Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @uslanmaz randevunuzdan önce ds160 i yeniden doldurup yeni ciktiyi goturebilirsiniz konsoloslukta yeniden duzenlenmis olan forma gore isleme alinirsiniz, erken randevu olayina gelince ais den ara ara girip kontrol etmek lazim bende ilk olarak haziran 2023 e almistim toplamda 5 6 kere musait zaman bularak gectigimi hafta 3 araliga kadar cekebilmistim

• Bu arada ben dün yine anlik bi sinirle 6. Basvuru icin formumu doldurdum ve ödemeyi yaptim. Musait randevu icin takipteyim. Beni sinirlendirdiler 🙂

• şuan hala b1-b2 sahip kişiler yenılemek için tekrardan mulakata girmek zorundamı arkdaşlar - ? onu anlayamadım.

• @laxking çok teşekkür ederim.

• @laxking başvuru yaptığımdan bu güne kadar daha önce yazdığım yöntemle gece gündüz bakıyorum ama bulamadım. 2023 ağustos ayından öncesine. acaba bir yerlerde yanlışlık yapıyor olabilirmiyim.?

• @uslanmaz yontem nedir? ben biraz erkene cektim ama istedigim konsolosluga degil

• @uslanmaz farkli bi yontem yok malesef soyleki ben bildiginiz sayfayi surekli olarak acik tuttum onumde, randevular anlik olarak acilip hemen kapiliyor malesef hatta bazen randevu tarihini sectigim anda saati secene kadar kapildigi bile oluyordu

• @laxkingemeklerinizin boşa gitmemesi duası ile çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐

Arkadaşlar bir arkadaşım için soruyorum kendisi İngiltere merkezli bir şirkette çalışıyor dolayısıyla SGK'sı yok bu Shengen vizesi almayı etkiler mi?

• @uslanmaz rica ederim, herseyin yolunda gitmesi dilegiyle 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@ntosun, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba, gecen Mart ayinda annem ve kardesim icin turist vizesi basvurusu yapmistik ve randevu tarihi 1 Subat 2022 olarak verilmisti. Iki gun once elcilikten mail geldi gorusme tarihi 4 Ocak 2022 tarihine cekilmis ve ilk basvurdugumuz sehir olan Ankara yerine Istanbul’da gorusme yapilacagi bildirilmis. Simdi ben DS-160 formundaki cevaplari hatirlamak adina gozden gecirmek istiyorum ama basvuru no’yu yazdigim halde forma ulasamiyorum, sadece onay sayfasini gorebiliyorum. Formu tekrar gormenin bir yolu var miydi acaba?

Malesef formu gözden geçirmenizin bir yolu yok.

• ⭐⭐⭐⭐

@laxking, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Bu arada ben dün yine anlik bi sinirle 6. Basvuru icin formumu doldurdum ve ödemeyi yaptim. Musait randevu icin takipteyim. Beni sinirlendirdiler 🙂

Yanılmıyorsam sen konsolosluğa komşu idin. Bi abi senin için kafasına göre form doldurmuştu, sonra bi daha öyle bişe yapmıştınız.. Sonra sen düzgün şekilde iki başvuru yaptın. 5. si de düzgündü ama olmadı. Senin sorunun ilk 2 başvuruda. Bunlarda yazan bilgi her ne ise bunları düzeltmelisin. Artık konsolosluğa mektup mu yazarsın, naparsan, bu durumu açıklayacak bir hamle yapman lazım. Yoksa vize bölümüyle dalga geçiyormuş gibi bir duruş sergilemiş gibi görünüyorsun. DS 160 da detaylı yazsaydın bunları keşke 6. başvurunda. Ve ya durumu başarılı bir vize acentasına anlatıp onlar aracılığıyla bir başvuru yap istersen.

• @ibrahimasar İbrahim bey şöyleki formda ne yazıldığını ben bilmiyorum. En azından meslek ve okul kısmında oradaki en büyük sıkıntı benim görüşüm olarak formda new york yazarken benim california demem olmuştur, maille yada başka bir yolla çözülecek bir durum olduğunu pek sanmıyorum açıkçası, ama varsa bi öneriniz dinlerim tabiki, ikincil olarak formda danışmanlık almayı gerektirecek çok ekstrem bir durum benim kanaatimce yok. Ben zamanında hem ankarasan gökçe hanımla hemde konsoloslukta çalışan bir insanla(yakın olmanın avantajı) görüşme sağladım. Özellikle konsolosluk çalışanı hanımefendi şartları sağladığımı alamamamı anlamlandıramadığını belirtti. Ama görüşüm şu ki evet önceki redler etkili oluyor ve ekranda kişi onu görünce 4 kişi vermemiş şimdi ben neden vereyim demekki şüpheli diyordur. Malesef durum böyle

• Son başvurumdaki daha önce red aldınızmı kısmına geçmişte olanları ve gidip ne yapmak istediğimi burada kurulu bir hayatım olduğunu yazmıştım. Tamamen iyi niyetle yazılmış bir paragraftı ama çokta etkisi oldu diyemeyiz

• ⭐⭐⭐⭐

@laxking, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Son başvurumdaki daha önce red aldınızmı kısmına geçmişte olanları ve gidip ne yapmak istediğimi burada kurulu bir hayatım olduğunu yazmıştım. Tamamen iyi niyetle yazılmış bir paragraftı ama çokta etkisi oldu diyemeyiz

Valla ne diyim bilemiyorum. Biz de daha önce bir red aldık. Tekrar başvuruyu 3 yıl sonra yapıyoruz. Umarım kötü br görünüm sunmamışızdır red zamanımızda, bir ülkenin kapıları birine ebediyen kapanması kötü. Bir yolu bulunur ama çok maliyetli olur. Belki bir şirket kurup ciddi bir para aktarıp büyük bir iş yapsanız bir ilerleme sağlanabilir.

• @ErhanTokmakci randevu portalına girip oradan randevuyu yeniden planla sekmesine giriyorum devam et dediğimizde yer , takvim ve saat sütunları oradan bakıyorum. ama erkene bulamadım.

• ⭐⭐

@laxking bence durumunuzu Muslu hukuk bölümüne sorabilirsiniz bu forumda her detayı vererek kısa ve öz bir şekilde onlar hukuki durumu bildiği için çok keskin tespitler yaparlar ve eğer bir yolu varsa size söyleyeceklerdir

• ⭐⭐

@ibrahimasar Onemli olan ilk reddin nedenini anlayıp onu değiştirmek 6 ay kadar beklerseniz de tekrar değerlendirme yapılacaktır dediğiniz gibi 3 yıl beklemeye gerek yok aslında

• @laxking, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Berkay bey tesekkur ederim, ne yazikki olmadi, dedigim gibi daha basvurmayi dusunmuyorum. Cunku bugunun uzerine ekleyebilecegim cok birsey yok malesef…

hocam siz neden şikayet etmiyorsunuz ? size daha önce RET veren kişi yeniden nasıl inceliyor evrakınızı? bunu abd konsolosluğuna yazın üstelik siyahi beye denk geldiğinizi ancak içeriden seslenildiğinide belirtin burada iyi niyet söz konusu değil.

• ⭐⭐⭐⭐

@LordBolton, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@ibrahimasar Onemli olan ilk reddin nedenini anlayıp onu değiştirmek 6 ay kadar beklerseniz de tekrar değerlendirme yapılacaktır dediğiniz gibi 3 yıl beklemeye gerek yok aslında

Reddin makul bir nedeni yoktu. 3 yıl geçsin diye beklemedik. Bir daha şimdi seyahat etmeye karar verdik. Zaten arada korona girdi falan...

Benzer Başlıklar

• 5
  • 6
  • 1490
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |