Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• @Güler-Özçelik mutlaka bir mantığı vardır düzene girer elbette ama bir kaç hafta alır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FUAT-ARI bu zamana kadar sizler evrakları gönderip daha sonra eksik evrak yoksa KCC ankaraya gönderip mülakat oluyordu. Şimdi sizler direk elden mülakata gidince elden evrakları götüreceksiniz.

https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/diversity-visa-2022-update.html

• Ankara'ya yeni büyükelçi ataması olmuş, bu mülakatların gecikmesini de etkilemiştir belki, umarım tüm bu gelişmeler ışığında süreçler hızlanır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bu haberden dolayı işler de yavaşlama olabilir. O yüzden kimse hemen isyan etmesin. Koyun can derdinde kasap et derdinde durumu oluşmuş olur. Bu durumda Türk halkı olarak bize yakışmaz

• @ayvalik10 umarım daha fazla can kaybı olmaz 😕

• KCC'den dosyamın son durumu hakkında bilgi talep etmiştim. Şöyle bir cevap yazdılar:

Thank you for your inquiry.

Your case number is now current for interview processing. Once the interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application.

Yani kısaca demişler ki biz sizden kurtulduk siz de bizden 🙂 Bundan sonra isiniz büyükelçilkle...

• Peki bundan sonra kcc ne iş yapacak veya hangi davalarla uğraşacak. Yoksa tamamen kapanacak mı ?

• @Kitapsever Belge isteme ve onaylama büyük is yükü idi KCC için. Belge isteme ve onaylama islerini artık yapmayacaklar. Mülakat mailini yine onlar gönderecek. Butun sistemin yönetimi yine KCC'de.

• @drcgl teşekkür ederim bilgiinizi paylaştığınız için 🙏

• Merhaba Arkadaşlar,

KCC ye evrak gönderimi yapılmayacaksa, evrakları direkt olarak konsolosluğa ne zaman götürmemiz gerekiyor acaba? Evrakları mülakatta götürmemiz gerekiyorsa mülakata nasıl davet edileceğiz? bu konuları bilen arkadaşlar paylaşırsa sevinirim. Ayrıca benim özel bir durumum var. Ailemle İngiltere de yaşıyorum. Benim içinde süreç aynı mı yoksa farklı mı?

Şimdiden teşekkürler.

Selamlar

• DS-260 da yazdığım mail adresimi kontrol etmek istiyorum. Nasıl kontrol edebilirim? Siteden DS-260 formuma girip bakabiliyor muyum ?

• @smartcells Excel tablosunda evrak talep ve onay sütunları kaldırılmış. Bu son üç mülakat maili alan kişiler de yine evrak onayı alanlar içinden mi? Yoksa yeni sistem ile yürütülecek şekilde (evraklarını kcc ye henüz evrak göndermiş yada onay almamışlardan olupta) direk Ankara’ya evrak götüreceklerden mi?

• @ayla-can evet almıştım talep

• Yasaklı

@smartcells Merhaba. Bu 3 kişi Türkiye'den mi hocam ? Bir de dünya da durum ne dv2022 için ? Dv2021 den daha mı kötü ilerliyor ?

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

bültende cut-off içindesiniz.

hocam merhaba. sanırım ben de numarama göre bültende cut-off içindeyim ve formdaki https://yesilkartforum.com/bulten/ bildirimden anladığım kadarıyla ekim 2022 bizlerin mülakat ayı. bu tarihe kadar kcc den mülakat tarihimi bekleyeceğiz? kafam karıştı biraz kusura bakmayın

• ⭐⭐⭐

@Güler-Özçelik, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Excel tablosunda evrak talep ve onay sütunları kaldırılmış. Bu son üç mülakat maili alan kişiler de yine evrak onayı alanlar içinden mi? Yoksa yeni sistem ile yürütülecek şekilde (evraklarını kcc ye henüz evrak göndermiş yada onay almamışlardan olupta) direk Ankara’ya evrak götüreceklerden mi?

Bu tür değerlendirmeler yapacak ortak bir nokta yok mülakat alanlarda.

• ⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Merhaba. Bu 3 kişi Türkiye'den mi hocam ? Bir de dünya da durum ne dv2022 için ? Dv2021 den daha mı kötü ilerliyor ?

Evet, mülakatlar Ankara'da.
    İlk mülakatların Temmuz'da verildiği DV2021'e göre en azından tek tük de olsa ilk aylardan itibaren mülakatların yapıldığı, vizelerin alındığı bir DV2022 var.
    Düyadaki her taraftaki konslosluklardan mülakat haberleri geliyor. Özellikle Ukrayna, Cezayir, Fas gibi ülkelerde yoğun mülakatlar var. Ankara şimdilik ayda bir kaç mülakat dışında susukun görünüyor. 2022'nin ilk aylarında toplu, büyük partiler halinde mülakatlar bekliyoruz geçen yıl olduğu gibi.

Gerçek rakamları (Hem Türkiye hem dünya çapında) 1 Ocak'tan itibaren görebileceğiz çünkü CEAC'teki bilgilere yeni yılın ilk gününden itibaren erişilebilecek.

• @türkay merhaba.profil sayfanıza girin. Orada sag üsteki 3 noktayi tıklayıp onun içinde açılacak sayfadaki duzenleyi tıklayın.alt tarafa inin imza bölümüne

Dosya Numarasi: 2022EUXXXX
    DS-260 Gonderimi:....... /.../2021
    KCC Evrak Istegi: ...../....../2021
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy

Bunu kopyala yapıştır yapıp kendi bilgilerinizi son 3 rakamı gizleyip yazın.imza düzenlenmiş oluyor.sorularijiza böyle cevap alabilirsiniz.. soru sorarken başlık oluşturmadan en altta boş alana sorunuzu yazın."2022 greencard lotosu asamalari" başlığı altında sorun.

• KCC'nin devreden cikmasiyla AOS'yi nasil gormek lazim? Ben ABD'de yasiyorum ama aslinda Turkiye'den almak istiyordum siram gerilerde oldugundan. Mulakatlar cok verilmedigi icin AOS'ye daha cok isindim buradaki arkadaslarin da tavsiyeleri ile. Simdi ben her iki opsiyonu da acik tutmak icin ds-260 i doldururken Ankara mi diyeyim?

Benzer Başlıklar

• 3
  • 56
  • 26
  • 11
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |