartlarına geri dönmesini sağlamaya çalışıyor. Senin ülkeye faydan olmazsa neden bir boğazı daha doyursun ki.

cok mantikli bir gercek bu abi insallah millet uyanir vize gorusmesine bilgili sekilde gider ben olabildiginde kendimi idare edicek para yapmak icin cabaliyacam

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |